Creative flow. Rok uważnego życia (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czy masz wrażenie, że ciągle gdzieś pędzisz, wykonujesz jedno zadanie za drugim? Czy bez przerwy wybiegasz myślami w przyszłość i nigdy nie masz czasu dla siebie? Oto prosty sposób, aby na kilka minut dziennie wyrwać się z rutyny, docenić otaczający świat i rozbudzić swoją kreatywność. Creative Flow skupia się na prostych przyjemnościach, które poprzez osobistą twórczość prowadzą do codziennej uważności i dobrostanu. Uczy, jak celebrować zwyczajne, ale cenne chwile w życiu – od radości bazgrolenia i szkicowania poprzez poprawę jakości medytacji czy pobudzenie wyobraźni.

Creative flow


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Creative flow. Rok uważnego życia
Autor: De Kwant Jocelyn
Tłumaczenie: Trzcińska-Hildebrandt Agata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Buchmann
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 240
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-01-16
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 212 x 144
Indeks: 31076050
 
średnia 3,9
5
20
4
8
3
9
2
6
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
5/5
16-01-2019 o godz 15:17 madamebooklet dodał recenzję:
„W dzieciństwie żyjemy tu i teraz” – tymi słowami Jocelyn de Kwant wprowadza w świat uważności, o którym zapomina się dorastając, by ostatecznie bez opamiętania poddać się wszechogarniającemu pędowi życia, który odbiera wszelką radość. Książka „Creative Flow” powstała z potrzeby docenienia każdego momentu życia, nawet tego najmniej ekscytującego, ale nie jest jedną z tych publikacji, które doradzą co zrobić, aby żyło się lepiej w świecie, gdzie czas to pieniądz, a pieniądz to czas. Te 365 zadań, które przygotowała autorka, to rok uważnego życia, to czas aby spędzić chwilę z samym sobą, dla siebie – bez stresu i rozbieganych myśli. W dzisiejszym świecie, na co dzień, skupia się uwagę na tym co będzie, albo co było. Ten sam błąd przez lata popełniała również Jocelyn, która przyznaje się do syndromu wypalenia w wieku… 25 lat! To, co pomogło jej wyjść z błędnego koła braku czasu i presji otoczenia okazało się banalne i wyzwoliło w niej ogrom kreatywności. Te 365 sposobów, by cieszyć się chwilą opartych na rysowaniu, pisaniu – po prostu zabawie – pozwoliło jej odnaleźć spokój oraz ukojenie. Tym samym, zdając sobie sprawę, iż ten problem dotyczy wielu ludzi na całym świecie, postanowiła stworzyć pewnego rodzaju dziennik uważności, który być może okaże się dla kogoś równie zbawiennym. „Rok uważnego życia” został podzielony na 12 rozdziałów, na których przypada ponad 30 zadań, mniej lub bardziej angażujących, a przede wszystkim uwalniających kreatywność. Każdy rozdział poprzedza kilka słów od Jocelyn, która dzieli się przemyśleniami na temat ciała, codzienności, relacji, zmysłów czy przyrody. Korzystając z tego nietuzinkowego dziennika można zrobić zakładkę, stworzyć kreatywny wzór dla torby, napisać o swoim dniu z perspektywy motyla, wypełnić przestrzeń kolorowymi kropkami, ubrudzić się podczas malowania, wykonać kolaż swoich wymarzonych wakacji czy też nauczyć się koncentrowania na słuchaniu, opisując to, co się słyszy, nie nazywając dźwięków.Te kreatywne zadania zmieniają spojrzenie nie tylko na świat, ale i przede wszystkim na siebie. Książka z pewnością dużo zyskuje za sprawą cudownych ilustracji Sanny van Loon, które zdobią okładkę oraz każdą stronę książki – są bajeczne, niezwykle barwne i przypominają o dzieciństwie, tym samym cieszą oko, dając wiele radości z samego patrzenia, stając się inspiracją. „Creative Flow” Jocelyn de Kwant jest idealną propozycją od Wydawnictwa Buchmann – może pomóc zmienić czyjeś życie, dodać odwagi, by wyjść ze strefy komfortu, złagodzić codzienny stres i ukoić w każdym etapie życia. To 365 wskazówek, by odnaleźć spokój, pozbyć się niechcianych myśli, rutyny dnia codziennego oraz odnaleźć dziecięcą radość z życia. Na nowo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-02-2019 o godz 09:40 Lucyna Tomoń dodał recenzję:
Uważność to ostatnio bardzo modne słowo. Trzeba żyć uważnie, być w chwili uważnie, uważność jest kluczem do szczęśliwego życia. Ale co to właściwie oznacza i w jaki sposób naprawdę żyć uważnie? Najcelniejsza definicja uważności, autorstwa Jonna Kabat-Zinna brzmi: „szczególny rodzaj uwagi, nieosądzającej i intencjonalnie skierowanej na wybrany element bieżącego doświadczenia". Co to oznacza w praktyce? Uważność to tak naprawdę pozbawiona oceny świadomość chwili, tego co danym momencie dzieje się wokół nas. Moje pierwsze ćwiczenie uważności, wiele lat temu, zanim jeszcze zaczęło się o tym mówić, to...chodzenie boso. Ale nie takie zwykłe, po prostu przejście się po trawie ale przejście świadome. Trudno to wyjaśnić, trzeba spróbować. Kiedy stawia się stopy miękko i skupia na tym, by nimi czuć w tym momencie, można swobodnie przejść na przykład po szyszkach. "Creative Flow" ma skłonić czytelnika, a w zasadzie użytkownika dziennika, do uważnego życia. Rozumiem, że taka zmiana nie przychodzi z dnia na dzień. Ale ta książka jest pierwszym krokiem ;-). W środku znajduje się 365 zadań do wykonania, na drodze do uważności. Książka została podzielona na różne działy, w niektórych trzeba coś narysować, w innych napisać, kolejne zadania dotyczą na przykład przyrody. Przepięknie wydana, z ogromem ilustracji zrobiła na mnie wrażenie tak ogromne, że od razu zaczęłam szukać pierwszego zadania. Podeszłam do sprawy raczej niezobowiązująco i postanowiłam zacząć od najbardziej podobających mi się zadań, tym bardziej, że trudno w środku zimy poszukać liści, czy kwiatów. Wiem z całą pewnością, że kilka zadań otwiera mój umysł niemal od razu. To na przykład rysunek wykonany techniką...pięciolatka. Albo obserwowanie powieszonego na zewnątrz prania. Przypomnijcie sobie suszące się na zawieszonych wysoko linkach pranie. W maju, w pełnym słońcu. Niemal czuję jego zapach. Znalazłam też zadania, co najmniej jedno, które wydają mi się...absurdalne, nawet jeżeli mogłyby wpłynąć na mój mindfullness. Chodzi mi to na przykład o wzięcie prysznica po ciemku. Nie mam problemów z małymi pomieszczeniami, ani z ciemnością ale...nie wyobrażam sobie ;-). Piękna, cieszy oko jak najpiękniejsze dziecięce książeczki. Zresztą jest w niej coś...kiedy usiadłam z nią, sam na sam, żeby wybrać kolejne zadanie, wszystko wokół na chwilę straciło na wartości, a ja czułam...beztroskę. Taką dziecięcą, przyjemną. Lucyna Tomoń/ https://today-ornever.blogspot.com/2019/02/creative-flow-rok-uwaznego-zycia.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-01-2019 o godz 16:00 dobrerecenzje.pl dodał recenzję:
Crative flow- można przetłumaczyć jako kreatywny przepływ. Nie potrzeba tutaj badań naukowych, aby wiedzieć, że spędzanie czasu wśród natury jest dobre dla naszego organizmu. Książka „Creative flow” to 365 sposobów, aby cieszyć się chwilą. Autorka książki Jocelyn de Kwant mając 25 lat wypaliła się zawodowo. Nie była w stanie nic zrobić, aż pewnego razu, gdy zaczęła pracować dla ”Flow Magazine”, postanowiła poświęcić parę minut każdego dnia i wykonać jedną czynność np. coś narysować, napisać lub nakleić. Ta książka poświęcona jest twórczości i psychologii pozytywnej. Skupia się na prostych przyjemnościach, które prowadzą do większej uwagi i dokładności. Niektóre wskazówki są proste, inne zabawne. Czasem po prostu trzeba poczuć się jak beztroskie dziecko, a czasem poleżeć, poleniuchować i np. poobserwować cienie. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów: przyroda, codzienne życie, zabawa, ciało, pisanie, jedzenie, leniuchowanie i inne. Każdy rozdział uczy jak celebrować zwyczaje, cenne chwile w życiu. Porady zawarte w tej książce bazują najczęściej na publikacjach i książkach naukowych. Książka jest przepięknie wydana i zilustrowana. Ilustracje do niej wykonała Sanny Van Loon i są tak kolorowe i słoneczne, że biorąc tę książkę do ręki, ma się wrażenie, że trzyma się w ręku wspaniały, osobisty kalendarz, w którym można zapisywać i rysować najbardziej osobiste momenty w życiu. Nie doceniamy bowiem codziennego życia, a odkrywanie nowych rzeczy nie wymaga od nas dłuższego wysiłku. Rozejrzyj się więc po swojej okolicy z perspektywy turysty, a okaże się wtedy, że Twoje miasto lub miejscowość jest równie ekscytujące jak inny kraj. Zachęcam Cię więc drogi czytelniku zatrzymaj się przez chwilę i pomyśl, zastanów się, pobódź swoją wyobraźnię i stań się dzieckiem, choć na chwilę, a docenisz jak Twoje życie zmieni się na lepsze. Zachęcam-wspaniała lektura!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-02-2019 o godz 13:55 Jelenka dodał recenzję:
CREATIVE FLOW to nietypowy dziennik, który ułatwi ćwiczenie wdzięczności i sprawi, że docenimy nasze życie - jakie było i jakie jest teraz. "CREATIVE FLOW. Rok uważnego życia" to pięknie wydany i niedatowany dziennik, który sprawi, że do naszego życia podejdziemy w bardziej kreatywny sposób. Warto żyć uważnie - sama przekonałam się o tym w zeszłym roku na własnej skórze. Jocelyn De Kwant uczy jak żyć w pełni i docenić to co się ma, to jakie jest nasze i to, że jest to nasze najlepsze życie! Jeśli próbujecie wykonywać ćwiczenie wdzięczności, a coś Wam nie wychodzi, albo nudzicie się po jakimś czasie to polecam Wam Creative Flow. Trudno się z nim nudzić. Prócz tego jestem zachwycona szatą graficzną dziennika. Cudo! Dziennik jest szyty, więc jego użytkowanie powinno być bardziej komfortowe i jest to gwarancja, ze nie rozpadnie się po tygodniu korzystania. Jest fantastycznie wydane - kolorowy, ciekawy i bardzo kreatywny. Każdy miesiąc jest poświęcony innemu zagadnieniu - innej sferze naszego życia. Nie ogranicza w żaden sposób - miejsca na zapiski jest na prawdę dużo - maksymalnie dwa dni na jednej stronie. Bardzo polecam ćwiczenie wdzięczności - to otwiera głowę na nowe rzeczy i sprawia, ze patrzymy na wiele spraw z innej perspektywy, a dziennik Jocelyn De Kwant może w tym pomóc.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-04-2019 o godz 20:38 PATRYCJA CZARNOTA dodał recenzję:
Podoba mi się ta książka. Nietypowe zadania. Dobry format. Polecam jak najbardziej osobom, które chcą rozwinąć w sobie kreatywność :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-02-2019 o godz 14:05 Jelenka dodał recenzję:
CREATIVE FLOW to nietypowy dziennik, który ułatwi ćwiczenie wdzięczności i sprawi, że docenimy nasze życie - jakie było i jakie jest teraz. "CREATIVE FLOW. Rok uważnego życia" to pięknie wydany i niedatowany dziennik, który sprawi, że do naszego życia podejdziemy w bardziej kreatywny sposób. Warto żyć uważnie - sama przekonałam się o tym w zeszłym roku na własnej skórze. Jocelyn De Kwant uczy jak żyć w pełni i docenić to co się ma, to jakie jest nasze i to, że jest to nasze najlepsze życie! Jeśli próbujecie wykonywać ćwiczenie wdzięczności, a coś Wam nie wychodzi, albo nudzicie się po jakimś czasie to polecam Wam Creative Flow. Trudno się z nim nudzić. Prócz tego jestem zachwycona szatą graficzną dziennika. Cudo! Dziennik jest szyty, więc jego użytkowanie powinno być bardziej komfortowe i jest to gwarancja, ze nie rozpadnie się po tygodniu korzystania. Jest fantastycznie wydane - kolorowy, ciekawy i bardzo kreatywny. Każdy miesiąc jest poświęcony innemu zagadnieniu - innej sferze naszego życia. Nie ogranicza w żaden sposób - miejsca na zapiski jest na prawdę dużo - maksymalnie dwa dni na jednej stronie. Bardzo polecam ćwiczenie wdzięczności - to otwiera głowę na nowe rzeczy i sprawia, ze patrzymy na wiele spraw z innej perspektywy, a dziennik Jocelyn De Kwant może w tym pomóc.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-12-2019 o godz 22:04 Magdalena Gozdalik dodał recenzję:
Pierwotnie kupiłam tę książkę dla przyjaciółki, ale ostatecznie jej nie dałam. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Miałam wrażenie, jakbym oglądała książkę-kolorowankę dla dziecka... Staram się żyć uważnie na codzień, jestem też osobą kreatywną, ale ta książka wydała mi się jednocześnie nudna i trochę oderwana od rzeczywistości... Wydaje mi się, że rysowanie kwiatka, pomidora czy wymyślanie herbu rodzinnego nijak ma się do uważnego życia... I jak sobie pomyślałam, że moja przyjaciółka - mama dwójki malutkich dzieci miałaby coś tam sobie rysować czy opisywać zapachy to stwierdziłam, że chyba jednak nie tędy droga. Po tej książce wydaje mi się, że generalnie uważnego życia nie da się nauczyć z książek, a już na pewno nie z książek-poradników. Może dam tę książkę dzieciom przyjaciółki jak trochę podrosną... przynajmniej sobie trochę porysują:) Plus za ładne wykonanie i prostą formę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-02-2019 o godz 12:30 CherryBelle dodał recenzję:
Zapraszam serdecznie: http://chbelleap.blogspot.com/2019/02/365-sposobow-aby-cieszyc-sie-chwila.html Creative flow. Rok uważnego życia, to styczniowa nowość Wydawnictwa Buchmann, autorką książki, jest Jocelyn De Kwant, dziennikarka i redaktorka, wraz z rodziną mieszka w Amsterdamie, specjalizuje się ona w treningu uważności. Przepiękne ilustracje, które znajdziemy na kartach książki, to dzieło Sanny van Loon. Jest to pozycja nie tylko dla tych, którzy w codziennym wirze pracy, szkoły, obowiązków, nie mają chwili dla siebie, dla własnych myśli, ale też dla tych, którzy na co dzień, chcą dać sobie cząstkę pozytywnej energii i zastanowić się czasem nad rzeczami tak dla nas oczywistymi, a dającymi proste, ludzkie szczęście. Creative flow, słowem, to idealny prezent dla siebie na tegoroczną wiosnę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2020 o godz 12:57 Anonim dodał recenzję:
Bardzo kolorowa, pomocna w odkrywaniu siebie. Idealna dla tych, którzy uwielbiają planować, albo chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. Poradnik pomocny przy tworzeniu CV, listu motywacyjnego, czy rozmowy z szefem. Dzięki niej bez problemu odnajdziesz swoje zainteresowania, hobby i talent. Przez 365 dni, nigdy nie będziesz się nudził wieczorem! Naprawdę POLECAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-01-2019 o godz 09:52 Anna Słowińska dodał recenzję:
Jeśli macie zmysł artystyczny i lubicie kreślić coś w notesie np. kiedy rozmawiacie przez telefon to dla Was. Również dla nastolatki/ka, którzy w niekonwencjonalny sposób chcą prowadzić kalendarz lub odstresowywać się, dobre na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
15-10-2020 o godz 14:21 mgr dodał recenzję:
Czytałam kilka recenzji tej książki, nie do końca byłam przekonana o jej zakupie. Kiedy już ją miałam w swoich rękach poczułam, że właśnie taka była mi potrzebna. To wspaniały początek wędrówki w głąb siebie :) Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2020 o godz 13:02 czyliinaczej dodał recenzję:
Bardzo fajny pomysł na prezent dla siebie bądź kogoś bliskiego, a nawet dalszego- szczególnie jeśli niewiele znamy solenizanta :) polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-03-2020 o godz 06:27 Anna Jędrzejak-Izydorska dodał recenzję:
Kupiłam sobie oraz siostrze, różne fajne kreatywne zadania, można się zrelaksować i rozbudzić w sobie wewnętrzne dziecko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
09-12-2020 o godz 11:32 Karolina Kotowska dodał recenzję:
Beznadzieja. Spodziewałam się jakichś sensownych porad i zadań, a nie głupot w stylu "narysuj kaktusa". Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
07-07-2020 o godz 09:02 Malina dodał recenzję:
Pomaga się uspokoić i zrelaksować każdego dnia. Polecam każdemu, kto chce się odciąć od codziennego pośpiechu 😊
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-01-2021 o godz 14:06 Anonim dodał recenzję:
Bardzo przydatny produkt dla osób, które chca chwile odetchnąć i zastanowic sie nad swoim życiem. Polecam! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-03-2020 o godz 10:20 Weronika dodał recenzję:
Super książka! Kupiłam przyjaciółce na urodziny i jest bardzo, bardzo zadowolona!😉
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
10-09-2020 o godz 13:47 Izabela kisiel dodał recenzję:
Troche liczyłam na cos innego, rozczarowała mnie triche.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
14-02-2020 o godz 07:25 Aga Midor dodał recenzję:
.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 4
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Opracowanie zbiorowe
5/5
11,37 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szkoła rysunku Coleman Vivienne
3.8/5
24,59 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Italia do zjedzenia Kieżun Bartek
4.5/5
52,33 zł
69,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tarty i quiche. Nowe łączenie smaków Opracowanie zbiorowe
4.3/5
26,24 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tylko owsianki Green Fern
4.2/5
19,18 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mieszkaj po swojemu Sojka Kasia
3.7/5
27,41 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kuchnia włoska. Słońce na talerzu Opracowanie zbiorowe
3.8/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pizze Opracowanie zbiorowe
4.1/5
22,49 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tylko zupy Green Fern
4.6/5
19,18 zł
34,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.