Złote spinki Jeffreya Banksa (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 11,95 zł

11,95 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Czytaj w abonamencie

Z ofertą Empik Go Audiobooki i ebooki zyskujesz:

  • dostęp do ponad 6000 audiobooków i 25000 podcastów
  • dostęp do ponad 31000 ebooków
  • możliwość korzystania jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
  • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
  • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
  • dostęp do ponad 650 audiobooków i 350 ebooków
  • dodatkowe treści edukacyjne
  • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
  • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

„Złote spinki Jeffreya Banksa” – to powieść gangsterska (kryminał), której akcja rozgrywa się we współczesnym Londynie. Ukazuje perypetie trzech głównych bohaterów: ministra spraw wewnętrznych, Jeffreya Banksa, szefa londyńskiego podziemia, Ezekiela Horna oraz jednego z jego wiernych żołnierzy, Frankiego Turbo. Pierwszy z nich gubi złote spinki będące prezentem od żony, drugi zmuszony jest potwierdzić swoją dominację nad bossem rosyjskiej mafii, natomiast przed Frankiem Turbo stoi zadanie polegające na tym, aby w bezpieczny sposób przetransportować dwadzieścia kilogramów kolumbijskiej kokainy. Z każdą upływającą godziną sprawy coraz bardziej się komplikują, a to dopiero początek prawdziwych kłopotów trójki Londyńczyków. Co faktycznie łączy naszych bohaterów, do kogo machała Królowa i do czego jest zdolna dziwka, Piękna Sara Lou, niech przekona się sam Czytelnik.

Tytuł: Złote spinki Jeffreya Banksa
Autor: Brzostowski Marcin
Wydawnictwo: E-bookowo
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 90
Data premiery: 2015-11-04
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 18498516
średnia 4,8
5
5
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
5/5
02-02-2016 o godz 16:08 przez: Zaczytany w Książkach
„Złote spinki Jeffreya Banksa” to książka, przy której śmiałem się do rozpuku. Idealna pozycja na wieczór.
O autorze (źródło – okładka książki):


Marcin Brzostowski (ur. 1969) – autor powieści Pozytywnie nieobliczalni, Radio miłość nadaje!, I tak skończymy w więzieniu! czyli Tryptyk Polski (bez trzeciej części), Podpalę wasze serca!, Zemsta kobiet, The vengeance of women, Słodka bomba Silly, Sweet bomb Silly, zbioru miniatur Szach-Mat! czyli Szafa wychodzi, ja zostaję oraz kilku innych e-booków. Laureat konkursu Ad Absurdum zorganizowanego przez wydawnictwo Indigo. Fragment nagrodzonego tekstu został opublikowany w książce Śmiertelne absurdalne zebranie, edycja 2007/8. Jest także zdobywcą II miejsca w konkursie na opowiadanie, zorganizowanym przez portal literacki kochamksiazki.pl (2013).


Lekki język, ciekawy pomysł, który został świetnie wykonany, duża dawka humoru, bohaterowie, których nie da się zapomnieć, dynamiczna akcja, polskie krówki, Marilyn Monroe – to wszystko i wiele więcej czeka na czytelnika w tej króciutkiej książce. Gdy autor zapytał się mnie, czy zrecenzuję ten utwór, trochę się wahałem, bo wprawdzie lubię kryminały, ale nie wiedziałem, czy gangsterskie klimaty będą mi odpowiadać. Muszę rzec jedno: ogromnie się cieszę, że miałem okazję zapoznać się z tym utworem. Przeżyłem z nim godzinę dobrej zabawy!


Jeffrey Banks, minister spraw wewnętrznych, gubi złote spinki podarowane przez żonę w dwudziestą rocznicę ślubu. Ezekiel Horn, szef londyńskiego podziemia, musi potwierdzić swoją dominację nad bossem rosyjskiej mafii. Frankie Turbo, żołnierz, ma za zadanie przewieść bezpiecznie dwadzieścia kilogramów kolumbijskiej kokainy. Niektóre zadania są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale jedno jest pewne – czas nieubłaganie pędzi, a to dopiero początek ich problemów. To wszystko dzieje się oczywiście w Londynie.


Bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Sara Lou – ponętna, seksowna dziewczyna, która potrafi wykorzystać swój "talent". Każdemu na jej widok odebrałoby mowę. Frankie Turbo – gangster jak się patrzy. Wierny swojemu przywódcy z wielkim karkiem. Nie chciałbym natknąć się na niego w nocy w ciemniej uliczce.


W tej krótkiej książce byłem wiele razy zaskakiwany. Co kilkanaście stron działo się coś, co rozśmieszało mnie tak bardzo, że raz dostałem przez to czkawki.


Jedno jest pewne: prędzej czy później sięgnę po pozostałe utwory Marcina Brzostowskiego. Jeśli one również okażą się tak samo dobre, to wywinduje on na pierwsze miejsce mojej prywatnej listy mało znanych pisarzy. Dziwię się, że o Złotych spinkach Jeffreya Banksa nie jest głośno, gdyż dzieło to ewidentnie na to zasługuje.


Podsumowując tę krótką recenzję: szczerze polecam! Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie! Jeśli lubicie gangsterów, przeczytajcie! Jeśli chcecie wiedzieć, co z tym wszystkim wspólne mają złote spinki, przeczytajcie! Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego ważną rolę odgrywa Manchester, przeczytajcie! Jest to na razie najlepsza książka jaką przeczytałem w 2016 roku, a trochę ich już jest za mną.


Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękuję Marcinowi Brzostowskiemu.

Tytuł: „Złote spinki Jeffreya Banksa”
Autor: Marcin Brzostowski
Wydawnictwo: e-bookowo
Korekta: Zuzanna Błońska
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 138
Rok wydania: 2015 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7859-585-4
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-02-2016 o godz 22:56 przez: Percy
W zasadzie człowiek śmieje się od pierwszej do ostatniej strony. Coś na kształt komedii gangsterskiej, ale chyba jeszcze bardziej pokręcone.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-11-2015 o godz 15:41 przez: Anna Dral
Niesamowita jest świadomość, że można osiągnąć sukces. Dążenie do władzy to często obezwładniająca siła, która prowadzi do irracjonalnych i niespodziewanych wydarzeń. Ten nieco wyświechtany motyw stał się punktem wyjścia dla kolejnej powieści Marcina Brzostowskiego. Tych, którzy znają już nieco twórczość tego autora, nie muszę zapewniać o tym, że nie ma tu mowy o żadnym schematyzmie. Gdzieś pod płaszczykiem banalnej, lekkiej prozy odnajdziemy drugie dno, dające do myślenia. Tak jest również w tym przypadku.
Ezekiel Horn jest szefem londyńskiego podziemia. Jego głównym zajęciem jest zaopatrywanie stolicy Wielkiej Brytanii w nielegalny, biały proszek, na którym nie jeden gangster dorobił się już fortuny. Oczywiście, każdy przywódca byłby nikim, gdyby nie posiadał ludzi od tak zwanej „czarnej roboty”, zdolnych nie tylko ukraść auto, ale także zjeść całą ciężarówkę krówek, jeśli zajdzie taka potrzeba. Frankie Turbo wie o tym najlepiej i stara się być skuteczny. Niestety, nie wszystko układa się zgodnie z planem. Chłopak zostaje przyłapany z kilkoma kilogramami narkotyków i osadzony w areszcie. Jego szef nie pozostawi go jednak bez pomocy. W końcu ma po swojej stronie Ministra Spraw Wewnętrznych – Jeffreya Banksa. Tylko czy wszystko da się naprawić, gdy w sprawę wmiesza się boss rosyjskiej mafii, zabójczo piękna kobieta oraz legenda o tajemniczych, złotych spinkach?
Muszę przyznać, że po raz kolejny zostałam zaskoczona niezwykle zabawną i przewrotną powieścią. Marcin Brzostowski jest dla mnie mistrzem ironicznego spojrzenia. Uwielbia łamać stereotypy, rozśmieszając do łez oraz zmuszają odbiorców do zastanowienia. W tym przypadku każdy element fabuły ma swoje znaczenie. Bohaterowie są budowani na zasadzie groteskowego wyolbrzymienia znanych i powszechnych stereotypów. Każda postać ma jednak, co najmniej jedną cechę, która przełamuje klasyczną konwencję. Przykładem może być piękna kobieta z olbrzymią wiedzą o footballu czy członek mafii z lękiem wysokości. W ten sposób jesteśmy zderzani z własnymi uprzedzeniami. Najbardziej rozbawił mnie motyw pokazania niesamowitej miłości do ulubionej drużyny piłkarskiej. Zwykle każdy fan sportu ma swój ukochany zespół, któremu kibicuje. Dla wielu osób z zewnątrz może być czymś dziwnym, że bliska osoba jest gotowa do wielu poświęceń, by okazać swoje przywiązanie jakieś grupie sportowców. Na kartach tej książki ten fanatyzm osiąga pewne kuriozum, prowadzące do bardzo zabawnych sytuacji.
Nie bez znaczenia jest fakt, iż autor umiejscawia swoją fabułę w Londynie, gadzie wielu naszych rodaków szuka szansy na lepsze życie. Co ciekawe, przez całą pozycję życzymy szczęścia poznanym bohaterom, żeby po przeczytaniu ostatniej strony zdać sobie sprawę, że w realnym świecie potępilibyśmy ich działania. Autor bardzo umiejętnie odwraca perspektywę, pokazując, iż nie wszystko jest takim, jakim się wydaje. Nie ma miejsc i ludzi idealnych. Korupcja, protekcja bądź układy występują w różnych miejscach na świecie, lecz najłatwiej ich nie zauważać. Tajemnica tytułowych złotych spinek pozostawia w czytelniku pytanie czy warto żyć złudzeniami, jakie wpajają nam inni. Może lepiej oprzeć swój osąd o samodzielne obserwacje?
Jestem pod wielkim wrażeniem pewnej sztuczki marketingowej, wykorzystanej w tej książce. Gdy Frankie Turbo czeka w celi na ratunek, jego współwięzień wspomina, że został zatrzymany za kradzież książki o dziwnie znajomym tytule „Sweet bomb Siliy”. Marcin Brzostowski puszcza tutaj oczko do wszystkich tych, którzy czytali „Słodką bombę Silly” oraz pokazuje swój niezwykły dystans do samego siebie. W tym miejscu należy przypomnieć, że ebooki tego autora wydawane są po polsku, a także po angielsku. W przypadku „Złotych spinek Jeffreya Banksa” prozaik postanowił wykonać miły gest w kierunku osób, które nie są przekonane do elektronicznej formy literatury. Niniejsza pozycja jest dostępna również w klasycznej papierowej formie. Jeśli do tej pory wahaliście się czy sięgnąć po tę lekturę, a lubicie nietypową prozę, łączącą uniwersalny morał i specyficzne poczucie humoru, to nie czekajcie dłużej. Wszak tylko wybrańcy dopinają sobie do koszul złote spinki, a w waszych księgozbiorach już niedługo może znaleźć się unikalna, literacka perełka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-01-2017 o godz 01:00 przez: martad87
Szaro za oknem, krótkie dni, długie wieczory – jesienno-zimowa aura szybko może wpędzić nas w depresyjny nastrój. Najlepszym lekarstwem na taką przypadłość jest lekka, okraszona humorem lektura. Taką właśnie lekturą może być powieść gangsterska Marcina Brzostowskiego, "Złote spinki Jeffreya Banksa".

Współczesny Londyn. To tutaj rozgrywają się losy trzech bohaterów powieści. Pierwszym z nich jest Jeffrey Banks – minister spraw wewnętrznych, któremu zniknęły złote spinki, będące prezentem od żony. Drugim z nich jest Ezekiel Horn – szef londyńskiego podziemia, który zmuszony jest udowodnić swoją dominację nad bossem rosyjskiej mafii. Trzecim jest Frankie Turbo – oddany swojemu szefowi chłopak Horna, którego zadaniem jest bezpieczny transport dwudziestu kilogramów kokainy. Czas ucieka, a sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować. Co łączy tych trzech mężczyzn? Tego dowiecie się z lektury.

