Cesarzowa Rzymu. Tom 1. Kochanica cesarza (okładka  miękka, 07.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Rzym, pierwsze stulecie naszej ery. Dziewczyna imieniem Teja jest niewolnicą sprowadzoną z Judei: skrytą, małomówną i rozważną. Zakupiona dla pazernej sekutnicy Lepidy z czasem staje się rywalką swej pani do serca gladiatora Ariusza. Zorientowawszy się, że tych dwoje niewolników coś łączy, Lepida pozbywa się Tei, sprzedając ją do domu rozpusty. Stamtąd ciężarna dziewczyna szczęśliwie trafia pod dach pewnego muzyka, który uczy ją śpiewu i gry na lirze.

Podczas gdy Lepida będzie siać zamęt w życiu swego nowo poślubionego męża i jego rodziny, Teja jako śpiewaczka staje się doceniana przez rzymskich patrycjuszy. Dziewczyną zaczyna się interesować sam cesarz Domicjan, który czyni ją swoją kochanką. Jednak Teja bardzo szybko zrozumie, że jego gierki podszyte są czymś o wiele mroczniejszym, a rola cesarskiej nałożnicy okazuje się nieznośną udręką. Mimo że wiele osób próbuje doprowadzić cesarza do upadku: mściwy gladiator, uczciwy senator, nawet westalka, to życie błyskotliwego paranoika Domicjana w końcu znajdzie się w rękach jednej jedynej kobiety…
ID produktu: 1108377250
Tytuł: Cesarzowa Rzymu. Tom 1. Kochanica cesarza
Seria: Cesarzowa Rzymu
Autor: Quinn Kate
Tłumaczenie: Gardner Urszula
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 416
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-07-29
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40 x 204 x 140
Indeks: 17184076
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-09-2015 o godz 15:44 przez: werka777
„Kochanica cesarza” to powieść historyczna, której jednak nie powinnam przedstawiać zaczynając od oznaczenia ją daną kategorią literacką. Tego typu książki nieraz wydają się nudne, a tutaj o jakiejkolwiek drętwocie nie można nawet wspomnieć. Niesamowita, emocjonująca i wciągająca historia niewolnicy i gladiatora ukazuje ich trudną miłość w czasach, kiedy jedyną przeszkodą nie były tylko różnice majątkowe czy sprzeciwiające się uczuciu rodziny. Tutaj nic nie pozwalało na to, by tych dwoje połączył nawet zalążek miłości, bo to równało się z śmiercią, która nieustannie nad nimi czyhała. Książka ukazuje więc odbiegający od banału wątek relacji łączącej dwoje ludzi, względem których los miał nieco odmienne plany, aniżeli oni sami. Czy jednak prawdziwa miłość może zostać pokonana jakąkolwiek przeszkodą? Spotkania Ariusza i Tejy są pełne szczerego uczucia i namiętności. Kate Quinn wcale nie musiała posługiwać się scenami erotycznymi, by wywołać towarzyszący podczas czytania dreszcz emocji i ekscytacji. Tutaj wypływa on skądinąd i jest o wiele intensywniejszy. Autorka z pewnością także nie zaprzestała wyłącznie na przedstawianiu dziejów Ariusza i jego ukochanej. Na pierwszy plan dość mocno wpychają się postaci drugoplanowe, takie jak cesarz Domicjan, Lepida czy Wercyngetoryks. Pierwszy raz spotkałam się z tak doskonale wykreowanymi, mającymi charakterystyczne cechy osobowości bohaterami, którzy chociaż żyli tak dawno temu, w trakcie czytania przez cały czas pozostawali tak bardzo mi bliscy, jakbym znała ich słabości i zalety od zawsze.

Książka posiada bogato rozbudowaną fabułę, która nie ogranicza się tylko do jednego motywu, a wypływając na głębokie wody i płynąc, niesie robiącą niezapomniane wrażenie historię. Pojawia się tutaj zazdrość, nienawiść, rządza śmierci i nieszczęścia, ale także odwaga, bezinteresowność i całkowite oddanie. A wszystkie te elementy zostają nie tylko delikatnie liźnięte treścią, ale pojawiają się w niej w pełnej odsłonie i krasie, targając emocjami czytelnika tak, że nie potrafi się z nich otrząsnąć. Kate Quinn udowodniła, że miała doskonały pomysł na poprowadzenie akcji, ale nie na nim się skończyło. Autorka ma niewątpliwie wyjątkowy talent tworzenia zarówno bohaterów, jak i otaczającego ich świata. Cała historia rozgrywa się bowiem w kolorowanym krwią Rzymie, obezwładnionym rządami zdziwaczałego Domicjana. Cesarz, napawając się śmiercią, niejednokrotnie uczęszcza w spektaklach, gdzie takowa zostaje unaoczniona od początku, aż do ostatniego tchnienia ofiary. Fabuła dekorowana jest więc zapachem strachu i niebezpieczeństwa, bo to drugie dotyczy zarówno Ariusza stojącego na arenie, jak i kochanicy cesarza, która w każdej chwili może stracić życie z rąk paranoicznego władcy. Całe otoczenie, w którym przyszło istnieć bohaterom książki, zostało zobrazowane tak intensywnie, że wraz z każdym słowem wizja dawnego Rzymu staje się coraz bliższa i coraz wyraźniejsza, aż w końcu Stare Miasto pochłania czytelnika i wciąga go na jakiś czas do odległej, niebezpieczniej przeszłości.

Niebezpieczna miłość, walka na życie i śmierć, obłuda i zawieść mieszająca się z dobrocią i szczerością. Niegasnąca nadzieja i odwaga, która nie obawia się stanąć przed niczym. Jak zakończą się losy wszystkich, poszczególnych bohaterów? Ja byłam tego ogromnie ciekawa już od samego początku, toteż porzucając cały zewnętrzny świat bardzo szybko dobiegłam do końca powieści, pomimo tego, że nie należy ona do krótkich. I wciąż mam mało. Wszystkie poszczególne postaci – te dobre i te złe, przekonały mnie do siebie w takim stopniu, że stale odczuwam ich brak. Rozbudowany główny wątek mający sporo rozrastających odnóg łączących w jedną całość, wyjątkowa fabuła, nietuzinkowa kreacja bohaterów i wspaniały opis świata, w którym rozgrywana jest akcja. Tutaj wszystko jest idealne w bardzo dobitnym tego słowa znaczeniu. Książkę polecam wszystkim, byście i Wy doświadczyli trudów odległych lat. Byście przekonali się o tym, czym jest prawdziwa miłość i że na jej drodze nie są w stanie stanąć żadne, niemożliwe do pokonania przeszkody.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-09-2015 o godz 00:00 przez: Wiesława Leszczyńska
Bardzo wciągający romans z czasów starożytnego Rzymu. Ciekawie oddane realia historyczne, cały ten klimat epoki, wszystko to sprawiło, że chwilami od książki ciężko było mi się oderwać. Przyznam jednocześnie, że nie przypuszczałam, że powieść z czasów starorzymskich tak mnie zafascynuje, a warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Małe życie
4.7/5
45,32 zł
79,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerwona ziemia
4.6/5
27,41 zł
45,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Unicestwianie
4.4/5
44,58 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Slammed
4.6/5
33,03 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Baśniobór. Tom 1
4.6/5
22,67 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Włosi
4.7/5
38,05 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Uśpiona
4.6/5
35,70 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy
4.7/5
11,69 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 1984
4.8/5
25,08 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Point of Retreat
4.5/5
38,01 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Normalni ludzie
4.0/5
38,99 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa This Girl
4.3/5
38,89 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukochane dziecko
4.5/5
34,67 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Lolita
4.5/5
42,24 zł
49,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego