Złoto, banki, ludzie - krótka historia pieniądza (okładka  miękka, 03.2006)

Sprzedaje Smart Books : 30,16 zł

30,16 zł
InPost 13,99 zł
Wysyłka w 48 godzin

Sprzedaje WawaSmart : 34,18 zł

Sprzedaje Morele : 35,64 zł

Sprzedaje dvdmax : 41,84 zł

Wszyscy sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W całej udokumentowanej historii ludzkości nigdy nie zdołano ustanowić takiego porządku społecznego, który by nie prowadził do zinstytucjonalizowanego gwałcenia wolności, pokoju i sprawiedliwości - czyli takiego porządku, w którym człowiek mógłby w pełni realizować swoje możliwości. Brak powodzenia na tym polu jest konsekwencji faktu, że myśliciele nigdy nie pojli wystarczająco jasno i wyraźnie trzech rzeczy, a mianowicie: 1 - jaka jest ludzka natura, 2 - jakiego społeczeństwa potrzebuje człowiek, by realizować w pełni swoje możliwości, 3 - w jaki sposób zbudować takie społeczeństwo i zapewnić mu trwanie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1004905216
Tytuł: Złoto, banki, ludzie - krótka historia pieniądza
Autor: Rothbard Murray Newton
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 180
Data premiery: 2006-03-07
Rok wydania: 2004
Forma: książka
Indeks: 69057687
średnia 5
5
6
4
0
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
15-05-2020 o godz 08:48 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka bardzo ciekawa. Np.: Nawet to że w transakcjach dominują sztabki złota jest celowym działaniem karteli bankowych, aby ludzie odzwyczaili się od monet złotych i srebnych czyli od prawdziwej i niezależnej waluty. Natomiast sztabkami (duża wartość) da się obsługiwać tylko duże transakcje a więc po wyeliminowaniu z użycia złotych monet (mała wartość) nie pozostaje ludziom już nic poza ich papierkami zwanymi banknotami, z tym że one nie mają w 90% pokrycia, są po prostu drukowane a więc bank nie pożycza pieniędzy tylko je kreuje z niczego. Monopol MFW i FED itp. może istnieć dzięki temu, że ludzie ufają systemowi bankowemu, natomiast gdyby wszyscy zrobili run na banki ich system by się rozleciał, bo banknoty (czyli papierowe noty bankowe) nie mają w niczym pokrycia, a to powoduje dla świata wiele problemów jak KRYZYSY, INFLACJĘ, UBOŻENIE WIĘKSZOŚCI a BOGACENIE SIĘ GARSTKI, itd.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
23-03-2008 o godz 13:05 przez: marcin Bogucki
Jeden z najwybitniejszych ekonomistów XX w. wspaniale opisuje w jaki sposób rządy stopniowo nas okradają fałszując pieniądze. Wyjaśnia dlaczego jedynym dobrym rozwiązaniem jest standard złota oraz do czego doprowadzi w końcu obecna polityka państwa. Książka przy tym napisana jest bardzo prostym językiem zrozumiałym dla każdego nieekonomisty.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-11-2016 o godz 16:28 przez: Katrina

Murray N. Rothbard to człowiek niezwykły: chyba nie ma tematu, na który ten człowiek by się nie wypowiedział. W tej pracy na tapet wziął temat pieniądza: czym jest, skąd się wziął i czemu jest dla nas tak ważny?

Ekonomia nudzi i nieciekawi: przynajmniej, dopóki nic się o niej nie wie. Gdy jednak człowiek wgłębi się w nią chociaż trochę to nagle odkrywa, że to wszystko przecież bezpośrednio tyczy sie jego! I nie ważne jaką dziedzinę życia wybierzemy: ekonomia na pewno w niej będzie. Pieniądz zaś to coś niezwykle bliskiego nam, ludziom: wielu z Was pewnie zgodzi się, gdy powiem, że życie bez tej jednostki byłoby trudne, jeśli nie niemożliwe.
Nikogo nie powinno więc zdziwić, gdy powiem, że Złoto, banki, ludzie to lektura po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Książka ta zawiera dwie prace Rothbarda: Co rząd zrobił z naszymi pieniędzmi? oraz Jak odzyskać stracone pieniądze?, z czego to ta pierwsza zajmuje większą część lektury: druga zdaje się być tylko dodatkiem do niej i uzupełnieniem całości.
Rothbard pisze w sposób niezwykle przejrzysty. Dzięki temu jego pozycje zrozumie nawet laik: choć ta książka to literatura naukowa to naprawę nie wymaga niewiarygodnie dużej wiedzy. Wystarczy do niej w miarę świeży i skupiony umysł oraz nieco zainteresowania tematem, by szybko przebrnąć przez jego prace.
Sądzę, że ta lektura wydana przez Fijorr Publishing to książka zarówno ciekawa jak i pouczająca. Uświadamia skąd wziął się pieniądz i w bardzo przestępny sposób pozwala nam zapoznać się z jego historią. Dodatkowo analizuje czym on jest oraz mniej więcej wyjaśnia jak działają banki. Biorąc pod uwagę, jak ważne w naszym życiu są złotówki wydaje mi się, że temat ten naprawdę powinien zainteresować każdego.
Nawet, jeśli nie masz nic wspólnego z ekonomią w teorii Złoto, banki, ludzie to lektura po którą warto sięgnąć. Ta niedługa książka w stosunkowo przystępny sposób odpowiada na wiele podstawowych, ważnych pytań, na które często brakuje odpowiedzi i prędzej czy później zapewne przyda się każdemu. W końcu nie ważne, co robimy w życiu: pieniądz tak czy siak jest w nim obecny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego