Znowu pragnę ciemnej miłości (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wiersze z tomu "Znowu pragnę ciemnej miłości" zabierają na wyprawę pełną czułych wyznań, miłosnych szeptów, pikantnych opowieści, ale także bezbrzeżnej tęsknoty wypełniającej niekiedy ciała kochanków. To poetycka podróż po światach, które mieszczą się pod powiekami i w uścisku dwójki zakochanych w sobie ludzi.

Joanna Lech dokonała subiektywnego wyboru tekstów kilkunastu postaci polskiej sceny poetyckiej. „Znowu pragnę ciemnej miłości” obejmuje wiersze autorek i autorów obsypanych nagrodami, uznanych, ale też tych, o których zapomnieliśmy. Łączy ich jedno — historie o najbardziej pożądanym, a jednocześnie najokrutniejszym uczuciu: miłości.

„Znowu pragnę ciemnej miłości” obejmuje wybór wierszy Jakobe Mansztajna, Jacka Podsiadły, Haliny Poświatowskiej, Tadeusza Różewicza, Rafała Wojaczka, Tomasza Różyckiego, Marcina Świetlickiego, Justyny Bargielskiej, Miłosza Biedrzyckiego, Julii Fiedorczuk, Romana Honeta, Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Joanny Lech, Marty Podgórnik, Joanny Oparek, Anny Świrszczyńskiej oraz Agnieszki Wolny-Hamkało.

Od wydawcy:

"Ta anatologia to jedynie skrawek świata, który chciałabym Ci przybliżyć […] Chciałam, żeby głosy poetek i poetów ułożył się w spójną książkę: zbiór wyjątkowych wierszy, które mówią o najwspanialszym i najokrutniejszym uczuciu; o ilości, tak, o miłości."
Joanna Lech

Znowu pragne ciemnej milosci


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Znowu pragnę ciemnej miłości
Autor: Lech Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-06-20
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 194 x 30 x 123
Indeks: 26110653
 
średnia 4,1
5
8
4
7
3
2
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
5/5
22-03-2020 o godz 19:31 Anonim dodał recenzję:
Poezja w moim typie, coś na podobę "Mleko i miód" albo "słońce i jej kwiaty" Rupi Kaur, choć nie dokładna replika. :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-03-2020 o godz 02:20 Anonim dodał recenzję:
Tomik przyjemny w czytaniu, różnorodny w autorów i wybór wierszy estetyczna dla oka grafika w środku. polecam bardzo 💕
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-03-2020 o godz 09:20 zuza adamczyk dodał recenzję:
Super tomik. Wiele wierszy o różnych rodzajach. Fajna rzecz
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-12-2019 o godz 14:35 Anonim dodał recenzję:
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
11-11-2018 o godz 12:25 Małgorzata Kasprzyk dodał recenzję:
Moim zdaniem jest to zbiór wierszy o miłości i to jedyne co te wiersze łączy. Jest trochę bez ładu i składu. Wiersze nie są ułożone np historycznie, z wierszy współczesnych poetów przeskakujemy np.: do Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. Wybór tych wierszy jest również przypadkowy. Nie są to ani najlepsze wiersze tych poetów o tej tematyce ani nie mają wybranego jakiegoś tematu przewodniego. W sumie pojedyncze wiersze są interesujące ale cała książka sprawia wrażenie takiej bez ładu i składu.. Jest takich wiele
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-09-2018 o godz 17:41 Anonim dodał recenzję:
Zbiór wierszy mówiący o miłości. Starannie wybrane wiersze przez Joanne Lech warto zakupić jako pierwszą pozycję poezji do własnej biblioteczki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-09-2018 o godz 20:05 ela-sek dodał recenzję:
Przepiękny dobór wierszy. Brakowało mi takiego zbioru. Jestem zaszczycona z możliwości posiadania tego tomiku poezji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-09-2018 o godz 23:13 Agnesja dodał recenzję:
Poezja nie była mi nigdy bliska. Co więcej – ostatnio miałam z nią styczność w szkole, odrobinę w internecie, czasem też przejrzałam w księgarni tomiki Rupi Kaur. Ta ostatnia czynność nie zachęciła mnie do wierszy, ale gdy tylko pojawiła się okazja przeczytania „Znowu pragnę ciemnej miłości” postanowiłam spróbować. I rzuciłam się trochę na głęboką wodę. Joanna Lech wybrała u mieściła w książce swoje ulubione wiersze polskich autorów, sama też przytoczyła niektóre utwory napisane przez nią samą. Wszystkie teksty łączy jedno – miłość. Ta romantyczna, niewinna, delikatna lub ciemna, mroczna, pochłaniająca i namiętna. Każdy z wierszy w niesamowity sposób przedstawia mnogość postrzegania miłości, jej odmiany, a także dobre i te mniej kolorowe strony. Automatycznie sięgając po tomik możemy spodziewać się przeróżnych emocji. Dlatego, aby dać porwać się tym uczuciom, warto dawkować sobie lekturę i zastanawiać się po przeczytaniu każdego z wierszy nad jego treścią. Wówczas będziemy mogli czuć specyficzny klimat każdego z utworów, a także ustosunkować się do twórczości danego autora. Dlaczego „Znowu pragnę ciemnej miłości” to skok na głęboką wodę? Ponieważ jest to niezwykle trudny do przyswojenia i zrozumienia tomik poezji. Niektóre z tekstów nie wymagają większego zastanowienia, ponieważ są zwyczajnie przejrzyste i przystępne. Większość natomiast to wiersze ciężkie, pełne ukrytych przekazów, porównań, które trudno odnieść do rzeczywistości. Lektura więc wymaga wiele czasu, ale i tak, w moim przypadków, części z utworów po prostu nie zrozumiałam. Co więcej, wiem, że wielu czytelników na to narzekało i niestety – tutaj mogą mieć rację. Przydałaby się w takim wypadku jakaś notka od autorów, krótkie wyjaśnienie lub chociaż nakierowanie o czym tak naprawdę opowiada dany wiersz. Mnogość autorów i charakterów tekstów sprawia, że nawet jeśli nie zrozumiemy wszystkiego, to z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Choćby kilka wierszy, które poruszyły, które w cudowny sposób opisując coś zwykłego. Z tego względu też jest to dobra propozycja na prezent. Zwłaszcza, że już sama oprawa graficzna zachwyca, taki prezent na pewno spodoba się każdemu, kto lubi poezję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-07-2018 o godz 10:38 linekwksiazkach dodał recenzję:
Na początku byłam zaskoczona i poczułam się...głupio. Nie rozumiałam wierszy, tego co autor chciał przekazać, jakie emocje chciał nakreślić. Wiadomo, miało być o miłości, ale kurcze miałam problem tą rzeczoną tam znaleźć. Ale zagłębiałam się dalej. I znalazłam! Moja ukochana Pawlikowska - Jasnorzewska i ukochany Wojaczek. Wtedy pokochałam ten tomik tą ciemną miłością. Nie napiszę, że jest to zbiór uniwersalny, bo każdy szuka czegoś innego. Niekoniecznie ciemnej miłości. Ale jest to pozycja na tyle dobra, by siąść z nią w chłodny wieczór i po delektować się emocjami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2018 o godz 11:43 kat_dom dodał recenzję:
Pięknie wydane, ale to oczywiście dodatek. Ujmujące za każde, nawet najciemniejsze, serce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
12-07-2018 o godz 23:40 Grażyna Grobelska dodał recenzję:
Wspaniała podróż do krainy poezji nie tylko tej, którą znamy. Subiektywny wybór autorów sprawdził się. Lektura zachwyca i porywa w rzadko odwiedzany świat
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-07-2018 o godz 12:13 natunaturally dodał recenzję:
Tomiki poezji, zwłaszcza o miłości, niezmiennie trafiają na moją podręczną półkę z książkami. Rozkładam je również strategicznie w miejscach, których może się zdarzyć chwila na przyjemność słowa. Jak na przykład przy ekspresie do kawy. Nawet, gdy brak czasu, w pędzie, jeden wiersz potrafi zmienić mój nastrój. Dlatego też z niecierpliwością czekałam na ten wybór, zwłaszcza, że to to poezja współczesna, którą lubię najbardziej. Z tomikami poezji zebranej jest tak, że nie do każdego wszystko przemówi. Ten wybór wierszy jest naprawdę zaskakujący - zestawia poetów, których trudno porównywać zarówno pod względem wrażliwości jak i sprawności pióra. Nie wiem, czy to zaleta, czy wada. Na pewno okazja, żeby, oprócz uznanych nazwisk zapoznać się z tymi mniej znanymi. Ja znalazłam w „Znowu pragnę ciemnej miłości” wersy, które mnie zachwyciły i uniosły. Znalazłam również twórczość mi nieznaną, którą chcę bliżej poznać. Cieszy mnie odważne zestawienie, Tadeusz Różewicz obok Marcina Świetlickiego, Jacek Podsiadło obok Haliny Poświatowskiej. Za odwagę zestawienia - duży plus. Samo wydanie jest przepiękne - od obsypanej gwiezdnym pyłem okładki po minimalistyczną szatę graficzną. Naprawdę miło jest sięgnąć po taki tomik.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-07-2018 o godz 17:31 bookspacepl dodał recenzję:
Osiemnaście autorów i jedna książka. Za dużo, czy w sam raz? • Czytając pierwsze wiersze w „Znowu pragnę ciemnej miłości” byłam lekko... przygnębiona. Dlaczego? Bo ich nie rozumiałam. Nawet nie wiecie jak się bałam, że tak będzie do końca: czytam, myślę, czytam jeszcze raz, dalej nie rozumiem. Dlatego moja ulga była ogromna kiedy okazało się, że po prostu nie po drodze mi z twórczością pierwszej autorki. Tutaj idealnie pasuje określenie „czym dalej w las, tym lepiej”. Zebranie kilkunastu osób i stworzenie takiej antologii było strzelałem w dziesiątkę, bo każdy odnajdzie coś dla siebie. Moje serce kupiły twórczości Miłosza Biedrzyckiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Jacka Podsiadło. Sposób w jaki opowiadali o miłości, to co przekazywały ich wiersze bardzo mi się spodobał. Tak wygląda dla mnie najlepsze trio, ale przy innych twórcach również znalazłam swoje perełki, aktualnie wyróżnione znacznikami, abym mogła do nich łatwo wracać. A co jest w tym świetne? Że Tobie może spodobać się zupełnie coś innego i zapewne tak będzie. Jeżeli zastanawiacie się czy warto sięgnąć po „Znowu pragnę ciemnej miłości”, ja mówię tak. Cudownie mieć możliwość poznania lepiej twórczości polskich autorów i autorek, zebranych w pięknie wydanej książce. Kiedy będziecie mieli taką możliwość, w księgarni lub u znajomego, otwórzcie ten tomik na stronie siódmej i przeczytajcie wstęp. Nie wiem, czy coś innego zachęci Was bardziej niż słowa, które się tam znajdują. 💞
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-06-2018 o godz 14:59 Karolina Kuran dodał recenzję:
[klonoweksiazki.blogspot.com] Joanna Lech, redaktor wydanej przez W.A.B. antologii bardziej i mniej znanej polskiej liryki miłosnej "Znowu pragnę ciemnej miłości", pisze we wstępie: "W szare, zwykłe dni, gdy zmęczenie i pyły wiszą w powietrzu, zaszywam się w domu, obkładam stosami książek, zapalam ciepłe światło i czytam". Dokładnie tak przyszło mi spędzić weekend po wejściu w posiadanie egzemplarza Znowu pragnę ciemnej miłości - ignorując deszczową aurę za oknem, obłożyłam się kotami i kocami, po czym przystąpiłam do lektury. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że ten wybór wierszy stanowi "odpowiedź na fenomen insta-poetek". Coś w tym chyba jest - Joanna Lech dokonała mądrego wyboru, prezentując szeroki wachlarz polskiej poezji miłosnej i erotycznej, od "Miłości" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej ("Nie widziałam cię już od miesiąca...") czy użyczającego antologii tytułu wiersza Haliny Poświatowskiej, po utwory spod pióra Justyny Bargielskiej, Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej, Jakobe Mansztajna czy Julii Fiedorczuk. W efekcie uzyskaliśmy wielogłos, który na rozliczne sposoby mówi o blaskach i cieniach miłości, pasji i pożądania, odwołując się do podstawowej potrzeby kochania i bycia kochanym. W tej antologii jest zaskakująco dużo przestrzeni, choć nie ma się poczucia, że strony z grafikami zostały dodane na siłę, i tylko w celu zwiększenia objętości tomiku. Wszystko, co weszło w skład "Znowu pragnę...", zostało starannie przemyślane i skomponowane, a ciemnogranatowy kolor okładki i czcionki, w połączeniu z matową bielą i opalizującym srebrem, nawiązuje do estetyki nocy, intymności, szeptanych do ucha wyznań oraz miłości we wszystkich jej przejawach. Wielu poetów, których wiersze wybrała Joanna Lech, znałam tylko z nazwiska, lub nie kojarzyłam w ogóle: ich głosy opowiadające o doświadczeniu miłości i pożądania brzmią jednak znajomo, ponieważ odwołują się do doświadczeń bliskich każdemu, kto kiedykolwiek kochał, tracił, tęsknił, odpychał, pragnął i odrzucał. "Znowu pragnę ciemnej miłości" to antologia spójna, przemyślana i znakomicie skomponowana. Celowo unikam tutaj słowa "kompletna" - w nadziei, że pojawią się kolejne tomy o podobnej tematyce; temat z pewnością nie został wyczerpany, pomimo pozornego "zagadania" tematu. Miłość jest sprawą dalece indywidualną: a przecież zdarzają się wiersze uderzające w serca niezliczonych rzesz czytelników, i przemawiające głosem Absolutu. Idę o zakład, że znajdziecie w tym wyborze co najmniej kilka utworów, nad którymi pokiwacie głowami w zadumie. "Czasem mam w sobie taki myślnik, taki szum" - pisze w wierszu "Zawroty (dizzy, dizzy)" czuwająca nad wyborem utworów do antologii Joanna Lech. Sprawdźcie, czy "Znowu pragnę ciemnej miłości" uciszy szum w Was. Najlepiej w szary, deszczowy dzień, kiedy wydaje się, że nic dobrego już się nie przydarzy... (Kącik pod patronatem Gordona Ramsaya, czyli What would I change: Chętnie zobaczyłabym w antologii biogramy poszczególnych poetów - może przy okazji drugiego wydania? Trzymam kciuki!)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kwestia ceny Miłoszewski Zygmunt
3.7/5
30,97 zł
39,90 zł
mój empik 19,99 zł
premium 18,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pacjentka Michaelides Alex
4.3/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Zdrada doskonała North Lauren
4.5/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Normalni ludzie Rooney Sally
3.8/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Nieznośna lekkość bytu Kundera Milan
4.4/5
30,66 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Łowca nastolatek Podolski Mikołaj
4.1/5
33,19 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Baśniobór. Tom 1 Mull Brandon
4.5/5
20,86 zł
29,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kółko sie pani urwało Galiński Jacek
4.0/5
27,49 zł
36,99 zł
premium 26,11 zł
Inne z tego wydawnictwa Osiem białych nocy Aciman Andre
3.7/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 34,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezcenny Miłoszewski Zygmunt
3.6/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziewczyna, którą znałaś Rayner Nicola
3.7/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Komórki się pani pomyliły Galiński Jacek
4.1/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Kasztanowy ludzik Sveistrup Soren
4.1/5
33,49 zł
44,99 zł
premium 25,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Wczoraj Yap Felicia
4.0/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Serotonina Houellebecq Michel
3.6/5
33,49 zł
44,99 zł
premium 30,86 zł
Inne z tego wydawnictwa Kratki się pani odbiły Galiński Jacek
4.1/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorsza siostra Bednarek Justyna , Kaczanowska Jagna
0/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziecko z Auschwitz Graham Lily
4.1/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Pięć zauroczeń Aciman Andre
4.1/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerń. Kolory zła. Tom 2 Sobczak Małgorzata Oliwia
4.2/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerwień. Kolory zła Sobczak Małgorzata Oliwia
4.2/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Teściowe muszą zniknąć Rogoziński Alek
4.0/5
33,19 zł
39,99 zł
premium 31,53 zł
Inne z tego wydawnictwa Szeptucha. Kwiat paproci. Tom 1 Miszczuk Katarzyna Berenika
4.4/5
25,99 zł
34,99 zł
premium 24,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak zawsze Miłoszewski Zygmunt
3.8/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 30,48 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.