Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka. Język polski podręcznik dla klasy 2 liceum, technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

„Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka” Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego WSIP to podręcznik do nauki języka polskiego, przeznaczony dla drugich klas szkół ponadgimnazjalnych. Autorami publikacji są Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk i Dariusz Trześniowski.

Podręcznik spełnia wymagania nowej podstawy programowej. Polecany jest zarówno dla klas o poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Prowadzi ucznia chronologicznie przez epoki historycznoliterackie od romantyzmu do pozytywizmu, zapoznając z utworami klasycznymi i literaturą współczesną, która odwołuje się do danej epoki. Każdy dział podzielony jest na kilkanaście jednostek lekcyjnych.

Duży nacisk położono na wszechstronne kształcenie uczniów, dlatego przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr). Utwory literackie przeplatają się z tekstami publicystycznymi i popularnonaukowymi, które powinien znać uczeń przystępujący do egzaminu maturalnego.

Każdy dział zawiera blok ćwiczeniowy pozwalający zebrać, uporządkować i powtórzyć wiedzę przed sprawdzianem. Pytania i zadania doskonalą umiejętności wymagane na maturze. Do każdego podręcznika dołączony jest kod dostępu do zestawu elektronicznych ćwiczeń na WSiPnet.pl

Numer dopuszczenia MEN: 463/3/2013

Tytuł: Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka. Język polski podręcznik dla klasy 2 liceum, technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony
Seria: Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka
Autor: Chemperek Dariusz , Kalbarczyk Adam , Trześniowski Dariusz
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Nr dopuszczenia: 463/3/2013
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-04-19
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 127 x 14 x 323
Indeks: 13131678
 
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

O autorach:

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego