Beijing 2022 Dzień Polski (CD)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

 • 1. Chopin - Nokturrn H-dur op. 62 nr 1' [from ...
 • 2. Chopin - Rondo Es-dur op. 16' [from Krzysztof
 • 3. Chopin - Mazurek fis-moll op.6 nr 1' [from ...
 • 4. Chopin - Mazurek cis-moll op. 6 nr 2' [from ...
 • 5. Chopin - Mazurek E-dur op. 6 nr 3' [from ...
 • 6. Chopin - Mazurek es-moll op. 6 nr 4' [from ...
 • 7. Chopin - Mazurek C-dur op. 6 nr 5' [from ...
 • 8. Chopin - Barkarola Fis-dur op. 60' [from ...
 • 9. Chopin - Sonata h-moll op. 58 Allegro mae ...
 • 10. Chopin - Sonata h-moll op. 58 Scherzo. Molto ...
 • 11. Chopin - Sonata h-moll op. 58 Largo' [from ...
 • 12. Chopin - Sonata h-moll op. 58 Finale. Presto non ...
 • 13. Zhao - Pi-Huang (Beijing Opera)' [from ...

Dzień Polski na  igrzyskach olimpijskich…

11 marca 2022 roku ukaże się album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia przygotowany specjalnie na Dzień Polski Pekin 2022 z okazji udziału Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Wydawnictwo zawiera nagranie recitalu fortepianowego Krzysztofa Książka, który wykonał kompozycje Fryderyka Chopina, uzupełnione utworem autorstwa Zhang Zhao – jednego z najbardziej znanych i szanowanych współczesnych chińskich kompozytorów.

Dni Polskie to wspólna inicjatywa Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego oraz Prezes Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena Elżbiety Pendereckiej. Ukazuje ona więzi sportu ze sztuką, nawiązując do wzorców antycznych oraz olimpijskich konkursów sztuki, na których Polacy wielokrotnie zdobywali medale olimpijskie. Jest także doskonałą okazją do promocji kultury polskiej na najwyższym poziomie. Dni Polskie, od 2012 roku, są tradycyjnie organizowane w miastach gospodarzach kolejnych edycji igrzysk olimpijskich i igrzysk europejskich, poprzez Londyn, Soczi, Baku, Rio de Janeiro, PyeongChang, Mińsk, Tokio aż po Pekin. Niestety, z powodu trwającej pandemii i ograniczonej możliwości uczestnictwa gości w wydarzeniu, edycje w Tokio i Pekinie nie mogły odbyć się w krajach goszczących igrzyska. Dzień Polski Pekin 2022 został zatem zorganizowany w Centrum Olimpijskim w Warszawie, w przededniu rozpoczęcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

Dzień Polski Pekin 2022 został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Partnerami Dnia Polskiego Pekin 2022 jest Polska Fundacja Narodowa (Partner Główny) oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Krzysztof Książek jest półfinalistą i laureatem dwóch nagród pozaregulaminowych podczas XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 2015 oraz laureatem III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków w czasie I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instru¬mentach Historycznych w roku 2018. Jest absolwentem Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie, w ramach studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego, studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. W 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana. Do tej pory ukazały się trzy płyty Książka z muzyką Chopina, w tym nagranie Koncertu f-moll na kopii warszawskiego fortepianu Chopina (Buchholtz z ok. 1825 roku).

Nagranie zrealizowano w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w dniach 16 stycznia i 3 lutego 2022 roku. Polskie Radio od wielu lat współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim jako nadawca olimpijskich relacji, a od tego roku również jako wydawca okolicznościowej płyty.

ID produktu: 1296673741
Tytuł: Beijing 2022 Dzień Polski
Wykonawca: Książek Krzysztof
Kompozytor: Chopin Fryderyk, Zhao Zhang
Dystrybutor: Dressler
Data premiery: 2022-03-11
Rok nagrania: 2022
Producent: Polskie Radio S.A.
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Wymiary w opakowaniu [mm]: 124 x 6 x 138
Indeks: 41636480
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.

Podobne do ostatnio oglądanego