Cesarzowa Sisi (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 30,83 zł

30,83 zł 44,90 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Powieść Cesarzowa Sisi to olśniewające, nowe ujęcie historii miłości jednej z najbardziej znanych par: Sisi oraz cesarza Austrii Franciszka.

Jest rok 1853; bawarska księżniczka Elżbieta, nazywana Sisi, wie, czego chce: albo wielka, prawdziwa miłość, o jakiej piszą poeci, albo żadna. Helena, jej starsza siostra, gorliwie przestrzega rad matki i szykuje się do poślubienia cesarza Austrii Franciszka Józefa, lecz Sisi nie zamierza wieść podobnej, ofiarnej, uładzonej egzystencji. Wie, że w życiu chodzi o coś więcej niż obiady i gorsety – byle tylko pozwolono jej wszystkiego doświadczać.

Tymczasem w Austrii cesarz dochodzi do siebie po próbie zamachu na jego życie. Starając się utrzymać pokój, Franciszek wypełnia obowiązki – i obiecuje, że podczas zbliżających się uroczystości jak należy będzie zabiegał o względy układnej bawarskiej księżniczki Heleny. Czyż może być lepszy sposób zjednoczenia imperium niż ogłoszenie wiadomości o nowej cesarzowej?

Ale kiedy Sisi i Franciszek niespodziewanie spotykają się w pałacowych ogrodach, z dala od ciekawskich oczu i nieustających krytycznych ocen dworu, rodzi się między nimi więź, której nie mogą się oprzeć. A gdy ich potajemne rozmowy stają się czymś więcej, muszą wybierać między oczekiwaniami rodzin i wierności temu, w co naprawdę wierzą…

Pokazywany na Netfliksie serial Cesarzowa Sisi to urzekająca, żywa i niezwykle współczesna opowieść o zakochaniu i podążaniu za marzeniami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1327420548
Tytuł: Cesarzowa Sisi
Autor: Gigi Griffis
Tłumaczenie: Żukowska-Maziarska Anna
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 230
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-10-12
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Indeks: 43858651
średnia 4,8
5
61
4
2
3
4
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
54 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-10-2022 o godz 16:09 przez: Paganila
Księżniczka Sisi to chyba jedna z najbardziej rozpoznawanych monarchiń w Europie. Powstało już wiele książek, filmów i seriali na jej temat, jednak w swojej książce Gigi kładzie duży nacisk na to, w jaki sposób rozwijała się na przestrzeni lat relacja bawarskiej księżniczki z cesarzem Franciszkiem. Ich relacja w początkowej fazie wywołała przecież niemały skandal- bo przecież pierwotnie Franciszek miał ożenić się z Heleną- starszą siostrą Sisi. Nie zgodził się ze swoją matką, która zaaranżowała to małżeństwo. Polecam tę książkę wszystkim, dla których temat ich miłości jest interesujący.
Czy ta recenzja była przydatna? 33 0
5/5
14-10-2022 o godz 16:11 przez: Patula
Bardzo lubię książki historyczne, które są fabularyzowane. Gigi Griffis ukazuje historię Sisi tak, że od razu wciąga ona czytelnika. To nie jest spis dat i faktów, ale z drugiej strony autorka poszanowała też historyczną perspektywę. Przywołuje wszystkie ważne wydarzenia, które kształtowały życie bawarskiej księżniczki. Dla mnie czytanie tej książki było porywającą przygodą.
Czy ta recenzja była przydatna? 27 0
5/5
12-10-2022 o godz 21:14 przez: Recenzentka90
Po książkę sięgnęłam zachęcona serialem na Netfliksie i muszę przyznać, że jest świetnie napisana. Bardzo na plus są intrygi i relacje między bohaterowie, które w książce są dużo bardziej rozwinięte. A uczucie między Franciszkiem i Sisi jest rozpisane w taki sposób, że nie da się im nie "kibicować".
Czy ta recenzja była przydatna? 27 0
5/5
19-10-2022 o godz 14:07 przez: Boetywka
Księżniczka bawarska Sisi moim zdaniem ma jeden z ciekawszych życiorysów. Jako nastolatka wyszła za cesarza i zmieniło się całe jej życie. Dzieciństwo spędzała w rezydencji wiejskiej, oddalonej nieco od cywilizacji. Była przyzwyczajona do życia w otoczeniu zwierząt, przede wszystkim kochała konie i jazdę konną- ponoć w niektórych momentach swojego życia spędzała na grzbiecie swojego ulubionego zwierzęcia nawet osiem godzin. Kiedy została cesarzową musiała zmienić wiele swoich przyzwyczajeń, jednak wiele jej cech pozostało niezmienionych- była dosyć uparta i w sprawach dla siebie istotnych zawsze stawiała na swoim.
Czy ta recenzja była przydatna? 25 0
5/5
17-10-2022 o godz 13:44 przez: Badełka
Bardzo podoba mi się to, jak autorka połączyła perspektywę historyczną z ciekawą fabułą, która koncentruje się w dużej mierze na odczuwanych przez bohaterów emocjach. Autorka odczarowuje postać Sisi i czyni z niej kobietę w pełni ludzką, popełniającą błędy, a nie zimną monarchinię. Książka to nie tylko opis wydarzeń, znanych z lekcji historii, ale przede wszystkim była to dla mnie niesamowita historia miłosna o uczuciu, które łączyło Franciszka i Elżbietę.
Czy ta recenzja była przydatna? 25 0
5/5
20-10-2022 o godz 16:37 przez: Podziwiaczka
Moim zdaniem książka jest bardzo dobrze napisana i mi akurat przypadło do gustu to, że znaczna część fabuły skupia się wokół relacji Sisi i Franciszka. Nie jest to nudna, biograficzna historia, naszprycowana faktami. To przyjemny w odbiorze romans, po który chce się sięgać. Moim zdaniem to świetna książka na zimowe wieczory. Polecam zobaczyć też serial na Netfliksie, który jest z nią powiązany. Polecam zobaczyć, ale najlepiej po przeczytaniu książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 23 0
5/5
18-10-2022 o godz 15:40 przez: Anonim
Autorka czerpie w tej książce z wielu historycznych źródeł, życiorys Sisi ukazany w tej książce jest w większości oparty na faktach, ale mamy też sporo nawiązań do netfliksowego serialu. Książka jest bardzo interesująca, dlatego że za sprawa stylu i opisów autorki znacznie różni się od biografii cesarzowej, które do tej pory czytałam. Elżbieta miała przecież wiele problemów, o których zbyt często się nie wspomina, prawdopodobnie chorowała na anoreksję i niektórzy postrzegali ją jako szaloną. Gigi często nawiązuje do jej stanu psychicznego i tego, jak mógł on wpływać na decyzje cesarzowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 22 0
5/5
19-10-2022 o godz 14:10 przez: Klaraja
Jeśli szukacie romansu z historycznym tłem wydarzeń, to polecam sprawdzić książkę o "Cesarzowej Sisi". Życiorys cesarzowej jest bardzo ciekawy i to na nim wzorowała się autorka książki. W dużej mierze skupia się ona jednak na relacjach pomiędzy Sisi a cesarzem, na ich rodzącej się miłości i późniejszym, wspólnym życiu. Mi książka bardzo przypadła do gustu i pomogła poznać cesarzową z innej, perspektywy. Książka ukazuje wszystkie, nawet te najbardziej osobiste fragmenty życia młodej cesarzowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 22 0
5/5
17-10-2022 o godz 13:38 przez: Mini
Książka "Cesarzowa Sisi", to świetna charakterystyka nie tylko tytułowej monarchini, ale także opis tego, jak nadmiernie wysokie wymagania wobec jednego człowieka wpływają na jego psychikę. To historia, która opiera się na historycznych wydarzeniach i przez to wydaje mi się jeszcze ciekawsza. Czytałam ją z zapartym tchem, mimo, że znam życiorys Sisi. Autorka świetnie wykreowała książkowy świat, przez co książka jest jeszcze ciekawsza.
Czy ta recenzja była przydatna? 22 0
5/5
20-10-2022 o godz 16:35 przez: flower
Helena Bawarska przyjechała na dwór cesarski wraz z rodziną, po to aby poznać swojego przyszłego męża- Franciszka. Mimo zainteresowania księżniczki, cesarzowi nie spodobała się kandydatka na żonę, wybrana przez jego matkę. Poznając rodzinę Heleny, jego uwagę przykuła jednak młodsza siostra Heleny- Elżbieta, przez członków rodziny nazywana Sisi. To jej postanowił się oświadczyć, wbrew pierwotnej woli jego matki. Sisi zakochała się w cesarzu i przyjęła jego oświadczyny, jednak po przyjeździe do pałacu jej życie bardzo się komplikuje... Książka moim zdaniem warta uwagi!
Czy ta recenzja była przydatna? 21 0
5/5
31-10-2022 o godz 17:20 przez: Gosia_o15
"Cesarzowa Sisi" to nie do końca książka historyczna. To bardzie powieść oparta na historii, w której jednak główną rolę odgrywa kobieta- cesarzowa Austrii, a później także królowa Węgier- Elżbieta. Autorka skupia się przede wszystkim na jej odczuciach, sposobie myślenia i życiu prywatnym. Dla mnie akurat był to plus, bo książka nie była spisem faktów i dat, a mimo tego mogłam się z niej czegoś nowego dowiedzieć. Cała opowieść skupia się tym, jak Sisi radzi sobie z nową sytuacją w której się znalazła i na jej relacji z Franciszkiem- który potem zostaje jej mężem.
Czy ta recenzja była przydatna? 20 0
5/5
18-10-2022 o godz 15:36 przez: Magura
Sisi, opisana przez Gigi Griffis bardzo przypomina mi księżną Dianę. Elżbieta była osobą, która potrzebowała w swoim życiu bardzo dużo przestrzeni i wolności. Jednak wychodząc za Franciszka wyzbyła się ich, dobrowolnie godząc się na zamkniecie w złotej, pałacowej klatce. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu, podobnie jak realizm, z który przedstawia ona postacie historyczne, które z biegiem czasu zaczęliśmy idealizować. W książce Gigi Franciszek i Elżbieta są tylko ludźmi, popełniającymi czasami błędy i niepewnymi. Bardzo spodobała mi się ta perspektywa.
Czy ta recenzja była przydatna? 20 0
5/5
12-10-2022 o godz 21:18 przez: Paganila
O Sisi pierwszy raz usłyszałam od mojej mamy, która bardzo lubiła tę historię, jako dziecko widziałam kilka biograficznych ekranizacji, dotyczących życia bawarskiej księżniczki. Kiedy zobaczyłam książkę, wiedziałam że muszę ją przeczytać. Gigi Griffis to autorka, o której wcześniej nie słyszałam, więc byłam sceptyczna, ale miło się zaskoczyłam, książka jest świetnie napisana, nieustannie trzyma czytelnika w napięciu- mamy miłość i intrygi pałacowe, które autorka szczegółowo przedstawia.
Czy ta recenzja była przydatna? 20 0
5/5
21-10-2022 o godz 14:47 przez: Gleidis
W książce Gigi Griffis młoda cesarzowa jest opisana zupełnie inaczej. Poprzednie ekranizacje i powieści, które czytałam obrazowały Sisi jako bardziej idealną, piękną kobietę z dzikim charakterem. W "Cesarzowej Sisi" mamy młodą dziewczynę, zaledwie nastolatkę, która musiała poradzić sobie na dworze. I mimo, że miała ogromne oparcie w mężu, to dwór był miejscem, który działał na młodą Elżbietę niczym klatka. Jej osobowość wydawała się zupełnie nie pasować do roli, w której została postawiona. To ciekawa odmiana, myślę że chociażby dla takich spostrzeżeń warto sięgnąć po tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 19 0
5/5
28-10-2022 o godz 14:49 przez: Bartyjka
"Cesarzowa Sisi" to historia, w której autorka opisuje losy młodej, bawarskiej księżniczki. Pokazuje nam to, jak Sisi dorasta, rozwija się, a finalnie jak przybywa na cesarski dwór- co ma zmienić jej życie już na zawsze. Poznaje tam cesarza Franciszka, który wybiera ją sobie na żonę- w przeciwieństwie do planów matrymonialnych, które snują matki Sisi i Franciszka. Mężczyzna pierwotnie miał bowiem poślubić siostrę dziewczyny- Helenę.
Czy ta recenzja była przydatna? 19 0
5/5
27-10-2022 o godz 14:22 przez: borowina
"Cesarzowa Sisi" to jedna z tych książek, od których ciężko jest się oderwać. Nie znałam przed jej przeczytaniem historii bawarskiej księżniczki, która została cesarzową. To historia, która jest opisem tego, jak wyglądało jej życie, ale nie tylko. Przedstawia także czytelnikom to, w jaki sposób wyglądała relacja między nią, a Franciszkiem oraz to, z czym młoda cesarzowa musiała radzić sobie na dworze. Autorka nie tylko odwzorowuje perspektywę historyczną, ale także pokazuje to, w jaki sposób wyobraża sobie ona relacje pomiędzy małżeństwem.
Czy ta recenzja była przydatna? 18 0
21-10-2022 o godz 14:49 przez: MoniQa
Sisi, czyli Elżbieta Bawarska to główna, tytułowa bohaterka tej książki. Autorka opisuje ją bardzo szczegółowo i przytacza ważne elementy jej życia. Skupia się też w dużej mierze na relacji Sisi z Franciszkiem, który finalnie został jej mężem. Zainteresowały mnie w tej książce też relacje, które panowały między Sisi, a jej rodziną. Nigdy nie zagłębiałam się w ten temat i nie sądziłam, że relacja bawarskiej księżniczki z matką była tak skomplikowana. Myślę, że ta książka trochę "odczaruje" utrwalony w kulturze wizerunek młodej cesarzowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 18 0
5/5
31-10-2022 o godz 17:23 przez: Dziana
Elżbieta Bawarska to kobieta, o której w do dziś popkulturze jest całkiem głośno. Ciężko powiedzieć, czy to przez wzgląd na młody wiek, w którym została cesarzową, czy ze względu na to, że jej uczucie do Franciszka było początkowo zakazane, czy dlatego, że był on przeznaczony dla jej siostry- Heleny. "Cesarzowa Sisi" to z jednej strony historia miłosna, a z drugiej mi osobiście opowieść, w której główne skrzypce gra Elżbieta- są w niej zawarte jej działania i przemyślenia, dotyczące jej relacji z Franciszkiem, jego matki i brata oraz poznajemy historię jej własnej rodziny.
Czy ta recenzja była przydatna? 17 0
5/5
28-10-2022 o godz 14:51 przez: wolfie_wf
Moim zdaniem "Cesarzowa Sisi" to książka idealna dla fanek romansów historycznych. Podobała wam się "Anna Karenina", a może macie za sobą "Dumę i uprzedzenie"?- w takim razie pora na książkę Gigi Griffis. To powieść historyczna, w której jedną z głównych osi akcji jest relacja pomiędzy Sisi a Franciszkiem. Możemy prześledzić relację od początku do końca- od zakazanej miłości do małżeństwa, na którym ciążyła wielka odpowiedzialność rządzenia krajem.
Czy ta recenzja była przydatna? 17 0
5/5
31-10-2022 o godz 17:27 przez: Xasia
Elżbieta początkowo nie miała zostać cesarzową. Ta rola miała przypaść jej starszej siostrze, po wyjściu za mąż za cesarza Franciszka. Młoda księżniczka wraz siostrą i rodzicami udała sie na dwór austriacki, gdzie Helena miała poznać swojego przyszłego męża. Jednak okazało się, że nie będzie to możliwe- Franciszek i Sisi bardzo szybko zakochali się w sobie. Ich uczucie bardzo skomplikowało całą sytuację. Zmieniło to też relację między siostrami. Książka pokazuje też relacje, panujące w pałacu- pomiędzy Elżbietą, a matką Franciszka.
Czy ta recenzja była przydatna? 16 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Gigi Griffis

Cesarzowa Sisi
ebook
4.6/5
(4,7/5) 3 recenzje
41,00 zł
The Empress: A Dazzling Love Story | As Seen on Netflix
okładka  miękka, 12.2022
0/5
(0/5) 0 recenzji
85,85 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Emma
4.8/5
44,92 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego