21 lekcji na XXI wiek (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 28,94 zł

28,94 zł 49,90 zł (-42%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

21 lekcji na XXI wiek
Yuval Noah Harari

Wkroczenie w XXI wiek było ważnym momentem w historii całego świata. W towarzystwie słynnego izraelskiego historyka i wizjonera, Yuvala Noaha Harariego, autora książki „21 lekcji na XXI wiek”, dowiesz się, jakie wyzwania stawia przed Tobą współczesność.

Debata na temat teraźniejszości

Bez zagłębiania się w karty historii i bez odkrywania możliwych stron naszej przyszłości, Harari, z właściwą dla siebie lekkością, omawia w 21 tytułowych lekcjach problemy teraźniejszego świata. Z czym mierzysz się na co dzień? Jakie masz problemy? Co Cię cieszy? Książka „21 lekcji na XXI wiek” stanowi swoiste zaproszenie dla czytelnika do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat „naszych czasów”.

Jaką tematykę porusza autor?

Czego możesz się spodziewać po książce Harariego? Tego, że nie pozostawi bez odpowiedzi tematów, które są ważne dla całego świata i pojedynczego człowieka. Autor porusza się wokół ważnych wydarzeń XXI wieku, takich jak zjawisko fake news, rozwój biotechnologii i sztucznej inteligencji, żywot człowieka w rozszerzonej, wirtualnej rzeczywistości czy też problemy ekologiczne i kryzys uchodźczy oraz terroryzm. Historyk nie ucieka od trudnych tematów, ale możesz mieć pewność, że zostaną one podane w przystępnej formie.

Harari w swoim dziele „21 lekcji na XXI wiek” stawia prowokacyjne pytania, ale nie pozostawia ich bez odpowiedzi. Te są błyskotliwe i zmuszają do refleksji. Oceń to sam!

Tytuł: 21 lekcji na XXI wiek
Autor: Harari Yuval Noah
Tłumaczenie: Romanek Michał
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 456
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-10-31
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 165 x 244 x 45
Indeks: 26684710
 
średnia 4
5
102
4
56
3
30
2
13
1
12
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
77 recenzji
5/5
06-12-2018 o godz 10:17 Anonim dodał recenzję:
Książki Harari Yuval Noah to podróz w głąb siebie. 21 lekcji skłania do refleksji o tym co wiemy i co nas czeka. Niektóre jej cześci powodują bunt wewnętrzny - co wiem a co naprawde jest. Mysle , ze jest to jedna z najlepszych ksiązek 2018 roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
5/5
13-01-2019 o godz 14:22 Michał Romański dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, inspirująca i pobudzająca do myślenia. Pomimo wielkiej erudycji autora, łatwo się czyta, tekst napisany prostym zrozumiałym językiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
21-12-2018 o godz 10:41 Anonim dodał recenzję:
Świetna pozycja dla ciekawych świata ludzi. Dla młodzieży i dla dorosłych.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
18-11-2018 o godz 17:41 ewamycak07 dodał recenzję:
Trzeci tom rewelacyjnej książki polecam całemu światu!!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
3/5
28-08-2019 o godz 14:28 AB12345 dodał recenzję:
Recenzja dotyczy pozycji: "Homo Deus" i "21 lekcji na XXIw." Ocena 3,5 (3 za merytorykę i 4 za formę przekazu) Nie mogę dać oceny 3,5 ale nie mogę też zdecydować czy powinno to być 3 czy 4. Mimo dobrych ocen poprzedników i sławy, którą autor zdobywa w różnych „kręgach” nie jest to pozycja zasługująca na najwyższą ocenę (5 gwiazdek). Sama moda na tego autora jest niewystarczająca. Ocena 4 pewnie jest bliższa prawdy ale czy rzeczywiście jest adekwatna do treści? Forma: moim zdaniem to książka napisana w „amerykańskim stylu” czyli siada człowiek i pisze a nazwisko i własne tezy robią resztę. Czyta się oczywiście dobrze i sprawnie. Nawet mimo pewnych powtórzeń tak schematów jak i całych fraz. Struktura książki ma sens. Płynnie przechodzi się z jednego zagadnienia do kolejnego. Merytoryka: Sposób rozumowania a przede wszystkim stawiane pytania są bardzo ciekawe i zajmujące. Do tego zmieniające się życie będzie generować kolejne pytania, na które nie będzie łatwo znaleźć odpowiedzi. Stawiane tezy nie są niezwykle odkrywcze ale trudno je tak po prostu pominąć. Przynajmniej część z opisywanych problemów zwróciło moją uwagę. To co jeszcze rzuca się w oczy to pewna antyreligijność. Nie jest to postawa walczącego ateisty ale lekko zaangażowanego sceptyka. Widać to dość wyraźnie. Odczuwa się także, że ta antyreligijność wpływa na formułowane wnioski. Krytyczne myślenie wskazywałoby, że autor ma rację, gdy stawia logikę ponad coś nieuchwytnego. Czy rzeczywiście jednak motywacje kilku miliardów wyznawców można pominąć przy próbach przewidzenia przyszłości? Są podobno na ziemi rzeczy o których się filozofom nie śniło. Obie książki można czytać w dowolnej kolejności. Obie się uzupełniają. Ja zobaczyłem w nich nieciekawy obraz przyszłości. Takie połączenie Terminator’a z Matrixem. Świata, w którym ludzie stają się bezwolnym tłem dla rządów algorytmów a dzieje się tak, nie w efekcie „buntu maszyn” a na nasze własne życzenie i w wyniku wielu indywidualnych decyzji każdego z nas. Teraźniejszość to też nie jest sielanka. Hararii udowadnia, że świat stał się tak skomplikowany, że już w tej chwili znajduje się poza zdolnościami naszej percepcji. Ten dowód jest naprawdę przekonujący.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
07-08-2020 o godz 13:33 Anonim dodał recenzję:
Autor źle interpretuje liberalizm, przypisuję mu cechy które są jego zaprzeczeniem(np. kryzys 2008). Broni niecheci do rozwoju jednostki w trosce o jednostke która (najprawdopodobniej z wygody) nie chcę przystosowywać się do warunków panujących na ziemi, aby nie pozwolić działać ewolucji która w swej naturze takie jednostki wypiera i doprowadza do zaniku.Do tego nie wykazuje niechęci aby kożystać z tego co daje nam technologia. Popiera antypostęp i propaguje tezy typu niszczenia kombajnów aby wiecej ludzi mogło pracować w polu(nie dosłownie). Jak dawni przywódcy religijni wnosi pogląd, że świat stworzony został dla człowieka i to on jest najważniejszy(w centrum wszechświata), nieuwzgledniajac, że ziemia to tylko drobinka kurzu unosząca sie w bezgranicznej przestrzeni a żyjące na niej dominujące istoty, wyrużnia tylko możność pojecia jak działa natura i poskromienia jej w celu niezaprzepaszczenia poraz kolejny tego co przez miliony lat wypracowała ewolucja, oraz odkrycia jej celu. Większość(jeżeli nie wszystkie) problemy jakie wymienia autor spowodowane są właśnie taka postawą, niechceci do mieżenia się ze skomplikowanymi faktami które czesto wykraczają poza zrozumienie niedorozwinietych "homo sapiens". Wspomina o rasach człowieka choć wymienia tylko jedną wyrzej wymienioną, co świadczy, że bliżej tej lekturze do faszyzmu niż liberalizmu, jednak głównym nurtem który promuje jest rozwój socjalizmu który w najwyższym stadium rozwoju przemienia się w komunizm. Dązy do racionalizacji tego aby pewne grupy nielicznych ludzi(polityków) mogły łączyć się na pozycjach dających im "żąd dusz" i forsować subiektywizm ludzkich wartościowań wypierając go sumiektywnymi ideologiami wąskiego grona, niekoniecznie przewyższając je choćby intelektem czy zrozumieniem natury otaczającego nas świata. Myślę, że autor nie mogłbyć nieświadomy tego co robi pisząc te słowa, więc doszukiwałbym sie konfliktu interesu w stosunku do liberalizmu, ponieważ bardzo z pozoru poprawnie ubrał te absurdy w słowa. Lektura bardzo szkodliwa społecznie. Absurd goni absurd.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 4
5/5
14-08-2020 o godz 13:52 zetbasia dodał recenzję:
W "Sapiens" autor zajmował się przeszłością, ten tom to teraźniejszość i najbliższa przyszłość naszego świata. Niestety nie da się patrzeć na nasz świat przez różowe okulary, zbyt wiele niekorzystnych zmian w nim zachodzi. Większość zmian prowokuje człowiek, niszczy swoje środowisko naturalne co powoduje wymieranie wielu gatunków zwierząt i roślin zaburzając równowagę w przyrodzie. Rozwój sztucznej inteligencji może spowodować wzrost bezrobocia wśród najmniej wykształconej warstwy społecznej, którą zastąpią roboty. Reszta społeczeństwa musi być gotowa do ciągłego kształcenia i zmiany zawodu. Brak będzie stabilizacji, czy ludzie wytrzymają to psychicznie? Czy religie przetrwają w obecnej postaci? Czy rządy państw będą na tyle rozsądne by nie rozpętać wojny nuklearnej? Czy świat jest gotowy na migracje ludności? Czy zdajemy sobie sprawę, że obecny system edukacyjny jest przestarzały? Harari zadaje trudne pytania i daje na nie odpowiedzi. Możemy się z nim nie zgadzać, ale z pewnością zmusi nas do myślenia. Uwielbiam jego błyskotliwość i lekkie pióro. Czyta się jak beletrystykę jednocześnie poszerzając swoje horyzonty i otwierając oczy na sprawy współczesnego świata. Warto przeczytać, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-11-2020 o godz 00:00 Tarhunnas dodał recenzję:
Jedna z tych książek których tematyka mocno daje do myślenia. Cieszę się, że trafiłam na tę pozycję właśnie teraz, w tak niespokojnym dla całego świata roku. Wszystko o czym Yuval Noah Harari dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal każdego z nas, sprawia, że czujemy niepewność, zagubienie, nie wiemy co o tym sądzić czy jak się odnaleźć. Mnie książka Harariego w jakiś sposób uspokoiła, dodała pewności siebie, bo pomogła uświadomić sobie wiele rzeczy, zrozumieć je, spojrzeć na nie w pełnowymiarowy sposób. Bardzo sobie to cenię, na pewno będę chciała do niej wracać, jest znakomita w formie i treści.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
26-12-2020 o godz 21:53 Hania dodał recenzję:
Trzeba to przeczytać. Świetna książka, niezbędnik inteligenta. Autor, profesor uniwersytetu w Jerozolimie daje szeroki przegląd historii ludzkości. Jest to jednak mniej historia a więcej filozofia historii i spojrzenie z lotu ptaka na rozwój cywilizacji człowieka. Nie dowiemy się tu zbyt wiele o datach i bitwach historycznych ale o mega trendach zmieniających świat i ludzkość. Czyta się łatwo ale jednocześnie daje dużo do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-11-2020 o godz 08:20 Konrad dodał recenzję:
Witam, Yuval Harari napisał arcydzieło, które daje do myślenia. W swojej książce napisał o tym jakie wyzwania czekają ludzkość w przyszłości, ale także co nam może ułatwić życie. Jeżeli ktoś lubi tego typu książki to serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-04-2019 o godz 09:13 Maciej Batorski dodał recenzję:
Książka dla każdego o otwartym umyśle i gotowym krytycznie spojrzeć na siebie jako człowieka. Obowiązkowa lektura szkolna w szkole XXI wieku
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-11-2020 o godz 18:07 Jan dodał recenzję:
Książka "21 lekcji na XXI wiek" jest niesamowita. Skłania czytelnika do refleksji nad tym, co dzieje się wokół nas. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-02-2019 o godz 13:01 anonymous dodał recenzję:
Znakomita analiza problemów, których rozwiązanie będzie stanowić o „być albo nie być” ludzkości, jaką znamy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
22-12-2020 o godz 20:33 Paulina dodał recenzję:
Świetnie usystematyzowana wiedzą tego, co już trochę zainteresowani ludzie dawno wiedzą
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
18-11-2020 o godz 13:44 Anonim dodał recenzję:
bxksbdjxbdudhdjddhdhjehegdgzishshsjdubejwjdhdjejsjks
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
14-11-2020 o godz 12:10 Agnieszka dodał recenzję:
Bardzo ciekawe spostrzeżenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-05-2019 o godz 10:06 Marcin Piechocki dodał recenzję:
Pomimo, że to bardzo pesymistyczna książka, warto aby przeczytali ją rodzice zastanawiający się jak będzie wyglądał świat za 20-30 lat, gdy nasze dzieci wkroczą w dorosłość. Jakie będą potrzebne umiejętności, jak może wyglądać rynek pracy, jak zmienią się społeczeństwa, jakie będą zagrożenia i szanse. Autor prowadzi wnikliwą analizę, przechodząc płynnie od jednego tematu do drugiego, gdzie widać jak zmiany w jednym obszarze wpływają na inne. Napisane tak ciekawym językiem, że aż nie chce się przerywać czytania. Polecam wszystkim, którzy poszukują odpowiedzi na pytania o przyszłości. PS. Jeżeli jesteście lekarzami dowiecie się dlaczego wg autora w połowie XXI wieku już nie będziecie potrzebni ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-02-2020 o godz 00:00 GrzymsławaMrozowski dodał recenzję:
Ciekawe rozważania skłaniające do refleksji na temat życia i kierunku w jakim zmierza ludzkość. Napisane są mądrym, przystępnym językiem. Na podstawie książki wysnuć można wiele wniosków na temat tego jaka przyszłość czeka nasz świat. W znacznym stopniu owe wnioski nie napawają optymizmem, jednak choćby dlatego tym bardziej warto sięgnąć. Książkę Yuvala Noaha Harariego traktować można jako lekcję, ale też pewną formę przestrogi, mocno dającą do myślenia. Na pewno też lekcję wiele uświadamiającą. Po przeczytaniu książki Harariego niektóre zjawiska występujące we współczesnym świecie można bardziej zrozumieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2020 o godz 00:00 KazimieraD dodał recenzję:
Powiem Wam, że jest to bardzo ciekawa książka, która całkowicie zmieniła moje postrzeganie o rzeczywistości. Książka na pewno jest zaskakująca i niecodzienna. Spojrzenie Yvala Noaha Harariego na otaczający świat jest niecodzienne. Na pewno wkraczając z nim w ten nasz współczesny świat wiele możemy się o nim dowiedzieć. Dla mnie ta książką jest skonstruowana na zasadzie debaty. Ja jako czytelnik zostałam w niej zaproszona do dyskusji na temat problemów współczesnego świata. Bardzo taka fabuła mi się podobała. Każdy z Was znajdzie w tej książce coś dla siebie. Zachęcam Was do jej przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-03-2021 o godz 15:26 ŁUKASZ dodał recenzję:
Po przeczytanie "Homo deus" postanowiłem wyposażyć swoją skromną biblioteczką o wszystkie książki Harariego. No i tak właśnie patrzę sobie na półkę, a tam niczym diamenty lśnią sobie Sapiens, Homo deus, i XXI lekcji... Cóż można powiedzieć? Klasyka! Harari to intelektualny maestro, który z gracją chirurga otwiera mózgi laików i łączy ze sobą zastygle i uśpione rejony ludzkiego myślenia. Jedno z większych moich odkryć w trakcie lektury jego książek to uświadomienie sobie prostego i smutnego faktu, że jestem po prostu głupi i niewiele rozumiem. Czytajcie Harariego - warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Cicho, cichutko Karpowicz Ignacy
4.7/5
28,74 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zjadacz czerni 8 Grochola Katarzyna
4.2/5
29,39 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
3.8/5
28,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Strażniczka Słońca Lunde Maja
4.8/5
36,41 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Historia pszczół Lunde Maja
4.3/5
30,71 zł
48,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bajki robotów Lem Stanisław
4.5/5
19,20 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
3.9/5
28,90 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokora Twardoch Szczepan
3.8/5
28,84 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
3.7/5
24,88 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ogrodowe przebudzenie Reynolds Mary
4.6/5
37,05 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.5/5
24,98 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Królestwo Twardoch Szczepan
4.1/5
29,39 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Śnieżna siostra Lunde Maja
4.4/5
38,33 zł
59,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Jak długo trwa teraz? Opracowanie zbiorowe
4.2/5
28,90 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Radium Girls Moore Kate
4.4/5
44,99 zł
49,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.