Agrypina. Cesarstwo we krwi (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Matka Nerona w bezwzględnej walce o władzę.

W 43 roku n.e. po śmierci Kaliguli Agrypina Młodsza zostaje ułaskawiona przez cesarza Klaudiusza i wraca z wygnania do Rzymu. Odzyskuje skonfiskowany dom i majątek, lecz spotyka się z otwartą wrogością Messaliny. Cesarzowa oplątuje ją siecią intryg, chcąc pozbyć się rywalki na zawsze. Agrypina nie zamierza się jednak łatwo poddać. Pragnie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojemu synowi – Lucjuszowi. Chłopiec szybko staje się częścią gry o władzę, w której polityka idzie w parze ze spiskami, a seks z przemocą. Ta okrutna rozgrywka skieruje bieg historii na nowe tory i sprawi, że potomni na wieki zapamiętają imię, jakie przyjmie syn Agrypiny.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Agrypina. Cesarstwo we krwi
Autor: Kubicz Michał
Wydawnictwo: Książnica
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 488
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-01-27
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 50 x 161 x 231
Indeks: 18536966
 
średnia 4,6
5
10
4
1
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
4/5
13-03-2016 o godz 19:07 przez: iza
Powieści historyczne to nie moja kategoria literacka, więc jakie było moje zdziwienie, gdy otworzyłam paczkę z książką " Agrypina.Cesarstwo we krwi". Pierwsze moje skojarzenie; Jak ja dam radę przebrnąć tę opasłą powieść?
I tu czekała na mnie niespodzianka. Michał Kubicz pisze tak rozbrajającym stylem, że czytanie utworu było przyjemnością a nie torturą.
Zanim przejdę do streszczania fabuły muszę wspomnieć, że powieść w dużej mierze oparta jest na faktach autentycznych, a bohaterzy biorcy udział w wydarzeniach są rzeczywistsi. Autor tworząc utwór korzystał z dostępnych źródeł, ale jako że opisane wydarzenia miały miejsce wieki temu, dużo informacji jest niejasnych, niedokładnych i tutaj autor pobudził swoją wyobraźnię i opisał historię według własnych domysłów. Co jest prawdą, a co fikcją twórca, zdradza na końcu książki.


Agrypina siostra Kaliguli została przez niego skazana na wypędzenie. Po jego śmierci wróciła do Rzymu dzięki stryjowi, który objął władzę. Na pierwszym miejscu stawiała dobro i ochronę syna, z którym była rozdzielona. Bardzo szybko Agrypina znalazła sobie wrogów, jedynym jej ratunkiem było zyskanie sprzymierzeńców. Gdy jej się to udało, postanowiła, że jej syn zostanie kolejnym cesarzem. Spełniając to postanowienie była gotowa zrobić wszytko - nawet mordować.
Jak dalej potoczyły się losy Agrypiny? Czy spełniła swoje postanowienie? Jaki spotkał ją los?

Początkowo Agrypina zyskała moją sympatię. Po powrocie z zesłania była zagubiona ale nie miała złych zamiarów. Z czasem jej osobowość uległa ogromnej przemianie. Zaczęła prowadzić intrygi, stała się osobą bez skrupułów, bezwzględną. Jedynym jej celem była władza. Bardzo szybko zmieniłam zdanie o bohaterce, a jej metamorfoza nie przypadła mi do gustu. Jednak patrząc jakimi intrygami kierowali się ludzie u władzy - nie dziwie się, że Agrypina stała się taka okrutna.

Teraz przejdę do politycznej strony powieści. Czasy na których skupił się autor są bardzo niebezpieczne dla ludzi u władzy. Ciągłe intrygi, spiski, sprzymierzenia oraz ciągły lęk o życie sprawiały, że mieszkańcy byli ciągle nieufni, ale i mściwi. Autor bardzo dokładnie pokazał jakimi prawami ludzie się kierowali i jak dużą wartość miały pieniądze i władza.

Kreacja bohaterów też jest godna uwagi. Autor nie skupił się na jednej osobie lecz na szerszym gronie, dobrze zobrazował poszczególne osoby, dlatego też łatwo wczułam się w wydarzenia.
Podczas czytania odczuwałam niepokój, gdyż trudno odgadnąć co planuje autor.

Na początku wspomniałam o rozbrajającym stylu autora. Bardzo rzadko zdarza mi się, że czytając powieść, której autorem jest mężczyzna - nie odczuwam zmęczenia. Michał Kubicz pisze lekko, ale nie prosto. Tworzy krótkie, znaczące opisy, które nie przytłaczają, lecz pobudzają wyobraźnię. Dialogi są luźnie, naturalne. Dodatkowo tworzy odpowiedni klimat. Potrafi też przykuć uwagę czytelnika i do końca zatrzymać go przy utworze.

Na temat fabuły mogłabym pisać i pisać, ale nie oto chodzi. Nie wszystkie odczucia, spostrzeżenia i przemyślenia można wyrazić w kilku słowach. Czasem najlepiej samemu się przekonać.

"Agrypina. Cesarstwo we krwi" to bardzo dobra, przyjemna w czytaniu powieść. Polecam ją wszystkim, niezależnie od wieku z naciskiem na osoby, które lubią powieści historyczne lub interesują się zamierzchłymi czasami w ludzkiej historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-05-2016 o godz 19:31 przez: zolzowata_franca
Za czasów mojej młodości wpadła mi w ręce powieść "Ja, Klaudiusz", genialne dzieło Roberta Gravesa, które wpłynęło na moje postrzeganie historii starożytnej. Kiedy na stronie Wydawnictwa Książnica dostrzegłam "Agrypinę. Cesarstwo we krwi", zapragnęłam ją przeczytać, by znów móc przenieść się w czasy pełne intryg i zbrodni.

Julia Agrypina urodzona w 15 roku n.e. , wnuczka cesarza Augusta, córka Germanika i Agrypiny Starszej, siostra cesarza Kaliguli, matka Lucjusza (Nerona). Oskarżona w 39 roku n.e. o udział w spisku na życie cesarza Kaliguli oraz cudzołóstwo, wygnana wraz z siostrą Liwillą na małą wyspę u wybrzeży Italii. Powieść rozpoczyna się w momencie śmierci Kaliguli. Wraz z siostrą zostają ułaskawione z rąk kolejnego cesarza Klaudiusza.

Julia Agrypina wraz z siostrą wracają z wygnania. Od cesarza Klaudiusza Agrypina otrzymuje nieruchomości w Rzymie oraz w Kampanii skonfiskowane przez Gajusza Kaligulę, pieniądze, biżuterię oraz niewolników. Zamieszkuje w Rzymie wraz z małym synem Lucjuszem, który podczas jej wygnania przebywał u jej szwagierki Domicji Lepidy (matki żony cesarza Klaudiusza Walerii Messaliny). Oboje, Agrypina i Lucjusz stają się największymi wrogami Walerii Messaliny, która bojąc o los własnych dzieci, a nade wszystko o to, by Lucjusz w żaden sposób nie miał okazji zostać przyszłym cesarzem, robi wszystko, by usunąć ich ze swojego życia, a najlepiej usunąć ich z powierzchni ziemi. Czasy w Starożytnym Rzymie są niepokojące. Kolejni cesarze kończą swe rządy w nienaturalny sposób, bojąc się o własne życie. Nikt nie jest pewny swego. Ludzie giną w niewyjaśnionych do końca okolicznościach, zasztyletowani, otruci. W takich to czasach Agrypina walczy wszelkimi sposobami o przetrwanie, a kiedy uzmysławia sobie, że jej syn może zostać cesarzem, robi wszystko, by osiągnąć swój cel. Ocenę Agrypiny pozostawiam Wam. Weźcie jednak pod uwagę wszystkie za i przeciw.

Michał Kubicz z wykształcenia prawnik, od wielu lat pasjonujący się historią starożytnego Rzymu, nie tylko wydarzeniami, ale także architekturą, sztuką, obyczajami i religią. Dzięki swojej pasji potrafił stworzyć fascynującą powieść opartą na faktach, opisującą codzienne życie, ale również intrygi, patologie, korupcje, metody rządzenia, politykę senatu, różnice pomiędzy bogatym a biednym społeczeństwem, niewolnikami a ludźmi wolnymi, relacje między nimi, a także, a może przede wszystkim walkę na śmierć i życie, walkę o władzę nie przebierając w środkach. Uważam, że powieść bardzo dobrze napisana między innymi, przy użyciu starożytnych tekstów źródłowych oraz całej masy książek opisujących zwyczaje i realia życia w starożytnym Rzymie.

Ode mnie nie dowiecie się nic więcej, przeczytajcie sami, z pewnością WARTO!

Wydawnictwu Książnica dziękuję za udostępnienie mi tej wartościowej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-04-2016 o godz 12:16 przez: Iwona_C_
Życie na dworze cesarzy rzymskich nie należało do najlżejszych. Odwieczna walka o władzę popychała do kazirodztwa, morderstw i spisków. "Agrypina. Cesarstwo we krwi" to fabularyzowana opowieść o dziejach Julii Agrypiny Młodszej – córki Germanika, siostry Kaliguli, żony Klaudiusza, matki Nerona…

Książka rozpoczyna się w momencie, gdy po śmierci Kaliguli, Agrypina powraca z wieloletniego wygnania i powoli odzyskuje majątek i łaskę cesarza oraz najważniejszych w stolicy decydentów. Ma również wielu wrogów. Jednym z największych jest żona cesarza Klaudiusza – Messalina. ...

"Agrypina. Cesarstwo we krwi" została osnuta wokół wydarzeń, które każdy z nas zna (a przynajmniej powinien znać) z lekcji historii. Starożytny Rzym jawi się tutaj nam jako kraj pełen rozpusty, dekadencji, niepohamowanej chęci do osiągnięcia szczytu władzy. O najwyższą stawkę gra tu każdy – bo przecież laur cesarski to chluba, wielka władza, która nie dla każdego wiąże się z odpowiedzialnością za poddanych. Jak wiadomo, wielu cesarzy nadużywało władzy dla zaspokajania własnych przyjemności i chorych ambicji, nie licząc się z nikim i niczym. Taki właśnie był Kaligula, a później jego siostrzeniec, Neron...

Cała recenzja dostępna jest na stronie: http://www.czytajac.pl/2016/04/michal-kubicz-agrypina-cesarstwo-we-krwi/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2016 o godz 15:34 przez: erka
Książki historyczną cieszą się od lat moją estymą, szczególnie te wydanawane przez Książnicę.Doskonale wydane, jeszcze nie zdarzył się abym trafił na pozycję która by mi nie odpowiadała.Nie inaczej jest z"Agrypina-miasto we krwi".Jak sam tytuł wskazuje, akcja tego dzieła dzieje się przede wszystkim w starożytnym Rzymie, a główna bohaterka to Agrypina.Siostra Kaliguli, późniejsza żona cesarza Klaudiusza, matka Nerona.Już same postaci, które przewijają się w tej powieści, sprawiają, że pozycję tą czyta się jednym tchem.Dodatkowo autor, niezwykle szczegółowo przedstawił życie samej cesarzowej, od momentu narodzin, a także kulisy życia na dworze i w Rzymie, które w owych czasach, było najpotężniejszym miastem na znanym świecie.

Podsumowując, książka, jakich wiele, z historią w tle, jednak przedstawiona w taki sposób, że nie sposób się oderwać od lektury.Autor przedstawił wydarzenia, tak, jak sobie wyobraził, jednak bazując na źródłach historycznych, także jego dziełu nie można zarzucić zakłamania, czy ubarwiania faktów.To beletrystyka, ale na wysokim poziomie i polecam ją wszystkim miłośnikom intryg, morderstw, życia na cesarskim dworze, a także tym którzy w literaturze cenią barwne postaci, a Agrypina, z pewnością do takich należy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-01-2018 o godz 11:00 przez: paulina
Nie jest łatwo napisać książkę, której akcja toczy się w starożytnym Rzymie tak aby trzymała w napięciu, ciekawiła i zgadzała się z faktami historycznymi. Jednak Michałowi Kubiczowi to się udało. Jest interesująca fabuła, która wprowadza nas w ciekawy świat rzymskich elit, gdzie spiski mieszają się z walką o władzę. Jest lekkość pióra, która sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. I przede wszystkim jest bardzo dobre przygotowanie autora do opisywanego okresu i dla mnie jest to główny walor tej książki. Znajdziemy tu dość szczegółowy opis jak Rzym wyglądał za czasów Agrypiny i Nerona, który wprowadza nas w dawne obyczaje, kulturę, modę i architekturę. Ja dodaję ja do moich Top5 książek, których akcja toczy się w starożytności :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-09-2016 o godz 00:00 przez: Wiktoria Kurowska
Gratka dla wszystkich miłośników dziejów starożytnego Rzymu. Jestem przekonana, że czytelnicy będą zachwyceni. Do tego książka jest interesującym przyczynkiem do sytuacji kobiet w wiecznym mieście. No i główna bohaterka, niejednoznaczna, skomplikowana, niezwykle interesująca. Potrafiąca w bardzo trudnej sytuacji, z niewielką możliwością jakiegokolwiek ruchu, realizować własne plany. Każdemu, kto lubi niejednoznaczne osobowości, historię, politykę czasem w formie zatrącającej o okrucieństwo, wielkie emocje - ta książka na pewno przypadnie do gustu. Ja z pełną świadomością mogę ją polecić - podobała mi się niezwykle
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-02-2016 o godz 11:19 przez: Jagódka
Niby-znana historia, ale napisana tak, że wciąga zanim się spostrzeżesz. Mnóstwo szczegółów z życia ówczesnego Rzymu, ogrom wiedzy podany w bardzo przystępnej formie. Autor nie stroni od drastycznych opisów (seks, zabójstwa), proponując jednocześnie wiarygodne wytłumaczenie działań postaci historycznych. Wiemy sporo o Neronie, ale jego matka jest jeszcze ciekawszą osobowością - to ona przyczyniła się do usunięcia Messaliny i osadziła swego syna na tronie Rzymu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2016 o godz 11:48 przez: dobrzgra
Bardzo dobra książka o tym ile trzeba poświęcić żeby osiągnąć cel i że do władzy dochodzi się po trupach. Widać, że autor dysponuje dobrą wiedzą o czasach starożytnych.Od strony beletrystycznej książkę znakomicie się czyta, trudno się oderwać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-08-2016 o godz 11:19 przez: Aga
Świetnie napisana książka. Doskonała lektura oraz materiał na film. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Kubicz Michał

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Biała królowa Gregory Philippa
5/5
38,49 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne wody Gregory Philippa
4.3/5
28,73 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje sekretne życie Dali Salvador
4.4/5
19,82 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Narzeczona z getta Waszut Sabina
4.5/5
24,37 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mokradła Gregory Philippa
4.4/5
25,27 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pani z wieży Wala Magdalena
4.7/5
24,53 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekrety Marianny Olejnik Agnieszka
4.6/5
25,01 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Skradzione życie Wala Magdalena
4.5/5
27,05 zł
36,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego