Chuliganka (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Chuliganka to stan serca. Chuligance niczego nie można zabronić. Czy wygodne, skrojone na miarę życie pomieści jej nieskrępowaną potrzebę wolności?

Ewa miała dom z ogrodem, męża, dzieci i perspektywę życiowej stabilizacji. Niespodziewane spotkanie z Nim sprawiło, że wszystko, co miało swoje stałe miejsce w życiu, zaczęło wirować niczym jesienne liście poderwane gwałtownym podmuchem wiatru. Był inny od wszystkich mężczyzn. Był zupełnym przeciwieństwem tego, co znała. Obudził w niej odwagę, dał impuls do marzeń i dawno zapomnianych pragnień. I nagle, ku własnemu zdumieniu, była gotowa postawić na głowie całą swoją egzystencję. Mimo trudności i kłopotów, których od tej pory miało nie zabraknąć… Ale czego można by się spodziewać po Chuligance? Niepokornej, zachłannej na życie, sięgającej zawsze po to, czego pragnie?

Tytuł: Chuliganka
Autor: Jung Izabela
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-06-05
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 135
Indeks: 12992850
 
średnia 4,5
5
3
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
27-06-2013 o godz 15:48 przez: cyrysia.blogspot.com
Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Izabela Jung stworzyła piękną, ekscytującą, poruszającą historię o niezwykle trudnej, zakazanej miłości. Tutaj emocje wylewają się ze wszystkich stron niczym gorąca lawa z wulkanu. Pierwszoosobowa narracja prowadzona z perspektywy Ewy pozwala nam dogłębniej poznać jej myśli, uczucia i wszelkie targające nią życiowe rozterki. Wartka akcja obfituje w zaskakujące wydarzenia, zaś umiejętnie zbudowane napięcie podnosi się wprost proporcjonalnie do każdej kolejnej sceny. Największym plusem są bohaterowie – wyraziści i przede wszystkim naturalni. Jak każdy z nas mają wady i zalety. Zaślepieni miłością popadają niejednokrotnie z jednej skrajności w drugą. Autorka doskonale pokazała intensywność uczuć, ich ważność i zaangażowanie.
Dawno nie czytałam powieści napisanej z taką pasją.To nie jest typowy, banalny romans, wręcz przeciwnie. Wspólnie z głównymi bohaterami doświadczymy smaku gorzko-słodkiej miłości. Zobaczcie sami, jak kocha serce chuliganki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-06-2013 o godz 09:14 przez: Sylwia.S
To książka nie tylko o miłości, albo może miłości rozumianej dużo szerzej niż płomienny i egzotyczny romans, wokół którego rozgrywa się akcja. Śledzimy go z zapartym tchem, nie mogąc doczekać się tego, co będzie dalej. I bardzo chcemy, żeby wbrew trudnościom, bohaterom udało się spełnić swoje gorące uczucie.
W trakcie czytania orientujemy się, że w książce chodzi o coś dużo więcej niż tylko o historię zakazanej miłości, która staje się tłem i punktem wyjścia do przemiany, jaka odbywa się w głównej bohaterce.
Bo Chuliganka to opowieść o łamaniu schematów, o podążaniu za głosem własnego serca, wbrew wszystkim i wszystkiemu wokół, czasem także wbrew własnemu rozsądkowi.
To opowieść o odwadze ponad wszystko, o dorastaniu, bardzo trudnych życiowych decyzjach, odpowiedzialności za uczucia swoje i innych, radzeniu sobie z nimi.
W opisanej historii z pewnością może przejrzeć się, jak w lustrze bardzo wiele kobiet. Napisana niezwykle plastycznie, pełna emocji, poruszająca do głębi. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
11-06-2013 o godz 13:41 przez: Varia
Napięcie dosłownie iskrzy na kartach tej historii. Inteligentna i wnikliwie skonstruowana fabuła prowadzi czytelnika przez intensywność uczuć, będąc zarazem mostem do zrozumienia postaw i zachowań innych ludzi. Podobała mi się drobiazgowość z jaką autorka oddała czeczeńską mentalność. Dumę tego narodu i jego waleczność. Hardość kontrastowaną z delikatnością doznań oraz siłą wyznawanej wiary.

Mimo faktu, że jest to opowieść o romansie, nie odczułam znużenia w kółko powtarzanym schematem. Cała zasługa tkwi w bohaterach. W powstałej między nimi energii i szaleństwu, które ogarnia właściwie wszystkich w ich otoczeniu.

Jeżeli tak wygląda debiut pani Izabeli, to nie mogę się doczekać co zaprezentuje, gdy naprawdę rozwinie swoje skrzydła. W natłoku naprędce pisanych książek o miłości, nie zgubcie tytułu, który został stworzony z prawdziwej z pasji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
25-06-2013 o godz 09:38 przez: Avanturra
Książka o nieszczęśliwej i zagubionej kobiecie opętanej przez demona nieczystości i ojca wszelkiego kłamstwa, przedkładającej własne doznania i egoistyczne potrzeby nad naturalny porządek, nad szczęście dzieci, które sprowadziła na ten świat i nad zbożny trud budowania wraz z mężem rodziny stanowiącej fundament społeczny (ważny w każdej części świata, w każdym wyznaniu, w każdej społeczności)...Książka o kobiecie, która dreszcze emocji, seksualne podniecenie i pożądanie, 'motyle w podbrzuszu', wilgotność w łonie, pragnienie zaspokojenia swoich instynktów i nakarmienie swojego zmysłowego ego nazywa, za ojcem wszelkiego kłamstwa, miłością, słuchaniem dziecka w sobie; przy czym jest to jednocześnie sposób na dławienie w zarodku nawet najsłabszych odruchów sumienia...Książka o kimś, kogo autorka najwyraźniej zna bardzo dobrze (lub nawet o niej samej!), kto dramatycznie potrzebuje duchowej pomocy spowiednika...O moralnej ruinie duszy, jęczącej pod ciężarem grzechu, oczekującej miłosierdzia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-07-2013 o godz 11:21 przez: R.
Jest to historia niepokornej miłości ustabilizowanej kobiety i o dziesięć lat młodszego imigranta z Czeczenii. Napisana żywym językiem książka porusza, szokuje, prowokuje... Czy można oprzeć się takiej zapowiedzi? Mnie się nie udało :P Książkę otrzymałam, przeczytałam, oszalałam...
Bohaterowie są doskonale scharakteryzowani. Poznajemy ich prawie wyłącznie poprzez emocjonalność i zachowanie. Oboje są niesamowicie realni. Mam wrażenie,że poznałam ich do cna, że oboje żyją gdzieś tuż obok, własnym życiem, a ja podglądam ich przez zaczarowane okienko. Uczucie między nimi jest gorące, powiedziałabym nawet wrzące,namacalne,wylewa się z kart powieści parząc palce,serce,umysł.

"Chuliganka" spodoba się wszystkim kobietom bez względu na wiek, doświadczenia, stan cywilny. Każda z nas odnajdzie w książce coś dla siebie. Dla jednych to będzie pasjonujący i płomienny, niekonwencjonalny romans,dla innych dogłębna analiza kobiecej emocjonalności lub inspiracja do zmiany własnego życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-07-2013 o godz 10:49 przez: Dominika Fijał
„Chuliganka” stara się przełamywać pewne stereotypy. Dojrzała kobieta, mężatka zakochuje się w młodym uchodźcy z Czeczenii. Myślę, że najbardziej zależało Jung na pokazaniu złożoności uczucia, które przecież nie ma racji bytu we współczesnym świecie. Pokazując różnice kulturowe, w pewnym stopniu oswaja je, byśmy mogli jakoś je zrozumieć.
Książka napisana została w pierwszej osobie – z punktu widzenia głównej bohaterki. Tytułowa postać pokazuje nam swój świat: zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Opisuje przede wszystkim swoje emocje. Szkoda tylko, że autorka nie skupiła się bardziej na relacjach z dziećmi. One są jakby na marginesie tej powieści. Ciekawa jestem, co jeszcze pokaże nam Izabela Jung? W tym debiucie stara się prowokować czytelników. Za chwilę usłyszymy pewnie, że nie stawia się w książce na pierwszym miejscu rodziny. W końcu nie bez powodu bohaterka tej powieści nazwana została chuliganką. Starała się iść za głosem serca. A jakie poniesie konsekwencje?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-06-2013 o godz 11:55 przez: M.
„Chuliganka” to debiut Izabeli Jung. I muszę przyznać, że nie tego się spodziewałam. Myślałam, że będzie to łzawa historia, a autorka przynudzać będzie opisami ciągle tych samych „głębokich” uczuć. Jednak, na całe szczęśnie, tak nie było. Oczywiście książka opiera się na wątku miłosnym, więc nie sposób pozbyć się opisów uczuć. Ale jakie są to opisy! Jakie uczucia! Wyobraźcie sobie nielegalny związek Polki, która życie jak się jej podoba i Czeczena z zasadami. Uwierzcie mi – mieszanka dość wybuchowa. Dlaczego ten związek jest nielegalny? Otóż, Ewa jest mężatką i matką dwójki uroczych chłopców.
Jest tylko jedna rzecz, która mi trochę przeszkadzała podczas czytania. Styl w dialogach. Czasami miałam wrażenie, że Pani Jung tak zatraciła się w sposobie mówienia Zeliema, że zapomniała jak powinna mówić Ewa, dlatego niekiedy sposób wysławiania się, ten specyficzny styl ludzi ze wschodu, przechodził na główną bohaterkę. Mimo to polecam „Chuligankę”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2013 o godz 16:04 przez: Kruszynka
Nie lubię negatywnie opisywać książek, dlatego mam problem z rozpoczęciem. Później już jakoś pójdzie. Chyba. Zachęcona ochami i achami postanowiłam skusić się na debiut Izabeli Jung. Oczywiście musiała odleżeć swoje, żebym się nią zainteresowała. Gdybym mogła, cofnęłabym czas, naprawdę, ale że nie było to możliwe zaczęłam swoją mozolną przygodę z ,,Chuliganką”, która była bardzo wyboista.

Nie zdarzyło mi się chyba jeszcze, żebym już po 5 stronach chciała rzucić książkę w kąt i wymazać ją z pamięci. Niestety, z pierwszą powieścią Izabeli Jung tak było. Nie mam jednak zwyczaju zaczynać książki i jej nie kończyć albo ,,przerywać” sobie inną, więc brnęłam dalej. Zajęło mi to dobre 2 dni, a umęczyłam się gorzej, niż koń na wyścigach. Język jak dla mnie był tak toporny, że w ogóle nie zachęcał do zapoznania się z dalszą częścią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2013 o godz 07:45 przez: Ekspert Empiku
Inspirująca. Zachęcająca wręcz do tego, by czasem się po prostu zapomnieć, słuchając jedynie serca. Właśnie uczucie pomiędzy bohaterami sprawia, że dajemy się wciągnąć w wir kolejnych sytuacji, problemów, rozterek, ale przede wszystkim - widzimy dojrzewanie głównych postaci do pewnych sytuacji i ponoszenia konsekwencji własnych działań. To książka nie tylko o uczuciu, ale także o odwadze, przemianach i łamaniu schematów. Książka dodająca skrzydeł. Charakterystyczna. Poruszająca. Zaskakująca. Niezapomniana.
Magdalena Subocz, Empik Goleniów
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-06-2015 o godz 00:00 przez: Blanka Nowak
Ta książka zaintrygowała mnie. Historią miłości która jest trudna do spełnienia, bohaterów bowiem tyle dzieli, niemal wszystko. Jednak miłość rządzi się swoimi zasadami, co Chuliganka doskonale ukazuje. To opowieść w której przewija się całe mnóstwo emocji, Izabela Jung przedstawiła drobiazgowo tą całą walkę z emocjami swojej bohaterki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-06-2013 o godz 19:54 przez: E.
Totalnie NIEUDANY debiut literacki! Gdyby książka miała kolejne sto stron – nie dobrnęłabym do końca! Autorce w głowie tylko „bzykanie”! Powtarzające się dialogi bohaterów – ciągłe gadki o tym samym! Szkoda czasu i pieniędzy!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
18-10-2017 o godz 12:19 przez: przybylg
Ciekawa i interesująca książka. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Samotni Nesser Hakan
5/5
26,30 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Matnia Piotrowski Przemysław
4.1/5
24,34 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka odpoczynku Hammond Claudia
4.4/5
26,01 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Medytacja dla zabieganych Osho
4.7/5
20,36 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspa Sachalin Wierkin Eduard
4.5/5
31,81 zł
49,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego