Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Święte królowe, które pokochały władzę. Gdy zabrakło dynastii, tylko one mogły zapewnić Polsce przyszłość

Kontynent pustoszony zarazą, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Czasy naznaczone upadkiem najpotężniejszych rodów. Epoka potrzebująca prawdziwych bohaterek. Kobiet zdolnych położyć podwaliny nowego polskiego imperium.

Bez Jadwigi nie byłoby królestwa. Gdy męża wygnano z kraju, to na jej barki spadła walka o przetrwanie dynastii. Gdy zaś wróg stanął u bram Wawelu, ona osobiście dowodziła ostatnim bastionem Piastów.

Elżbieta nie zasłaniała się żadnym mężczyzną. Straciła dłoń, broniąc rodziny przed atakiem oszalałego zamachowca. A gdy jej brat umarł, to ona stała się ostatnią nadzieją królestwa. I jedyną w historii Polski kobietą, która nikomu nie oddała choćby krztyny swej władzy.

Jadwiga Andegaweńska po prababce odziedziczyła nie tylko imię, ale też hart ducha. Zrobiono z niej króla, licząc, że będzie bezwolną marionetką. Ale to ona utorowała drogę do polskiej potęgi.

Pokora, pobożność i nieposkromiona ambicja. Przełomowy moment dziejów. I wybitne damy, bez których nie byłoby Rzeczpospolitej Obojga Narodów.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo
Autor: Janicki Kamil
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-11-08
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 292 x 170 x 38
Indeks: 22770080
 
średnia 3,9
5
9
4
11
3
6
2
2
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
5/5
21-11-2017 o godz 22:05 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka o silnych kobietach! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
3/5
16-12-2017 o godz 20:32 Maciej Trojanowski dodał recenzję:
,,Damy Polskiego Imperium'' to - aż dziwne - szalenie ciekawa książka o pięciu kobietach, bez których Polska mogłaby nie istnieć. Mamy tu rozdziały poświęcone m.in. królowej Jadwidze, czy Elżbiecie (tej Polskiej, nie Drugiej hihi). Nie jest to zwykła książka historyczna. Ma ona bowiem coś, co wyróżnia ją na tle większości tego typu tytułów. Tym czymś są fabularne historyjki wplecione do opisów. Aż dziwne, że nikt nie wpadł jeszcze na ten pomysł - albo ja nikogo innego nie znam - aby wpleść do książki historycznej minihistoryjki z fabułą i... dialogami! Niektórym moja fascynacja wydawać się może przesadną, ale zrozumcie, że dla kogoś takiego jak ja, komu za nic nie sprawa przyjemności czytanie ciągu tekstu od góry do dołu (np. ,,Sapiens. Od zwierząt do bogów'') odkrywa, że jednak książka historyczna może wyglądać inaczej i ciekawiej. Muszę koniecznie wspomnieć o dodatkowej zawartości w postaci licznych grafik i zdjęć. Tematyka ich jest bardzo różnorodna - od rysunku, do portretu; od karykatury do kopii grafiki Jadwigi. Są one częste i duże, więc sam tekst nie jest monotonny i aż chce się przewrócić stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
16-12-2017 o godz 20:38 Maciej Trojanowski dodał recenzję:
,,Damy Polskiego Imperium'' to - aż dziwne - szalenie ciekawa książka o pięciu kobietach, bez których Polska mogłaby nie istnieć. Mamy tu rozdziały poświęcone m.in. królowej Jadwidze, czy Elżbiecie. Nie jest to zwykła książka historyczna. Ma ona bowiem coś, co wyróżnia ją na tle większości tego typu tytułów. Tym czymś są fabularne historyjki wplecione do opisów. Aż dziwne, że nikt nie wpadł jeszcze na ten pomysł - albo ja nikogo innego nie znam - aby wpleść do książki historycznej minihistoryjki z fabułą i... dialogami! Niektórym moja fascynacja wydawać się może przesadną, ale zrozumcie, że dla kogoś takiego jak ja, komu za nic nie sprawa przyjemności czytanie ciągu tekstu od góry do dołu (np. ,,Sapiens. Od zwierząt do bogów'') odkrywa, że jednak książka historyczna może wyglądać inaczej i ciekawiej. Muszę koniecznie wspomnieć o dodatkowej zawartości w postaci licznych grafik i zdjęć. Tematyka ich jest bardzo różnorodna - od rysunku, do portretu; od karykatury do kopii grafiki Jadwigi. Są one częste i duże, więc sam tekst nie jest monotonny i aż chce się przewrócić stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-02-2018 o godz 00:00 Begonia dodał recenzję:
Fajna, ciekawa i niejednoznaczna książka, która na pierwszy rzut oka mogłaby sugerować tematykę historyczną, jednakże nic bardziej mylnego. "Damy polskiego imperium" to powieść o wspaniałych kobietach, które niejednokrotnie swoją postawą, charakterem przyniosły ogromną sławę narodowi polskiemu. Dla mnie książka była niesamowitą przygodą w przeszłość, ale w przeszłość, która jest usłana autentycznymi postaciami, a nie wydarzeniami i faktami historycznymi, których zresztą również nie brakuje. Jednakże mimo wszystko fajnie było poznawać historię z zupełnie innej strony. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-12-2017 o godz 00:00 Marta Krupinska dodał recenzję:
Historia nigdy nie była moją ulubioną dziedziną wiedzy. Jednakże do tej książki podeszłam z ogromną ciekawością, przede wszystkim ze względu na główne bohaterki, których charakter i determinacja mogą służyć za wzór do naśladowania dla niejednej z nas. W książce poznałam wspaniałe postacie z odległych czasów historycznych Elżbietę, Jadwigę czy Jadwigę Andegaweńską. Te władczynie udowodniły, że nie tylko mężczyźni mogą być wspaniałymi królami, o których się pisze i mówi przez długie lata. Dzięki tej książce udało mi się spojrzeć na historię z zupełnie innej perspektywy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-01-2018 o godz 10:36 wiosna dodał recenzję:
warto poznać historię kobiet bo są ważne w życiu - polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2017 o godz 08:54 anonymous dodał recenzję:
kupiłam bratu na gwiazdkę i pierwsza czytam , polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
04-12-2018 o godz 12:49 Jolanta Tkacz dodał recenzję:
Książka wciąga od samego początku. Ciekawa, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
10-12-2019 o godz 14:18 Anonim dodał recenzję:
Bardzo ciekawa skrywana historia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-07-2018 o godz 17:52 Piotr Jacek dodał recenzję:
Bardzo ciekawa pozycja - polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-05-2019 o godz 10:18 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-12-2017 o godz 13:50 Książkowe Wyliczanki dodał recenzję:
Cała recenzja na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2017/12/pora-poznac-damy-polskiego-imperium.html Po raz kolejny autor utwierdził mnie w fakcie, że historia nie może być nudna, a każdy kto tak mówi, nie miał okazji trafić na a) dobrych nauczycieli w szkole, b) wciągających książek w tym temacie. Historia trzech wielkich kobiet w historii Polski jest barwna i wartka, ciężko się też od niej oderwać. Powiecie, że to niemożliwe? Kamil Janicki tworzy historie, które przeczą wszystkim podstawom, które znamy z życia. "Damy Polskiego Imperium" przedstawia ludzi z krwi i kości, z wszystkimi ich wadami i słabościami. Książka pozwala poznać inną twarz takich królów jak Władysław Łokietek (choć o nim kilkoro innych autorów już pisało w sposób bardziej ludzki), Kazimierz Wielki ("zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną") i Władysław Jagiełło (od którego zaczął rządzić ród Jagiellonów). Wszystkie te postacie otoczone są kultem, stały się ikonami, które dla dobra kraju poświęciły siebie i swoje dobro. No cóż, czytając "Damy polskiego imperium" można poznać również trochę inne spojrzenie na te postacie, ich wady, dążenia do władzy, podejście do kobiet, nieczułość, nieufność i dystans... W "Damach polskiego imperium" Kamil Janicki po raz kolejny pokazuje, że potrafi zarówno świetnie i wciągająco pisać, jak również odkrywać przed nami postacie już trochę zapomniane, pokazuje nam ludzi z krwi i kości, a nie ikony, o których słyszeliśmy w szkole. Takie książki powinny być podsuwane na lekcjach historii, a wtedy ta nigdy nie byłaby nudna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-12-2017 o godz 00:00 Maryla Krzykowska dodał recenzję:
Książka o kobietach wyjątkowych. Ciekawa, można się błyskawicznie wciągnąć w treść, nawet jeżeli nie interesujemy się jakoś szczególnie historią. Przynajmniej tak było w moim przypadku, książka napisana jest tak ciekawie i wręcz fascynująco, że praktycznie połyka się ją jednym tchem. Warto zaznaczyć, że nie ma w sobie nic z podręcznika historycznego, nie jest też typową sztywną biografią. To ciekawa opowieść o kobietach silnych, odważnych, nietuzinkowych pod względem osobowości. Można powiedzieć że bohaterki książki Kamila Janickiego wyprzedziły czasy w których przyszło im żyć, były w pewien sposób niezwykłe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-02-2019 o godz 15:28 doma818 dodał recenzję:
Wspaniała książka dla osób, których interesują losy Piastów i Andegawenów. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-01-2018 o godz 11:38 Roman Woźniak dodał recenzję:
Jak zwykle u Janickiego dobrze i przystępnie napisana ksiązka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-03-2018 o godz 21:41 anonymous dodał recenzję:
Gorąco polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Miasto szpiegów Krajewski Marek
4.8/5
29,66 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa O miłości Pawlukiewicz Piotr
5/5
30,09 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.4/5
36,20 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto szpiegów Krajewski Marek
4.7/5
34,15 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciemno, prawie noc Bator Joanna
5/5
33,57 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
38,05 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Madame (2021) Libera Antoni
5/5
37,73 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
40,92 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Weiser Dawidek Huelle Paweł
5/5
12,49 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pomocnik kata Krajewski Marek
5/5
40,38 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
53,85 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagi sad Myśliwski Wiesław
5/5
29,18 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
5/5
20,67 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jestem kobietą Szaciłło Karolina
4.6/5
30,73 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
33,81 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.