Ilość: szt.
Cena:
56,99 zł 60,90 zł
Oszczędzasz:
3,91 zł (6%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Level Trading
Okładka: miękka
Data premiery: 2012-08-16
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Słownik polsko - arabski, arabsko - polski jest skierowany do wszystkich, którzy komunikują się lub chcą komunikować się w języku arabskim. Słownik zawiera hasła z zakresu słownictwa ogólnego oraz różnych dziedzin takich jak np. technika, medycyna, nauki przyrodnicze i inne. W pierwszej części opracowania znajduje się słownik polsko – arabski, a w części drugiej arabsko – polski. W obu częściach dla wszystkich haseł arabskich oprócz zapisu literami arabskimi podano również zapis fonetyczny przy użyciu znaków alfabetu łacińskiego. Część słownikową poprzedzono kilkoma rozdziałami, w których omówione zostały najważniejsze cechy języka arabskiego. Zawarty w słowniku materiał jest bardzo przydatny szczególnie dla osób wybierających się do krajów w których używany jest język arabski, zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Słownik ten stanowi też niezbędną pomoc dla osób uczących się języka arabskiego, gdyż zakres haseł znacznie wykracza poza podstawowe słownictwo. Jest to słownik dwukierunkowy (polsko - arabski i arabsko - polski), więc z powodzeniem mogą również ze słownika korzystać osoby znające język arabski i uczące się języka polskiego. W pracach nad słownikiem brali udział doświadczeni arabiści. Tłumaczenia haseł dokonał dr Marcin Michalski - absolwent etnolingwistyki, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ogólnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozprawa doktorska poświęcona składni współczesnego literackiego języka arabskiego. Absolwent Instytutu Nauczania Języka Arabskiego dla Obcokrajowców w Damaszku (Syria). Konsultacja: dr hab. Michael Abdalla - doktor habilitowany, tłumacz przysięgły języka arabskiego, nauczyciel akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pochodzi z Syrii, kraju, którego językiem urzędowym jest arabski. Tłumacz kilku książek z języka polskiego na arabski oraz autor licznych artykułów naukowych.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 3
 • Recenzje Napisz recenzję
 • przydatny
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Awa 11 czerwca 2013
  Przydatny słownik w dwie strony z wymową. Widać, że opracowany przez profesjonalistów.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  dobry
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  monika109 15 kwietnia 2012
  słowniczek jest przydatny. W nawiasach podana jest druga forma czasownika (inaczej ani rusz) i do tego liczba mnoga jeżeli słowo jest nieregularne. Co prawda, wcześniej ktoś wspomniał o ucinaniu druku po stronie arabskiej - muszę przyznać, że to prawda. Jednak jest to utrudnienie dla początkujących, którzy nie znają pisma i wymowy, ale dla kogoś, kto już trochę zna ten język nie jest to żaden problem, bo transkrypcja nie ma błędów. No i jest we dwie strony :)
  Dobry słownik, ale błędy w druku
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  sufler 23 stycznia 2011
  Jest to jedyny słownik na polskim rynku z częścią polsko-arabską. Niestety pojawia się w nim błędów drukarskich w postaci braku kropki nad niektórymi literami arabskimi, niekiedy zamazane są całe części litery. Może to stanowić problem i "zaciemniać sytuację" początkującym arabistom, jednak jeśli ktoś zna już język dość dobrze, nie powinien mieć większych problemów.
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Słownik polsko-arabski, arabsko-polski - Opracowanie zbiorowe
  Właśnie zrecenzowałem: Słownik polsko-arabski, arabsko-polski
  Słownik polsko - arabski, arabsko - polski jest skierowany do wszystkich, którzy komunikują się lub chcą komunikować się w języku arabskim. Słownik zawiera hasła z zakresu słownictwa ogólnego oraz różnych dziedzin takich jak np. technika, medycyna, nauki przyrodnicze i inne. W pierwszej części ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Słownik polsko-arabski, arabsko-polski
  Autor:
  Wydawca: Level Trading
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2012-08-16
  Język wydania: arabski, polski
  Język oryginału: arabski
  Ilość stron: 736
  Rok wydania: 2010
  Forma: książka
  Indeks: 65082492