"Złote spinki Jeffreya Banksa" to napisana lekkim językiem, nietuzinkowa powieść, przy której można spędzić parę rozluźniających chwil. To zaskakująca i pełna humoru opowieść o powiązaniach mafii z władzą, porachunkach gangsterskich i dozgonnej miłości do piłki nożnej. Autor bierze na tapet dobrze znane motywy i pokazuje je w nowym, niespodziewanym świetle. Najciekawszym jej elementem są groteskowe wizerunki bossa mafii, który ma dość komiczny problem natury fizjologicznej, i jego oddanego żołnierza, faceta o stereotypowej fizjonomii przypakowanego i niekoniecznie rozgarniętego osiłka, który jednakże skrywa bardzo zdumiewającą przeszłość.

"Złote spinki Jeffreya Banksa" to karykatura opowieści gangsterskich, w której Marcin Brzostowski zmiksował elementy pozornie do siebie nie pasujące i nie mające ze sobą nic wspólnego, czyniąc z nich całkiem apetyczne danie. Ponętne kobiety, mafia, diamenty, narkotyki, Manchester United, złote spinki, weteran II wojny światowej – te elementy jeszcze w jakiś sposób dałoby się bez problemu połączyć. A gdyby dodać do tego krówki? Tak, dobrze widzicie, krówki, te ciągnące się cukierki. Sądzicie, że takie połączenie jest niemożliwe? Marcin Brostowski udowodni Wam, że się mylicie, i zrobi to tak, że bardzo możliwe, iż Was tym rozśmieszy, a na pewno odmaluje uśmiech na Waszych twarzach.

"Złote spinki Jeffreya Banksa" to krótka powieść, ale jako lek na poprawę humoru sprawdzi się idealnie. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-08-2016 o godz 05:57 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Chociaż zdawał sobie sprawę z tego, że żaden z nich nie grzeszy intelektem, to jednak wiedział, że może być ich pewien w każdej sytuacji oraz że nie trzeba im tłumaczyć tego, czym jest lojalność."

Błyskawicznie przemykamy po stronach książki w pogoni za dynamiczną akcją, z zainteresowaniem angażujemy się w intrygującą fabułę. Fantastyczna gangsterska komedia, która wielokrotnie wywołuje uśmiech podczas śledzenia zabawnych perypetii głównych bohaterów. Już same profile postaci, potraktowanie ich z przymrużeniem oka, świetne sparodiowanie przywar, nawyków i sposobów wyrażania się, usposabiają nas humorystycznie i sympatycznie. Czujemy, że autor doskonale bawi się pisząc ciekawą kryminalną historię. Swoją lekkością pióra i przekonywującym stylem z łatwością wciąga w nią czytelnika. Książka to bardzo dobry pomysł na udany wieczór czytelniczy, sporo zawiłych i zajmujących zdarzeń, pogmatwanych zbiegów okoliczności, sytuacji pozornie bez wyjścia, przedmiotów niby bez wartości, trochę dreszczyku i niepewności, wszystko otoczone wartką akcją, dowcipem i celnymi spostrzeżeniami.

Współczesny londyński przestępczy świat, gangsterska działalność, mafijne porachunki, skorumpowana policja, ciemne kontakty administracji rządowej, handel nielegalnymi towarami i usługami. Złodziej okrada złodzieja i sam daje się przechytrzyć. Czternaście godzin z niby zwyczajnego dnia trzech głównych bohaterów. Zaskakujące wydarzenia, niebezpieczne prawa przypadkowości, niekorzystne wypadki, szczypta szczęśliwego trafu i fart losu. Jakie są powiązania i zależności między ministrem spraw wewnętrznych, bossem podziemia i jego zaufanego człowieka? Jak potoczy się ich ryzykowna gra z przeznaczeniem? Dlaczego klub piłkarski może tak istotnie namieszać w życiu kibica? Co wspólnego z diamentami mają polskie cukierki krówki? Czy złote spinki okażą się faktycznie tak cenne?

bookendorfina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-03-2016 o godz 08:34 przez: Wojciechu43
Dwa w jednym - czytamy jednym tchem, w przerwach chichocząc. Ciekawa pozycja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego