Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo (okładka  twarda, 2017-11)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Święte królowe, które pokochały władzę. Gdy zabrakło dynastii, tylko one mogły zapewnić Polsce przyszłość

Kontynent pustoszony zarazą, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Czasy naznaczone upadkiem najpotężniejszych rodów. Epoka potrzebująca prawdziwych bohaterek. Kobiet zdolnych położyć podwaliny nowego polskiego imperium.

Bez Jadwigi nie byłoby królestwa. Gdy męża wygnano z kraju, to na jej barki spadła walka o przetrwanie dynastii. Gdy zaś wróg stanął u bram Wawelu, ona osobiście dowodziła ostatnim bastionem Piastów.

Elżbieta nie zasłaniała się żadnym mężczyzną. Straciła dłoń, broniąc rodziny przed atakiem oszalałego zamachowca. A gdy jej brat umarł, to ona stała się ostatnią nadzieją królestwa. I jedyną w historii Polski kobietą, która nikomu nie oddała choćby krztyny swej władzy.

Jadwiga Andegaweńska po prababce odziedziczyła nie tylko imię, ale też hart ducha. Zrobiono z niej króla, licząc, że będzie bezwolną marionetką. Ale to ona utorowała drogę do polskiej potęgi.

Pokora, pobożność i nieposkromiona ambicja. Przełomowy moment dziejów. I wybitne damy, bez których nie byłoby Rzeczpospolitej Obojga Narodów.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Damy polskiego imperium. Kobiety, które zbudowały mocarstwo
Autor: Janicki Kamil
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-11-08
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 292 x 170 x 38
Indeks: 22770080
średnia 4,5
5
53
4
21
3
6
2
2
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-01-2018 o godz 10:36 przez: wiosna | Zweryfikowany zakup
warto poznać historię kobiet bo są ważne w życiu - polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2017 o godz 08:54 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
kupiłam bratu na gwiazdkę i pierwsza czytam , polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
04-12-2018 o godz 12:49 przez: Jolanta Tkacz | Zweryfikowany zakup
Książka wciąga od samego początku. Ciekawa, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
10-12-2019 o godz 14:18 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa skrywana historia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-07-2018 o godz 17:52 przez: Piotr Jacek | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa pozycja - polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-05-2019 o godz 10:18 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-02-2019 o godz 15:28 przez: doma818 | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka dla osób, których interesują losy Piastów i Andegawenów. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-01-2018 o godz 11:38 przez: Roman Woźniak | Zweryfikowany zakup
Jak zwykle u Janickiego dobrze i przystępnie napisana ksiązka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-01-2022 o godz 17:59 przez: Agnieszka Osowska | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka, warta przeczytania przez każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-03-2018 o godz 21:41 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Gorąco polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2021 o godz 20:10 przez: mmoossiiaa | Zweryfikowany zakup
Fajnie się czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-02-2022 o godz 17:11 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wciągające
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-11-2017 o godz 22:05 przez: Anonim
Świetna książka o silnych kobietach! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
3/5
16-12-2017 o godz 20:32 przez: Maciej Trojanowski
,,Damy Polskiego Imperium'' to - aż dziwne - szalenie ciekawa książka o pięciu kobietach, bez których Polska mogłaby nie istnieć. Mamy tu rozdziały poświęcone m.in. królowej Jadwidze, czy Elżbiecie (tej Polskiej, nie Drugiej hihi). Nie jest to zwykła książka historyczna. Ma ona bowiem coś, co wyróżnia ją na tle większości tego typu tytułów. Tym czymś są fabularne historyjki wplecione do opisów. Aż dziwne, że nikt nie wpadł jeszcze na ten pomysł - albo ja nikogo innego nie znam - aby wpleść do książki historycznej minihistoryjki z fabułą i... dialogami! Niektórym moja fascynacja wydawać się może przesadną, ale zrozumcie, że dla kogoś takiego jak ja, komu za nic nie sprawa przyjemności czytanie ciągu tekstu od góry do dołu (np. ,,Sapiens. Od zwierząt do bogów'') odkrywa, że jednak książka historyczna może wyglądać inaczej i ciekawiej. Muszę koniecznie wspomnieć o dodatkowej zawartości w postaci licznych grafik i zdjęć. Tematyka ich jest bardzo różnorodna - od rysunku, do portretu; od karykatury do kopii grafiki Jadwigi. Są one częste i duże, więc sam tekst nie jest monotonny i aż chce się przewrócić stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
16-12-2017 o godz 20:38 przez: Maciej Trojanowski
,,Damy Polskiego Imperium'' to - aż dziwne - szalenie ciekawa książka o pięciu kobietach, bez których Polska mogłaby nie istnieć. Mamy tu rozdziały poświęcone m.in. królowej Jadwidze, czy Elżbiecie. Nie jest to zwykła książka historyczna. Ma ona bowiem coś, co wyróżnia ją na tle większości tego typu tytułów. Tym czymś są fabularne historyjki wplecione do opisów. Aż dziwne, że nikt nie wpadł jeszcze na ten pomysł - albo ja nikogo innego nie znam - aby wpleść do książki historycznej minihistoryjki z fabułą i... dialogami! Niektórym moja fascynacja wydawać się może przesadną, ale zrozumcie, że dla kogoś takiego jak ja, komu za nic nie sprawa przyjemności czytanie ciągu tekstu od góry do dołu (np. ,,Sapiens. Od zwierząt do bogów'') odkrywa, że jednak książka historyczna może wyglądać inaczej i ciekawiej. Muszę koniecznie wspomnieć o dodatkowej zawartości w postaci licznych grafik i zdjęć. Tematyka ich jest bardzo różnorodna - od rysunku, do portretu; od karykatury do kopii grafiki Jadwigi. Są one częste i duże, więc sam tekst nie jest monotonny i aż chce się przewrócić stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-02-2018 o godz 00:00 przez: Begonia | Empik recenzuje
Fajna, ciekawa i niejednoznaczna książka, która na pierwszy rzut oka mogłaby sugerować tematykę historyczną, jednakże nic bardziej mylnego. "Damy polskiego imperium" to powieść o wspaniałych kobietach, które niejednokrotnie swoją postawą, charakterem przyniosły ogromną sławę narodowi polskiemu. Dla mnie książka była niesamowitą przygodą w przeszłość, ale w przeszłość, która jest usłana autentycznymi postaciami, a nie wydarzeniami i faktami historycznymi, których zresztą również nie brakuje. Jednakże mimo wszystko fajnie było poznawać historię z zupełnie innej strony. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-12-2017 o godz 00:00 przez: Marta Krupinska | Empik recenzuje
Historia nigdy nie była moją ulubioną dziedziną wiedzy. Jednakże do tej książki podeszłam z ogromną ciekawością, przede wszystkim ze względu na główne bohaterki, których charakter i determinacja mogą służyć za wzór do naśladowania dla niejednej z nas. W książce poznałam wspaniałe postacie z odległych czasów historycznych Elżbietę, Jadwigę czy Jadwigę Andegaweńską. Te władczynie udowodniły, że nie tylko mężczyźni mogą być wspaniałymi królami, o których się pisze i mówi przez długie lata. Dzięki tej książce udało mi się spojrzeć na historię z zupełnie innej perspektywy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-12-2017 o godz 13:50 przez: Książkowe Wyliczanki
Cała recenzja na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2017/12/pora-poznac-damy-polskiego-imperium.html Po raz kolejny autor utwierdził mnie w fakcie, że historia nie może być nudna, a każdy kto tak mówi, nie miał okazji trafić na a) dobrych nauczycieli w szkole, b) wciągających książek w tym temacie. Historia trzech wielkich kobiet w historii Polski jest barwna i wartka, ciężko się też od niej oderwać. Powiecie, że to niemożliwe? Kamil Janicki tworzy historie, które przeczą wszystkim podstawom, które znamy z życia. "Damy Polskiego Imperium" przedstawia ludzi z krwi i kości, z wszystkimi ich wadami i słabościami. Książka pozwala poznać inną twarz takich królów jak Władysław Łokietek (choć o nim kilkoro innych autorów już pisało w sposób bardziej ludzki), Kazimierz Wielki ("zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną") i Władysław Jagiełło (od którego zaczął rządzić ród Jagiellonów). Wszystkie te postacie otoczone są kultem, stały się ikonami, które dla dobra kraju poświęciły siebie i swoje dobro. No cóż, czytając "Damy polskiego imperium" można poznać również trochę inne spojrzenie na te postacie, ich wady, dążenia do władzy, podejście do kobiet, nieczułość, nieufność i dystans... W "Damach polskiego imperium" Kamil Janicki po raz kolejny pokazuje, że potrafi zarówno świetnie i wciągająco pisać, jak również odkrywać przed nami postacie już trochę zapomniane, pokazuje nam ludzi z krwi i kości, a nie ikony, o których słyszeliśmy w szkole. Takie książki powinny być podsuwane na lekcjach historii, a wtedy ta nigdy nie byłaby nudna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-12-2017 o godz 00:00 przez: Maryla Krzykowska | Empik recenzuje
Książka o kobietach wyjątkowych. Ciekawa, można się błyskawicznie wciągnąć w treść, nawet jeżeli nie interesujemy się jakoś szczególnie historią. Przynajmniej tak było w moim przypadku, książka napisana jest tak ciekawie i wręcz fascynująco, że praktycznie połyka się ją jednym tchem. Warto zaznaczyć, że nie ma w sobie nic z podręcznika historycznego, nie jest też typową sztywną biografią. To ciekawa opowieść o kobietach silnych, odważnych, nietuzinkowych pod względem osobowości. Można powiedzieć że bohaterki książki Kamila Janickiego wyprzedziły czasy w których przyszło im żyć, były w pewien sposób niezwykłe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Janicki Kamil

Damy złotego wieku Janicki Kamil
4.6/5
32,68 zł
49,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców Krajewski Marek
4.8/5
30,88 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.7/5
41,27 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców Krajewski Marek
4.9/5
34,80 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Demonomachia Krajewski Marek
4.5/5
31,00 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.5/5
27,37 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego