Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później (okładka  miękka, 04.2018)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 37,45 zł

37,45 zł 54,90 zł (-31%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Pierwszą wersję tej książki Aleksander Lwow, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów i alpinistów, napisał dwadzieścia pięć lat temu. Z czasem stała się ona klasykiem gatunku. Pisał ją nie dla kolegów wspinaczy i alpinistów, pisał dla "miłośników gór" - tych, co najpewniej nigdy nie spędzą nocy w namiocie szarpanym przez mroźny wiatr ani nie będą szturmować himalajskich olbrzymów. Pisał dla zwykłych ludzi, którzy kochają góry i podziwiają zdobywających je "wojowników".

Zwyciężyć znaczy przeżyć... to przede wszystkim książka o ludziach gór. Snując swą wysokogórską opowieść, Aleksander Lwow do minimum ogranicza opisy karawan, zakładania baz, budowania obozów wysokościowych i rozwieszania poręczówek. Pisze o przyjaciołach, znajomych i partnerach, wspomina najsławniejszych alpinistów i himalaistów - jakże często już nieżyjących. Na kartach jego książki ludzie ci ożywają, wspinają się lub bawią. Aktualne wydanie książki wzbogacone zostało o opisy zdarzeń ze świata ludzi gór z ostatnich dwudziestu pięciu lat i o komentarze do wielu z nich.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1187619294
Tytuł: Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później
Autor: Lwow Aleksander
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bezdroża
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 488
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-03
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 237 x 160 x 40
Indeks: 25586046
średnia 4,9
5
38
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
22 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
20-11-2021 o godz 14:58 przez: Piotr | Zweryfikowany zakup
Lektura obowiązkowa 😀
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2022 o godz 07:22 przez: Honorata Lesiak | Zweryfikowany zakup
Prezent się podobal.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2021 o godz 18:58 przez: rob roy | Zweryfikowany zakup
Warto!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-07-2021 o godz 19:04 przez: Joanna Szczepaniak | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-12-2021 o godz 11:51 przez: Maciej Roliński | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2018 o godz 13:03 przez: Northman1984
Człowiek gór - o górach. Retrospektywna i aktualna, pełna wiary i siły w zwycięstwo na wysokogórskim szlaku, a jednocześnie pełna gorzkich refleksji i pożegnań z tymi, którzy zostali w górach już na zawsze. Książka wyjątkowa, co pewien czas akualizowana... Przez swą wyjątkowość z pewnością warta uwagi. Aleksander Lwow napisał rzecz wyjątkową o tyle, o ile - jak podejrzewam - miała to być jego własna opowieść i swoiste rozliczenie się z górami, a zrobiła się z tego całkiem porządna literacka historia polskiego himalaizmu w pigułce. Lwow snuje historie prawdziwe, przedstawia wiele rzeczy na przestrzeni lat, a w opowieściach tych mamy postacie znane, żyjące, ale też tych, których już wśród nas nie ma. I to nie tylko dlatego, że zostali już na zawsze w górach - nie ma ich już z powodów takich jak choroby, wypadki, samobójstwa... Cóż więc za obraz wyłania się z książki? Hm... wyłania się z niej obraz ludzi gór, którzy są przede wszystkim... ludźmi. Ze wszystkimi tego faktu, bolesnymi i radosnymi, konsekwencjami. Góry to łączący te wszystkie postacie mianownik, poza nimi jednak mają swoje słabości, mocne strony, swoje wzloty, upadki... Co różni tych wszystkich ludzi od innych? Niesamowita pasja. Wola walki. I pociąg do miejsc położonych o dobre kilka tysięcy metrów ponad poziomem morza... Książkę czyta się jednym tchem. Bez wątpienia przez niewątpliwy dar autora, który potrafi opowiadać w taki sposób, żeby zaciekawić i zachęcić do przewrócenia kolejnej strony. Liczne dodane do tego dygresje i anegdoty rozbudzają tylko apetyt na więcej ;) Gorąco polecam. Nie ma żadnej przesady w zdaniu z okładki, że książka ta przeznaczona jest głównie dla tych, którzy prawdopodobnie nigdy nie zawitają w tak wysokie partie gór jak autor. Dla takich właśnie odbiorców ta książka będzie pasjonującą opowieścią, która uchyli rąbka tajemnicy na temat tego, co kieruje każdym wchodzącym na wysokogórski szlak. I jak się na to zdecydować przy posiadaniu pełnej świadomości, że można nie wrócić. To ciągły przedmiot dyskusji między tymi, którzy to robią, a tymi, którzy tego nie rozumieją, pewne jest jednak jedno: ludzie gór mają niewiarygodną wręcz wolę walki, mają pasję, a zew który co pewien czas czują jest - być może - dla zwykłego człowieka szalony, ale z pewnością jest także godzien podziwu i szacunku. Dziękuję Wydawnictwu Bezdroża za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2018/06/zwyciezyc-znaczy-przezyc-cwierc-wieku.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-04-2018 o godz 22:24 przez: Pate
Właśnie jesteśmy świeżo po kompletnej klapie „narodowej” wyprawy zimowej na K2. W książce „Zwyciężyć znaczy przeżyć” A. Lwow opisuje z pozycji uczestnika pierwszą taką wyprawę, z 1989 r. Była ona co prawda nominalnie polsko-brytyjsko-kanadyjska, ale do wspinania się na K2 zimą wyznaczeni byli tylko Polacy. I wtedy też skończyło się kompletnym fiaskiem, bo na osiągnięciu wys. 7300 m. Jednak obie te wyprawy łączy coś jeszcze, poza ogólną porażką. Obie dostarczyły silnych emocji ubocznych. Ta dawna „zaowocowała” fałszywym zdobyciem Broad Peaku przez M. Berbekę. Druga wywołała napięcia i niesnaski „medialno-polityczne” z Denisem Urubko w roli głównej. W książce Lwow przyznaje, że to on opublikował jako pierwszy opinię, że Berbeka osiągnął jedynie przedwierzchołek Broad Peaku... Jak potraktowało go własne środowisko, które już zdążyło przyjąć medale za to „osiągnięcie” Berbeki i sam Berbeka, którego nikt nie wyprowadził z przekonania, że skrajnie wyczerpany , w szalejącej burzy zdołał stanąć na szczycie? Takich wspomnień, odniesień, osobistych relacji i opinii z kilkudziesięcioletniego, aktywnego życia A. Lwowa w górach całego świata, jest w tej książce prawie 500 stron. To ładunek niebagatelny i warto się z nim zmierzyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2018 o godz 10:41 przez: Pate
Pasjonująca lektura, skrzy się dowcipem i wielokroć wpędza w zadumę. Głównie dzięki świetnemu pomysłowi, żeby zamieszczać obok siebie zdjęcia Ludzi Gór z różnych czasów. Obok fotki długowłosego studenta – on sam, ale po trzydziestu latach. Zdjęcia ilustrują opowieści i wspomnienia Lwowa pełne postaci , z którymi stykał się na szlakach albo tylko otarł się o nich. Gdzieś, w ścianie albo w życiu. A historię opowiedzieli inni i Lwow ją tylko wpasował w swoją narrację. Książka przebogata w fakty, daty, twarze. Pewnie też i w ludzkie mity i górskie legendy. Nie odróżnisz. Bo i po co? Tak jest lepiej. Alek Lwow wybrał, co trzeba napisać. On się przecież do tej pory nie pomylił.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-04-2018 o godz 20:19 przez: Jahnel
A. Lwow to prawdziwa osobistość w środowisku, ale i mocna osobowość, która z tymże środowiskiem ma swoje zmagania. Książka „Zwyciężyć znaczy przeżyć” to szeroko rozlewająca się opowieść o dziesiątkach lat, setkach ścian, dróg i szczytów a przede wszystkim o tysiącach ludzi, którzy z przeróżnymi górami mieli, mają i mieć będą dużo do czynienia. Czyta się to znakomicie, dzięki luźnej konstrukcji, pełnej dygresji, odniesień i czasowych pętli. Po prostu trzeba znaleźć sobie wygodnie ustronny kąt i wsłuchać w słowa znakomitego gawędziarza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-04-2018 o godz 11:47 przez: verbak
Lwow ogarnia wszystko, co jest związane ze wspinaczką górską, wysokogórską i wreszcie himalaizmem. Nie tylko dlatego, że należy do szczęśliwego grona zdobywców szczytów ośmiotysięcznych. Poza własnym doświadczeniem Lwow posiada rzadką zdolność refleksji, i jeszcze rzadszą – utrwalenia tego wszystkiego na papierze. Tak, żeby było strawne, a nawet ocierało się śmiało o miano „szczytowego osiągnięcia literatury górskiej”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-04-2018 o godz 23:22 przez: zeSztumu
W erze pre-selfie Lwow jest na zdjęciach właściwie ze wszystkimi, którzy coś w świecie wspinaczki krajowej i światowej znaczyli i znaczą. Ta książka to świetna kronika, autobiografia i powieść w jednym. Zaktualizowana na bieżąco, czyli o refleksje i oceny wydarzeń drugiej wyprawy zimowej na K2. Ta cykliczna aktualizacja to super pomysł dla tak dobrej pozycji literatury górskiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2018 o godz 19:54 przez: Esteban
Alek Lwow zasługuje na miano ambasadora wszystkich polskich wspinaczy i samozwańczego, ale jakże zaangażowanego i skrupulatnego kustosza ich pamięci. Ta książka jest świetnie napisanym hołdem dla górskiego wyczynu, dla ich pasji, osiągnięć i słabości. Jest to hołd tym bardziej znaczący, że stworzony przez współuczestnika tegoż wyczyny, który „przeżył więc zwyciężył”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2018 o godz 00:26 przez: nosto.x
Jestem pod wrażeniem ogromnej wiedzy i wspaniałych archiwów Autora! Takiego znawstwa spraw górskich i ludzi zajmujących się wspinaczką chyba nie ma w całej Polsce. W dodatku pan Lwow jest niewątpliwie obdarzony talentem pisarskim, bo książka jest pasjonująca. Może dlatego, że o Jego własnej pasji, którą wypełnił całe życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-04-2018 o godz 21:07 przez: Thabiss
Z humorem wśród gór i wspinaczy. Tak można doprecyzować tę książkę. Alek Lwow to nie „chodząca”, ale wspinająca się kopalnia dowcipów, anegdot, powiedzonek, przypadków, historyjek z życia i... śmierci setek, jeżeli nie tysięcy postaci polskiego wspinactwa. Spisanych na wysokim poziomie ponad poziomem wszelkich mórz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-04-2018 o godz 09:37 przez: górnick
dobre Alek, zawsze cię lubiłem że się nie patyczkujesz z wielkim panami z chodzenia po górach i do telewizji zaraz potem, teraz to jest już plaga, wchodzi na szczyt żeby go pokazali w wywiadzie i sława pełna. Napisz nową książkę o tej wycieczce narodowo zakładowej na K2. Będzie hit, pozdro
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-04-2018 o godz 23:48 przez: bizonus
Wielkopomne dzieło Aleksandra Lwowa. Z każdej stronicy, z każdego zdania płynie ogromna wiedza, osobiste doświadczenie, szacunek dla Natury, ludzi i ich osiągnięć. Tak może pisać tylko osoba o szerokich horyzontach i głębokiej afirmacji życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-04-2018 o godz 00:20 przez: tatek
Świetne. Zabawne i do zadumy. Tylko Lwowa stać na tak retrospektywne, rozległe i szczegółowe potraktowanie polskiej historii wspinaczkowej. Następna aktualizacja – za 20 lat. No, niech będzie za 15. Obiecaj nam to, Alku ;-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-04-2018 o godz 20:30 przez: KA2
W tej znakomitej książce A. Lwowa znajduje się kawał historii polskiego i światowego „górowspinania”. Myślę, że na dziś nie ma lepszej, tak przekrojowej i wspomnieniowej literatury na polskim rynku. KA2
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-04-2018 o godz 22:28 przez: diMoon
Rewelacja. Tak o górach i ludziach gór pisze tylko Lwow. Świetne, ostre pióro i wielka znajomość rzeczy. Tak książka jest jak encyklopedia, biblia i kronika wypadków śmiertelnych w jednym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2018 o godz 13:26 przez: donKOR
Środowiskowy enfant terrible ma głos donośny, odbija się od turni i seraków. Szacun za rzetelne opinie i fajne wspomnienia o dawnych druhach i ich duchach. A. Lwow ma klasę i to szczytową.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Lwow Aleksander

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Malta
5/5
26,65 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wietnam
5/5
17,03 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Izrael
5/5
18,40 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Australia Opracowanie zbiorowe
5/5
40,73 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kreta
5/5
24,00 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Londyn Opracowanie zbiorowe
5/5
12,30 zł
18,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Madryt
5/5
18,13 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tatry, Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz. Travelbook Opracowanie zbiorowe
5/5
25,22 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gruzja Opracowanie zbiorowe
5/5
20,30 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspy Zielonego Przylądka Opracowanie zbiorowe
5/5
15,66 zł
22,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tokio Opracowanie zbiorowe
5/5
16,15 zł
20,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego