A między nami wspomnienia (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Współczesność miesza się z przeszłością. Zdrada z rozpaczą. Niewinność z pożądaniem. A w tle widmo wojny. Zakazana, wojenna miłość, która nie powinna się zdarzyć.

Ada traci wszystko, co do tej pory było w jej życiu ważne. Trudne okoliczności zmuszają ją do rozstania z ukochanym. Przez kilka lat żyje jak w letargu. Pewnego dnia postanawia odwiedzić swoją babcię, Marię, która w zaufaniu opowiada wnuczce swoją historię. Młodość Marii przypadła na okres wojny. To był trudny i bolesny czas. Pomimo okrucieństw wojny kobieta zakochała się do szaleństwa w mężczyźnie, którego nie powinna była pokochać. Czy to uczucie miało szansę przetrwać skoro Franz był Niemcem? Czy można kochać, a zarazem nienawidzić?

Franz dla tego uczucia zaryzykował wszystko.

Maria stara się przekonać wnuczkę, że w życiu liczy się tylko miłość, każda miłość, i to, jaką siłę możemy odnaleźć dzięki bliskości drugiego człowieka.

Rozgrzewająca serca powieść o tym, co jest tak naprawdę ważne. O relacjach międzyludzkich i o uprzedzeniach. O niewypowiedzianych słowach, obawach, stracie i wielkim uczuciu. O tym, że życie nikogo nie oszczędza.

To także historia o tym, że najważniejsze, to móc kogoś kochać. Tak prawdziwie, bez oczekiwań.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: A między nami wspomnienia
Autor: Gargaś Gabriela
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 440
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-06-02
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 45 x 200 x 145
Indeks: 19252919
 
średnia 4,4
5
18
4
2
3
0
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
5/5
29-05-2016 o godz 11:54 przez: Aneta Pimpis
Na kolejną książkę mojej ulubionej pisarki Gabrieli Gargaś „A między nami wspomnienia” czekałam z wielką niecierpliwością i podekscytowaniem. Powieść, która trafiła w moje ręce po warszawskich Targach Książki przeszła moje najśmielsze oczekiwania…
Autorka podarowała nam, czytelnikom, historię cudowną, niesamowicie wciągającą, wzruszającą, przesiąkniętą życiową, pokoleniową mądrością, poruszającą tak ważne dla nas, ludzi tematy, wczesne samotne macierzyństwo, miłość, wojna, samotność, rozpacz, zdrada, wyrzuty sumienia, poczucie winy, strata, rozstanie, i wiele, wiele innych…
Dzięki geniuszowi Autorki i wspaniale przemyślanej kompozycji jest to opowieść, która dzieje się na dwóch płaszczyznach. Współcześnie i w przeszłości a mostem łączącym obydwa są właśnie wspomnienia…
Gabriela Gargaś przedstawia nam postać Ady. Dziewczyny, która traci wszystko co było sensem jej istnienia. Co było najważniejsze na świecie. Nie potrafi pozbierać się po tragedii. Odtrąca od siebie ukochanego człowieka. Obwinia siebie, jego.. Świat?? Przez kolejne lata, żyje jak w bańce mydlanej. Wegetuje. Nic, ani nikt nie przynosi jej ulgi w cierpieniu. Przychodzi dzień, w którym podejmuje rozpaczliwą próbę, wyjazdu nad morze, by tam odnaleźć odrobinę upragnionego spokoju i wytchnienia dla udręczonej bólem duszy.
Azyl odnajduje w domu swojej babci Marii, która podejmując próbę wyrwania wnuczki z letargu, opowiada jej historię swojego życia. Historię trudną, bolesną gdyż młodość Marysi przypadła na okres wojny. Przenosimy się w czasy gdzie górę wzięła miłość, która nigdy nie powinna była się wydarzyć. W czasy, w których działy się rzeczy, które nigdy wydarzyć się nie powinny, a jednak tak ważna dla człowieka była obecność tej drugiej osoby…
Gabriela Gargaś w pasjonujący sposób otwiera przed czytelnikiem wrota kart swojej powieści. Każdą z tych kart okrasiłam sporą dawką łez. Po prostu nie mogłam inaczej. W trakcie lektury dotykamy bowiem emocji, jakie towarzyszą Adzie w zmaganiu się z jej bólem i Marysi w czasie powrotu do przeszłości i przywracaniu w pamięci tych, którzy byli jej bliscy i tak kochani.
Rezem z bohaterkami uczymy się jak ważna w życiu jest miłość. Jak ważny jest drugi człowiek. Jak ważną rolę odgrywa w życiu przebaczenie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że życie nikogo nie oszczędza. Ale najważniejsze to zawsze iść do przodu. Nie stawiać roszczeń , oczekiwań. Dawać miłość i brać miłość bo to jest w życiu najważniejsze.
„Miłość to wszystko, co najlepsze, dlatego skoro jest, to znaczy, że musi trwać.” (s.198)
Gabriela Gargaś „A między nami wspomnienia”
Nie mogę się doczekać kolejnych książek autorki. Odkąd zapoznałam się z pierwszą jej pozycją, wypatruję kolejnych z coraz większą niecierpliwością.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-09-2016 o godz 22:22 przez: ejotek
"A między nami wspomnienia" to powieść, która porywa i wzrusza. Która przenosi czytelnika w inny świat, właściwie w dwa światy. Dwie kobiety doskonale nakreślone. Dwie historie pięknie opowiedziane. I morze łez... Moje morze... Od chwili gdy przeczytałam o tragedii, która dotknęła Adę łzy płynęły mi przez dobre piętnaście minut... Nie szlochałam, ale nie mogłam przestać. To zdarzenie wciąż na nowo poruszało moje serce i powodowało szybsze jego bicie. Kap... Kap... małe słone krople kapały mi piżamę a cisza nocy odczuwała wraz ze mną ten ból, choć tak naprawdę przecież nie był mój... Z uwagi na to jak wygląda moje życie nie było mi zbyt trudno utożsamiać się z bohaterką... Całkowicie rozumiałam jej uczucia, rozpacz, ból, żal, wyrzuty sumienia... Mimo, że nie przeżyłam tego co ona.

Powieść nieźle mnie poturbowała emocjonalnie. Jest wręcz bombą, która eksploduje parokrotnie w trakcie całej fabuły - zarówno tej z teraźniejszości jak i z przeszłości. To opowieść o wojnie i jej skutkach ubocznych, jakże smutnych i przygnębiających. Ale przede wszystkim to książka o miłości, jej obliczach oraz o stracie przez co polecam ją głównie osobom silnym emocjonalnie, bo potrafi sprawić ból i wycisnąć łzy...

całość recenzji: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/gabriela-gargas-miedzy-nami-wspomnienia.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-02-2020 o godz 17:50 przez: Anonim
Kolejna książka o miłości, samotności i tęsknocie. Do dzisiaj nie mogę się po niej pozbierać, a historia obu bohaterek nie pozwala o sobie zapomnieć. Zastanawiam się ile cierpienia jest w stanie przeżyć jeden człowiek? Ile bólu potrzeba, by w końcu pękło nam serce? Ada. Musiała zmierzyć się z najgorszą tragedię, jaką jestem w stanie sobie wyobrazić. Mimo że upłynęło już dużo czasu i łez, rany nadal się nie zagoiły, a Ada w dalszym ciągu obwinia się o to, co ją spotkało. Postanawia zmienić swoje życie i wyjeżdża nad morze. Dzwoni do niej babcia i zaprasza do siebie. Nie spodziewa się, że kobieta może skrywać taką tajemnice. Maria. Przez bliskich uważana za osobę chłodną i pozbawioną uczuć. Dla wielu jest typem samotniczki, która zaszyła się w swoim domku nad morzem i nie utrzymują z nikim kontaktu. Gdy dowiaduje się, co spotkało jej wnuczkę, postanawia zaprosić dziewczynę do siebie i opowiedzieć jej swoją dramatyczną historię. Moje wrażenia? Dla mnie jest to najlepsza książka, którą przeczytałam w tym roku i będę polecać ją każdemu! Na początku byłam zrozpaczona i płakałam razem z bohaterką, później zaciekawiona historią babci, zarywałam noce, bo nie mogłam oderwać się od jej opowieści. Potem znowu musiałam użyć chusteczek. Taki rollercoaster uczuć zapewni Wam lektura książki Gabrieli Gargaś.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-06-2016 o godz 17:41 przez: Elżbieta Durka
Kolejna książka autorki, którą bardzo cenię, w której książkach się zaczytuję. To wielopłaszczyznowa, wzruszająca, chwytająca za serce historia o macierzyństwie, miłości, bólu, cierpieniu, człowieczeństwie. Dzięki wspomnieniom babci głównej bohaterki przenosimy się w czasy, które naznaczyła wojna, w których o to człowieczeństwo było tak trudno. Autorka porusza tematy bolesne, przeszywające smutkiem, traktuje o stracie bliskich, o utraconej miłości, o śmierci, ale pokazuje nam też jak piękna potrafi być miłość, choćby miała trwać tylko chwilę, choćby była skazana na niepowodzenie. Dzięki wspomnieniom zawsze w naszych sercach pozostaną osoby nam bliskie, a których już nie ma pośród nas. Dlatego zawsze warto te wspomnienia pielęgnować poprzez zachowane listy, zdjęcia, pamiątki.
Autorka w swoich książkach porusza tematy ważne miłość, rodzicielstwo, przyjaźń, zawiłe stosunki międzyludzkie, walkę z przeciwnościami losu. Dziękuję jej za każdą kolejną historię, bo każda z nich to dla mnie życiowa lekcja, z której czerpię mądrość i wiedzę i tym jak żyć, jak być lepszym człowiekiem.
Polecam gorąco i czekam na kolejne książki tej znakomitej polskiej pisarki.
Elżbieta Durka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2017 o godz 15:38 przez: vico
Ta powieść zmienia nastawienie do starszych osób. W pędzie codziennego dnia, zapominamy o wszystkim co ważne. Często opiekując się naszymi babciami, dziadkami czy nawet mamami, denerwujemy się, że nie są już tacy jak dawniej, że trzeba im podawać to czy tamto, myć, czesać, poprawiać poduszki. Zapominamy, że kiedyś też byli młodzi, tak samo jak my chłonni przygód, romansów, wolności. "A między nami wspomnienia" pokazuje, że każdy człowiek, starszy czy młodszy ma swoje wspomnienia, pragnienia, niezagojone rany i niespełnioną miłość. Ta powieść uczy i zaskakuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-09-2016 o godz 20:49 przez: mkwolek
Proza Gabrieli Gargaś po prostu rozkłada mnie na łopatki. Autorka jak nikt inny potrafi w bardzo subtelny sposób pisać o sprawach niezwykle trudnych. Tak jest i tym razem. Powieść "A między nami wspomnienia" jest kolejną feerią rozmaitych emocji, dotykających samego koniuszka serca, wyciskających łzy i pokazującą, że mimo tragedii, czy bólu, można kochać prawdziwie i bez względu na wszystko.
Do całości recenzji zapraszam na: http://rozanygajslow.blogspot.com/2016/07/gabriela-gargas-miedzy-nami-wspomnienia.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
16-08-2019 o godz 23:08 przez: monika rakoczy
Trochę rozciągnięta książka,ale czyta się dobrze szybko, wciąga .Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-12-2018 o godz 11:43 przez: soniq2007
super się czyta
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś jest polską pisarką, autorką powieści obyczajowych. Sama mówi o sobie, że jest niepoprawną optymistką i marzycielką, a przede wszystkim indywidualistką lubiącą chodzić własnymi ścieżkami. Jest autorką ciepło przyjętych przez publiczność, szczególnie żeńską, powieści takich, jak: „Wieczór taki jak ten”, „Lato utkane z marzeń”, „W plątaninie uczuć”, a także „Namaluj mi słońce”.

Matka roku Gargaś Gabriela
4.7/5
26,54 zł
42,90 zł
Luna Gargaś Gabriela
4.5/5
19,95 zł
39,90 zł
Tylko ty Gargaś Gabriela
4.8/5
25,53 zł
39,90 zł
Matka roku Gargaś Gabriela
3.8/5
34,90 zł
42,90 zł
Kochaj mnie czule Gargaś Gabriela
4.7/5
25,27 zł
39,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Idealna para Moss Marcel
4.5/5
24,99 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mord Czornyj Max
4.8/5
27,00 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne sekrety Moss Marcel
4.7/5
22,44 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bestia z Buchenwaldu Czornyj Max
4.8/5
27,06 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Narzeczona nazisty Wysoczańska Barbara
4.7/5
31,50 zł
44,90 zł
26,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Dawne tajemnice Mirek Krystyna
4.9/5
25,00 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ekstremista Mróz Remigiusz
4.7/5
24,89 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaginione dziewczyny Glatt John
4.9/5
29,21 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychopaci Seager Stephen
4.0/5
21,45 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jestem mordercą Czornyj Max
4.6/5
24,37 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie wiesz nic Moss Marcel
4.6/5
24,13 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Geny Ashley Euan Angus
4.8/5
24,95 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krew Czornyj Max
4.8/5
21,45 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Promyczek Holden Kim
4.6/5
27,04 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Halny Mróz Remigiusz
4.7/5
23,55 zł
42,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego