Bezmatek (okładka twarda)

Oferta empik.com : 23,94 zł

23,94 zł 39,90 zł (-40%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Marcinów Mira Książki | okładka twarda
23,94 zł
asb nad tabami
Jarek Igor Książki | okładka miękka
28,69 zł
asb nad tabami
Małecki Jakub Książki | okładka miękka
24,33 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne, a najdziwniejsza jest śmierć, której miało nie być. Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz, są małe dziewczynki i młode matki. Marcinów próbuje znaleźć nowy język na opisanie straty i ze skrajnej intymności robi literaturę: transową, mocną, dowcipną, a jednocześnie drżącą, okrutnie szczerą, pełną czułości i tęsknoty nie wiadomo za czym, choć wiadomo, że tej pustki wypełnić się nie da.

„Bezmatek” to brutalna opowieść o pragnieniu życia i ucieczce od umierania oraz historia wielkiej, szalonej i zachłannej miłości, jaka może wydarzyć się tylko między matką a córką.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Bezmatek
Autor: Marcinów Mira
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-04-15
Forma: książka
Indeks: 34711507
 
średnia 4,1
5
26
4
8
3
11
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
21 recenzji
5/5
07-05-2020 o godz 13:34 Ruda Recenzuje dodał recenzję:
“Bezmatek” to lektura trudna i emocjonalna. Opowiada bowiem o sytuacji, która w pewnym momencie dotknie większości z nas- stracie matki, najważniejszej i najbliższej osoby. Choć jako nastolatka nie zawsze potrafiłam docenić urok łączącej nas relacji i nie dostrzegałam ważnej roli, jaką rodzicielka odgrywała w moim życiu, dziś już wiem, jak wiele dla mnie znaczy i ciężko mi pogodzić się ze świadomością, że któregoś dnia po prostu jej zabraknie. Bohaterka książki próbuje przygotować się na to, co nieuniknione. Czy to jest w ogóle możliwe? Czy można osłabić emocjonalny paraliż, wiedząc, co niedługo nas czeka? Chyba nie. Jak zapełnić tę nieszczęsną przestrzeń, którą zostawiają po sobie osoby odchodzące? Z odpowiedzią na te pytania i problemem opuszczenia w swojej książce zmaga się autorka. Ten „Bezmatek” to lektura bardzo wartościowa. Jedna z tych publikacji, które skłaniają do myślenia i przeżywania, ale nie ułatwiają rozmowy na opisywane tematy. Ciężko chyba powiedzieć coś sensownego. Bo i co można by powiedzieć czy napisać? Strata najbliższej osoby przynosi ze sobą ból, który rozrywa serce. I nie można mu zaradzić. Nie można go złagodzić. Intensywność tych smutnych doznań poczuć można podczas lektury. Ta powieść ma charakter bardzo intymny. Sam w sobie temat jest przecież bardzo osobisty, ale niektóre fragmenty są o wiele bardziej poruszające i refleksyjne. Przygotowanie matki do ostatniej drogi, wybór ubrania, wykonywanie makijażu. Bardzo mocne. Niektóre z tych wydarzeń potrzebowały więcej miejsca. I otrzymały je w postaci kartek niezapełnionych i niezapisanych. Nieco przemilczanych, bo czasami cisza oznacza więcej niż słowa. Choć opowieść wywarła na mnie duże wrażenie, trudno mi o niej opowiadać. Chciałabym, żebyście sami z tym tematem się zmierzyli, niezależnie od tego, w jakim jesteście teraz miejscu.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
22-05-2020 o godz 10:20 LiterASIA dodał recenzję:
„Bezmatek” to prozatorski debiut Miry Marcinów i już na wstępie zdradzę, że jest on bardzo udany. Autorka dowiodła nim, że nie jest zakładniczką dotychczasowej formy i równie dobrze, jak w pracach naukowych, czuje się w literaturze pięknej. W ręce czytelników oddała książkę o wymownym tytule. Śmierć i miłość. W tych dwóch słowach przedstawić można opis fabuły. Skromna ilość słów, za którymi kryje się bogactwo znaczenia. Miłość matki do córki. Miłość córki do matki. Rodzaj tej relacji prawdziwej, bez ubarwień, z pełnym wachlarzem momentów dobrych, złych i jeszcze gorszych. W końcu nikt nie jest idealny. Nawet rodzicielka, która w oczach dziecka jest wzorem. Matka – przyjaciółka, opoka, przystań dla zagubionych jachtów i krytyk, którego słowa ranią nawet najsilniejszych. Choroba, tragiczny obraz odchodzenia, rozciągnięte w czasie pożegnanie, rozmowy pełne wspomnień, rozliczanie z targającymi uczuciami. W końcu śmierć, strata, cierpienie i bolesna luka. Proces przyczynowo-skutkowy, który wydaje się być dość logiczny. Przecież każdego z nas czeka przejście przez ten ciąg następujących po sobie wydarzeń. Wiemy o tym zawczasu, kiedy na horyzoncie nie ma jeszcze żadnych zwiastunów tragedii, ale czy świadomość oznacza jednocześnie przygotowanie na to, co nieuniknione? „Bezmatek” to książka trudna w tematyce, lecz z uwagi na użyty język czyta się ją dość łatwo. W mojej opinii opowieść zasługuje na miano bardzo wartościowej. Nie ma tu wartkiej akcji, napięcia, mnogości wątków i bohaterów. I to jest dla mnie ogromnym plusem. Nie od każdej książki oczekuje się bowiem fabularnego „bum”. W tego typu powieści szuka się burzy nie na stronach książki, lecz we wnętrzu bohaterów i czytelnika. I tu właśnie znalazłam to, co mną wstrząsnęło, nie dawało myśleć o niczym innym, a ściśnięty żołądek nie pozwolił na przyjmowanie ulubionych przekąsek, które towarzyszą mi przy czytaniu. I co najważniejsze, odnalazłam w tej książce to, co nie da o sobie zapomnieć. To wszystko dała mi właśnie lektura „Bezmatek”. Ale być może Wam tego nie da. Kto wie? W końcu najpiękniejszą rzeczą w literaturze jest to, że każdy widzi na tych pożółkłych kartach coś innego. Ja Wam tę książkę z całego serca polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2020 o godz 10:26 bookarnia dodał recenzję:
„Bezmatek” to lektura dojrzała, nietuzinkowa i wzbudzająca emocje. Napisana została w nieszablonowy sposób. Jest zbiorem ponadczasowych myśli, w których każdy odnajdzie coś wartościowego. Książka napisana jest pięknym i wysublimowanym językiem, a jej treść porusza serce. Mira Marcinów bierze pod lupę relacje między matką, a córką, ukazując je z wielu perspektyw. Książka zostawia nas z milionem niedopowiedzeń. Mam wrażenie, że każdy z nas mógłby dopisać do niej swoje własne zakończenie. W książce „Bezmatek” zaglądamy do intymnego, rodzinnego świata, widzianego oczami córki. Bohaterka książki wspominając swój rodzinny dom czuje zapach kawy, którą mama piła każdego poranka. Zagląda do kuchni, która do dziś pachnie jej wypiekami. Przywołuje zapach swojej mamy i każdą miłą chwilę z nią spędzoną. Mama bohaterki nie stroni od alkoholu i innych używek. To właśnie nałóg sprawia, że nie zawsze może aktywnie uczestniczyć w życiu swoich dzieci. A mimo to córka bezgranicznie kocha swoją matkę. Będąc osobą dorosłą przywołuje w pamięci radosne momenty z dzieciństwa. Pamięta chwile, kiedy razem z mamą, były naprawdę szczęśliwe. Kocha swoją matkę mimo jej wad i niszczących ją nałogów. W parze z miłością idzie ogromne cierpienie. Kiedy matka zmaga się z ciężką chorobą i gaśnie ostatnia iskierka nadziei, dorosła córka stacza się w otchłań cierpienia. Przeżywa wszechogarniający smutek, tonąc w morzu łez . Śmierć matki kończy pewien etap w jej życiu, pozostawiając w sercu nieustanny ból. Okazuje się, że tak trudno jest żyć bez jedynej matki, a czas wcale nie leczy ran. Osamotnioną córkę zrozumiałyby pszczoły. Kiedy ze świata odchodzi ich pszczela matka, owady te przestają być aktywne, tracą zainteresowanie produkcją miodu i popadają w marazm. Podobnie jest z córką, która po stracie matki odczuwa ogromną pustkę, której nikt nie potrafi wypełnić. Razem z matką umiera cząstka córki. Książka „Bezmatek” dotyka najczulszych strun w naszej duszy, przypomina nam o tym, co nieuchronne. Kochajmy i szanujmy swoich rodziców - póki ich mamy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-02-2021 o godz 13:17 Anonim dodał recenzję:
Okazuje się, że w tym momencie polskie środowisko recenzenckie naprawdę wzięło na tapet perełkę. Połączenie językowej intuicji Doroty Masłowskiej z ekshibicjonistycznym Umarł mi Ingi Iwasiów zrobi wrażenie na wielu literackich wrażliwcach. Proza na wskroś polska, okraszona została dodatkowo pewną dosłownością opisu relacji, jakby zaczerpniętą od Jelinek. Kiedy już wiem, z czym jeść prozę Miry Marcinów i pozornie nie powinno mnie to zaskakiwać, to zaskakuje językowy słuch Autorki, która konstruuje takie frazy: "Miała swoje lata, spodnie rybaczki, miętowy sweter w serek i granatowe baletki" (s. 11*). Cudowna melodia wypowiedzi i dosadne połączenia, będą się pojawiać w tej niewielkich rozmiarów książce wielokrotnie, ot choćby "Matki są zmęczone. Szczególnie stare matki, martwe matki i młode matki" (s. 19) czy proste, ale celne: "Nigdy nie powiedziałam o niej stara. Tylko że się stara" (31). Opis relacji z matką. Opis trudnej matki. Opis umierania matki. Opis radzenia sobie z brakiem matki. Naśladowanie matki. W tej wtórności jest, jak widać, metoda. Urzeczenie odbiorcy następuje natychmiast i nie ustępuje. Myślę, że książka ma największą szansę zadziałać na odbiorcy, który urodził się na przełomie polskich ustrojów, jak ja. Prostota opisu przestrzeni mieszkania w bloku, wyglądu przedpokoju, prenumeraty Świata Książki, tak powtarzalnego wycinka rzeczywistości, że miałam wrażenie, że Autorka była w mieszkaniu moich dziadków, wywarła na mnie ogromne wrażenie. Językowa oszczędność, wyciągająca z języka wnętrzności bez wulgaryzacji, satysfakcjonuje we mnie niegdysiejszego badacza potoczności. Gdybym jeszcze pisała artykuły na ten temat, książka Miry Marcinów byłaby przedmiotem kolejnego. Wyważenie znaczeń i doskonały suspens w jedynym wulgaryzmie pod koniec książki stanowi dla mnie o mistrzostwie powstrzymywania się przed przegadaniem. Jak to dobrze, że objawiła nam się Mira Marcinów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-06-2020 o godz 12:46 Ewelina Bachniak dodał recenzję:
IG- inia.recenzuje ///// Blog- iniarecenzujewordpress.com Oooo, moi Drodzy, powstało kolejne arcydzieło. Mira Marcinów, moje najszczersze gratulacje, Dorównuje książce Anny Ciarkowskiej „Pestki” Formą, ale i wartością. Odważna, czasem wulgarna, pełna cierpienia, ale i ogromnej nadziei. Pełna bólu. Jest tu ogrom czułości oraz tęsknoty. Trudny temat miłości matki i córki. Skrzywdzonych kobiet, próbujących się kochać bezgranicznie, ale i potrafiących się ranić na każdym kroku. Czy to była miłość czy uzależnienie? Książka jest próbą pożegnania umierającej matki. Żałobą? Pogodzeniem się ze stratą? Hymnem miłości? Przede wszystkim to opowieść o kobietach. Dla każdej kobiety, córki, matki. To zbiór krótkich anegdot z życia autorki, opisujących jej trudną relację z matką. Jak widać nie trzeba pisać opasłych tomiszczy, by w tak trafny sposób oddać miłość, tęsknotę i ból. Najpiękniejszy manifest kobiecości. Od pierwszych stron identyfikujemy się z nią. Znajdziemy tu swoje historie. I po przeczytaniu ich, może wreszcie pogodzimy się z nimi, zrozumiemy je. Paradoksem tej genialnej prozy jest to, że smutek miesza się tu z czarnym humorem. Jest cudowna. Oczywiście, jeśli można tak powiedzieć o książce, która jest pełna rozpaczy i żałoby. Może lepiej określa ją słowo, wyjątkowa. Jest bardzo intymnie, czasem miałam wrażenie, że uczestniczę w czymś ważnym, wręcz przeszkadzam. Czymś nie dla moich oczu. Mira Marcinów, czekam na więcej tak pięknych fraz. Chciałam przytoczyć Wam cytat, ale jak przejrzałam książkę to co druga strona była oznaczona ważnym cytatem i to włąśnie świadczy o jej wielkiej wartości. Kupujcie w ciemno.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-04-2021 o godz 09:48 Magdalena Pater dodał recenzję:
"Bezmatek" to kruchość, czułość, wrażliwość i ból. To szarpiąca emocjami opowieść o relacji matki z córką - relacji trudnej, intymnej i jedynej w swoim rodzaju. Opowieść, która dokładnie pokazuje, że czas nie leczy niektórych ran, a jedynie przyzwyczaja do życia w bólu ❤ Autorka, w tej krótkiej i okrojonej w treść książce, w sposób wyjątkowy żongluje uczuciami i słowami. Niezwykłość wylewa się tu z każdej strony, a każda anegdota, zdanie, czy słowo niosą ze sobą ogromy ładunek emocjonalny. Mira Marcinów ma niezwykły dar do pisanie pięknie o rzeczach trudnych. Dowiadujemy się tu wiele o miłości, chorobie, śmierci, trosce, rodzicielstwie, ojcu, matce, odchodzeniu oraz samej żałobie. Wachlarz emocji ma tu zdecydowanie wiele barw i odcieni. Przyznam, że "bałam" się tej książki. Bałam się tego, że zbyt mocno mnie przygniecie i sponiewiera. I wprawdzie czuję się zmiażdżona emocjonalnie, ale tak jakby połowicznie. Tylko (albo i aż!) połowicznie, gdyż nie udało mi się w pełni odnaleźć w tej niezwykle intymnej, momentami zamkniętej historii i jestem za to wdzięczna autorce. Bardzo "pamiętnikowe" opisy matki pozwoliły mi odetchnąć, zluzować krtań i ścisk w sercu. Wspomnienia Autorki pozwoliły mi popłynąć myślą w stronę "nie moich" doświadczeń i tym samym uchroniło mnie to przed "ulaniem". Czasem po prostu pomocny bywa sam fakt, że istnieją gdzieś dusze, które czują, rozumieją i wiedzą, że czasem nie da się zmierzyć bólu w skali ❤ "Bezmatek" to ważna książka! Wartościowa! Warto ją przeczytać ❤ Polecam całym sercem!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-05-2020 o godz 20:35 asia gębicz dodał recenzję:
,,Bezmatek" nie jest łatwą książką. To osobisty katharsis bohaterki,która nie może pogodzić się ze śmiercią swojej mamy. Wspomina ją urywkami opowieści o niej od momentu dzieciństwa,aż do dorosłości. Mówi Nam o jej chorobie i śmierci. Mama nie jest idealna,można nawet powiedzieć,że jest trudna,ale bardzo przez córkę kochana. Tą miłość widać w każdym słowie,piosence,wierszu. Widać żal i gorycz po jej stracie. Ja takiej straty nie przeżyłam,ale mój mąż już od dwóch lat nie ma rodziców. I widzę,że tak jak u naszej bohaterki-czas nie goi ran,a tęsknota z roku na rok jest coraz większa. Ta książka jest inna,niezwykle intymna. Każdy z nas znajdzie w niej swój własny ból i przysiądzie na chwilę,by pomyśleć o swojej mamie,o tym co było,co jest i czy można posklejać coś co pękło sto lat temu. ,,...uczmy się kochać ludzi. Tak szybko odchodzą"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
25-03-2021 o godz 09:58 anonymous dodał recenzję:
"Bezmatek" to kolejny przykład książki, która podoba się praktycznie każdemu, kto po nią sięga, oprócz mnie... Książka ta zbiera naprawdę sporo pochlebnych opinii, na lubimyczytac jej średnia to 7,3/10 gwiazdek. Według mnie to dużo. Za dużo jak na tak słabą książkę. Kobieta opisuje emocje jakie towarzyszą jej w trakcie choroby, a potem po śmierci matki. W związku z czym miałam nadzieję na wzruszającą, wywołującą wiele emocji pozycje. A tego co dostałam nie jestem nawet w stanie opisać. Nie czułam tej książki totalnie. Nie rozumiem jej przekazu. Niektóre teksty były wręcz niesmaczne. Ja zdecydowanie nie polecam. https://www.facebook.com/angelika.jasiukajc.blog
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2021 o godz 21:33 zetbasia dodał recenzję:
Jakże osobista wydaje się ta książka, chwilami wręcz czułam się zawstydzona, że słucham tak szczerych zwierzeń narratorki, tak z głębi serca płynących. Wspomnienia o matce, matce zawsze pięknej i idealnej, mimo, że czasem z alkoholowym oddechem. Trauma osieroconej córki. Córki dorosłej, ale wciąż niepogodzonej z odejściem najbliższej osoby. Ból i tęsknota nie przemijają mimo upływu czasu, wspomnienia dają chwilę wytchnienia. To literatura piękna i trudna, tym bardziej, że każdy z nas zaznał lub zazna tego bólu, tej tęsknoty. Tytułowy "bezmatek" to mieszkańcy ula pozbawieni królowej matki i bez niej pogrążeni w chaosie, skazani na zagładę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2021 o godz 13:50 Anonim dodał recenzję:
Ważna i potrzebna książka, pisana z centrum świata porozrywanego na strzępy, pozbawionego matki. Matki trudnej, złożonej, podążającej swoimi ścieżkami, mającej szczególne miejsce w życiu i historii bohaterki. Jak dla mnie to wiwisekcja relacji matka-córka, po śmierci bliskiej osoby. Śmierci przedwczesnej. Ale też terapia, autoterapia. Choć przede wszystkim autentyczne, odważne, ale i bolesne spojrzenie na swoje teraz, na swoje wstecz oraz na to, co przyniesie życie. W tym bólu jest nadzieja, a w centrum stoi kobieta. Czyta się, czując. Czuje się czytając. Świetna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-05-2020 o godz 21:18 nieperfekcyjnie.pl dodał recenzję:
"Bezmatek" nie spodoba się każdemu, jestem tego pewna. To lektura bardzo podobna do dość głośnej książki Marcina Wichy, czyli "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Styl pisania i poruszana tematyka niezwykle zbliżone, tylko tamten tytuł zupełnie do mnie nie trafił, za to Bezmatek owszem. Krótkie, proste zdania trafiające w punkt, skłaniające do myślenia. Z reguły nie wracam do już przeczytanych opowieści, ale do tej powrócę z pewnością. Chociaż wiem, że będzie bolało... http://www.nieperfekcyjnie.pl/2020/05/strata-boli-zawsze-bezmatek-mira.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-01-2021 o godz 20:41 Paulina Horbatowska - Deciuk dodał recenzję:
Książka napisana w niezwykle inteligentny sposób. Jest specyficzna, trudna, ale pozostaje w pamięci na długo. Ciężko oderwać się od lektury, czyta się ją bardzo szybko. Autorka mierzy się z tematem żałoby i wielkiej, choć czasami trudnej, miłości matki i córki. Zdecydowanie warto przeczytać. Dawno tak dobrej książki nie czytałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2021 o godz 09:43 Monika dodał recenzję:
Przejmująca opowieść o żałobie, w której są nie tylko idealistyczne wizje osoby zmarłej, ale też ciemne strony i trudne chwile z jej udziałem. Przeczytałam jednym tchem. Dodatkowo ta forma, która wydaje się być notatnikiem, w którym osoba zmagająca się z żałobą wpisuje czasem jedno zdanie, czasem jej myśli wypełniają 2 strony.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2021 o godz 06:35 Bożena Muczyń dodał recenzję:
"Bezmatek" to smutna, prawdziwa, intymna i emocjonalna relacja córki po śmierci matki. Tworzy ona swoisty portret swojej rodzicielki pełen różnorodnych obrazów, sytuacji, rozmów. Pokazuje niezwykłą więź jaka łączy matkę z córką, prawdziwą bez upiększeń; często niełatwą, ale przede wszystkim trwałą i piękną. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-04-2021 o godz 10:48 Zuminx dodał recenzję:
Książka przepięknie napisana, mnie osobiście porwała w całości. Aczkolwiek nie odczuwałam podczas czytania żadnych większych emocji. Na pewno warta przeczytania - choć raz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-03-2021 o godz 21:08 Anonim dodał recenzję:
Brutalna i niezwykle prawdziwa. Książka jest do bólu szczera i uderza w najtrudniejszy temat dla nas wszystkich- smierc Mamy. Dla mnie było to catharsis.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-03-2021 o godz 08:26 Jolanta dodał recenzję:
Poruszająca i bezbłędnie dosadna analiza starty i nieradzenia sobie z utratą matki. Autorka prowadzi czytelnika nie tylko z pomocą treści ale i formy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-04-2020 o godz 00:51 anna szymanczyk dodał recenzję:
Bolesna książka. Chwilami bardzo poetycka. Czyta się ją jednym tchem, a zostaje zdecydowanie na dłużej!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2021 o godz 19:11 Michalina dodał recenzję:
Jedna z moich ulubionych książek. Książka Wybitna ! Krótka śle jakże treściwa. Definitywne 5/5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-04-2021 o godz 09:21 Anonim dodał recenzję:
Książka napisana w nieszablonowy sposób. Szybko się czyta, wciąga. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Przewóz Stasiuk Andrzej
3.2/5
36,07 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gambit królowej Tevis Walter
4.2/5
23,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Izbica, Izbica Hetman Rafał
4.4/5
28,84 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Więźniarki Varella Drauzio
5/5
28,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wnuki Jozuego Smoleński Paweł
5/5
29,94 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gniew Markiewka Tomasz Szymon
5/5
22,51 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wampir Chmielarz Wojciech
4.5/5
22,51 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pusty las Sznajderman Monika
5/5
28,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mury Hebronu Stasiuk Andrzej
5/5
16,77 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok Małpy Smith Patti
5/5
26,60 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zombie Chmielarz Wojciech
4.6/5
25,74 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Tkanki miękkie Rudzka Zyta
4.7/5
30,93 zł
42,99 zł
strona produktu - rekomendacje Mroki Borszewicz Jarosław
4.7/5
21,31 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Pomroki Borszewicz Jarosław
4.5/5
25,26 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Ślady Małecki Jakub
4.6/5
24,36 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Pustostany Kotas Dorota
4.5/5
20,04 zł
32,00 zł
strona produktu - rekomendacje Saturnin Małecki Jakub
4.5/5
23,65 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Nikt nie idzie Małecki Jakub
4.5/5
24,94 zł
36,99 zł
strona produktu - rekomendacje Ulga Fiedorczuk Natalia
4.5/5
24,04 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Halny Jarek Igor
5/5
28,69 zł
42,00 zł
strona produktu - rekomendacje Horyzont Małecki Jakub
4.7/5
24,33 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Odmieniec Fiedorczuk Natalia
4/5
20,88 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Psy pociągowe Zawada Filip
0/5
28,51 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Zły Tyrmand Leopold
5/5
31,12 zł
49,90 zł
strona produktu - rekomendacje Poniewczasie Szostak Wit
4.0/5
29,49 zł
45,00 zł
strona produktu - rekomendacje Poufne Grynberg Mikołaj
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Strupki Jóźwik Paulina
4.7/5
25,89 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Pestki Ciarkowska Anna
4.4/5
27,25 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Psy ras drobnych Hund Olga
4.3/5
25,42 zł
33,89 zł
strona produktu - rekomendacje Taśmy rodzinne Marcisz Maciej
4.2/5
29,59 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Magik Parys Magdalena
5/5
28,54 zł
44,99 zł
strona produktu - rekomendacje Projekt Sudoł Anna
4.3/5
27,26 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Tunel Parys Magdalena
5/5
25,37 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Książę Parys Magdalena
4.6/5
30,80 zł
44,99 zł
strona produktu - rekomendacje Emigracja Malcolm XD
4.4/5
24,87 zł
34,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.