Zimowy żołnierz (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wojna, miłość i przesuwanie granic ludzkiej wytrzymałości!

Lucjusz Krzelewski z zamożnej polskiej rodziny mieszkającej w Wiedniu studiuje medycynę, gdy nadchodzi rok 1914, wybucha wojna i błyskawicznie rozlewa się po całej Europie.  Zafascynowany tym, że z dnia na dzień może zostać lekarzem, zaciąga się do wojska, licząc na  przydział do znakomicie zorganizowanego lazaretu. Niestety trafia do Lemnowic, maleńkiej wioski w sercu Karpat, do szpitala  polowego  urządzonego w zrujnowanym kościele, skąd uciekli wszyscy lekarze.

Jedyną osobą, która może pokazać Lucjuszowi, jak ratować ciężko rannych zwożonych z pól bitewnych frontu wschodniego, jest tajemnicza siostra Margareta. Szalona i piękna. Osobliwy, niebezpiecznie bliski związek tych dwojga zostaje brutalnie przerwany, kiedy w samym środku zimy trafia do kościoła nowy pacjent. Chcąc go za wszelką cenę ratować, Lucjusz podejmuje fatalną decyzję, która zaważy na  losach tego  zimowego żołnierza, jego samego i Margarety.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Zimowy żołnierz
Autor: Mason Daniel
Tłumaczenie: Karłowska Katarzyna
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 384
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-04-02
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 212 x 31 x 154
Indeks: 31935586
 
średnia 4,4
5
3
4
4
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
4/5
10-03-2020 o godz 17:15 Anonim dodał recenzję:
Fajna historia ,chociaż książka chwilami (zwłaszcza na początku i conajmniej do 100 strony ) dość ciężka ..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-11-2019 o godz 19:08 karkareads dodał recenzję:
“To ona przyszła do mnie pierwsza. To ona mnie pocałowała. To ona zaprowadziła mnie nad rzekę, żeby się ze mną kochać. A teraz nie tylko zaginęła, ale wręcz uciekła, zabrawszy z sobą cząstkę jego duszy, cząstkę, o której istnieniu nie miał pojęcia dopóki się nie poznali. ” Nazywam się Lucjusz Krzelewski, pochodzę z zamożnej polskiej rodziny mieszkającej w Wiedniu. Studiowałem medycynę, kiedy w 1914 roku wybuchła wojna. Okazało się, że z dnia na dzień mogę zostać lekarzem. Wystarczyło, że zaciągnę się do wojska i tak zrobiłem. Trafiłem do małej wioski w Karpatach, Lemmanowic. W zrujnowanym kościele znajdował się tam szpital polowy. Jedyną osobą, która pomagała mi w moich pierwszych dniach i pokazywała jak ratować rannych była siostra Margareta. Piękna i szalona… Nasz niebezpiecznie bliski związek został przerwany kiedy do szpitala trafił nowy pacjent, którego chciałem za wszelką cenę ratować. Podjąłem fatalną decyzje, która zaważyła na losach naszej trójki: żołnierza, moim i Margarety. “Zimowy Żołnierz” to powieść historyczna, która opowiada o młodym chłopaku Lucjuszu, który był lekarzem w Lenmannowickim szpitalu polowym. Pokazuje jak lekarze walczyli o rannych żołnierzy. To historia o oddaniu, walce o życie i miłości, która była równie gorąca jak i zakazana. Autorka przedstawia wydarzenia z perspektywy Lucjusza opisując je w formie trzecioosobowej. “Zimowy Żołnierz” wciąga, jednak brakowało mi tego czegoś. Takiego minimalnego dreszczyku, żebym mogła powiedzieć tak nie mogłam się oderwać. “Jeden celnik powiedział mi kiedyś, że połowa kontynentu szuka swojej drugiej połowy.” Instagram.com/karkareads
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-06-2019 o godz 18:25 Majkel dodał recenzję:
Ciekawa książka. Poplątane historie bohaterów. Bardzo szczegółowe opisy wręcz obrazowe. Zakończenie mi się nie podoba, oczekiwałem bardziej szczęśliwego ale to był czas wojen i wędrówki ludzi po całej europie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-05-2019 o godz 16:02 dobrerecenzje.pl dodał recenzję:
Lucjusz Krzelewski miał dwadzieścia dwa lata i był niespokojnym duchem. Nie cierpiał się podporządkowywać i nie mógł się już doczekać końca studiów, a studiował medycynę, której był w pełni oddany. Gdy wybuchła pierwsza wojna światowa został przydzielony do małego szpitala polowego w Karpatach. Szpital znajdował się w Kościele i zarządzała nim siostra Margareta. Między Lucjuszem i Margaretą zrodziła się miłość lecz była to miłość bardzo nieśmiała, zakompleksiona, nie wyrażająca żadnych emocji na zewnątrz. Ot razem pracowali, opatrywali rannych i operowali. Lucjusz miał dużą wiedzę książkową, z kolei Margareta opierała się jedynie na własnych obserwacjach i doświadczeniu. Wojna to bardzo trudny okres dla lekarza. Brakuje leków, podstawowych środków opatrunkowych, a w czasie wojny cierpienie rannych jest o wiele większe. Książka zawiera opisy bardzo drastyczne. Rannych przywożono prosto z pól bitewnych frontu wschodniego. Jako, że autor powieści jest z zawodu psychiatrą opisy te są dokładne i szczegółowe oraz przechodzone choroby przez pacjentów są fachowo opisane od strony medycznej. I oto nagle jedna niewłaściwa decyzja podjęta przez Lucjusza spowodowała, że na zawsze krzyżują się plany, jakie młody doktor mógł poczynić do siostry Margarety. Po wojnie Lucjusz zaciekle szukał Margarety po całym kraju aż wreszcie odnalazł ją, ale było już dla nich za późno..... Przepiękna opowieść lecz jakże tragiczne zakończenie. Szczera i pierwsza nieśmiała miłość zrodzona podczas wojny nie ma szans przetrwania. Może gdyby Lucjusz był bardziej odważny i zdecydowany? Zachęcam Was moi drodzy do pochylenia się nad tą lekturą, bowiem jest to powieść historyczna i bardzo realistycznie opisana, tak że czytelnik czytając ją przenosi się w inny wymiar rzeczywistości: wojny, bólu, okrucieństwa lecz także miłości, czułości i pochylenia się nad drugim człowiekiem. Bardzo wartościowa lektura-zachęcam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-04-2019 o godz 10:40 Róża Pindór dodał recenzję:
Bardzo zgrabne połączenie powieści obyczajowej z powieścią historyczną. I wojna światowa, szpital polowy gdzieś w Karpatach. Trafia tam Lucjusz Krzelewski, lekarz, który w wojnie widzi trampolinę do swojej zawodowej kariery. Niestety, rzeczywistość okazuje się zgoła inna - szpital to zrujnowany kościół i olbrzymia ilość rannych. Lucjusz bez żadnego doświadczenia staje przed olbrzymim wyzwaniem. Tymczasem w szpitalu pojawia się piękna i tajemnicza siostra Margareta. I tak rodzi się wojenna miłość... Ale nic nie trwa wiecznie - romans przerywa zimowy żołnierz. Jak jego wizyta w szpitalu wpłynie na losy Lucjusza i Margarety?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2019 o godz 14:54 kochamciemojezycie dodał recenzję:
2 kwietnia tego roku (czyli już jutro) premierę będzie miała jedna z bardziej wyczekiwanych przeze mnie książek. „Zimowy żołnierz” to również moje pierwsze spotkanie z twórczością Daniela Masona i przyznam się wam szczerze, że pomimo moich sporych oczekiwań w stosunku do tej książki, nie były one jakoś bardzo zobrazowane. No może poza jednym faktem, że ta książka to w moim wyobrażeniu romans wojenny. I tu Wam sprostuję. Powieść opowiada o wojnie, o jej cieniach, zawieruchach, tułaczkach, ale także o blaskach nadziei na rychły koniec walk i sile przetrwania… Znajdziemy w niej też elementy romansu, jednak tylko elementy. W związku z tym jak dla mnie zbyt dużo było wojny w tej książce a zbyt mało miłości. „Zimowy żołnierz” opowiada losy Lucjusza Krzelewskiego, pochodzącego z dobrze sytuowanej polskiej rodziny. Gdy w 1914 roku wybucha I wojna światowa, przerywa on studia medyczne i zaciąga się do wojska. Zostaje przydzielony do polowego szpitala w zrujnowanym kościele w Lemanowicach, maleńkiej wiosce w Karpatach. Młody lekarz pierwszy raz ma do czynienia z tak drastycznymi przypadkami. Pomocą służy mu jednak skryta i tajemnicza siostra Margareta. Oboje coraz bardziej zbliżają się do siebie. Jednak pewnej nocy w środku zimy do szpitala zostaje przywieziony ciężko ranny żołnierz. Lucjusz chcąc mu pomóc nieumyślnie wyrządza choremu jeszcze większą krzywdę, co na zawsze odmieni los całej trójki. Przyznam się Wam też szczerze, że na początku, może właśnie przez te opisy wojenne trochę ciężko mi się czytało tą powieść. Jednak gdzieś po jednej czwartej coraz bardziej wciągała mnie ta historia aż po jej filmowe zakończenie, w które nie mogłam uwierzyć i dla którego, warto było tą książkę poznać. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ogród kobiet Montero Carla
4.6/5
25,94 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.5/5
29,49 zł
37,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto dziewcząt Gilbert Elizabeth
4.3/5
15,96 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dzieci zapomniane przez Boga Masterton Graham
5/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 25,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Diuna. Tom 1 Herbert Frank
4/5
30,99 zł
39,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Pierwszy rok życia dziecka 2020 Murkoff Heidi
4.1/5
38,93 zł
59,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa W oczekiwaniu na dziecko Murkoff Heidi
4/5
35,69 zł
54,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Siła nawyku Duhigg Charles
4.3/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 Herbert Frank
4.7/5
46,49 zł
59,99 zł
premium 38,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mesjasz Diuny. Kroniki Diuny. Tom 2 Herbert Frank
5/5
26,99 zł
34,90 zł
premium 25,64 zł
Inne z tego wydawnictwa Siostry Minier Bernard
4.4/5
24,64 zł
37,90 zł
premium 23,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Po cudze pieniądze Cygler Hanna
3.8/5
29,49 zł
37,91 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Chwała Rzymu. Jak tworzyło się imperium Everitt Anthony
3.8/5
46,49 zł
59,90 zł
premium 44,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekretne życie zwierząt Kruszewicz Andrzej G.
4.8/5
34,99 zł
44,90 zł
premium 29,18 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzień wagarowicza Ziębiński Robert
4.8/5
26,99 zł
34,90 zł
premium 22,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Seks w wielkim mieście... i co dalej? Bushnell Candace
4/5
26,99 zł
34,90 zł
premium 25,64 zł
Inne z tego wydawnictwa 7 nawyków skutecznego działania Covey Stephen R.
4.3/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka nieboszczyka. Siostry Raj. Tom 1 Jodełka Joanna
5/5
29,49 zł
37,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Zrozumieć zbrodnię Ornacka Ewa
4.7/5
24,64 zł
37,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Sokół spartański Iggulden Conn
0/5
34,99 zł
44,90 zł
premium 29,18 zł
Inne z tego wydawnictwa Płytkie groby na Syberii Krupa Michał
4.3/5
34,99 zł
44,90 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Festiwal strachu Masterton Graham
0/5
25,99 zł
34,90 zł
premium 22,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Geneza Cook Robin
0/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 25,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Pozytywne szkolenie psów Denninson Pamela
4.3/5
34,69 zł
49,90 zł
premium 30,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Druciarz Galaktyki Dick Philip K.
4/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 32,43 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.