Ilość: szt.
Cena:
28,99 zł 31,99 zł
Oszczędzasz:
3,00 zł (9%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Insignis Wydawnictwo
Okładka: twarda
Data premiery: 2012-11-07
Inne wydania: Cena:
okładka twarda  28,99 zł
ebook
 • Zwiastun
 • do góry

  Zwiastun

  Bóg nigdy nie mruga 1
  Bóg nigdy nie mruga2
  Lekcja
  Lekcja
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.
  Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę. Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 29
 • Recenzje Napisz recenzję
 • książka
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  mycunia 20 października 2014
  mądre rady świetnie napisana przemawiająca do czytelnika
  Wspaniała książka, jak odnaleźć siebie samego
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Magdalena Mościńska 04 października 2014
  To pełna pogody ducha opowieść kobiety doświadczonej samotnym wychowywaniem dziecka oraz zwycięską walką z rakiem piersi – a przede wszystkim zmaganiami z własnymi słabościami. Regina Brett swoje zapiski kieruje do każdego, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie, oraz do wszystkich szukających inspiracji.
  Polecam książkę Bóg nigdy nie mruga
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  magdalena 26 września 2014
  Polecam książkę "Bóg nigdy nie mruga" jest to bardzo wartościowa pozycja. Nietuzinkowa, dająca dużo do myślenia.
  Myślę, że każdy człowiek powinien ją przeczytać niezależnie od swoich zainteresowań. Jest to moim zdaniem podręcznik jak dobrze żyć. Nie jest to książka w stylu poradnika. Opisywane są różne życiowe sytuacje , które posiadają głębię. Dla ludzi wrażliwych i mniej wrażliwych :) Magdalena Tekla
  Bóg nigdy nie mruga(2x) :D
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Paulina Kostrzewa 25 września 2014
  Polecam! Polecam! Polecam! :) Rozdziały można czytać losowo, dobierając je do naszych problemów, smutków. Wiele pięknych cytatów. Muszę dodać ciekawą sytuację, która przytrafiła mi się przy odbiorze tej książki: Ja- "Dzień dobry, przyszłam po odbiór przesyłki, książka "Bóg nigdy nie mruga". Ekspedientka szuka,szuka i szuka...nagle mówi - Dwa razy? Ja- Nie, raz. Ona- Ale "Bóg nigdy nie mruga dwa razy"? Ja (nie znając jeszcze dokładnie książki)- Możliwe... :D Dziś po przeczytaniu tej książki jestem pewna "Bóg NIGDY nie mruga" :D Pozdrawiam
  Książka dobra na wszystko.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Karina 26 sierpnia 2014
  Nie jest to książka dla osób oczekujących cudów, a dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Często mamy w życiu słabsze chwile - i tu szczerze polecam tę lekturę. Książka składa się z 50 felietonów, każdy dotyczy innego aspektu życia. Napisana jest lekko, jednak zmusza do refleksji. Niech najlepszą oceną będzie fakt, iż w przeciągu 3 tygodni od jej zakupu 6 osób ustawiło się w ,,kolejce" aby ją pożyczyć ode mnie do przeczytania. Natomiast Ci, którzy ją przeczytali - zakupują swoje egzemplarze, zapisują cytaty, podkreślają i podrzucają ją innym - mającym aktualnie gorsze chwile. Polecam.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  wspaniała
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Dominique 25 sierpnia 2014
  Książka o życiu, czasem wzrusza, a czasem rozśmiesza.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Za duzo Boga
  • 4
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  bx2147 25 lipca 2014
  Bardzo fajna ksiazka ale za duzo w niej odwolan do Boga
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  NA DOBRY DZIEŃ..
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  agaluczak 17 lipca 2014
  książka , która dodaje siły słabym i wzmacnia silnych, pełna życia i oparta na faktach. w krótkich rozdziałach zawarto tyle optymizmu, że można się nim dzielić dalej, polecam. autorka w bardzo naturalny i prawdziwy sposób opowiada o tym jak życ by żyło nam się lepiej:) książka dobra na prezent!
  jedna z najcenniejszych książek jakie czytałem
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Piotr Kapusta 15 lipca 2014
  jedna z najcenniejszych książek jakie czytałem w życiu. Niby to tylko zbiór 50 felietonów i nie wszystkie mnie dotyczą, ale jest to jedna z tych pozycji, które podnoszą na duchu i inspirują do pełni życia, podnoszą na duchu w ciężkich chwilach, są twoimi przyjaciółkami, gdy przy tobie nie ma nikogo
  By uwierzyć, ale nie tylko w Boga...
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ancur00 18 czerwca 2014
  Książka Reginy Brett jest jak drogowskaz na rozstaju dróg, który pojawia się nagle, nie wiadomo skąd, nagle jest i prowadzi, prowadzi przez krętą i wyboistą drogę jaką jest życie. To nie tylko lekcje same w sobie, to impulsy, które zagrzewają do działania, do wiary w siebie i w Boga, który nigdy nie mruga, nawet jeśli uważamy, podobnie jak autorka, że tak jest i spotkało to właśnie nas. Polecam tę książkę z czystą przyjemnością, to wspaniałe uczucie pokonywać własne problemy, wpierając się na doświadczeniu kogoś, kto przeszedł w życiu tak wiele i po mimo tego nie oskarża nikogo i nikomu nic nie zarzuca, bo przecież ostatecznie liczy się tylko to że kochasz. Dla każdego kto potrzebuje motywacji do dalszej walki o wszystko, życie, miłość, radość, marzenia.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Znakomita, ciepła i mąra książka o życiu
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  aga 08 maja 2014
  Zdecydowanie podpisuję się pod wszystkimi powyższymi opiniami, dla mnie było to osobiste odkrycie - którym podzieliłam się z najbliższymi. O wartości "Bóg nigdy nie mruga" najlepiej świadczy fakt, iż z 4 osób którym dotąd pożyczyłam publikację - trzy bardzo szybko mi ją oddały, bo kupiły sobie na własność, aby móc ponownie po nią sięgnąć w dowolnym momencie życia... W przystępnej formie, w prosty sposób autorka przestawia głębię prawd życiowych. Polecam gorąco, nie tylko tym "w dołku", "na życiowych zakrętach" - dawka optymizmu przyda się każdemu!
  Polecam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  arlet 07 maja 2014
  Bardzo przyjemny zbiór tekstów o zyciu i ludziach. Ta książka mi przynajmniej pozwoliła w zupełnie inny sposób spojrzeć na siebie ale też na innych ludzi dookoła mnie. Mam teraz zupełnie inne podejście do niektórych spraw. Naprawdę warto chociaż raz przeczytać. Ja na przykład sobie często wracam do moich ulubionych fragmentów.
  BOG NIGDY NIE,MRUGA
  • 3
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  małgosia 06 kwietnia 2014
  Książka którą każdy z nas powinien mieć pod ręką, by każdego dnia móc sięgać po nią. Pomaga przejść przez najtrudniejsze wydarzenia w życiu i daje nadzieję na lepsze jutro. Otwiera nas na nieistotne z pozoru sprawy i uwrażliwia.Doskonała w podróży-lekka i poręczna.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Bóg nigdy nie mruga
  • 1
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Małgorzata Sitny 02 kwietnia 2014
  Wspaniała, optymistyczna książka! Jest lekiem i nadzieją dla poranionej duszy, która szuka pocieszenia. Kupiłam tę książkę jako drugą, pierwsza była "Jesteś cudem" i myślę, że każdy powinien przeczytać je obie. Pięć gwiazdek!
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Chciałam dać 5 gwiazdek, ale mrugnęły tylko trzy!
  • 3
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  kujoneczek 11 marca 2014
  Książka-poradnik-opowiednik-motywator-wzruszacz-rozweselacz.
  Dobra na każdą pogodę i na każdy klimat. Przypomina jak ważne jest, żeby cenić małe rzeczy i nie przeceniać dużych. 50 opowieści o ludzkim szczęściu i nadludzkiej sile, o bezmiernej rozpaczy i obezwładniającej bezradności w obliczu zdarzeń, jakie przynosi los. Każda z nich kończy się niesamowitą i banalną zarazem konkluzją, że życie jest mimo wszystko zawsze piękne.
  Chciałoby się czytać jedną opowieść dziennie, ale wciąga tak, że nie można się od niej oderwać.
  Polecam!
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Bardzo prawdziwa
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Shino 04 marca 2014
  Regina Brett, autorka książki jest niezwykłą kobietą, która w życiu przeszła niejedno. Pochodzi z wieloletniej rodziny, zmagała się z problem alkoholowym, problemami z męzczynzami, a gdy w końcu wydawało się, że w jej życiu wszystko jest na swoim miejscu okazało się, ze jest chora na raka... przetrawała to wszystko i teraz na kartach "Bóg nigdy nie mruga" przekazuje swoją receptę na szczęście. Wspaniała lektura pełna nadziei na lepsze jutro.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Trzeba przeczytać
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Paulina S 18 lutego 2014
  Książka Reginy Brett podniosła mnie na duchu. Sprawiła, że zapomniałam o błahostkach, pozwoliła przemyśleć parę istotnych kwestii, zrozumieć wiele rzeczy i wypełniła tę pustkę w środku, której nic innego nie było w stanie zapełnić. Niezwykle wartościowa lektura, którą po prostu trzeba przeczytać! Polecam!
  Życie jest piękne
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Taleńka 13 lutego 2014
  Są książki, których nie doczytuje się do końca. Są książki, które tak samo szybko jak się czyta, tak samo szybko się o nich zapomina. I w końcu są książki, które chłonie się literka po literce, słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Książki, które mogłyby się nigdy nie kończyć, do których chce się powracać po latach. Do takich książek niewątpliwie należy pozycja "Bóg nigdy nie mruga". Tylko niech ten Bóg nie zmyli, bo nie o Bogu tutaj mowa. To genialny zbiór felietonów napawających czytelnika optymizmem, wiarą i nadzieją na lepsze jutro. To zbiór, który zmusza do rozmyślań i zadawania pytań. I w końcu to zbiór, który uświadamia jedną, prostą rzecz - życie jest piękne.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Dobra na codzień i od święta...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Adriana Solińska 06 listopada 2013
  Książka dla każdego, zarówno dla młodych jak i starszych. Zawiera 50 "lekcji" które można czytać ciągiem od 1-50, lekcja za lekcją jak i wyrywkowo. Ja czytałam chronologicznie i choć poszczególne lekcje nie łączą się ze sobą bezpośrednio to autorka opierając tekst na swoich prywatnych przeżyciach niejako sugeruje czytanie w ten właśnie sposób (łatwiej zrozumieć przekaz i czytać o kimś kto był opisany kilka "lekcji" wcześniej).

  Niektóre rozdziały do mnie nie przemówiły, inne bardzo silnie. Jeśli jest się osobą wierząca pewnie bardziej można się utożsamić z autorką. Ja będąc osobą niewierzącą z niektórymi rozdziałami nie miałam za wiele wspólnego choć nadal dostrzegłam w nich ciekawe aspekty.

  Podsumowując książka warta zakupu, czyta się dość przyjemnie i momentami łezka w oku się kręci. Tematyka to życie, ale przede wszystkim pokazuje jak podchodzić do niego z optymizmem, tak aby czerpać z każdej chwili jak najwięcej.
  Ta recenzja przydała się 4 razy
  :)
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ronda 12 września 2013
  Regina Brett stara się nauczyć, a może raczej zachęcić czytelnika do celebracji życia, kazdego dnia. Nie jest to książka odkrywcza, ale mnie pomogła w momencie, kiedy tego potrzebowałam. Na pewno forma felietonów, bardzo fajnie napisanych, wzmacnia ten przekaz! Staram się teraz żyć inaczej, jak radzi Regina i czuję się naprawdę szczęśliwsza i spokojniejsza! Polecam
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  dla każdego
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Mili 08 września 2013
  Jeden z ciekawszych poradników tego typu jakie przeczytałam, a przeczytałam ich już sporo. Można się sugerować, że poradnik jest tylko dla ludzi wierzących, jednak to nieprawda, każdy znajdzie dla siebie interesujące zagadnienia. Książka jest napisana w uniwersalny sposób i z pewnością będzie cenną pozycją dla wielu: wierzących lub nie. Nie są to tylko ‘suche’ ‘automatyczne’ rady, wiele z nich autorka zaczerpnęła ze swojego życia, jako przykład. Ja czytałam niechronologicznie, bo chciałam zacząć od rozdziałów, które najbardziej mnie zainteresowały lub najbardziej dotyczyły. W sumie bardzo mi się podobało - sporo rzeczy sobie nawet zapisałam.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Dobre
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Gonzo 10 sierpnia 2013
  Teoretycznie zdawać by się mogło że może to być poradnik wyłącznie dla osób wierzących. Nie zgodziłbym się z tym do końca. Owszem niektóre rozdziały łatwiej było zrozumieć osoba wierzącym jednak nawet mimo to warte były one przeczytania bo dawały coś do zrozumienia i sprawiały że choć na chwilę zastanowiłeś się nad tematem. I oczywiście może nie ze wszystkimi się w jakiś sposób utożsamiałem ale duża większość to były takie które mnie w jakiś sposób poruszyły lub zmusiły do refleksji. A to według mojej opinii bardzo już dużo. Warto dać szanse temu poradnikowi bo pozytywnie zaskakuję!
  Lekcja dla każdego
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Roxi 21 lipca 2013
  Ta książka to zbiór felietonów, lekcji które mogą stać się bliskie każdemu. Nie trzeba być wierzącym żeby pojąć lekcje dawane przez autorkę. Nie wszystkie lekcje zmienią nasze zycie, inne mogą wpłynąć na nie znacząco i to jest piękne w tej ksiażce. Nie można obok niej przejsć obojętnie. Ja czytałam ja wyrywkowo i bardzo mi się podobało.
  Recenzja
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Agata Dorożyńska 17 lipca 2013
  Świetna książka, na pewno nie do przeczytania na raz, ale dzięki temu można wracać do niej kiedy tylko się chce. Z książki można się wiele nauczyć, jest tam bardzo wiele rad, mądrości życiowych i mimo iż bardzo odnosi się do Boga myślę że spodoba się każdemu. Polecam
  Ta recenzja przydała się 3 razy
  Przełomowa książka
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Tekla 02 maja 2013
  Ta książka to było niemal objawienie. Czytałam, czytałam i coraz bardziej chciałam zmienić swoje życie. To wszystko co opisała Regina Brett, co jej się przytrafiło, zmusza do zastanowienia, ale mnie zmusiło przede wszystkim do zmian. Przestałam się zamartwiać, a zaczełam cieszyć się życiem. Bo "życie jest dobre"!
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Życie jest piękne
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  DreamGirl 09 kwietnia 2013
  Książka stworzona dla ludzi, którzy błądzą, są na zakręcie i nie wiedzą co ze sobą zrobić. Pełna złotych myśli, ciepłych słów i wskazówek. Wiele złotych myśli zawartych w tej książce można przyczepić do lodówki, zapisać w kalendarzu i zawsze mieć przy sobie. Książkę cudownie się czyta, zmusza do refleksji i niesie nadzieję!
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Zbiór felietonów
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Xsonia 27 marca 2013
  Książkę ta na pewno nie rozwiąże za nas problemów, ale na pewno pomoże spojrzeć na nie inaczej i ukaże je w barwach nieco innych niż czarne. Składa się z 50 krótkich lekcji w formie felietonów, w których autorka porusza tematy życia codziennego, wplatając w to wszystko znane mądre sentencje, fragmenty psalmów, cytaty z filmów czy książek. Lektura lekka i podnosi na duchu!
  świetna dobrze napisana książka - polecam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  kulczak 01 marca 2013
  Książka dobrze napisana, lekko sie ja czyta, nie jest typowym poradnikiem raczej opowiescia o zyciu pisarki, jej ciezkich doswiadczeniach, ktore wplynely na dostrzeganie codziennych radosci i pozytywow. Taki tez pozytywny styl myslenia propaguje, wzrusza, porusza i zaskakuje, urzeka i budzi do swiadomego zycia. Zacheca do zmiany. polecam kazdemu, swietna na prezent!
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Jak żyć, żeby być szczęśliwym?
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Vicky 05 listopada 2012
  „Bóg nigdy nie mruga – 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” to książka pisana lekko i z humorem. Ponieważ lekcji, jak tytuł mówi, jest aż 50, nie będę wymieniała wszystkich. Najbardziej moją uwagę przykuł rozdział na temat tego „jak zostać pisarzem”. W rzeczywistości jest on przedstawionym w dość drwiący sposób poradnikiem na to, jak nie pisać. Doskonale odnosi się do wszystkich planów i zamierzeń życiowych, tłumacząc, w jaki sposób ich nie osiągnąć, z własnej winy pozbawiając się marzeń. (...)Mimo, że nie lubię poradników mówiących „jak żyć”, to książka Reginy Brett bez trudu mnie urzekła. Nie ma w niej żadnych wymuszonych prawd, których wymienienie służy jedynie przedłużeniu tekstu. Felietonistka wkłada serce w to co pisze, a treść czerpie z własnego, życiowego doświadczenia, na które teraz, patrząc wstecz, potrafi spojrzeć obiektywnym wzrokiem. To co napisała po prostu przyjemnie się czyta, a lektura nadaje się dla każdego.
  Ta recenzja przydała się 3 razy
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Bóg nigdy nie mruga - Brett Regina
  Właśnie zrecenzowałem: Bóg nigdy nie mruga
  Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Bóg nigdy nie mruga
  Autor:
  Wydawca: Insignis Wydawnictwo
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2012-11-07
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 320
  Tłumaczenie: Siara Olga
  Rok wydania: 2012
  Forma: książka
  Indeks: 11897453