FoxGames, gra planszowa Atak Zombie

Marka:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Może Cię zainteresować

Atak Zombie – gra planszowa

Przygotuj się na Atak Zombie! Nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie apokalipsa, a Ty będziesz musiał się bronić przed umarłymi! Gra toczy się w mieście opanowanym przez zombie. Gracze ukrywają się w różnych kryjówkach starając się przetrwać do czasu nadejścia pomocy. Muszą zapewnić sobie jedzenie, lekarstwa i broń. Aby je zdobyć zmuszeni są wychodzić z kryjówek narażając się na spotkanie zombie. Uczestnicy zmuszeni są stale umacniać swoje kryjówki oraz zakładać wymyślne pułapki aby odpierać kolejne ataki wściekłych zombie. Prawdziwa gratka dla fanów gier z tematyką Zombie oraz fanów serialu The Walking Dead a także graczy ceniących klasyczne gry planszowe z nietypową fabułą. Gra polecana dla starszych dzieci i dorosłych, doskonała na spotkania towarzyskie.

atak zombie gra

Atak Zombie – zasady gry

Nieznany wirus zaatakował ludzi, przemieniając większość z nich w zombie. Nie ma czasu na robienie zapasów i długie przygotowania do ucieczki. Każdy może zabrać tylko to, co ma pod ręką. Chcąc przeżyć, musicie schronić się w jednej z podmiejskich lokacji i odpierać kolejne fale żywych trupów aż do nadejścia pomocy. Już teraz wiadomo, że nie zdołają uratować wszystkich, a jedynie najsilniejsze i najlepiej dostosowane do przetrwania grupy. Nowego świata nie mogą budować mięczaki.

Celem gry jest przetrwanie 15 dni (15 tur gry). Każdy gracz ma do dyspozycji swoją własną siedzibę, którą będzie umacniał na wypadek ataku zombie. Będzie również przyjmował i dbał o ludzi w niej obecnych: zapewniał im jedzenie oraz leki, a także wyposażał ich w broń do walki z zombie oraz paliwo do wypraw do miasta. Wiele działań wykonywanych przez ludzi będzie przyciągać zombie do siedzib graczy, a zatem z każdą chwilą wokół siedzib będzie przybywało coraz więcej żywych trupów. W nocy, na koniec każdej tury gry zombie będą próbowały wedrzeć się do siedzib i dopiero wtedy gracze będą mogli sprawdzić, czy naprawdę przemyśleli swe strategię obrony. Zombie nie wybaczają pomyłek… Gracz, który po 15 turach będzie posiadał najwięcej ludzi i towarów oraz najlepiej umocnioną siedzibę, zostanie uratowany przez wojsko i wygra grę.

gra atak zombie empik

Każdy gracz ma do swojej dyspozycji siedzibę, którą będzie umacniać i dbać o ludzi, którzy w niej przebywają. Trzeba zapewnić im jedzenie i leki, a także broń. W kaćdej turze gracz decyduje, jakie zadania przydziela ludziom w swojej siedzibie. Może to być:

 • jazda do miasta po żywność, paliwo, broń i leki
 • pójście na zwiady
 • produkcja beczek na barykady
 • produkcja żywności
 • produkcja leków
 • ochrona towarów przed kradzieżą
 • walka z zombie na barykadach

Wiele działań wykonywanych przez ludzi będzie przyciągać zombie, np. hałas związany z produkcją beczek, zwiad czy wyjazd do miasta. Na koniec każdej tury zombie będą próbować dostać się do siedziby graczy. Jeśli nie będzie posiadał on odpowiednich umocnień, zombie zabiją część ludzi. W rundach nr 5, 10 i 15 każdego z graczy czeka atak hordy zombie! Na koniec 15 rundy trzeba posiadać najwięcej ludzi, towarów, znalezisk i najlepiej umocnioną siedzibę, żeby wygrać.

atak zombie zasady

Charakterystyka gry Atak Zombie

Zawartość pudełka:

 • 1 plansza miasta
 • 4 plansze siedzib graczy
 • 1 kostka czterościenna
 • 100 żetonów (25 żetonów paliwa, 25 żetonów amunicji, 25 żetonów leków, 25 żetonów żywności)
 • 32 żetony beczek
 • 80 żetonów zombie
 • 32 drewniane pionki ludzi (po 8 w 4 kolorach)
 • 36 kart wydarzeń
 • 40 kart znalezisk
 • 1 znacznik gracza rozpoczynającego
 • 1 znacznik tury
 • 1 znacznik aktywności zombie
 • 4 karty pomocy dla graczy („ściągawki”)
 • instrukcja

Cechy gry:

 • liczba graczy: 2-4
 • czas gry: ok. 60 minut
 • wydanie: polskie
 • instrukcja: polska
zestaw atak zombie
Nazwa: FoxGames, gra planszowa Atak Zombie
Producent: Grupa Wydawnicza Foksal
Marka: FoxGames
Przedział wiekowy: 12-14 lat , 15+ lat
Liczba graczy 2 i więcej
Wiek gracza 12+ lat
Płeć: chłopiec / dziewczynka
Wymiary w opakowaniu [mm]: 300 x 75 x 309
Waga w opakowaniu [g]: 1100
Indeks: 15767097
średnia 4,4
5
48
4
11
3
5
2
2
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
45 recenzji
24-09-2016 o godz 16:28 przez: Triskel
Zapanowała apokalipsa zombie, hordy śmierdzących i krwiożerczych trupów wyległy na ulice, aby wyruszyć na żer. Tak po krotce, można opisać fabułę niniejszej gry. Tematyka zombie była już szeroko poruszana w licznych filmach, serialach i grach. Lecz jak widać nadal znajdują się twórcy, którzy chcą sięgnąć po żywe trupy, kąsaczy, którzy wdarli się niepochowaną falą do kultury masowej. "Atak Zombie" autorstwa Piotra Pieńkowskiego zaciekawił mnie i postanowiłem się w niego nieco zagłębić. Rozgrywka okazała się niebezpieczną wyprawą w zdewastowany i niebezpieczny świat, który pochłonął mnie bez reszty.

Śmiercionośny wirus rozplenił się po całej planecie, siejąc mordercze żniwo. Większość populacji spotkał straszliwy los i po śmierci nie doczekali się wiecznego odpoczynku, w zamian za to poczęli włóczyć się po świecie jako żywe trupy. Zgniłe, poturbowane i toczące śluz z paszczy, zombie, szukają nieustannie świeżego mięsa. Ocalali ludzie będą musieli nauczyć się żyć w tych okrutnych warunkach, gdzie każdy dzień jest kolejną walką o przetrwanie. Mogą przetrwać jedynie jednostki najsilniejsze i najsprytniejsze!

Graczom przyjdzie wcielić się w jedną z ocalałych grup ludzi, którzy będą walczyć o przeżycie. W świecie po kataklizmie zombie, nie funkcjonuje telewizja, internet, ani radia. Cały świat legł w ruinie i to właśnie od Ciebie będzie zależało czy uda ci się ujść w jednym kawałku. Będziesz musiał drogi graczu pilnować zapasów żywności, bezpiecznego miejsca na nocleg oraz bronić się zaciekle prze kolejnymi napływami krwiożerczych zombie. Przy życiu może pozostać jedynie jedna grupa, bo w świecie opanowanym przez zombie, to drugi człowiek może okazać się największym zagrożeniem...

Gra jest świetna, w szczególności jeżeli jest się fanem uniwersum - The Walking Dead (takim jak ja). Podczas rozgrywek wyczuwalne jest ciągłe niebezpieczeństwo i adrenalina, która buzuje w żyłach. Będziemy musieli zdobywać broń, lekarstwa oraz zakładać skomplikowane i śmiercionośne pułapki. Oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie, grafiki są dopracowane i świetnie oddają klimat gry. Z pozoru oklepany pomysł, został dobrze wykorzystany i wydawnictwo oddało w nasze ręce pozycję dopracowaną i grywalną. Mroczny klimat jest mocną stroną tej pozycji, choć osoby o słabszych nerwach mogą poczuć się trochę przytłoczone. Niemniej jednak pozycja ta, godna jest uwagi i jak najbardziej warto wyruszyć dzięki niej do zrujnowanego świata, pełnego bezrozumnych i ludożerczych nieumarłych.

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/09/atak-zombie.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-01-2015 o godz 16:28 przez: Magda
Gra jest świetnie wykonana. Gra inna niż zwykła planszówka (np. zawiera 4 plansze - po jednej dla kazdego z graczy i jedną główną co samo w sobie zrobiło na mnie wrażenie i zaintrygowało).Strategiczna, wymagająca uwagi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-03-2018 o godz 18:03 przez: tomdra
Zacznę z grubej rury – śmiem twierdzić, że „Atak zombie” to najładniej obecnie wyglądająca rodzima gra planszowa. Czytałem różne komentarze, że komuś brakuje figurek, ktoś inny z kolei nie znalazł wypiski komponentów, a ostatni cudak narzekał na powtarzalność rozgrywki. Bajanie i to, co robimy najlepiej – narzekanie bez sensu! Gra zwraca uwagę już na półce, ponieważ zombie wychodzi z pudełka i nie sposób go nie zauważyć. Wewnątrz wcale nie mało, oczywiście, że każdy chce jeszcze więcej, bo gra jest świetna, ale ubogo nie jest, a to przede wszystkim za sprawą aż pięciu odrębnych planszy – osobne wyjątkowo klimatyczne lokacje dla każdego z graczy i wspólne miasto, na wypady po zapasy. Ilustracje to prawdziwe działa sztuki, wizualny majstersztyk! W środku jest jeszcze dość sporo żetonów – nasze zasoby oraz zombie-mordki, a także woreczek z drewnianymi pionkami i kostką w kształcie ostrosłupa, a dwie talie kart to wydarzenia (z dodatkowymi lokacjami) oraz znaleziska, wśród nich i podstępy gwarantujące negatywną interakcję. Instrukcja jest znakomicie napisana, a dodatkowo otrzymujemy ściągawki z zasadami – jest więcej niż dobrze! Naszym zadaniem jest przetrwanie i dotarcie w lepszej kondycji niż przeciwnicy do ostatniej rundy gry, ponieważ na końcu przylatuje helikopter, a na pokład wchodzą mieszkańcy tylko najlepiej przystosowani do życia, znaczy walki z nieżywymi – świat się przecież zmienił. Podczas zabawy przede wszystkich chronimy swoje tyłki, a zatem każdy gra jakby w dystansie od reszty – zajmujemy się głównie umacnianiem bazy, powiększaniem naszej bandy i żywieniem. Nasze lokacje to kościół, szkoła, fabryka i farma. Wyglądają różnie, ale miejsca czerpania akcji są tożsame, zatem: pozycje na trzech barykadach, warsztat, laboratorium, magazyn, zagroda i grządki, izolatka, punkty strzelnicze, kuchnia, pojazd, miejsce dla strażnika i zwiadowcy. Ludzi bierzemy z toru mieszkańców i wyznaczamy im prace: wytwarzania beczek na zapory, produkcji amunicji do ostrzeliwania oraz paliwa do pojazdu i pułapek, pozyskiwania pokarmu, przetwarzania żywności (podwajanie ilości), magazynowania (do 6 szt.), tworzenia leków i uzdrawiania mieszkańców, wyprawy do miasta po towary, zapobiegania przed najazdem wroga. Na planszy miasta znajdziemy aptekę, komisariat policji, stację benzynową, minimarket, mogą pojawić się kolejne z wydarzeń, jak rozbita cysterna czy…, a nie powiemy wam. http://mlodygiercownik.pl/2017/05/31/recenzja-gry-planszowej-atak-zombie/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-04-2016 o godz 00:00 przez: Adrian Dąbrowski
Myślę, że jeśli napiszę, że gra jest rewelacyjna, to wcale nie przesadzę. Niesamowicie rozbudza wyobraźnię, wciąga, aż szkoda kończyć grać. Na szczęście każda pojedyncza rozgrywka trwa dość długo. Polecam ją szczególnie osobom lubiącym klimaty zombie. Mój młodszy brat od niedawna interesuje się literaturą tego typu, postanowiłem więc sprezentować mu tę grę na urodziny. W rezultacie często gramy razem, obaj niesamowicie się wkręcamy w ten cały świat i mamy z tego świetną zabawę. Gra jest dobrze wykonana, myślę, że wytrzyma długie lata. Nie jest tania, ale warta swojej ceny. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2017 o godz 20:26 przez: Dama Gier
Świetne ilustracje i mechanika oddająca klimat przetrwania w czasach apokalipsy to największe zalety "Ataku zombie". Grę polecamy najbardziej osobom, które grają w różnym składzie, dzięki czemu uda się uniknąć powtarzalności związanej z obieranej przez stałych graczy taktyką. Do pełni szczęścia zabrakło nam jedynie większego nacisku na negatywną interakcję i wydarzeń, które wywoływałyby dylematy moralne znane wszystkim fanom "The Walking Dead". Pełną recenzję znajdą Państwo na naszej stronie: http://www.damagier.pl/gry-planszowe/atak-zombie-recenzja/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2015 o godz 10:19 przez: mmw19
Grę kupiliśmy dla naszego chrześniaka, który ma 12 lat i muszę przyznać, że młody jest po prostu zachwycony:) Jednak starsi gracze także się w tej grze odnajdą:) Mroczna sceneria i walka o przetrwanie trzyma nas w ciągłym napięciu, nie ma czasu na siedzenie w miejscu, trzeba myśleć i kombinować, by nie zostać zaatakowanym przez zombie.. Gra jest bardzo dobrze wykonana, zasady są proste, a zabawa gwarantowana:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 12:10 przez: Grzegorz Mamenas
Super gra, tylko w zasady trzeba się dobrze wczytać i przede wszystkim kierować się prawdą "Jeżeli coś jest logiczne to znaczy że zgodne z zasadami gry" W pierwszej rozgrywce wszyscy próbują być sprytni by w drugiej już wiedzieć że chodzi tylko o przeżycie :) Wielka szkoda że gra jest tylko na 4 osoby, z utęsknieniem czekam na dodatek który na pewno zakupię. Pozdrawiam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-06-2015 o godz 09:25 przez: Krzysztof Doliński
Mój syn upatrzył sobie tę grę na urodziny. Muszę przyznać, że ma dobry gust :) Gra jest wciągająca, wszystkie elementy gry są bardzo ładnie wykonane. Teraz miło spędzamy wieczory próbując obronić swoje bazy przed atakującymi zombie. Gra warta polecenia.
Jedyny minus jest taki, że dostaliśmy trzy karty pomocy, a miały być cztery - dla każdego gracza jedna... :(
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-09-2015 o godz 00:00 przez: jurka30
Gra mega pomysłowa i na pewno zaciekawi graczy, którzy do tej pory niechętnie zasiadali do planszówek. Zasady może i są na samym początku bardzo skomplikowane, ale po kilku rozgrywkach wiadomo już, że najlepszą nasadą jest walczenie o siebie. I syn i córka mają ubaw z gry także gadanie, że tylko dla chłopców jest niesprawdzone.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2015 o godz 00:00 przez: Jakub Sadowski
Niezwykle ekscytująca gra. Zasady są proste, ale trzeba myśleć i być sprytnym żeby przetrwać. Syn bardzo chciał mieć taką grę, Zombie są ostatnio bardzo modne wśród jego rówieśników. Gra jest świetna, nawet ja się trochę wciągnąłem. Tak więc jeśli szukacie emocjonującej gry strategicznej to polecam Atak Zombie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2014 o godz 00:00 przez: Tiny
Grę kupiliśmy jako prezent dla dwunastolatka. Chociaż za planszówkami raczej nie przepadał to Atak Zombie bardzo się spodobał. Gra niestety przeznaczona maksymalnie dla czterech graczy i to może być jedyna wada. Poza tym gra świetna, z ciekawą oprawą graficzną, wciągająca szczególnie chłopców na minimum godzinę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-12-2014 o godz 00:00 przez: HerthMult
Super fajna strategiczna gra dla osób o mocnych nerwach. Liczy się refleks, strategia i chęć wygrania rozgrywki. Każde niedzielne popołudnie odbywa się pod banderą FoxGames. Atak Zombie polecam również jako prezent dla nastolatka. Na pewno jest to gra w którą warto zainwestować, bo zabawa jest przednia Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-01-2017 o godz 21:15 przez: Michał Wasilewicz
Idealna gra, gdy mamy 4 osoby, czyli w sam raz na wieczory ze znajomymi czy rodziną. Pięknie wykonana, dość skomplikowana, ale po paru grach wszystko staje się jasne. Z czystym sercem oceniam na 5, a jako fan TWD stwierdzam, że jest to pozycja obowiązkowa dla ludzi uwielbiających żywe trupy :D
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-01-2016 o godz 10:33 przez: Olesia1
Połapanie się w grze zajmuje trochę czasu ale przy wsparciu filmików na youtube (w tym bardzo dobre od samego autora) wszystko staje się zrozumiałe. Bardzo fajnaa rozrywka, angażująca, wymagająca strategicznego myślenia i sprytu, a przede wszystkim świetna odskocznia od TV i Internetu:-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-06-2015 o godz 00:00 przez: Hanna Nowicka
Gra- rewelacyjna, z pewnością przysporzy nam wielu emocji. Bardzo podobało mi się, że gra konsekwentnie nawiązuje do serialu, widać, że całość jest doskonale przemyślana, szkoda tylko, że liczba graczy jest ograniczona, mam nadzieję, że producenci bardzo szybko to zmienią. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-04-2020 o godz 18:46 przez: Adrian Nowojski
Świetnie zrobiona planszówka, z wciągającą rozgrywką wymagającą dobrego planowania i potrafiąca mocno zaskoczyć. Dość spory poziom trudności, ale to zaleta, gdyż dodaje grze emocji. Gra wykonana bardzo estetycznie. Świetna rozrywka na dłuższe popołudnie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-01-2015 o godz 13:14 przez: Tom_N
Oprócz tego, że gra zapewnia dużo zabawy i ciekawą rozgrywkę pełną zwrotów akcji (ataki zombie, karty ustalające zasady gry w danej turze - nie zawszę na korzyść graczy) to posiada fajną i klimatyczną oprawę graficzną. Polecam, gra warta pieniędzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2017 o godz 11:38 przez: tomdra
Pięknie wyglądająca, nietrudna i szalenie klimatyczna gra o zombie. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-12-2015 o godz 09:24 przez: Katarzyna Bonisławska
można się dzięki grafice wczuć w klimat, ładnie zrobiona, trochę mi przypomina agricole, bo też się zbiera surowce i trzeba karmić swoich ziomków :) myślę, że można grę posiadać w swojej kolekcji bez wstydu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-02-2016 o godz 07:27 przez: Paweł Osiński
Czas gry 1 rundy to około 2 godzin, nie jedna.
Obowiązkowa pozycja dla fanów TWD, świetne wsparcie autora na forach.
Jedyny minus to nie do końca jasna instrukcja, ale na necie można znaleźć pomoc.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego