Zabiłam (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Dla jednej z nich był kochankiem, dla drugiej ojcem.

To była zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele lat bogatego prawnika Andrzeja G. uznawano za zaginionego. Dopiero policjanci z krakowskiego Archiwum X doprowadzili do aresztowania jego konkubiny i córki. Pod zarzutem okrutnego morderstwa.

Po odsiedzeniu wieloletniego wyroku jedna z nich powraca ze wstrząsającą autobiograficzną książką. Przygotowania do zbrodni, jej przebieg, pozbycie się ciała, rozpaczliwe wyrzuty sumienia, poczucie ulgi w momencie aresztowania, śledztwo, proces, przeraźliwe realia kobiecego więzienia. I najważniejsze pytanie: Dlaczego zabiła?

Czy potrafimy zrozumieć kobietę, która staje się katem? Manipulowana, niszczona psychicznie paradoksalnie dopiero w więzieniu mogła odkryć poczucie własnej wartości i zacząć spłacać życiowy dług. Weronika K. nie szuka za wszelką cenę zrozumienia ani akceptacji czytelnika. Tą książką zamyka za sobą dotychczasowe życie i zaczyna wszystko od nowa. 

Historia kobiety skazanej za głośne zabójstwo. Areszt, śledztwo i rekonstrukcja zbrodni – dramatyczna podróż z bohaterką tej pasjonującej książki.

"Dawno nie czytałem tak oszczędnej w emocje, a przez to tym bardziej trzymającej w napięciu książki".
Piotr Pytlakowski, dziennikarz tygodnika "Polityka"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Zabiłam
Autor: Litka Piotr
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-10-21
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 27 x 147
Indeks: 18026948
 
średnia 4
5
5
4
3
3
2
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
5/5
31-05-2019 o godz 08:53 Anonim dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka, już przeczytana , szczerze polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-04-2019 o godz 04:59 Anonim dodał recenzję:
Książka warta polecenia. Napisana w bardzo lekki sposób dzieki czemu szybko się ją czyta. Opisuje krok po kroku od morderstwa poprzez rozprawy, pobyt w areszcie aż do samego wyroku prawdziwa historię kobiety, która postanowila zakończyć swoje upokorzenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-08-2018 o godz 00:33 Anonim dodał recenzję:
Jeśli czytaliście "Polskie Archiwum X" , to zapewne pamiętacie mrożącą krew w żyłach sprawę morderstwa znanego radcy prawnego - Andrzeja G. (personalia zmienione). W styczniu 2000 roku córka oraz partnerka radcy, zgłosiły jego zaginięcie. Przez kolejne cztery lata sprawa pozostawała nierozwiązana. Przełom nastąpił w 2004 roku, kiedy córka ofiary ponownie zjawiła się na policji, by przedstawić anonim, który otrzymała pocztą. W liście nieznany nadawca twierdził, że cztery lata wcześniej widział jak dwaj mężczyźni wrzucili do Wisły wypakowane czymś worki. Na miejscu znalazł portfel należący do Andrzeja G. Nadawca listu twierdził, że milczał ze strachu, lecz nie potrafi już dłużej żyć z tym mrocznym sekretem. Wtedy sprawa trafiła w ręce śledczych z krakowskiego Archiwum X. Policjanci od razu zwrócili uwagę na kilka podejrzanych faktów. W końcu, okazało się, że córka i partnerka ofiary dopuściły się morderstwa, podzegane przez jeszcze jedną osobę. Okoliczności zdarzenia były wstrząsające i makabryczne. Autorką wspomnień opisanych w "Zabiłam" jest właśnie oskarżona partnerka Andrzeja G. W książce zmieniono personalia wszystkich osób związanych ze zbrodnią (także autorki) oraz śledczych. Podobnie zmodyfikowano okoliczności morderstwa. Jednak nie szkodzi, bo to nie fakty były tutaj najważniejsze. Ta książka to takie "Orange Is the New Black" w polskiej rzeczywistości. Opowiada wspomnienia kobiety oskarżonej o morderstwo - ponurą rzeczywistość aresztu śledczego, przenosiny z jednej placówki do drugiej, obserwację psychiatryczną, wyczerpujące przesłuchania i rozprawy sądowe. Przede wszystkim jednak, przedstawia historię relacji, które nawiązywały się w realiach zakładu zamkniętego; przyjaźni, wzajemnego wsparcia i pomocy. Bo nieważne za co się tu trafiło, wszystkich obowiązywały jednakowe zasady. U podstaw morderstwa zawsze leży brak miłości. Czy zatem fakt, że ktoś się go dopuścił świadczy o tym, że jest wewnętrznie zdegenerowany, niezdolny do ludzkich odruchów? Dobra książka, skłania do refleksji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-03-2016 o godz 08:27 Anna Kłodzińska dodał recenzję:
Książka trzymająca w napięciu ale po przeczytaniu czuje nie dosyt . Ale polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-01-2016 o godz 21:13 Papierowa Kobietka dodał recenzję:
Była wina - będzie więc kara. Mija czas - jest skrucha. Na szczęście! W książce "Zabiłam" Wydawnictwa WAM Weronika K. opisuje szczegółowo swoje przeżycia związane z brutalnym morderstwem, aresztowaniem i śledztwem ale najważniejszy jest fakt, że jej osobiste refleksje, nie są publicznym usprawiedliwianiem swojego czynu ale szczerym (choć bolesnym) rachunkiem sumienia.

Podczas procesu nie prosiła o łagodny wyrok, była przekona, że to co zrobiła nie dawało jej prawa by prosić o cokolwiek. Chciałaby cofnąć czas ale jedyne co może zrobić to wyznać prawdę i ponieść odpowiedzialność za swój czyn.

25 lat pozbawienia wolności - taką cenę płaci obecnie autorka książki za zbrodnię, której dopuściła się z dwojgiem "przyjaciół". Było ich troje a każde z nich z zupełnie innymi doświadczeniami, o zupełnie różnych charakterach, w czasie procesu również w różny sposób radzili sobie z emocjami im towarzyszącymi. Jednak tylko Weronika K. dzięki rozmowom z psychologami, wychowawcami i pojawiającym się następnie własnym refleksjom zmierza do wewnętrznego oczyszczenia i szuka dla siebie miejsca w nowej więziennej rzeczywistości, akceptując fakt, że nie znalazła się tam przez przypadek (jak niektóre jej współtowarzyszki celi) i że więzienie będzie jej domem przez wiele kolejnych lat.

Z jej opisów dowiadujemy się jak wygląda życie w więziennej celi, które jednych przerażają a innym dają (przynajmniej chwilowe) poczucie bezpieczeństwa. Możemy wejść głębiej w rodzące się tam relacje nie tylko pomiędzy osadzonymi ale również więźniów z pracownikami zakładu, których ludzka twarz i ciepłe słowo są najlepszym lekarstwem na samotność i przygnębienie. Obserwujemy też jak działa machina wymiaru sprawiedliwości, od funkcjonariuszy prowadzących śledztwo poprzez przedstawicieli palestry aż po stół sędziowski, który każdego dnia decyduje o ludzkim "być albo nie być". Wyżej w hierarchii jest już tylko Bóg.

Nowość Wydawnictwa WAM to książka o poszukiwaniu tak bardzo upragnionego, wewnętrznego spokoju, który ciężko odnaleźć po spowodowaniu tak dramatycznych wydarzeń. To także pozycja o poszukiwaniu Boga i akceptacji a także duża lekcja niepotępiania i dawania pierwszeństwa zrozumieniu i przyjmowania każdego człowieka wraz z jego historią.

Książkę polecam tylko czytelnikom o mocnych nerwach oraz zainteresowanym ludzkimi zachowaniami w warunkach więziennych.

Podsumowując, można stwierdzić że jest to publikacja o tym, że prawda wyzwala a ulgę i oczyszczenie przynosi tylko czas (i Bóg). Zanim potępimy (kogoś lub siebie) pamiętajmy o tym, że nigdy nie jest za późno na to aby dziś stać się lepszym niż było się wczoraj.

http://papierowakobietka.blogspot.com/2016/01/zabiam-wciagajaca-nowosc-wydawnictwa-wam.html#more
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-01-2016 o godz 22:22 www.lottaczyta.blox.pl dodał recenzję:
Prawdziwa. Szczera. Wstrząsająca.Fabuła: Andrzej G., bogaty prawnik z Krakowa, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Prawnik przez wiele lat przed zaginięciem znęcał się nad swoimi najbliższymi. Miłość konkubiny jednak sprawiała, że wciąż przy nim trwała. Policja wielokrotnie przesłuchuje Weronike K. oraz Joanne G.. Kochanke i córkę zaginionego. Poszukiwania również nie dają żadnych efektów. Po kilku latach krakowskie Archiwum X aresztuje jednak córkę oraz kochankę. Kobiety zostają oskarżone o morderstwo. Maszyna rusza. Przesłuchania, areszt oraz proces. Dlaczego dwie zastraszone i zmanipulowane kobiety dokonały tego czynu? Weronika K. szczerze mówi o przyczynach morderstwa, samym morderstwie, areszcie oraz procesie. Wszystkie wspomnienia zebrał Piotr Litka.Moja opinia: Książka jest dość brutalna. Nie jest to zdecydowanie pozycja dla osób o słabych nerwach. Niezwykła szczerość Weroniki K. sprawia, że nabrałam do niej szacunku. Morderczyni nie szuka rozgrzeszenia przez czytelnika, chce sama sobie wybaczyć. Dokładnie też mówi co doprowadziło do zbrodni. Celowo nie opisuje tego żebyście też mieli radość z czytania. Lektura tej książki pozwala też zagłębić się w tajniki śledztwa oraz procesu. Najbardziej szokująca w całej historii jest bezradność policji, która nie potrafiła znaleść winnych zaginięcia Andrzeja G.. Oczywistym jest również fakt, że do takiej zbrodni nie powinno dojść, jednak ponieważ doszło, warto dowiedzieć się dlaczego i co o tym wszystkim myśli sama morderczyni. W książce jest dużo uczuć. Napisana jest jasnym i zrozumiałym aczkolwiek ciekawym językiem.Jest to jedna z tych książek, które czyta się jednym tchem i długo się o nich nie zapomina.Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

www.lottaczyta.blox.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2015 o godz 14:31 dobrerecenzje.pl dodał recenzję:
Książka, którą Państwu polecam to historia, a raczej wspomnienia, zebrane zza krat więzienia Weroniki K. która wraz z córką ofiary (Joanną) i kolegą (Marcinem) zabiła swojego kochanka Andrzeja G. Książka zatytułowana jest „Zabiłam”. To zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską i którą szczególnie żywo interesowały się media. Ofiarą jest bogaty prawnik Andrzej G. Na ławie oskarżonych pojawiają się trzy osoby (tylko dwie przyznają się do winy), a trzeci oprawca Marcin B. odpiera zarzuty i uważa, że jest niewinny, a przecież to on staje się „mózgiem” tej zbrodni.
Książka zawiera drastyczne sceny, a szczególnie opis zbrodni i pozbycie się ciała, bardzo trzyma w napięciu i polecam ją osobom o silnych nerwach. Wszystkie te wspomnienia oprawcy ofiary (Weronika K.) zebrał Piotr Litka, bo uważa, że jest autentyczna i warto się nią podzielić. To lektura bardzo wstrząsająca : przemoc psychiczna, miłość i zbrodnia o której nie można zapomnieć i która śni się po nocach. Nasuwa się tu pytanie dlaczego zabiła? Czy potrafimy zrozumieć kobietę oprawcę? I czy można jej współczuć, czy też potępiać?
Autobiograficzna książka opisuje przygotowanie do zbrodni i jej przebieg, pozbycie się ciała, okropne wyrzuty sumienia i poczucie ulgi w momencie aresztowania, następnie w szczegółach opisane są rozprawy na sali sądowej, straszne warunki jakie panują w więzieniu, oraz osoby tam przebywające, które podtrzymują na duchu Weronikę K. Także tam odczuwa poczucie własnej wartości, zrozumienia i akceptacji. Ta książka to jakby zamknięcie rozdziału swojego życia, do wyroku i po wyroku zaczęcie wszystkiego od nowa.
Książka w miękkiej oprawie, zawiera 312 stron i 6 rozdziałów. Czyta się ją z zapartym tchem, odkrywając nowe okoliczności więc polecam ją wszystkim, którzy są ciekawi tych wspomnień i którzy chcą poznać realia zza więziennych krat.
Gorąco polecam – szczególnie osobom pełnoletnim, bo książka zawiera wiele opisów i scen drastycznych.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
1/5
29-12-2015 o godz 12:22 mj dodał recenzję:
Dostałam w prezencie bo kocham książki. Patrząc na tytuł i okładkę powiedziałam: zabiła i jeszcze na tym zarabia...Po przeczytaniu moje skojarzenie jest takie: Więzieniem była rodzina i związki w jakie weszła. Celem samym w sobie był pieniądz i znalazł się sposób...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-12-2015 o godz 21:49 Ja... dodał recenzję:
Książka napisana lekkim językiem do czytania, choć temat drastyczny. Wiele przemyśleń dla ludzi ze świata zwykłego (czyli mojego).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kochamy Pana Jezusa 2. Zeszyt ucznia Opracowanie zbiorowe
4.5/5
6,88 zł
11,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Przyjmujemy Pana Jezusa 3. Zeszyt ucznia. Szkoła podstawowa Opracowanie zbiorowe
4.5/5
6,88 zł
10,49 zł
Inne z tego wydawnictwa ABC Psychologii Komunikacji Sujak Elżbieta
5/5
10,99 zł
12,00 zł
10,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaproszeni przez Boga 4. Zeszyt ucznia. Ćwiczenia do religii Opracowanie zbiorowe
4.6/5
6,88 zł
11,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochamy Pana Jezusa 2. Podręcznik Opracowanie zbiorowe
4.6/5
10,74 zł
16,49 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.