Bliżej słowa. Język polski. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa (okładka  miękka)

Oferta empik.com : 35,27 zł

35,27 zł 39,30 zł (-10%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta Bookland : 34,26 zł

Oferta EDUGALERIA : 34,58 zł

Oferta Sklep WSiP : 39,48 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Rozbudza zainteresowanie literaturą i kulturą.

Uporządkowanie tekstów literackich w oparciu o wartości uniwersalne bliskie uczniom oraz kręgi tematyczne związane z dojrzewaniem. Budowaniem tożsamości w wymiarze indywidualnym, narodowym i kulturowym co zachęca do czytania i przybliża omawiane treści. Dodatkowe chronologiczne uporządkowanie w obrębie motywów z odwołaniem do kontekstu historycznoliterackiego oraz uporządkowanie genologiczne służy usystematyzowaniu i wzbogaceniu wiedzy ucznia i przygotowuje go do nauki na kolejnym etapie kształcenia. Obecność tekstów z literatury współczesnej dla młodzieży (np. A. Sapkowskiego Granica możliwości) stanowi dla ucznia istotny argument, by sięgnąć po lekturę. Lekcje poświęcone dziełom sztuki ułatwiają naukę interpretowania nieliterackich tekstów kultury. Zróżnicowane ćwiczenia (odwołujące się do innych dzieł literackich, dotyczące zagadnień filozoficznych, sztuki filmowej, komunikacji językowej czy prac plastycznych i dzieł muzycznych) pomagają nauczycielowi prowadzić bardziej urozmaicone lekcje, a uczniowi dają gwarancję lepszego zrozumienia tekstów i uczą sztuki ich interpretacji z wykorzystaniem potrzebnych kontekstów. Polecenia do obowiązkowych lektur wymienionych w nowej podstawie programowej pozwalają na ciekawe omówienie i utrwalenie znajomości wymaganych pozycji książkowych. Zestawy zadań projektowych zebrane na końcu każdego rozdziału ułatwiają realizowanie zespołowych prac długoterminowych oraz kształtują samodzielność uczniów. 

Podręcznik łączący treści literacko-kulturowe ze związanymi z nimi zagadnieniami z nauki o języku daje nauczycielowi komfort pracy bez konieczności sięgania do dodatkowych źródeł. 
Zagadnienia dotyczące kształcenia językowego zostały wyraźnie wyodrębnione na pomarańczowych polach, dzięki czemu odnalezienie ich nie sprawia trudności, a budowa podręcznika jest przejrzysta i funkcjonalna.

Zachęca do czytania, pisania i mówienia.

Teksty, zarówno klasyczne, jak i z popularnej wśród młodzieży literatury współczesnej, zostały uporządkowane według kręgów tematycznych, co pomaga w zainteresowaniu uczniów przedmiotem.
Podręcznik kładzie duży nacisk na rozwijanie kompetencji literackich, kulturowych i językowych, tworzenie różnych form wypowiedzi zarówno ustnych, jak i pisemnych, takich jak notatka encyklopedyczna, podanie, podziękowanie, różne typy rozprawki, reportaż, tradycyjny życiorys, charakterystyka zbiorowości, CV, biogram, petycja, list motywacyjny, co daje możliwość kształcenia umiejętności z zakresu retoryki i stylistyki wymagane w nowej podstawie programowej.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Bliżej słowa. Język polski. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa
Seria: Bliżej słowa
Autor: Horwath Ewa , Kiełb Grażyna
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Nr dopuszczenia: 861/8/2018
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-06-28
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 170 x 13 x 244
Indeks: 26761367
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
23-02-2019 o godz 11:21 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
b, szybka dostawa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też Język polski. Repetytorium ósmoklasisty. Szkoła podstawowa Opracowanie zbiorowe
4.6/5
44,11 zł
45,10 zł
Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też Język polski. Kalendarz ósmoklasisty Opracowanie zbiorowe
4.5/5
25,49 zł
29,95 zł

Podobne do ostatnio oglądanego