Życie po śmierci (okładka  miękka, 07.2020)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Obudziłam się pod białym prześcieradłem w szpitalnym prosektorium. Wiedziałam, że urodziłam żywe dziecko i znałam dokładną godzinę swojej śmierci.

Według ankiet przeprowadzonych w ciągu ostatnich 40 lat, do doświadczenia NDE near death expierience, przyznaje się od 4,2 do 5% osób, które przeszły przez doświadczenie śmierci klinicznej.  

Czy to możliwe, aby kilka tysięcy przebadanych ludzi, w różnym wieku, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z pięciu kontynentów, o różnych wierzeniach i światopoglądach, miało tę samą halucynację albo byli ze sobą w spisku?

Badania dra Pima van Lommela przeprowadzone w latach 1988-1992 opublikowane  
w prestiżowym piśmie medycznym „The Lancet”, objęły 344 pacjentów z grupy 509, które przeżyły reanimację po zawale serca. Na świecie istniały jeszcze trzy programy badawcze nad Doświadczeniem Śmierci Klinicznej: jeden w USA i dwa w Wielkiej Brytanii, objęły one 562 pacjentów. Wszystkie dały podobne wyniki, ale żaden nadal naukowo nie wytłumaczył zadziwiającego zjawiska. 

Bo najważniejszy wniosek z tych programów badawczych jest taki, że Doświadczenia Śmierci Klinicznej, pochodzą z chwili, gdy funkcje mózgowe są całkowicie zatrzymane. Pacjenci pamiętali dokładnie treść rozmów lekarzy i podejmowane czynności w czasie, kiedy ich elektroencefalogram (EEG) był płaski. Żadne halucynacje nie mogłyby być zapamiętane, gdyż kora mózgowa w tym momencie była nieaktywna.

Będąc z „drugiej strony”, widziałem moment, kiedy lekarz wyszedł z sali i zakomunikował moim bliskim, że umarłem i teraz trwa tylko procedura odłączania. Słyszałem, jak rodzina rozmawia o moim pogrzebie. Żona mówiła, żeby pochować mnie w ślubnym garniturze.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1247063991
Tytuł: Życie po śmierci
Podtytuł: Teologiczne śledztwo
Autor: Szponar Wiktor
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-07-23
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 197 x 126 x 27
Indeks: 35864615
średnia 4,3
5
16
4
9
3
3
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
31-08-2022 o godz 10:36 przez: Marek Skrzyński _Stan_ | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka, napisana warsztatowo świetnie, nie wiem, skąd tu poniżej prowokacja o rzekomym poziomie szkoły średniej. Przy pisaniu wspomagał się autor konsultacjami lekarzy, bardzo interesująca to rzecz dla np.studentów medycyny, jest osobny rozdział z analizą, jakie są definicje śmierci. Niezwykłe jest 50 stron z trzema swiadectwami ludzi niekryjącymi swoich nazwisk, którzy doznali śmierci klinicznej i słyszeli oddalone od ich ciała rozmowy, widzieli sytuacje związane z ich smiercią w miejscach dalekich od szpitala. Calkowitą nowością jest porównanie doznań po śmierci klinicznej z teologią katolicką, bo - to główna teza książki - tylko katolicyzm te doznania tłumaczy, jego teologia o oczyszczeniu po śmierci, o sądzie wobec majestatu Boga, itd. Ciekawe są przykłady widzenia - przez ok. 1/3 ludzi pamiętających doznania po śmierci klinicznej - ludzi zmarłych, będących w wieczności, a postrzeganych jako młodzi. Nawet tu w sukurs przychodzi katolicka teologia, św.Tomasz z Akwinu pisał ok. 800 lat temu, że żyć wiecznie będziemy w ciałach uwielbionych 33-latków, ciałach dojrzałej młodości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-12-2021 o godz 21:57 przez: aniab89 | Zweryfikowany zakup
Książka dla ciekawskich. Podzielona na 3 części, w pierwszej bardzo dużo cytatów z Biblii, w drugiej informacje o etapach umierania, w trzeciej wywiady z ludźmi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Ogólnie książka ciekawa, dużo informacji, dla osób wierzących. Myślę, że jest to jedna z książek uzupełniającą wiedzę z ale po przeczytaniu chce się więcej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
03-05-2021 o godz 08:52 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Początek kiepski, nie dało się go przeczytać, więc otworzyłam na chybił trafił gdzieś w środku. Niestety, środka też nie dało się czytać. Książka napisana jak praca semestralna ucznia szkoły średniej. Ale oczywiście, kto co lubi...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
04-04-2022 o godz 08:50 przez: lusia65 | Zweryfikowany zakup
Kupione na prezent wiec nie wiem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2021 o godz 15:59 przez: Marek
Rewelacyjna książka, którą czyta się jednym tchem. Bardzo mocna dla osób, które straciły kogoś bliskiego. Daje dużo nadziei. Książka jest merytoryczna i ładnie wydana. Myślę, że jest dobrą propozycją dla osób o różnych poglądach, choć jej autorem jest ksiądz.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego