Biel kości (okładka  miękka, 09.2021)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 36,38 zł

36,38 zł 49,90 zł (-27%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

„Pięć, cztery, może osiem lat czy właściwie miesięcy. 41, 37, 600, 13 kilo- gramów, procent, deko. Nie wiem. Poproszono, bym nie przywiązywała wagi do cyfr w moim życiu. Przywiązuję więc do słów. Stawiam je na szali. Książka, którą trzymasz w swoich dłoniach, przedstawia kilka miesięcy życia osoby chorej na zaburzenia odżywiania – na anoreksję. Chodź, wejdź na chwilę do tego świata. Rzeczywistości tysięcy ludzi na całym świecie. Tę chudą, ale przepełnioną miłością aż po końce każdego z żeber i sinych palców. Właśnie uchylam drzwi, by wpuścić do sieni pierwsze promienie. Moje położenie się zmienia. Niczym stany chorobowe, moje umiejscowienie, wraz z dziennikiem, kręślą nowe punkty na mapie, a dni i noce przynoszą ciąg myśli. Zaprzyjaźniam się z wiatrem. Chłodem, ciemnością, bo wierzę, że biel przychodzi z czasem”.

„Tak jak Malika Tomkiel nie zapomniała o tym, co przeżyła, tak ja nie potrafię teraz wyjść ze świata przedstawionego w książce. Biel kości czyta się jednym tchem. A prawda wypływająca z historii bohaterki walczącej z anoreksją aż boli”.
Malika Tomkiel.

"Mówienie o sobie to ponoć najtrudniejsze zadanie. Zgłaszam obecność. Żyję, piszę, redaguję książki i uczę piękna zawartego w jodze. Czasem się zastanawiam, czy żyję z pisania, czy piszę, by żyć. W kawiarni szeptali, że od wielu lat jestem dziennikarką związaną z kulturą i społeczeństwem, która nie boi się poruszać tematów związanych ze świadomością. Dzięki temu życiowe ścieżki przeniosły mnie na karty magazynów „Freshmag”, „Slow”, „Vege”, „Epea” czy „Lśnienie”, a okazjonalnie moje słowa przybierają radiowy charakter. Zakładam, że w afekcie oparów kawy, tej świeżo mielonej, stałam się założycielką ogólnopolskiego wydawnictwa prasowego, a tym samym redaktorką naczelną magazynu „Kraft”. I o. Kto wie, dokąd zaprowadzi mnie ważenie słów? Bycie cyfrową maszynistką i życiową joginką? Trzeba iść, gdy wołają."
Magdalena Bury, dziennikarka medyczna, pedagożka i ekspertka ds. żywienia

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1283510071
Tytuł: Biel kości
Autor: Tomkiel Malika
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-13
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 203 x 22 x 139
Indeks: 40286754
średnia 4,3
5
10
4
2
3
0
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
14-02-2022 o godz 12:20 przez: Joanna Golebiewska | Zweryfikowany zakup
Poruszająca do szpiku. Polecam i to nie tylko gronu osób ściśle zainteresowanych chorobą przez wzgląd na siebie czy bliskich. Polecam każdemu. Bo to książka o odkrywaniu siebie w drobnych okruchach chleba naszego powszedniego, książka o zatrzymaniu, wdzięczności i budowaniu własnej wartości bez rozpieszczania własnego ego (ani czytelniczego ego). Pamiętnikarski obraz choroby przeżywanej tu i teraz. Z piętnem lock downów i zachwianej rutyny codzienności. Coraz bardziej na czasie. Dziękuję za tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-10-2021 o godz 08:08 przez: farmer_with_the_book
Dziękuję @marika_krajniewska oraz @malikatomkiel za egzemplarz do recenzji ❤️ "Nie będzie już ładnie. Dość stawiania kropek, wielokropków, przecinków i zastanawiania się nad tym, jak brzmią słowa, które wypowiadam. Jest źle. Jest bardzo źle. Zamknęli mnie, w domu, do cholerny. Zamknęli mnie w czterech ścianach własnej głowy. Ze wszystkimi myślami, z samą sobą, demonami, napadami. Moja głowa jest za mała, by pomieścić je wszystkie. Bez celu. Bez sensu. Zabrali mi plany, ograniczyli perfekcjonizm pozwalający chorobie na skrupulatne planowanie każdego dnia. I co ja mam zrobić do cholerny? Za dużo tu luster. Nie mogę na siebie patrzeć. Nie mogę siebie słuchać. Zamknęli mnie w domu. Ceglanej szklarni należącej do choroby." 🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁 Jako, że temat zaburzeń odżywiania nie jest mi obcy, odebrałam te ksiazke bardzo personalnie. Jeśli ktoś nie przeżył ED to niestety nie zrozumie co to takiego... Autorka w bardzo fajny sposób opisuje swoje zmagania z chorobą. Momentami miałam wrażenie, że czytałam poezje. Czułam ten ból, to cierpienie, które towarzyszy każdego dnia. Ta nienawiść do swojego ciała, do samego siebie... Tego nie da się wyjaśnić. Zaburzenia odżywiania, a zwłaszcza anoreksja (moim zdaniem) jest chorobą, która nigdy nie zniknie. Tak samo jak alkoholik całe życie będzie myślał momentami o alkoholu będąc na recovery. Tak samo anoreksją będzie zawsze gdzies z tyłu głowy. Ten piekielny głos, który mówi "Nie jedz tego bo będziesz gruba jak świnia!". Wierzcie mi, wiem co mówię. Najbardziej podobało mi się to, że książka jest w formie pamiętnika. Można dzięki temu bliżej poznać, jak się czuła autorka każdego kolejnego dnia. Niektóre opisy sprawiły, że chcąc nie chcąc cofnęłam się pamięcią do chwili kiedy sama byłam w podobnej sytuacji. Wszystkie wspomnienia wróciły. Jestem teraz jednak dojrzalsza o pewne doświadczenia i zupełnie inaczej patrzę na niektóre opisy zawarte w tej książce. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej książek o tej tematyce. Zaburzenia odżywiania to nie są żarty. To nie jest "widzi mi się" chorego. Do osoby z ED należy mieć cierpliwość i odpowiednie podejście.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-10-2021 o godz 11:25 przez: Anonim
"Biel kości" Maliki Tomkiel, to pełne emocji kartki wyrwane z pamiętnika osoby chorej na zaburzenia odżywiania - anoreksji. Sama prowadziłam taki dziennik przez bardzo długi czas. Na wielu stronach potrafiłam odnaleźć siebie. Historia walki z okropną chorobą, przeplatana wywiadami z osobami, które pracują przy wychodzeniu z zaburzeń, oraz tymi, które same chorują. Niezwykła książka, dająca nadzieję. Mówiłam to wielokrotnie i będę powtarzała przy każdej książce, która porusza tematy chorób psychicznych - niesamowicie się cieszę, że powstają tego typu pozycje, szczególnie gdy pisane są przez osoby dotknięte daną chorobą. To wielka odwaga podzielić się swoimi doświadczeniami, słabościami. Gratuluję. Zdecydowanie zachęcam do przeczytania. Wiem, że jest tu parę osób, które również miały/ mają ten problem co autorka. Połowa zysków ze sprzedaży książki przeznaczona jest na leczenie osób dotkniętych zaburzeniami odżywiania. Zapraszam do zakupu, bo z własnego doświadczenia wiem, że leczenie w szpitalu nie przynosi oczekiwanych efektów, ukierunkowane jest jedynie na zwiększenie masy ciała pacjentów. Kupując tę książkę dajecie szansę na leczenie w specjalistycznym ośrodku dla osób z zaburzeniami odżywiania, gdzie do dyspozycji mają specjalistyczną opiekę oraz zajęcia, które pozwalają zrozumieć istotę choroby. 'Proszę nie mów, że "rozumiesz". Wydaje mi się, że właśnie na tym polega problem tego zaburzenia-ktoś, kto nie jest chory, nie może zrozumieć tej wewnętrznej abstrakcji'.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-10-2022 o godz 13:43 przez: Anonim
Pomimo niekwestionowanej dramatyczności życia z anoreksją Malika daje nam wgląd pełen subtelności, w niespiesznym tempie nakreślając kwestie istotne, wymagające uwagi, zarówno dla samych chorych, jak i bliskich, otoczenia. Będąc osobą "z przeszłością" przeczytałam wiele w tym temacie. Niestety nie rzadko rzeczy trigerujacych do pozostania w przytulnej strefie komfortu. Tutaj nie miałam tych odczuć. Dlatego tak olbrzymi szacunek i podziękowanie dla Maliki. To olbrzymia sztuka wypowiadać się z taką uważnością i pokazywać, że od małych rzeczy, małych wdzięczności zaczyna się proces zdrowienia. Książka daje nadzieję i wiedzę. Jeszcze raz dziękuję i życzę Ci Maliko dużo zdrowia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-10-2021 o godz 19:41 przez: pestka893
Ta książka jest ważna, potrzebna, ale i trudna. Może być nadzieją dla osób chorych, dla osób z niepełnosprawnościami czy zaburzeniami. Tego nie wiem. Jednak wiem, że jest też pozycją dla wszystkich. Dociera do głębi, zmusza do refleksji nad samym_ą sobą. Otwierasz się na ten mniej znany świat choroby, ale i na siebie. Dostrzegasz, że doświadczenie Maliki można odnieść do innego kontekstu swojego życia. W zapiskach, wierszach i wywiadach tkwi pewna uniwersalność, mimo że pierwsze wrażenie jest zupełnie inne. I to samo w sobie jest już jednym z wielu przekazów tej książki. Pozory i wrażenia to nie rzeczywistość. A tę nie zawsze kreujemy sobie sami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kryminałek
4.8/5
23,34 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Hej, dziewczyno!
0/5
26,26 zł
36,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Radosna książka Opracowanie zbiorowe
4.7/5
27,72 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Spadaj, nadwago!
4.5/5
23,34 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezczłowiecze
4.6/5
23,34 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Białe noce
0/5
27,72 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Prezydentka
4/5
27,72 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciało obce
3.7/5
20,42 zł
28,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Okno
5/5
21,99 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Antarabhawa
5/5
29,34 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
5/5
29,10 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pięć
5/5
23,06 zł
30,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pieśń o Nechjo
4.7/5
27,94 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Sara
4.8/5
27,49 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Lśnienie
3/5
16,05 zł
22,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego