9 ognisk (okładka  twarda, 09.2021)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 25,37 zł

25,37 zł 39,00 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Co wspólnego ma w sobie róża, sztabka złota i Penelopa Cruz? Czy wiesz, że foton jest jak człowiek, bo ma wolną wolę? Czy zasada działania skaningowego mikroskopu tunelowego, a organoleptyczne badanie kobiecych piersi, z zawiązanymi oczami mają coś wspólnego? “9 ognisk” to książka o wszechświecie, wszechrzeczy, czasie i przestrzeni. Rozważania ujęte są w swobodnych rozmowach przy ogniskach z rozsianymi po świecie przyjaciółmi. Oświecają się nawzajem, rozmawiając o dźwięku, czasie, świetle, kosmosie, falach, fotonach i grawitacji. O historii Warszawy, Australii i bogach Meksyku, a nawet o filmach, polskich i amerykańskich. Marek przebrał się w szaty kosmicznego błazna ale pod tym strojem skrył okruchy tradycji ludzkich mądrości, wzmacniając swe przypuszczenia cytatami. Te latają jak iskry z ogniska, i stanowią mocną, wręcz samodzielną część treści. Mamy tu niby pogawędki przy ogniskach z towarzyszami podróży, które jednocześnie są wojażami w fizykę i metafizykę. Rozmówcy zastanawiają się nad naturą rzeczywistości, kwestionują związki pomiędzy umysłem a materią i substancją. Fenomen natury, teoria fal świetlnych, mechanika kwantowa, to wszystko wpada i wychodzi z ogniska.

Książka dedykowana jest Pomieszaniu i Wątpliwości. Myśleniu nad istotą otaczającego nas uniwersum i podróży po zakamarkach i nieznanych obszarach ogromnego, nie odkrytego świata jakim jesteśmy my sami.

Dopełnieniem książki jest cykl podcastów „9 ognisk” dostępny w serwisach streamingowych. Rozmowy o życiu i egzystencji z ciekawymi gośćmi ze świata kultury.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1275952519
Tytuł: 9 ognisk
Autor: Tomalik Marek
Wydawnictwo: BookEdit
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 266
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-09
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 20 x 150 x 210
Indeks: 39427854
średnia 4,3
5
3
4
7
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
20-09-2021 o godz 14:07 przez: Anonim
Zdjęcie profilowe zaczytana_archiwistka zaczytana_archiwistka Dzień dobry, Dziś opowiem Wam kilka słów o wyjątkowej książce, którą mogłam przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Bookedit. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie! Pewnie sobie teraz myślicie o jakiej to książce pisze Zaczytana Archiwistka, nie będę Was długo trzymać w niepewności... Mowa tutaj o książce Pana Marka Tomalika pt., „9 ognisk” 🤓 Co mogę powiedzieć na temat tej pozycji? Najpierw kilka słów o okładce...Kiedy rozpakowałam przesyłkę i zobaczyłam obie strony okładki i zajrzałam do środka, musiałam przez chwilę odłożyć książkę na szafkę. Musiałam zadać sobie pytanie czy będę wiedziała w jakiej kolejności przeczytać książkę. Jednak po głębszej analizie stron, zauważyłam, że książka jest podzielona na 9 części - 9 ognisk, które są podpisane w odpowiedniej kolejności... Ale wracając do okładki, strasznie mi się ona podoba 😎 Nie tylko fakt, że książkę czyta się z dwóch stron wpływa na nietypowość i nieszablonowość tej lektury. Ciekawa - jak dla mnie - była każda lewa strona książki, na której znajdowały się cytaty, fragmenty piosenek, czy dzieła sztuki. Pierwszy raz miałam z czymś takim do czynienia i pozwoliło mi to oderwać się od lektury i zająć moje myśli na chwilę czymś innym. Chyba czas opowiedzieć o czym jest ta książka, ale szczerze jest to trudne pytanie... Książka stanowi zbiór luźnych rozmów na każdy temat. Czytelnik znajdzie tutaj historie z życia, rozważania o życiu codziennym, na temat kosmosu, czy wszechświata - wszystkiego, co dotyczy każdego z nas. Połączenie klimatu ogniska, (który kojarzy mi się z ostatnimi dniami wakacji), z rozważaniami na różne tematy sprawił, że mogłam odpocząć przez kilka dni i delektować się samą chwilą czytania tej książki 🤓 Na koniec pozostaje pytanie czy książkę polecam? Jest to trudne pytanie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że „9 ognisk” nie przypadnie każdemu do gustu. Jest to spowodowane m.in., tematami poruszonymi w całej książce, co wiem, że nie wszystkim się spodoba. Sama na początku miałam problem ze skupieniem się na treści, ponieważ nie jest to lektura prosta, do której przywykłam. Ale później jednak potrafiłam delektować się tą książką i według mnie Wy też powinniście, spróbować, wydaje mi się, że każdy w tej książce znajdzie coś ciekawego dla siebie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2021 o godz 18:43 przez: Ewelina
Nie uwierzycie, ale dwa miesiące czasu mi zajęło, abym się za nią zabrała. Nie chodzi o to, że nie chciałam jej czytać. Wręcz przeciwnie, niesamowicie intrygowała mnie książka, która z przodu i z tyłu miała swój początek. Tylko nie chodzi mi o to, że ten sam tekst, tylko fakt, iż obrócona do tyłu do góry nogami zawierała do połowy książki swoją dalszą historię. A może lepiej podkreślę, fizykę... Śmiało przyznaję, że nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałam. Ona zamiast z rozdziałów, składa się z nocy podczas których dochodziło do bardzo ważnych rozmów o świecie i nas samych. Dla mnie głównym tematem przewodnim była teoria na temat gdybania. Autor opisuje swoje spostrzeżenia w bardzo nienaturalny sposób. Przyrównuje rzeczy proste do świata, przyrody, a nawet wszechświata. Wysuwa swoje teorie spiskowe niemal przekonując nas do swoich spostrzeżeń. Bywa, że przedstawia nam pewną teorię, pokazuje jak ją rozumiemy i jak można ją rozumieć. To tak jakbym zobaczyła trzy oblicza jajka. Jajko jako jajko, jajko jako życie i jajko jako produkt spożywczy. ,,To, co widzisz, nie jest światłem. Tylko jego odbiciem w twoim mózgu. Odbiciem ograniczonym zakresem twojej wiedzy i pojemnością zmysłów. Czyli widzisz niewiele lub-w sensie fizycznym- prawie nic". Na każdej lewej stronie znajdziecie cytat, wiersz, lub obraz, który został przedstawiony przez kogoś innego, a następnie na prawej stronie jego wytłumaczenie. Niekiedy tak pokrętne, że czytałam je dwa razy. Jednak za drugim razem faktycznie odnajdywałam w nim sens. Każdy ten sens odnajdzie, tylko śmiem zauważyć, że jego rozwiązanie może być inne dla każdego człowieka. Jeden może odbierać to poprzez inteligentne wytłumaczenie, inny zauważy przenośnię i wtedy wyjdzie zupełnie inny sens tekstu, a jeszcze inny powie, że nie da się poprzeć żadnej z tych hipotez, znakiem czego nic, co tu dotąd przeczytał nie będzie możliwe. Podsumowując, są ludzie, którzy myślą tak, by im było dobrze. Są tacy, co robią coś, by innym było dobrze i są tacy, którzy wciąż szukają rozwiązań, gdyż nie wierzą, że ci wcześniejsi mogą żyć tak prosto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-09-2021 o godz 17:16 przez: Paulina Podgórska
Jest późne lato, słońce chyli się ku zachodowi, a w powietrzu unosi się zapach pieczonych ziemniaków. Pamiętacie te noce, kiedy z przyjaciółmi rozpalaliście ognisko i opowiadaliście sobie "straszne historie"? Czy teraz jako dorośli ludzie, potraficie jeszcze obudzić w sobie "wewnętrzne dziecko", oddać się beztrosce i choć na moment po prostu odpuścić? Pamiętaj, że "(...) jesteśmy częścią wszechświata, jakże do niego podobni i jakże mało tego świadomi." Autor zaprasza czytelników do wspólnych rozważań, poruszając wiele, z pozoru błahych tematów, snując rozmyślania nad codziennymi sprawami jak muzyka, kino, podróże, pasje oraz uczucia i emocje, przez pryzmat fizyki kwantowej. Robi to w sposób wyjątkowy, nieoczywisty, wręcz oniryczny. To co jest największą siłą tej książki, niestety, może okazać się również jej bolączką, ponieważ do wielu, szczególnie młodych ludzi, może nie trafić. Mało kto w dzisiejszych czasach, w których wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, będzie chciał zastanawiać się nad istotą własnej egzystencji, źródłem własnych zachowań, czy podstawą istnienia tego, co nas na co dzień otacza. Przez niezrozumienie zastosowanych zabiegów, siła rażenia naukowych zagadnień dla wielu może okazać się odstraszająca, przez co porzucą naprawdę wartościowe dzieło. Jeśli myślisz, że nie można być w dwóch miejscach jednocześnie, że nic nie łączy przeciętnego Kowalskiego ze sławną aktorką, a wolną wolę może mieć jedynie człowiek, to po tej lekturze zrozumiesz, w jak wielkim błędzie byłeś. Ta książka zaskakuje i to nie tylko treścią, ale także samą formą, o czym przekonacie się docierając do 173 strony ;) Uważam, że jest to ważna, cenna i unikalna na dzisiejszym rynku wydawniczym, choć zdecydowanie nie dla każdego. Nie mniej jednak, jeśli nurtują Cię jakieś "życiowe" pytania, koniecznie sięgnij po "9 ognisk", a być może, którejś gwiaździstej nocy, znajdziesz na nie odpowiedź. -OK, łam sercem tego, czego rozum nie złamie, dołóż do ognia. Spalmy ten temat!".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2021 o godz 15:24 przez: Kinga
Marek Tomalik '9 ognisk' Dzisiejsza premiera. Dziękuję wydawnictwu @bookedit.pl za egzemplarz. To książka o wszechświecie, wszechrzeczy, czasie i przestrzeni. Rozważania ujęte są w swobodnych rozmowach przy ogniskach z rozsianymi po świecie przyjaciółmi. Oświecają się nawzajem, rozmawiając o dźwięku, czasie, świetle, kosmosie, falach, fotonach i grawitacji. Nie da się po prostu jej przeczytać i zapomnieć, ona będzie w głowie bardzo długo, na każdym kroku będę wspominać fragmenty książki. Marek przebrał się w szaty kosmicznego błazna, ale pod tym strojem skrył okruchy tradycji ludzkich mądrości, wzmacniając swe przypuszczenia cytatami. Te latają jak iskry z ogniska, i stanowią mocną, wręcz samodzielną część treści. Książka jest napisana w formie rozmowy, czyli zwykłe pogawędki przy ognisku, ale czy nie są przypadkiem niezwykłe? W końcu rozmowy przechodzą z jednego tematu do drugiego i zostawiają czytelnika z myślami. Przeplatane są złotymi myślami, co tylko dodaje całej książce uroku. Lektura nie należy do najłatwiejszych, rozważania o codzienności, które wyjaśniane są po przez fizykę. Do przyjemnych należy. Autor przeplata rozmowy z przyjaciółmi dodając teksty piosenek, różne sceny filmowe oraz cytaty, które dobrze komponują się przez opowiadany właśnie temat. Co nie tylko pasuje, a dodaje uroku wszelkim rozmową. *'Każdej jesieni dojrzały dąb zrzuca ćwierć miliona liści. Większość dębów zaczyna owocować w wieku pięćdziesięciu lat. W sprzyjającym roku pojedynczy dąb może wydać ponad czterdzieści tysięcy żołędzi (z wielu sadzone wyrasta niewiele/ z wielu książek wydanych niewiele trafia do właściwego czytelnika)' Uważam, że jest to ważna, cenna i nie powtarzalna lektura, chociaż nie dla każdego. Dla ciekawych świata to będą idealne rozmowy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-09-2021 o godz 10:34 przez: k.tomzynska
Leni ciepły wieczór, ognisko i niekończące się rozmowy… Chyba każdy z nas uwielbia takie momenty. Wtedy rozmawiamy na tematy błahe, ale magiczny klimat chwili sprawia, że poruszamy także tematykę bardziej poważną, filozoficzną… Tak też dzieje się w książce Marka Tomalika „9 ognisk”. Na wstępie muszę przyznać, że nie jest to lektura łatwa. Przyjemna za to, jak najbardziej. Jednak rozważania o życiu codziennym sprowadzone do fizyki kwantowej dla niektórych z nas mogą okazać się być trudne w odbiorze, a nawet odstraszające. Chociaż według mnie całość napisana jest naprawdę genialnie. Autor nie używa wielu skomplikowanych słów i wszystko stara nam się przedstawić w miarę prosty sposób. Co kilka stron znajdziemy „przerywniki” w postaci cytatów, tekstów piosenek, scen filmowych które mogą okazać się być idealną chwilą odetchnienia od lektury. Chociaż z drugiej strony dla wielu czytelników może być to dość irytujące. Na uwagę zasługuje także samo wydanie - twarda oprawa, piękny gruby papier i zabieg odwróconych stron od połowy książki. Pomysł bardzo mi się spodobał, bo naprawdę idealnie pasuje do samej tematyki książki. „9 ognisk” nie jest dla każdego. Nie trafi w każde gusta. Jednak mi ta książka bardzo się podobała. Lubię rozważania dotyczące ludzkiej egzystencji, tego co nas otacza, dlatego pozycję tą uważam za bardzo wartościową. Potrafi szerzej otworzyć oczy na wiele zjawisk i zrozumieć powiązania pomiędzy mogłoby się wydawać nic nie łączącymi rzeczami. Polecam każdej osobie ciekawej świata! Ja na pewno jeszcze wrócę do tej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-09-2021 o godz 17:46 przez: Anonim
Książka pt. "9 ognisk" Pana Marka Tomalika, to zupełna nowość w moich rękach. Zazwyczaj nie sięgam po tego typu literaturę, ale zakładając to konto, obiecałam sobie, że otworze się na nowe gatunki. Już po otrzymaniu egzemplarza książki byłam zaskoczona jej wydaniem. Przepiękna okładka, ciekawy pomysł na wydruk książki, ponieważ czyta się ją z dwóch stron. Co drugą stronę zamieszczone są cytaty, teksty piosenek, sceny z filmu... Pomysł super, choć mi osobiście trochę przeszkadzało to w czytaniu, ale myślę, że to kwestia gustu. O czym jest ta książka? Ciężko ująć w słowach o czym opowiada. Są to rozważania, historie z życia opowiedziane przez wyjątkowo ciekawego człowieka - podróżnika, pasjonata fizyki. Znajdziecie w niej odrobinę Australii, Meksyku, a także Warszawy. Autor w niebanalny sposób przybliża pojęcie czasu, światła, a także atomu. Wiedzieliście, że jesteśmy w stanie dostrzec tylko gwiazdy, które znajdują się nie dalej jak 14mld lat świetlnych? :) Takie oraz inne ciekawostki ze świata możecie znaleźć w tej książce. Ja po przeczytaniu jej, utwierdziłam się w przekonaniu, że bardzo mało jeszcze wiem, a świat jest niezwykle ciekawy. Trzeba na niego czasem spojrzeć z innej strony, popatrzeć na te przeskakujące nad ogniskiem iskry, zwolnić i dostrzec to, co w pędzie życia jest niedostrzegalne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-09-2021 o godz 00:08 przez: Karolina
Marek Tomalik „9 ognisk” ⛺🔥🌳 „– Zacznijmy od tego, że jest to książka o tobie, o mnie, o nas... – Pędzimy, jakby ktoś nami sterował, może w istocie tak jest. Wyłączając teorie spiskowe, wydaje się, że ktoś tu z nami jest, że ktoś z nami gra. Coś nas goni i dlatego jesteśmy inni, ale przy tej ucieczce odnajdujemy, niby-przypadkiem, coś nowego...” Książka „9 ognisk” to coś oryginalnego. Są to rozmowy i myśli filozoficzne dziennikarza i podróżniczego ze znajomymi. Spotykają się oni przy ognisku. Lektura jest wzbogacona, takimi przerywnikami jak fotografie, dzieła sztuki, cytaty czy fragmenty piosenek, które zawsze znajdują się po lewej stronie. Ciekawym i zamierzonym zabiegiem jest czytanie do większej połowy, by później dokończyć odwracając książkę. Czytało mi się przyjemnie. Czasami miałam wrażenie, że jestem tam razem z nimi i zastanawiamy się wspólnie nad wieloma rzeczami we wszechświecie. „Punkt w ruchu daje prostą. Prosta w ruchu daje płaszczyznę. Płaszczyzna w ruchu daje bryłę. Bryła w ruchu daje czasoprzestrzeń. Co daje czasoprzestrzeń w ruchu? – Świat.” ~ Lech Majewski, „Ukryty język symboli” Założę się, że każdy, chociaż raz miał podobne "rozkminy", rozważania na temat ludzkiej egzystencji, co panowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-10-2021 o godz 10:18 przez: mamciaZksiazka
"Kładłam się w łąkach, kiedy jeszcze nie były skoszone. Leżałam, patrzyłam w słońce i myślałam sobie, że właściwie Bogiem to jest Słońce. Bo ono daje życie, ciepło. I modliłam się do słońca." (Danuta Szaflarska.) 9 ognisk to zbiór rozmów, opowieścią o wszechświecie, wszechrzeczy czasie i przestrzeni, o historii Warszawy, Australii, o bogach Meksyku,a także filmach polskich i amerykańskich. Rozważają, czy rzeczywistość świata jest taka, jaka widzimy. Autor książki stworzył coś innego, pięknego i oryginalnego. Nie tylko znajdziemy w niej rozmowy i myśli filozoficzne, ale również fotografie, piękne cytaty, poezję i fragmenty piosenek. Okładka książki w twardej oprawie, a co wywarło na mnie ogromne wrażenie, jest to że czyta się ją z dwóch stron (druga część obrócona). Pierwszy raz miałam styczność z takim wyjątkowym wydaniem książki, naprawdę ja to bardzo wyróżnia spośród innych książek. Po przeczytaniu, utwierdziłam się w przekonaniu,że człowiek jednak mało wie i że całe życie się uczymy czegoś nowego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-09-2021 o godz 10:27 przez: Żaneta
Jestem po przeczytaniu książki Pana Tomalika. Moje uczucie są trochę mieszane może dla tego że nie jest to mój gatunek.A może zbyt szybko żyje i nie mam czasu usiąść i zastanowić się nad tym wszystkim co mnie otacza. Książka "9 OGNISK" to spotkania przy 9 ogniskach i rozmowy z przyjaciółmi na temat fizyki, światła, dźwięku.To wojaże po wszechświecie i nie tylko..,...Książka przeplatana jest cytatami, wierszami i tekstami piosenek.Na plus bardzo ciekawa formuła książki ponieważ można czytać ją z dwóch stron. Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia od życia codziennego to przysiądź na chwilę i daj się pochłąnąć lekturze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-09-2021 o godz 18:19 przez: Aneta
Pierwsze o czym pomyślałam po rozpakowaniu książki to solidna, twarda okładka, gruby papier i tekst obrócony od połowy. Zdecydowanie to wyróżnia ją od innych na mojej półce. Nie jest to łatwa książka, nie ma takiej lekkości do jakiej przywykłam. Ale nie mogę powiedzieć, że nie spodobała mi się. Już sam klimat rozpalonego ogniska i rozważań na temat naszego istnienia i uczyć tworzy ciepło. W taka niesamowitą drogę zabiera nas autor - w końcu jest podróżnikiem :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Apostazja katoliczki
4.4/5
28,31 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Wróciło
4.1/5
31,35 zł
46,50 zł
Inne z tego wydawnictwa Walka o oddech
4.9/5
29,28 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Samotny we dwoje
4.3/5
26,29 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Homo artist
0/5
17,00 zł
20,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Paranoja
4.5/5
23,52 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Po omacku
3.4/5
28,31 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Trauma
4.7/5
22,77 zł
35,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego