Życie codzienne arystokracji (okładka  twarda, 10.2013)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Polskiej arystokracji dzień powszedni i czas odświętny

Arystokracja, niegdyś szczególnie uprzywilejowana warstwa społeczna, stanowiła dość zamkniętą, a jednocześnie najzamożniejszą grupę polskiego społeczeństwa. Z rodami panującymi Europy łączyły ją związki krwi i towarzyskie koligacje – zawsze więc budziła zrozumiałe zainteresowanie. Szczyciła się kultywowaniem dobrych obyczajów i wystawnym trybem życia, podkreślającym przynależność do elit.

Autorzy książki oprowadzają nas po pokojach najwspanialszych pałaców – Łańcuta, Rogalina, Nieborowa czy Nieświeża – opowiadając o prywatnym życiu, upodobaniach i zajęciach ich mieszkańców. Jesteśmy obecni przy narodzinach dzieci, zaglądamy do pałacowych jadalni, gościmy na eleganckich ślubach i wystawnych weselach. Bierzemy udział w ulubionych rozrywkach arystokracji: to w posiadłościach znakomitych rodzin wydawano najokazalsze bale, organizowano huczne polowania i jeździeckie eskapady. Tam powstawały pierwsze na naszych ziemiach korty tenisowe, a w garażach pałacu w Jabłonnej można było zobaczyć pierwsze wyścigowe automobile.

ID produktu: 1080847332
Tytuł: Życie codzienne arystokracji
Autor: Łozińska Maja , Łoziński Jan
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-10-16
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 25 x 190
Indeks: 13656140
średnia 5
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
16-11-2022 o godz 21:04 przez: Brzydal | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa publikacja, super zdjęcia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2013 o godz 10:41 przez: Scorpionica
Maja i Jan Łozińscy po raz kolejny prezentują czytelnikom zwyczaje mieszkańców przedwojennej Polski, zarówno tej pod trzema zaborami jak i tej niepodległej, wkraczającej
w nową erę polityczną, towarzyską, ale i technologiczną. W albumie „Życie codzienne arystokracji” możemy przyjrzeć się poszczególnym dziedzinom życia. Autorzy podzielili więc książkę na rozdziały wedle miejsca akcji, czyli „W pokoju dziecinnym”, „W jadalni”, „W sali balowej”. I tak czytelnik dowiaduje się jakie meble znajdowały w poszczególnych pomieszczeniach, jakimi zabawkami bawiły się dzieci i jak wyglądało dzieciństwo wysoko urodzonych. Autorzy opisują bale, rauty, kolacje i wieczorki brydżowe organizowane przez najbogatsze rody Radziwiłłów, Potockich, Czartoryskich, Branickich, Sanguszków, Sapiehów. Jesteśmy świadkami ślubów, bierzemy udział w polowaniach, zaglądamy do stajni i garażu, by podziwiać rasowe konie, piękne samochody.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-01-2014 o godz 00:00 przez: Vanilia
Bardzo ciekawa ksiązka o tym jak żyła kiedyś polska arystokracja. Zwyczaje, codzienne zajęcia i opisy posiadłości i zamków są po prostu niesamowite. Czyta się tą książkę jak jakiś przewodnik podróżniczy, i aż ciężko uwierzyć, że to wszystko miało miejsce w naszym kraju, w sumie nie tak dawno temu. Polecam jeśli ktoś chce się poczuć jak pan/pani wielkiej posiadłości :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Trupiarz
4.7/5
30,95 zł

Podobne do ostatnio oglądanego