Białoruś. Miłość i marazm (okładka  miękka, 10.2013)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Co kryje się za białoruską fasadą, z której, wraz z upływem czasu, odpadają kolejne warstwy farby? Pójdźmy za przewodniczką, której reportaże zaprowadzą nas w konkretne miejsca i do ludzi spotkanych na drogach współczesnej Białorusi. Do dziś Białoruś jest mało znana polskiemu czytelnikowi i przez to trudna do zrozumienia. Wrażliwość autorki i jej odwaga pomagają odczytać zaszyfrowane komunikaty i drogowskazy, które pomagają zrozumieć.
Czy to łatwa wędrówka? Czytelnik nie raz skonfrontuje się z rzeczywistością zdeformowaną przez kłamstwo. Jednak jeśli tylko zechce, wielokrotnie doświadczy piękna zrodzonego z tego, co prawdziwe - z ducha Białorusi. Mimo wszystko: żywego, mocnego i niezłomnego.

Ta reporterska książka o Białorusi to zbiór opowieści o kraju, który jest "o rzut beretem", a o którym wiemy właściwie mniej niż o Australii. Hanna Kondratiuk od kilkunastu lat jeździ po Białorusi, omija szerokie trakty i zagląda na prowincję, szukając Białorusi na Białorusi. Ile tej Białorusi jest i jaka ona jest? O tym jest ta książka.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1084607680
Tytuł: Białoruś. Miłość i marazm
Seria: Literatura faktu
Autor: Kondratiuk Hanna
Wydawnictwo: Fundacja Sąsiedzi
Redakcja: Brysacz Piotr
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 176
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-10-24
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 16 x 145
Indeks: 13862138
średnia 4
5
3
4
1
3
0
2
0
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
23-06-2014 o godz 15:50 przez: Aleksanderrss | Zweryfikowany zakup
Hanna Kondratiuk odsłania kraj zasłonięty politycznie i kulturowo przed przeciętnym Polakiem. Z niewielką dozą literackości ukazuje Białoruś i jej przemiany na przestrzeni ostatnich lat. Przeistacza jedynie medialny obraz serwowany przez polskie media w bliższy prawdziwemu życiu i towarzyszącym mu problemom. Ta książka to warta uznania krótka lekcja o białoruskiej kulturze i relacjach międzyludzkich Białorusinów, którzy przytłoczeni reżimem władzy próbują odnaleźć się w świecie teoretycznie bez przyszłości. Każdemu kto nigdy nie miał okazji być w tym kraju serdecznie polecam tę pozycję jako wstęp do poznania kultury i obyczajów naszego sąsiada, który jest nim tylko w charakterze geograficznym.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
04-06-2018 o godz 08:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wciągająca lektura, do której wracałam już kilkakrotnie. Opowieść, w której problemy życia codziennego nieoczekiwanie urastają do rangi niezwykłych przygód. Podróż przez inną mentalność - z jednej strony rozumianą przez Polaków doskonale, a z drugiej - dziwiącą nas na każdym kroku. Autorka odchodzi od typowo polskiej narracji sentymentalno-kresowej, dzięki czemu jest w stanie lepiej zrozumieć aktualne problemy ludności Białorusi. Zaznaczam, iż są to historie z prowincji, które niewiele mają wspólnego z życiem toczącym się np. w Mińsku. Nie jest to też przewodnik turystyczny. Nie trzeba planować podróży na Białoruś, aby móc docenić tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2015 o godz 11:37 przez: Edyta Sawicka
Przeczytałam dziś książkę Hanny Kondratiuk: "Białoruś. Miłość i marazm". Jest to bardzo sprawnie opowiedziana historia. Wiele mi się przypomniało z moich własnych wędrówek po tym kraju, choćby wszędzie obecny błękitny kolor, czy kasety z muzyką rosyjską tamże dostępne ( ja przywiozłam jeszcze ze sobą płyty CD, które kupiłam w Uniwermagu w Grodnie). Dowiedziałam się też wielu innych rzeczy np. jaki stosunek mają miejscowi ludzie do języka białoruskiego. W ogóle odniosłam wrażenie, że autorka podróżowała głownie śladami białoruskimi, a polskie były dodatkowo. A w moim przypadku było na odwrót - Co wcale się nie kłóci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego