Ze sceny (CD)

Oferta empik.com : 176,99 zł

176,99 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 72 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 72 godziny

Jacek Kaczmarski to artysta, którego twórczość najpełniej realizowała się na koncertach – w kontakcie z publicznością. Dlatego zbiór koncertów jest rodzajem esencji dzieła tego twórcy.

Po zbiorczych wydaniach pełnej dyskografii Jacka Kaczmarskiego pora na najcenniejsze, niewydane jeszcze materiały. ZE SCENY to boks składający się z 20 płyt. Mieści się na nich 13 koncertów, pochodzących z lat 1981-2001, oraz zbiór materiałów dodatkowych. Oprócz wyjątkowej wartości artystycznej, prezentowany materiał charakteryzuje się też świetną jakością techniczną – aż 9 spośród koncertów nagranych zostało cyfrowo. Dotąd niepublikowane, materiały te stanowią bezcenny element kolekcji znawcy i wielbiciela twórczości Jacka Kaczmarskiego, zaś ze względu na przekrojowy charakter i wybitną jakość wykonań mogą stanowić doskonały wybór dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z twórczością tego artysty.

CD 1. Batory ’81 Najstarszy koncert zamieszczony w tym boksie. Jest to też jeden z zaledwie kilku materiałów pochodzących z wczesnego okresu działalności artystycznej Jacka Kaczmarskiego, występujących w dobrej jakości technicznej. Koncert nigdy wcześniej nie ujrzał światła dziennego.
CD 2 i 3. Koncert ’83 Najdłuższy i najbardziej rozbudowany spośród kilku zapisów koncertów Jacka Kaczmarskiego w Paryżu, które, przemycone do Polski podczas stanu wojennego, trafiły do podziemnych wydawnictw. Na koncert składają się aż 44 pieśni, w tym wszystkie utwory z programu Zbroja oraz liczne piosenki pochodzące z programów stworzonych przez poetę wraz z Przemysławem Gintrowskim i Zbigniewem Łapińskim w Polsce przed wprowadzeniem stanu wojennego.
CD 4 i 5. RPA Live Republika Południowej Afryki to bodajże najbardziej egzotyczne z licznych miejsc na świecie, w których miały miejsce koncerty Jacka Kaczmarskiego. Jest to jedyny znany koncert, podczas którego Jacek Kaczmarski czyta słynne ongiś Wspomnienia niebieskiego mundurka – satyryczne teksty na temat milicyjnego aparatu represji w PRL. Koncert zawiera ciekawe, nieraz bardzo rozbudowane zapowiedzi, tworzące wraz ze śpiewanymi utworami pewną spójną opowieść, właściwą z reguły koncertom, na których śpiewany był program Jacka Kaczmarskiego, a nie koncertom złożonym z piosenek zebranych.
CD 6. Pijany poeta, czyli Jacek Kaczmarski inaczej Możliwie najpełniejsza rekonstrukcja drugoobiegowych wydań legendarnej sesji nagraniowej z Monachium z października 1988 roku. Składa się nań 21 piosenek i jeden utwór bonusowy. Już rozpoczynający płytę Blues o pustym stole ma istotny wpływ na unikalny charakter całości. Jacek Kaczmarski miał bowiem zwyczaj śpiewania tak zwanych bluesów – improwizowanych utworów, żartobliwie opisujących osoby obecne i zdarzenia mające miejsce na odbywającej się imprezie, i śpiewanych ku uciesze zgromadzonych słuchaczy. Bluesy stanowią więc przykład ulotnych i niepowtarzalnych utworów, a zarazem świadectwo zręczności poetyckiej Jacka Kaczmarskiego.
Absolutna niepowtarzalność całego materiału powoduje, że mimo niskiej jakości technicznej wydawca zdecydował się na dołączenie go do niniejszego boksu.
CD 7 i 8. Wojna postu z karnawałem Koncertowa wersja programu uznawanego przez wielu słuchaczy Jacka Kaczmarskiego za największe artystyczne dokonanie Tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński. Koncerty Wojny… prezentowały nie tylko niezwykle wysoki poziom artystyczny samych utworów, ale także znakomitą formę artystów. W związku z wydaniem studyjnego albumu zarejestrowane wersje koncertowe pozostały nieopublikowane, a to one w najpełniejszy sposób prezentują walory programu. W celu stworzenia Słuchaczom jak najlepszych warunków do tego, by mogli poczuć niepowtarzalną atmosferę koncertów Wojny postu z karnawałem, nagranie prezentujemy bez montażu – bez wyciszania braw, ze wszystkimi naturalnymi przerwami między utworami.
CD 9. Gitarą i piórem Płyta składankowa, zawierająca fragmenty kilku krótszych sesji nagraniowych – przede wszystkim autorską audycję radiową Janusza Deblessema z września 1993 roku, a także pięć utworów pochodzących z lat 70., z najstarszej profesjonalnej sesji nagraniowej Jacka Kaczmarskiego. Kilka kolejnych piosenek zaprezentowanych zostało ze względu na niezwykle piękny i kreatywny akompaniament fortepianowy. Całości dopełniają trzy utwory nigdy wcześniej niepublikowane: Akompaniator, Monachijskie buki oraz Iskry i łzy.
CD 10 i 11. Kwestia odwagi Oficjalne, przedpremierowe wykonanie gotowego niemal programu Sarmatia. Brawurowo zaśpiewane, prezentowane wykonania pochodzące z jednego z najbardziej udanych koncertów duetu Kaczmarski-Łapiński.
CD 12 i 13. Koncert na XX-lecie Tytułowe dwudziestolecie to dwadzieścia lat działalności artystycznej Jacka Kaczmarskiego – poeta rozpoczął ją w 1976 roku podczas warszawskiego Jarmarku Piosenki. Sam koncert jest bardzo piękny, chyba najczystszy ze wszystkich koncertów Jacka Kaczmarskiego. Przemyślany repertuarowo, fantastycznie zagrany, nagrany w doskonałej jakości technicznej. Należy też do trzech najdłuższych koncertów (wszystkie zamieszczone w boksie Ze sceny) – trwa 2 godziny i 20 minut.
CD 14. Złota płyta „Krzyk” Zapis koncertu, który odbył się jesienią 1999 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie z okazji uzyskania przez program Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego Krzyk statusu złotej płyty. Jest to bodajże przedostatni wspólny występ Kaczmarskiego i Łapińskiego.
CD 15. Powtórka z Odysei Koncert w warszawskiej Piwnicy pod Harendą – miejscu niemal kultowym dla wielbicieli twórczości Jacka Kaczmarskiego. Połowę występu zapełniły piosenki ze wspólnego programu Kaczmarskiego i Łapińskiego Szukamy stajenki. Następnie artyści wykonali pięć „evergreenów” ze swojego wspólnego repertuaru.
CD 16. 20(5) lat później – suplement Kolejny koncert z warszawskiej Piwnicy pod Harendą. Jest to obok Wojny postu z karnawałem – „Riviera” opus magnum całego 20-płytowego boksu koncertowego Jacka Kaczmarskiego Ze sceny. Pod względem poziomu artystycznego, jest to jeden z najlepszych występów Jacka Kaczmarskiego w całej jego karierze.
CD 17. Radio Wrocław – suplement Materiał zarejestrowany podczas sesji nagraniowej, która miała miejsce na przełomie czerwca i lipca 2001 roku w Dużym Studiu Polskiego Radia Wrocław. Zarejestrowano wówczas niemal 90 utworów, od pierwszych piosenek jak Ballada o istotkach, aż po najpóźniejsze, z lat 90. Sesja wrocławska posłużyła do publikacji kilku płyt okolicznościowych. Tu prezentujemy 30 spośród niepublikowanych wcześniej utworów z tej sesji.
CD 18 i 19. Komedia ludzka Zapis koncertu, który odbył się w Tarnowie 12 października 2001 roku w ramach V Festiwalu Komedii TaliA. Jest to – nie licząc koncertów z programem Mimochodem – ostatni zarejestrowany pełnowymiarowy koncert Jacka Kaczmarskiego.
CD 20. Mimochodem – suplement Uzupełnienie sesji nagraniowej programu Mimochodem, zarejestrowanej 5 grudnia 2001 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Mimo że koncert zorganizowany był w celu zarejestrowania programu, poeta, który przyzwyczaił swoich słuchaczy do występów trwających niekiedy ponad dwie godziny, nie chciał, by tym razem czuli się oni zawiedzeni. Stąd suplement, czyli utwory zarejestrowane po wykonaniu przez Kaczmarskiego programu Mimochodem.

Tytuł: Ze sceny
Wykonawca: Kaczmarski Jacek
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2012-06-19
Producent: Pomaton
Nośnik: CD
Liczba nośników 20
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 137 x 141 x 78
Indeks: 11465539
 
średnia 4,8
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
5/5
18-11-2020 o godz 19:19 Adam dodał recenzję:
Zestaw świetny, nie znajdziesz tego w internecie. Polecam dla każdego fana Kaczmarskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-05-2018 o godz 00:00 Stanisław Kołodziej dodał recenzję:
Jacek Kaczmarski to nasz narodowy bard, jeden z największych, o ile nie największy. Sposób w jaki wykonuje swoje utwory nadal wzbudza głęboki dreszcz emocji, nie tylko u starszych słuchaczy. Znam wiele osób z młodszego pokolenia które chętnie sięgają po płyty z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. Teksty jego piosenek uczą dojrzałości, pokory, ale i życiowej mądrości. To również cenna lekcja patriotyzmu ale i tożsamości narodowej. Niezależnie od wieku potencjalnego słuchacza - serdecznie polecam. Mnie zachwycają zawsze genialne teksty utworów Kaczmarskiego, oddają wszystko to co istotne i wartościowe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2017 o godz 12:20 polskibelgia6 dodał recenzję:
Wspaniała muzyka, wspaniałego artysty. Polecam każdemu fanowi muzyki mistrza bo w tym zestawie można znaleźć prawdziwe perełki, których na próżno szukać w internecie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
15-01-2016 o godz 12:54 Teresa Dąbrowska dodał recenzję:
Koncertowe wersje utworów Jacka kaczmarskiego. Czasem całkiem inaczej brzmia niż studyjne. Ale cały czas nie tracą na wartości. Autora i wykonawczy dawno już nie ma wsród nas a piosenki nadal fascynują i nie pozwalają zapomnieć. Trzeba mieć w kolekcji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-07-2015 o godz 11:48 pablo dodał recenzję:
Prawdziwy rarytas dla sympatyków/fanów/fanatyków twórczości Jacka. Moja ulubiona płyta z zestawu to cd6: Pijany poeta czyli Jacek Kaczmarski prywatnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2014 o godz 16:12 Maciej Kasprzak dodał recenzję:
Po nabyciu "Arki Noego" reklamowanej jako dzieła wszystkie Jacka Kaczmarskiego, wiedziałem że to nie prawda, bo znałem utwory których na "Arce" nie było. Później ukazywały się pojedyncze płyty z nagraniami koncertowymi i za każdym razem myślałem, że więcej już się nie ukaże. W życiu nie wpadł bym na to, że z archiwalnych nagrań powstanie aż 20 płytowy box. Nie jest to box dla słuchaczy znających tylko "Obławę", "Mury" i "Naszą klasę". Ten box jest dla fanatyków, którzy wyszukają różnic w poszczególnych wykonaniach danego utworu na przestrzeni lat. Ten box jest także dla fanów którym to co do tej pory z twórczości Jacka Kaczmarskiego zostało wydane, najzwyczajniej nie wystarcza. Jakość nagrań jak na nagrania nie przeznaczone do wydania, przynajmniej dobra, a w większości genialna. W tym boxie znaleźć można też utwory dotychczas nie publikowane. Autorzy boxu podają, że są to trzy utwory, ale ja sam odnalazłem jeszcze jeden:) Jeśli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z muzyką Jacka Kaczmarskiego, to nie jest to najlepszy wybór. Jeśli jednak jesteście fanatykami twórczości Jacka Kaczmarskiego, to jest to idealny produkt dla was. Jest to też idealny prezent dla Kaczmarofilów :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Głupi Jasio Kaczmarski Jacek
5/5
17,99 zł
17,09 zł
strona produktu - rekomendacje Bankiet Kaczmarski Jacek
5/5
18,99 zł
18,04 zł
strona produktu - rekomendacje Kosmopolak Kaczmarski Jacek
5/5
18,99 zł
18,04 zł
strona produktu - rekomendacje Suplement Kaczmarski Jacek
4.8/5
98,99 zł
94,04 zł
strona produktu - rekomendacje Box: Syn marnotrawny Kaczmarski Jacek
4.5/5
224,99 zł
213,74 zł
strona produktu - rekomendacje Jesienna… Celińska Stanisława
4.1/5
38,99 zł
37,04 zł
strona produktu - rekomendacje Malinowa… Celińska Stanisława
4.2/5
34,99 zł
33,24 zł
strona produktu - rekomendacje Moja Miłość Bajor Michał
4.4/5
24,99 zł
23,74 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.