Chata (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Podczas rodzinnych wakacji zostaje porwana Missy, najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa. Na pustkowiach Oregonu, w opuszczonej chacie, znaleziono ślady wskazujące na to, że ktoś ją brutalnie zamordował. Po czterech latach pogrążony w ogromnym smutku ojciec dostaje tajemniczy list. Wnioskuje, że napisał do niego sam... Bóg. W treści listu było zaproszenie do chaty, gdzie popełniono okropną zbrodnię na Missy. Wbrew rozsądkowi Mack postanawia pojechać do chaty i zmierzyć się ze swoimi największymi koszmarami. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.

Ta niecodzienna książka to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujemy. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Chata
Autor: Young William P.
Tłumaczenie: Reszka Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowa Proza
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Numer wydania: II
Data premiery: 2011-03-25
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Indeks: 60329325
średnia 4,5
5
145
4
13
3
12
2
4
1
10
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
105 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
12-02-2015 o godz 07:37 przez: Monika Nowak | Zweryfikowany zakup
Nie jestem fanką tej publikacji, została mi ona zareklamowana przez bliską osobę, więc wiele się po książce spodziewałam, ale nie wzbudziła we mnie większych emocji. Przeczytałam i uznałam, że to taka sobie baśń. Niestety mnie nie zachwyciła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-05-2014 o godz 09:29 przez: Ewa | Zweryfikowany zakup
Rewelacja!!
Dobrze napisana i zawiera treści przydatne do zrozumienia miłości Boga. Po prostu jak to działa. Jeśli wierzysz, ale nie możesz pogodzić się z niesprawiedliwością ludzką. Przeczytaj. Może otworzą Ci się oczy!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-04-2014 o godz 21:11 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Najlepsza książka jaka kiedykolwiek czytałam bardzo mocno utkwi w twojej głowie i napewno do niej wrócisz gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-11-2016 o godz 08:32 przez: Jan Fuhrmann | Zweryfikowany zakup
To nie jest książka o religii, choć taką się wydaje. Rzecz, opisując losy wyimaginowanego bohatera, w symboliczny sposób ukazuje nam nasze życie i to, co mamy w swoim duchowym wnętrzu. Bohater po tragicznych przejściach rodzinnych spotyka się z Bogiem. I krok po kroku, początkowo pełen buntu i starych nawyków w myśleniu o relacjach z Nim, dokonuje rewizji swoich dogmatów w duchu pełnej akceptacji miłości i zaufania, jako największej siły w relacjach tak z Bogiem, jak i ludźmi.
Rozdziały, początkowo nieco nudnawe (może celowo?), wprowadzają czytelnika w misterium ducha, czemu służą genialne dialogi pomiędzy bohaterem a Bogiem, Duchem Świętym i Jezusem. Konwencjonalne prezentowanie osób boskich zastąpione zostało, i to jest świetne, ukazaniem ich jako postaci przypominających zwykłych ludzi. Bóg jest ukazany nie jako siwobrody starzec, ale jako czarnoskóra kobieta, uwielbiająca gotować, Duch Święty jako eteryczna Azjatka, a Jezus jako facet w dżinsach, majsterkowicz. Prezentacja osób boskich pozbawiona została, na potrzeby narracji, tradycyjnego dystansu, na rzecz ukazani ich jako istot boskich, ale całkiem po ludzku bezpośrednio przystępnych. Genialne, zaskakujące zwroty akcji. Patrząc, w trakcie czytania książki, na przemianę wewnętrzną bohatera, czytelnik ma co i raz okazję zajrzeć w głąb własnego ducha i dokonać oceny swoich relacji z Bogiem, jakie by one nie były. Na ponowne spotkanie z książką zdecydowałem się po dwóch tygodniach od pierwszego przebrnięcia przez nią, i ze zdumieniem skonstatowałem, że dostrzegłem w jej treści kilka rzeczy, które niejako umknęły mi podczas pierwszego kontaktu. Książka zasługuje na to, aby każdy, kto ma problemy w życiu (bo kto ich nie ma?) do niej zajrzał. Gwarantowany skutek, że po jej lekturze ujrzymy nasze życie inaczej niż wcześniej. Książka jest doskonałym lekarstwem dla ludzi zablokowanych przez myślenie kategoriami dogmatyzmu religijnego. Gorąco ją jednak polecam także wszystkim tym, którzy chcą bez religijnie wzbogacić swoje wnętrze duchowe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-06-2015 o godz 00:04 przez: Daria | Zweryfikowany zakup
,,Chata" opowiada o ojcu, którego córeczka została porwana podczas wakacyjnego wyjazdu. Mac zaczyna oddalać się od Boga. Nie może poradzić sobie z cierpieniem, którego doświadcza po stracie dziecka. Pewnego dnia dostaje od Boga list... Nie chciałabym zdradzać więcej szczegółów, by nie odbierać przyjemności z czytania.

Jak dla mnie książka jest rewelacyjna. Dostałam ją kiedyś na urodziny od znajomego. Teraz sama przy każdej okazji kupuję ją na prezent. Idealna dla osób szukających odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące wiary, chociaż czytelnik może być troszkę zaskoczony wyjaśnieniami. Myślę, że sprawdziłaby się w przypadku osób wątpiących w istnienie Boga, tym którzy borykają się z różnymi trudnościami, cierpieniem w życiu. ,,Chata" ukazuje relacje człowieka z Bogiem w sytuacjach, w których raczej mamy wyrzuty do Boga za bagaż doświadczeń jakim nas obdarowuje. Książka uczy innego postrzegania świata i ludzi. A co najważniejsze trafia do serca czytelnika - wzrusza... i to bardzo. Nie przepadam za książkami, jednak ,,Chatę" przeczytałam jednym tchem (chociaż miałam nadzieję na inne zakończenie) i pewnie jeszcze nie raz przeczytam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2017 o godz 13:29 przez: anja_monika | Zweryfikowany zakup
Początkowo jakoś nie mogłam przekonać się do tej książki. Gdy zaczęłam ją czytać, nie pochłaniała mnie jej treść. Niby dobrze napisana, ale jakoś nie wciągnęła mnie od pierwszych stron. Za to kawałek dalej....jak zaczęłam czytać, nie mogłam się od niej oderwać i niby jako czytelnik wiesz, że to wszystko nie do końca jest dla Ciebie realne a jednak wierzysz i zastanawiasz się...że kto wie. Może właśnie tak objawia się Bóg. Każdemu inaczej w zależności od sytuacji w jakiej się znajduje. Mega wzruszająca książka, pouczająca. Pokazuje jak ciężko jest oceniać innych i jak czasem należy spróbować spojrzeć z innej perspektywy, by nauczyć się żyć z bólem i nauczyć się przebaczania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-09-2015 o godz 06:46 przez: malgorzanna | Zweryfikowany zakup
Skoro ma być to książka otwierająca oczy na powodu istniejącego na świecie zła, na to dlaczego Bóg na nie pozwala, to powinna poruszyć wszystkie aspekty zła, a "Chata" tłumaczy wiele lecz nie wszystko. Ogranicza się do zła wywołanego ręką ludzką. Próbuje wyjaśnić powody braku ingerencji na nie ze strony Boga. Jednak wielu z nas nie rozumie dlaczego są choroby dotykające np. maleńkie dzieci. Na to wielu z nas sie burzy, tego nie rozumiemy. Ja po przeczytaniu książki dalej nie rozumiem, bo nie ma na ten temat słowa. Uważam więc tę opowieść za niewyczerpującą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-02-2016 o godz 09:59 przez: Ewa | Zweryfikowany zakup
Książka Williama P. Younga pt Chata, napisana w 2007 r. , wersja polska wydana w 2011 r. ,stała się światowym bestsellerem z racji ujęcia najważniejszych dla człowieka wartości w ramach popularnej sensacyjno-filozoficznej opowieści. Ojciec utracił ukochaną córeczkę, ale jego trwoga, żal i brak nadziei zostają ukojone przez namacalną Miłość Boga, który przychodzi jak Przyjaciel. Jest szczera, ogarniająca i przeogromna. Nie jest złudzeniem, ale dotknięciem serca i rozumu twardego mężczyzny pogrążonego w żałobie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-06-2015 o godz 22:33 przez: Sylwia Kopyś | Zweryfikowany zakup
Słyszałam, że po przeczytaniu tej książki syn koleżanki zmienił swoje życie na lepsze.....pomyślałam,że musi ją przeczytać i moja córka. Zmiany u mojej córki nastąpiły błyskawicznie. Czy to przypadek?Ja wiem, że nie. Również przeczytałam "Chatę" i od razu pożyczyłam ją innej osobie. To obraz Boga w naszym codziennym trudnym życiu. Zastanawiam się czy ta historia, aby nie wydarzyła się naprawdę. Książka dla świeckich i napisana po świecku,polecam tym, którzy w życiu czegoś lub raczej kogoś szukają.....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-11-2014 o godz 08:28 przez: aQUa_35 | Zweryfikowany zakup
Jak dla mnie emocjonalne tornado, które więcej buduje niż niszczy. Na pewno książka odświeżyła moją duchowość. Nieco inaczej patrzę na pewne sprawy w przeszłości, a i przyszłość będę interpretować przez pryzmat nowych przemyśleń. W teraźniejszości chcę częściej odwiedzać moją osobistą "chatę" i jej Mieszkańców.
Książkę pożyczyła mi znajoma, przeczytałam i stwierdziłam, że taką pozycję warto mieć na swojej półce....Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-06-2016 o godz 17:58 przez: Malwina Miotke | Zweryfikowany zakup
Książka rewelacyjna. Zaczyna się troszkę nudno, ale z czasem z czasem akcja tak nabiera tempa, że nie można się od niej oderwać. Czytając ją odnosi się wrażenie jakby się było w innym świecie, gdzie wszystkie sprawy, problemy staja się takie błahe, a ich rozwiązanie bardzo oczywiste. Mimo, że w książce jest opisana dramatyczna historia, to czytając książkę ma się w sobie wewnętrzny spokój. Bardzo polecam. :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-06-2015 o godz 15:24 przez: ewajs | Zweryfikowany zakup
Polecam tą pozycję, każdemu kto chciaż raz w życiu zadał sobie pytanie " Gdzie jest Bóg w chwilach dla nas trudnych?" Dlaczego trzeba wierzyć i żyć w zgodzie z innymi tu na ziemi ? Po co warto zrobić chociaż raz w życiu coś inaczej niż do tego przywykliśmy? Co daje nam słuchanie swojego serca, intuicji ? Ksiązka o ciekawej fabule - polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-04-2016 o godz 19:49 przez: Anna Lalik | Zweryfikowany zakup
Książka bardzo mnie wciągnęła .Ilekroć siadałam do czytania przenosiła mnie w inny świat..Od momentu dotarcia głównego bohatera do chaty i spotkania tam Taty-czyli Boga w trzech postaciach,nie mogłam się oderwać od czytania. Poruszyła moje wnętrze.Teraz czyta ją mój mąż. Jestem pewna ,że niedługo przeczytam ją jeszcze raz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-07-2017 o godz 07:54 przez: Bogusława | Zweryfikowany zakup
Książka uświadamiająca, że wszystkie nasze wyobrażenia o Bogu, to tylko wyobrażenia. Niezmienna, pewna i nieograniczona jest natomiast miłość Boga do człowieka. Wręcz namacalnie uświadamia, że Bóg kocha tak samo dobrych ludzi, jak i morderców i zbrodniarzy. Wszyscy są jego dziećmi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2016 o godz 18:58 przez: Piotr Gierlak | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, szczególnie dla tych, którzy noszą w duszy żal do Boga. Kupiłem już 8 sztuk i rozdaję ją znajomym. Są zachwyceni. Uwaga. Zawiera wątki, które z punktu widzenia teologii katolickiej są niepoprawne. Można o tym szerzej poczytać w Internecie, żeby być świadomym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-04-2014 o godz 15:28 przez: zuzanna.w.d | Zweryfikowany zakup
Książka jest naprawdę wspaniała. Pole am każdemu kto lubi wynieść coś więcej z książki. Skłania ona do refleksji i zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Wszystko jest tam doskonale opisane i możemy znaleść odpowiedzi ,które od dawna nas męczyły. Serdecznie polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-08-2017 o godz 08:24 przez: Bernadeta Garczyk | Zweryfikowany zakup
Książka którą przeczytałam kilka lat temu, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Książka do której się wraca. Polecam ją wszystkim, nie tylko tym którzy po stracie najbliższej osoby mają chwile zwątpienia, utraty wiary i nie mogą odnaleźć sensu życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
15-10-2015 o godz 13:34 przez: Natalia Rebizak | Zweryfikowany zakup
Czytałam już parę książek w tej tematyce. Czytając tą książkę uważałam że jest przekoloryzowana, jak dla mnie science fiction. Dopiero pod sam koniec zrozumiałam co autor miał na myśli i dopiero wtedy nabrałam wiary w to co było w niej opisane!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-05-2015 o godz 23:10 przez: Joanna Nuckowska | Zweryfikowany zakup
To wyjątkowa książka, jaką pamięta się przez całe życie. Doskonała na prezent i do własnego księgozbioru. Razem z bohaterem przeżywa się niezwykłą przygodę. Książka bardzo wciągająca i piękna. Polecam z całego serca!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2017 o godz 08:14 przez: ray5 | Zweryfikowany zakup
Książka, o której się nie zapomina. Bardzo życiowa historia, która zmusza nas do refleksji nad swoimi decyzjami. Książka która powinna być w każdym domu. By wracać do niej i zastanowić się nad swoim losem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Young William P.

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego