Cienioryt (okładka zintegrowana)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Urok siedemnastowiecznych zaułków, nonszalancja oraz tempo opowieści spod znaku płaszcza i szpady, tajemnice rodem z książek Arturo Pereza-Reverte oraz odrobina magii tak charakterystyczna dla literatury iberoamerykańskiej. Wszystko to składa się na Cienioryt, nową powieść Krzysztofa Piskorskiego, jednego z najzdolniejszych twórców polskiej fantastyki.
W portowym mieście południa, Serivie, każdy cień jest oknem do groźnej i niezbadanej cieńprzestrzeni, w której tunele ryją adepci tajemnych sztuk. Sześciu grandów walczy o wpływy trucizną, zdradą i stalą, małoletni król z trudem trzyma się przy władzy, a inkwizycja rośnie w siłę.
Ale to wszystko sprawy, które trudno obserwować z okna małej izby przy ulicy Alaminho, gdzie mieszka Arahon Caranza Martenez Y’Grenata Y’Barratora, doświadczony nauczyciel szermierki. Arahon pragnie jedynie zapewnić bezpieczeństwo bliskim i odłożyć dość pieniędzy, by opuścić miasto. Przynajmniej do czasu, gdy w jego ręce wpada cienioryt – wypalony na szkle obraz przedstawiający tajemniczą postać…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Cienioryt
Autor: Piskorski Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 500
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-10-09
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13604561
 
średnia 4,7
5
6
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
5/5
11-09-2016 o godz 12:51 www.arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com dodał recenzję:
Własny cień, zetknięty z cieniem innego człowieka przekazuje wszelkie nasze tajemnice i wspomnienia.
Działa to jednak w obie strony, co przy połączeniu z osobnikiem mało ciekawym może mieć niebagatelny wpływ na nasze życie.
W krainie, przypinającej nieco kraje Półwyspu. Iberyjskiego w państwie Seriva, żyje sobie znamienity szermierz kawaler Arahon Caranza Y’Grenata Y’Barratorra, mistrz sztuki „la destereza” (która jest faktyczną szkołą walki szermierczej powstałą w Hiszpanii). Imion i nazwisk nasz bohater ma niestety znacznie więcej niż pieniędzy, a znacznie mniej niż wrogów i kłopotów.
Z pierwszego powodu jest "klingą do wynajęcia", co przysparza mu tych kolejnych problemów.
Z niewyjaśnionych przyczyn zostaje zdradzony przez swojego patrona. Pracodawca przekupił jego ulubionego ucznia, który miał zdradziecko pozbawić życia naszego szermierza.
Arahon Caranza Y’Grenata Y’Barratorra próbuje poznać motywację swojego zleceniodawcy, co prowadzi do kolejnej serii walk. W tym z tajemniczą niewiastą z Południa, która jest również znamienitym fechmistrzem. Jednak kwalifikacje naszego bohatera są zdecydowanie wyższe i to on wychodzi zwycięsko z pojedynku. W momencie śmierci cienie Kalhiry i Arahona zetknęły się.
To, czego się dowiedział o swojej przeciwniczce, nieco go zaskoczyło.
Drugą z wiodących postaci jest szacowny mistrz drukarski Elhandro Camina. Posiadacz jedynej maszyny poligraficznej w Królestwie. Ma mnóstwo zleceń, a najnowsze, jakie otrzymał od tajemniczego autora, ściśle związanego z dworem (co jasno wynika z treści memuarów) i które ma wydrukować ściąga na poczciwego Elhandro mnóstwo zgryzot oraz a jakże… kłopotów.
Kolejną osobą, której poważne problemy nie chcą ominąć jest królewski uczony od miejsca pochodzenia zwany El Holbranverem. Dokonuje epokowego odkrycia, które poważnie wpłynie na trwałość Królestwa.
Wszędzie czają się szpiedzy, agenci Inkwizycji, tajemniczy zabójcy pochodzący ze świata cienia.
Porwanie córki El Holbranvera, w celu odzyskania cieniorytu który zrobił dla Jego Wysokości Króla Hermeneza I, podejrzenie o zdradę Czarnego Księcia, którego rzekomo miał się dopuścić nasz poligraf oraz chęć wyjaśnienia dlaczego Arahon miał zostać zamordowany na rozkaz swojego patrona doprowadza do współpracy tych jakże różnych postaci.
Co knuje Hebanowa Królowa, kim jest tajemnicza świetlista postać o czterech ramionach, dlaczego kobieta o imieniu Legion chce (jako kolejna) pozbawić życia Arahona Caranza Y’Grenata Y’Barratorra oraz jak wygląda polityka i historia kontaktów Jasnych (czyli nas, mieszkających na powierzchni Ziemi) z istotami Cienia?
To już wyniknie z lektury :-)
Miłośnikom literatury „płaszcza i szpady” oraz dobrego fantasy w jednym lektura na pewno przypadnie do gustu.

http://niestatystycznypolak.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-11-2014 o godz 19:18 miki34 dodał recenzję:
Dobrze się czyta, choć pod koniec autor się zdecydowanie gubi i niepotrzebnie skręca w zbyt wydumane fantasy. Mniej znaczyłoby lepiej. Ale ciekawa jednak wariacja na temat płaszcza i szpady.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-07-2014 o godz 00:00 snowsneel dodał recenzję:
Bardzo sobie cenię twórczość Krzysztofa Piskorskiego. "Cienioryt" to kolejna udana jego powieść, posiadająca nieodparty urok i styl. Ciekawie napisana, jako pisarz Piskorski radzi sobie coraz lepiej, zwraca uwagę dojrzałością i bogatą wyobraźnią. Na pewno warto siegnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-07-2014 o godz 00:00 CleverGabriel dodał recenzję:
Krzysztof Piskorski stał się od pewnego jednym z moich ulubionych twórców literatury fantasy. Kolejny doskonały przykład to Cienioryt. Mroczny, tajemniczy, trzymający w napięciu, czytanie jest jak najlepsza literacka przygoda. Wielka dojrzałość bije z warsztatu pisarskiego Krzysztofa Piskorskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2014 o godz 00:00 informer dodał recenzję:
Rewelacyjna, świetnie pomyślana i napisana książka. Zaskakująca jeśli chodzi o fabułę, ale również rozwinięcie poszczególnych wątków, znakomicie uwypuklone wszelkie elementy intrygi i tajemnicy. Dobra dla miłośników powieści historycznych, jak również klimatów spod znaku fantasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-06-2014 o godz 00:00 Krzyysiek dodał recenzję:
Powieść dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie, wymaga skupienia, a nawet dedukcji. Trochę zabolało mnie przewidywalne zakończenie. Przyznaję jednak, że świat wykreowany przez Piskorskiego tak mnie wciągnął, że stokroć bardziej bolesny byłby fakt, gdyby autor nigdy nie zdecydował się napisać kolejnej części przygód głównego bohatera.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2014 o godz 11:26 Ekspert Empiku dodał recenzję:
"Cienioryt" to połączenie fantasy z klimatami spod znaku płaszcza i szpady, co tworzy wręcz wybuchową mieszankę. Bardzo ciekawa postać głównego bohatera Arahorna, szermierza - opryszka napędza całą akcję tak, że czytelnik nie wiedzieć kiedy wraz z nim walczy w każdym pojedynku, rozwiązuje zawiłe zagadki oraz pomaga innym. Sama powieść jest bardzo dobra i trzyma w napięciu do samego końca. Natomiast zakończenie... Każdy czytelnik zaangażowany w losy swojego bohatera liczy na właśnie taki, wręcz idealnie satysfakcjonujący finał.
Luiza Kamińska, empik Toruń
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-05-2014 o godz 00:00 Safran dodał recenzję:
Jestem bardzo miło zaskoczony tą powieścią. Gdy po raz pierwszy sięgnąłem po nią nawet nie wiem kiedy zdałem sobie sprawę, że nastał ranek. Tak mnie wciągnęła ta książka, że miałem przez nią nieprzespana noc. Ale najciekawsze w tym wszystkim jest to, że absolutnie tego nie żałuje! Dla mnie autor zasłużył sobie na największe laury!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2014 o godz 10:43 Bookworm dodał recenzję:
Często zdarza mi się, że gdy przeczytam 50 stron jakiejś nowej książki, to mam ochotę odłożyć ją z powrotem na półkę – akcja jest przewidywalna, bohaterowie papierowi i wygłaszający tezy autora, mówią do tego językiem dzisiejszych seriali, niezależnie od tego w jakim świecie osadzona jest akcja powieści.
Inaczej ma się jednak sprawa z najnowszą powieścią Piskorskiego. Już po lekturze „Krawędzi czasu” zwróciłam uwagę na tego pisarza, jednak jego kolejna książka dowiodła, że z tytułu na tytuł pisze on coraz bardziej wielopłaszczyznowe, trzymające w bezustannym napięciu książki. Przy tym jego styl (nieco inny w każdej z powieści) doskonale dopasowuje się do tematyki i atmosfery danego tytułu.
Widać, że „Cienioryt” nie został napisany w 3 miesiące, tylko autor poświęcił mu wiele czasu cyzelując każdy fragment. Ciekawe są liczne nawiązania do faktycznych wydarzeń i postaci historycznych, głęboka analiza powstałego na potrzeby powieści świata – wraz z jego filozofią i własna historią a także malownicze opisy, jakich spodziewałabym się prędzej u klasyków niż u polskiego pisarza fantastyki. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, będzie usatysfakcjonowany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2013 o godz 21:39 Kruszynka dodał recenzję:
Akcja toczyła się w Serivie, a głównym bohaterem został 32-letni Arahon Caranza Martenez Y’Grenata Y’Barratora, który był mistrzem szermierskiej szkoły, znanej, jako La destreza. Dodatkowo prowadził szkołę fechtunku. W mieście był znany wówczas z wyrównywania porachunków na zlecenie. W miejscowości znajdował się także uczony Holbranver, który wynalazł coś, co miało zmienić dzieje miasta i szeroko pojętego cienia. Niestety, nieodpowiedni ludzie dowiedzieli się o tym i porwali jego córkę Sanne. Nieoczekiwanie losy uczonego i Y’Barratorego się splotły i od tego czasu mieli robić wszystko, aby uratować dziewczynkę. Czy im się to udało?

Jak wspomniałam nie mogłam od początku zagłębić się w ,,Cienioryt”. Nie mam jednak zwyczaju odkładać już ,,napoczętej” książki, więc brnęłam dalej. Po około 150 stronach zaczęło mi się klarować o co chodzi, a 2 część tekstu była dla mnie przyjemnością. Muszę przyznać, że Pan Krzysztof Piskorski stworzył bardzo ciekawą fabułę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2013 o godz 00:00 Kacper90 dodał recenzję:
Krzysztof Piskorski w Cieniorycie maluje słowem - nie wystarczy zajrzeć, trzeba przeczytać tę książkę, żeby przekonać się, z jakim plastycznym kunsztem autor tworzy swoją powieść. Genialna książka, bardzo wciągająca. Jak dla mnie - obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika literatury fantasy! Godna polecenia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-10-2013 o godz 00:00 Teresa dodał recenzję:
jestem pod wrażeniem tej książki! Jeszcze nie czytałam nic spod znaku płaszcza i szpady w polskim wydaniu! A ta książka ma wszystko co taka powieść mieć powinna. Dużo akcji, fajne dialogi i klimat... Na początku jest nieco zagmatwana, ale przyjemnie wchodzi się w ten wykreowany świat.... bardzo polecam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-10-2013 o godz 06:39 Katarzyna dodał recenzję:
W swojej najnowszej książce Krzysztof Piskorski zabiera nas do świata, gdzie cień, który towarzyszy człowiekowi staje się równie realny, jak on sam, staje się wręcz realnym zagrożeniem. Piskorskiemu udało się doskonale połączyć elementy fantastyki z klasyczną powieścią spod znaku szpady, płaszcza, muszkieterów etc. Dało to bardzo ciekawą mieszankę. Jeżeli do tego dodamy sprawnie prowadzoną akcję, niebanalne pomysły, ogromną wyobraźnię i zręczne pióro autora, mamy przepis na świetną książkę.
Piskorski niezwykle dużo pracy włożył w wierne oddanie realiów życia w epoce, gdy królowały płaszcz i szpada. Oczywiście niektóre elementy uległy lekkiej modyfikacji, ale i tak ogrom pracy rzuca się w oczy. Pojedynki naszego bohatera są wiernie odmalowane ze wszystkimi szczegółami i aż kipią od akcji i niespodziewanych jej zwrotów.Generalnie jest to doskonała książka, którą ze wszech miar polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-10-2013 o godz 00:00 Gudis dodał recenzję:
Kolejny pisarz, który udowadnia, że polska literatura fantastyczna niczym nie ustępuje zagranicznej. Świetnie przemyślana, trzymająca w napięciu fabuła, zagadkowość, niesamowita atmosfera siedemnastowiecznego portowego miasta, niespodziewane zwroty akcji, tempo, za którym momentami nie da się nadążyć. Super!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-10-2013 o godz 00:00 Wojtass dodał recenzję:
Po raz kolejny udowadniamy, że polska fantastyka trzyma się mocno! Nie tylko Sapkowskim Polska stoi. Na szczęście mamy jeszcze kilku siwetnych fantastów! Świetna powieść fantastyczna z mieszanką powieści przygodowej spod znaku płaszcza i szpady. Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałem! Wartka akcja i dobre opisy walk. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
3.7/5
30,06 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
3.7/5
28,93 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokora Twardoch Szczepan
3.8/5
29,78 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Królestwo Twardoch Szczepan
4.1/5
26,04 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
3.7/5
24,59 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księgi Jakubowe Tokarczuk Olga
3.9/5
43,07 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
3.8/5
29,78 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokora Twardoch Szczepan
3.8/5
34,78 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyznanie Burton Jessie
4.4/5
34,58 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawiek i inne czasy Tokarczuk Olga
4.0/5
23,42 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Morfina Twardoch Szczepan
3.9/5
27,84 zł
48,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odrobina czarów Harrison Michelle
4.8/5
25,82 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczypta magii Harrison Michelle
4.3/5
23,14 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatnie historie Tokarczuk Olga
0/5
29,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Historia pszczół Lunde Maja
4.3/5
34,35 zł
48,00 zł
32,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Opowiadania bizarne Tokarczuk Olga
3.8/5
23,42 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bajki robotów Lem Stanisław
4.5/5
17,35 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Soroczka Kuźniak Angelika
5/5
23,42 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Szafa Tokarczuk Olga
4.1/5
15,34 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Imperium chmur Dukaj Jacek
5/5
27,67 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.