Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 26,12 zł

Dwie książki za 40 zł
26,12 zł 39,99 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

"Nikt nie wie lepiej, jak Donald stał się tym, kim jest, niż jego własna rodzina. Niestety, niemal wszyscy jej członkowie zachowują milczenie – ze strachu lub przez lojalność. Mnie nic nie powstrzymuje. Jestem jedyną osobą z rodziny gotową przedstawić tę opowieść."
Mary L. Trump

Mary L. Trump – bratanica prezydenta i doświadczona psycholożka kliniczna – spędziła dzieciństwo w ogromnym domu dziadków w nowojorskiej dzielnicy Queens. Tu dorastał też Donald Trump i czwórka jego rodzeństwa. Ich dojrzewanie pod okiem narcystycznego ojca i pod nieobecność ciężko chorej matki było ciągiem traum oraz tragicznych doświadczeń odrzucenia i przemocy. Mary Trump opisuje te wydarzenia z zaskakującą dawką dowcipu i czarnego humoru a przede wszystkim z wykorzystaniem fachowej wiedzy psychologicznej. Szczegółowo analizuje relację bezwzględnego i brutalnego Freda Trumpa z jego dwoma najstarszymi synami, Fredem Jr. oraz Donaldem oraz to, w jaki sposób Donald budował swoją pozycję w klanie i jak po latach z okrucieństwem odrzucił ojca, który zachorował na chorobę Alzheimera.

Liczni eksperci – psychologowie i dziennikarze - próbowali wyjaśnić niebezpieczne i groteskowe zachowania Donalda Trumpa. Ale dopiero Mary L. Trump ma kompetencje oraz unikalną wiedzę na temat własnej rodziny, dzięki którym tworzy prawdziwie wielowymiarowy i mroczny portret najniebezpieczniejszego człowieka na ziemi.

"Zbyt wiele i nigdy dość" to też niezwykła i przerażająca rodzinna saga Trumpów – najpotężniejszej rodziny na świecie, o której prawdę Donald Trump wyznał tylko jeden osobie – autorce tej książki.

"Ukazało się wiele książek na temat Donalda Trumpa, ale ta jest najważniejsza."
Vanity Fair

"Mary L. Trump opisuje z perspektywy bliższej niż ktokolwiek przed nią, jak zrodził się człowiek bez serca, który wygrał wyścig do Białego Domu."
CNN

"Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę. Pokazuje ona bowiem, jak fałszywe są mity na jego temat, które sam stworzył i w które uwierzył."
Los Angeles Times

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie
Tytuł oryginalny: Too much and never enough
Autor: Trump Mary L.
Tłumaczenie: Ochab Janusz
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 260
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-07
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 235 x 155
Indeks: 35922179
średnia 4,4
5
50
4
14
3
7
2
2
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
40 recenzji
5/5
11-10-2020 o godz 19:06 przez: PABLOPAN
Jako osoba zafascynowana prezydenturą i fenomenem Trumpa, nie mogłem odpuścić sobie tej pozycji. Nie ukrywam, że do kolejnych książek o Donaldzie podchodzę z pewnym sceptycyzmem - nie wnoszą nic nowego, są raczej "odgrzewanymi kotletami". Tym razem jest zupełnie inaczej, a Mary L. Trump podchodzi do tematu z innej, nieznanej mi jeszcze perspektywy. Książka nie do końca dotyczy samego Donalda. Jak sugeruje podtytuł na okładce, Autorka skupia się na tym, jak jej rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka świata. Dowiadujemy się tu sporo o całej rodzinie Trumpów, rodzicach i rodzeństwie przyszłego prezydenta, warunkach w jakich dorastał i tym, co wpłynęło na jego ukształtowanie. Psychopatyczny ojciec i bierna matka to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejsze jest to, że Autorka nie powtarza tego, co zostało już napisane - porusza całkiem nowe aspekty życia i ujawnia rodzinne kulisy Trumpów. Książka godna zainteresowania dla wszystkich, którzy interesują się polityką lub postacią Donalda Trumpa.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
19-11-2020 o godz 08:12 przez: Anonim
Przeczytałam książkę o historii życia byłego już lokatora Białego Domu w Waszyngtonie. Książka jest szokująca!!! Ukazuje jakim egocentrycznym, zimnym, prymitywnym i bezwzględnym człowiekiem jest Donald Trump. Autorka Mary L. Trump - psycholożka kliniczna, bratanica Donalda Trumpa, dzieciństwo spędziła w ogromnym domu dziadków w nowojorskiej dzielnicy Queens. Tu dorastał Donald, jego dwaj bracia i dwie siostry. Ich dojrzewanie było ciągiem traum, niszczących relacji, oraz tragicznych doświadczeń odrzucenia oraz przemocy, do których dochodziło za zamkniętymi drzwiami rezydencji. Ukazuje aspekty, które miały wpływ na rozwój jego osobowości. Autorka opowiada o rodzicach Donalda, o rodzinie, w której się wychował, o jego rodzeństwie i wielu codziennych sytuacjach. Despotycznym ojcu i matce, która nie miała zbyt wielkiego wpływu na wychowanie własnych dzieci.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
07-10-2020 o godz 16:35 przez: Zuzanna Minimalistka
Bywają takie książki, które na zawsze wpisują się w pamieć, nie dają spokoju, zmuszają do refleksji. Biografią Donalda Trumpa interesowałam się od dawna, zwyczajnie w tym ,,siedzę'', a zatem gdy tylko pojawiła się ta propozycja książkowa- zamówiłam, przeczytałam i ......oniemiałam. Ta książka pozwala zobaczyć na nowo historię życia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zrozumieć dlaczego demokracja za jego panowania uległa dezintegracji, a za sprawą polityki ludzie przeżywają dramaty, kłamstwo goni kłamstwo i nie ma miejsca na szczerość. Konkretna pozycja dla rządnych prawdy o najbardziej zakłamanym prezydencie, jakiego można sobie wyobrazić. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-10-2020 o godz 11:32 przez: Zuzka
Tytuł mógłby brzmieć: "Skąd wziął się Trump?". Reportaż z wnętrza specyficznej rodziny pióra psycholożki to wbrew pozorom dość osobista książka przypominająca nieco powieść obyczajową z psychologicznym kluczem. Nic dziwnego, że prezydent USA patrzy krzywo na tę pozycję. Nie został on przedstawiony w najlepszym świetle, ale patrząc z innej perspektywy na przedstawione fakty, można spróbować zrozumieć tego ekscentrycznego polityka. Książka dla fanów obyczaju, literatury faktu, biografii i polityki, a i psychologii oczywiście.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-10-2020 o godz 20:52 przez: Bartek
Co by nie mówić to Trump jest wdzięcznym obiektem na książkę. A jeśli piszę ją, kobieta z jego rodzinnego kręgu, w dodatku doktor psychologii klinicznej, to musi być ciekawy kąsek. Nie brakuje tu poczucia humoru i ciekawych analiz. Trudno je ocenić, ale na pewno dają one nowe światło na prezydenta jednego z najważniejszych krajów na świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
29-10-2020 o godz 07:20 przez: Łukasz
Mary L. Trump "Zbyt wiele i nigdy dość" O czym jest ta książka? Mógłbym powiedzieć, że jest to biografia nie tylko o Donaldzie, ale również o całej rodzinie Trumpów. Całą historię opowiada bratanica Donalda Trumpa. Z całą pewnością mogę tę książkę polecić osobom, które interesują się polityką lub samym Donaldem Trumpem oraz osobom, które za nim nie przepadają. Autorka książki jest bratanicą Donalda i opisała w swojej książce najmroczniejsze momenty życia – nie tylko prezydenta Stanów, ale również innych członków swojej rodziny a przede wszystkim swojego taty. Dlaczego przede wszystkim swojego taty?  Ponieważ większa część książki jest związana z jej ojcem, począwszy od jego narodzin aż do śmierci. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że książka podoba mi się, ponieważ jest bardzo kontrowersyjna i nie interesowałem się wcześniej samym Donaldem. Tak naprawdę nie wiedziałem jakim był człowiekiem i jakim jest teraz. W ogóle autorka chyba ani razu nie wspomniała o Donaldzie w dobrym kontekście, a nawet jak było kilka zdań to jednak te złe przyćmiewają te dobre (jest ich aż nad to). Dobre np. Podarowanie prezentu nie jest aż tak wspaniałe jak to złe, gdzie Donald okazuje brak zainteresowania rodziną bądź jest kiepski w biznesach, ale to sami możecie wywnioskować z książki. Zastanawiam się teraz, ile ludzi przeczytało tę książkę w Stanach, zaraz wybory, więc ... Ale wróćmy do książki. Książkę samą w sobie dobrze się czyta, ponieważ wszystko, co zostało opisane jest ważne i bardzo interesujące i żadna poruszona sprawa nie jest nieistotna. Autorka pokazuje nam to, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu i to dosłownie, ponieważ z jej opisów wynika to, że wszyscy byli zapatrzeni w Donalda a reszta osób była, bądź dalej jest na drugim planie. Historia jest ogólnie ciekawa z perspektywy psychologicznej, gdzie autorka analizuje zachowania praktycznie każdego członka jej rodziny, to jak zachowywali się w stosunku do Freda Trumpa (dziadek autorki, ojciec Donalda), który był głównym czynnikiem późniejszego zachowania Donalda, aż do samego Donalda. Ciekawe jest to z jaką łatwością Donald dostawał to czego chciał i nawet jak, gdzieś czekała na niego porażka to uchodził z tego bez szwanku. Czy warto tę książkę przeczytać? Myślę, że tak.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
18-11-2020 o godz 22:42 przez: Lidia
Od zawsze przyczyną konfliktów, nienawiści a nawet zbrodni w rodzinie jest walka o wpływy, dominacją czy pieniądze. Opowiedziana przez Mary Trump historia jest tego przykładem. Fred Trump w sposób bezwzględny, nie zawsze etyczny stworzył potężne konsorcjum w branży deweloperskiej. Przy pomocy korupcji, wymuszeń, eliminacji szybko staje się milio, a wkrótce miliarderem. Jest cynicznym, pozbawionym empatii socjopatą. Przemoc i dominacja są obecne także w jego rodzinie.  Freddy najstarszy syn, otwarty, wrażliwy podejmuje próbę wyrwania się spod tyrańskich wpływów ojca. Kończy się to tragicznie, zmarginalizowany, odstawiony na boczny tor, w końcu wydziedziczony wpada w alkoholizm co staje się przyczyną jego przedwczesnej śmierci. Inaczej postępuje drugi z synów Donald szybko podejmuje grę prowadzoną przez ojca. Bezwzględnie i bez skrupułów przejmuje jego mentalność i nieczysty sposób działania w biznesie. Fred, widząc zaangażowanie i posłuszeństwo syna, finansuje jego nie zawsze czyste i nie zawsze trafne interesy. I tak pod okiem i wpływami ojca kształtuje się mizogin, cyniczny zadufany megaloman o rasistowskich ciągotach, wreszcie biznesmen działający na krawędzi prawa. W zwichrowanym umyśle Donalda świat staje przed nim otworem. Ma pieniądze, władzę, kobiety, koneksje i wpływy. Z tym mentalno-emocjonalnym garbem postanawia wejść do wielkiej polityki. Marzy mu się bycie wyrocznią, strażnikiem ładu i demokracji. Można u niego wyczuć chorą fascynację Putinem. O ile pierwsza kampania i wybór kwitowana była zażenowanym uśmiechem, to reelekcja budzi wręcz grozę. Mijająca kadencja, jak w zwierciadle ukazała jego chorobliwą egomanię, rasizm, homofobię jak i niezrozumienie realiów współczesnego świata.  Mary L. Trump , bratanica Donalda, rysuje mroczny, ksenofobiczny obraz rodziny i samego prezydenta. Temat jest jej znany z autopsji, życie z dziadkiem i wujem było dla autorki bez wątpienia traumatyczne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-10-2020 o godz 19:13 przez: Irena Popławska
Psychopatyczna osobowość Trumpa przedstawiona z zupełnie nowej perspektywy - tak chyba w skrócie można podsumować najnowszą publikację dotyczącą prezydenta USA. Ostatnia debata z panem Bidenem pokazała, że z psychiką Donalda Trumpa nie wszystko jest w porządku. Jego bratanica, psycholog kliniczna, dość drobiazgowo opisuje fakty, które miały wpływ na jego życie, od wczesnego dzieciństwa, przez dojrzewanie, aż po dorosłość. Książka inna niż pozostałe o Donaldzie Trumpie. Czyta się bardzo dobrze, a lektura rzuca nowe światło na postać pana Trumpa. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2020 o godz 08:13 przez: Jagoda
To typ biografi, który lubię najbardziej, szczery, momentami brutalnie szczery i nieprzychylny bohaterowi, ale dający prawdziwy jego obraz. Cukierkowego biografie to coś co raczej zniechęcenia mnie do czytania. Dlatego tez tak bardzo biografia Trumpa mi przypadła do gustu, mnogość faktów z życia poparta dość porządna analiza psychologiczna, do tego tego całkiem sporo zabawnych anegdot - jednym słowem mieszanka wybuchowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-11-2020 o godz 09:33 przez: Beata Szubrycht
Książka trochę zabawna, trochę refleksyjna, trochę nawet smutna. Pomaga jednak zrozumieć i spojrzeć z innej perspektywy na zachowania Donalda T. Potwierdza ona jednak fakt - że nasze zachowania w dorosłym życiu, nie biorą się znikąd, i nie do końca świadomie nad nimi panujemy - pomimo, że jesteśmy przekonani o własnej, niezależnej ścieżce. No i jest dowodem na to, że nie wszędzie indziej jest trawa soczyście zielona....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-10-2020 o godz 13:11 przez: Anonim
Dla mnie najciekawsze z perspektywy zaangażowanej biografii jeżeli chodzi o prześwietlenie i rentgen zachowań i postaw, które w nas się lepią we w dzieciństwie i potem tworzą np. takich właśnie egotyków. Zuchwała, brawurowa biografia, żadna kolejna hagiografia, tylko angażująca naprawdę bardzo autonomicznym językiem napisana historia demaskująca bardzo wiele i niewyliczona na prostą kontrowersję, czy hałas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2020 o godz 19:14 przez: Anonim
Zaczęłam czytać i jak zawsze czytając takie książki nieco filtruje treść, jej wiarygodność, ponieważ jest to subiektywna wypowiedź. Mimo to bardzo fajnie się czyta, dla mnie to takie trochę przypomnienie z psychiatrii, analiza zachowań ludzkich pojęcie socjopata, który przewija się na stronach wyznań autorki. Lubię przeprowadzać analizę przypadku i tak czytając tą książkę trochę się czuję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2020 o godz 12:42 przez: SW
Ciekawa książka rozkładająca historię rodziny Trumpów na części pierwsze. Autorka zaznacza, że książka nie jest napisana z zemsty po tym jak Trumpowie potraktowali "gałąź" jej rodziny (ojca, matkę i brata), aczkolwiek... gdyby nie to książka z pewnością by nie powstała. I to akurat przed wyborami :-) Bardzo interesująca, wciągająca, chciałoby się więcej, ale z lekkim dystansem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2020 o godz 07:49 przez: Anonim
Muszę przyznać, że autorka ostro potraktowała swoją rodzinę. Nie owijając w bawełnę streściła i opisała wychowanie dzieci, jakie przez pokolenia było stosowane w jej rodzinie. Zimne, pozbawione emocji kształtujących dorosłych ludzi, ich poczucia wiary w siebie, empatii. Ciekawa biografia Donalda Trumpa, człowieka potęgi, bezwzględnego, idącego po swoje nie zważając na innych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-10-2020 o godz 11:07 przez: Bartek
To ciekawe spojrzeć na prezydenta USA z tak bliska. Z jednej strony autorka surowo ocenia swojego wujka (Donalda), a z drugiej mam wgląd w obyczaje rodziny Trumpów, które mogą sporo wyjaśniać narcyzm i w ogóle zachowanie polityka. Pewnie duży wpływ na kształt tej książki ma fakt, że Mary jest z zawodu psychologiem. Warto sprawdzić, tego typu biografii jeszcze nie czytałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-10-2020 o godz 08:55 przez: Kazimierz Wróblewski
Relacje rodzinne Trumpów pokazują jak kształtowała się osobowość Donalda na tle rodzeństwa oraz obraz typowej rodziny amerykańskiej zajmującej się biznesem. Pozwala to zrozumieć mentalność takiej rodziny amerykańskiego biznesu oraz osobowość prezydenta USA kształtowaną głównie przez jego ojca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2020 o godz 14:04 przez: Anonim
Od dawna miałam ochotę przeczytać biografię prezydenta Trumpa. Nie jestem miłośniczką polityki jednak postać prezydenta Stanów Zjednoczonych jest bardzo interesująca. Książka bardzo mi się podobała i zaspokoiła moją ciekawość jeśli chodzi o Donalda Trumpa i jego tajemnice.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2020 o godz 09:55 przez: JSD52
Świetna charakterystyka obecnego prezydenta USA. Pani M. Trump udowadnia, że Donald Trump jest wyrobem czekoladopodobnym, który tak naprawdę sam niczego nie stworzył, ma natomiast niewyczerpaną wolę destrukcji z kwintesencją narcyzmu. I ciemny lud to kupuje, jak u nas..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2020 o godz 16:54 przez: silently
Jedna z lepszych biografii jakie w zyciu przeczytałam. Autorka doskonalr odczytala charakter postaci, wnikliwie wglebila sie w jej zycie, do ktorego sama nalezy. Niesamowite wiedziec co dzieje sie w umysle samego Trumpa i co wiecej, czym to jest spowodowane.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2020 o godz 21:14 przez: Anonim
Generalnie nie przepadam za biografiami. Ta książkę dostałam w prezencie i muszę przyznać, że dawno nie dostałam tak fascynującej lektury. Mimo, że nie pawam sympatią do Trumpa, to książka jest genialna, bardzo kontrowersyjna. Dobrze się czytało. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wybór Applebaum Anne , Tusk Donald
4.5/5
34,14 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ziemia obiecana Obama Barack
4.7/5
37,62 zł
64,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.4/5
24,65 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nic tu po was Wilson Kevin
4.4/5
27,27 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka kochania Wisłocka Michalina
4.5/5
23,68 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
4.3/5
23,68 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zwierzę Taddeo Lisa
4.7/5
28,22 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego