Zarządzanie czasem, czyli jak efektywnie planować i realizować zadania (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Niech czas zacznie pracować dla Ciebie. Dołącz do grona ludzi sukcesu!
 
Poradnik uczy skutecznego zarządzania czasem, czyli tego, by zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Skierowany jest do wszystkich, którzy chcą przeanalizować mechanizmy własnego działania i lepiej organizować swój czas.
 
W książce znajdziesz praktyczne narzędzia pokazujące, jak dobrze wyznaczyć cel, opracować plan działania i zrealizować go w terminie. Poznasz sztukę ustalania priorytetów, czyli wybierania zadań do wykonania w krótkiej, średniej albo długiej perspektywie. Opanujesz zasadę OATS, czyli prostą i skuteczną procedurę planowania czasu, oraz poznasz wskazówki dotyczące jej zastosowania w praktyce. Umieszczone w poradniku ćwiczenia, quizy i przykłady pokażą ci na co niepotrzebnie tracisz czas i jak unikać tego w przyszłości.
 
Poradnik odkrywa przed tobą sekret zachowania równowagi między czasem poświęconym obowiązkom zawodowym, odpoczynkowi czy rodzinie. Uczy efektywnego zarządzania czasem i umiejętności organizacji pracy, które są niezbędne, aby osiągnąć sukces. Autor zgromadził w książce wnioski płynące z kilkudziesięciu lat współpracy z wybitnymi osobowościami świata biznesu – ludźmi spełnionymi zawodowo i prywatnie. Dołącz do ich grona!

Dlaczego poradnik trafia w Samo sedno?

  • wyjaśnia główną procedurę zarządzania czasem, czyli zasadę OATS
  • pomaga zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym
  • pokazuje, jak ustalać cele i priorytety oraz prawidłowo delegować zadania
  • zawiera ćwiczenia, przykłady i wskazówki oraz daje gotowe narzędzia i techniki, które pomogą ci skutecznie zarządzać swoim czasem
  • odkrywa przed tobą niezwykle efektywną pętlę OODA, czyli 4 kroki niezbędne do zarządzania czasem w dynamicznym otoczeniu

Zacznij efektywnie zarządzać czasem. Działaj skutecznie i osiągaj zaplanowane cele!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1044866533
Tytuł: Zarządzanie czasem, czyli jak efektywnie planować i realizować zadania
Seria: Samo sedno
Autor: Clayton Mike
Tłumaczenie: Zimnoch Katarzyna
Wydawnictwo: Edgard
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 184
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-09-16
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 12 x 149
Indeks: 60652836
średnia 4,3
5
21
4
10
3
6
2
1
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-12-2015 o godz 22:45 przez: Sylwia Knopisz | Zweryfikowany zakup
Książka pomaga wyznaczać i realizować cele, a przede wszystkim pokazuje jak zamknąć zadania w normowanym czasie pracy. Polecam osobom, które uczą się organizowania pracy własnej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2022 o godz 09:48 przez: Paulina | Zweryfikowany zakup
Bardzo przydatna książka szczególnie dla osób które cały czas nie mogą znalezc czasu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2015 o godz 16:40 przez: Katarzyna Majka | Zweryfikowany zakup
szybka dostawa (przesyłka pocztą polską), książkę dobrze się czyta, fajna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
14-10-2017 o godz 05:29 przez: Agnisia | Zweryfikowany zakup
Może być. Spodziewałam się że będzie bardziej opisywać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2022 o godz 20:56 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ksiazke polecam dla zabieganych
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-12-2011 o godz 07:33 przez: Czytelniczka
Warto poświęcić czas na przeczytanie tej książki, a później zastosowanie się do rad autora. "Zarządzanie czasem" to garść teorii oraz mnóstwo praktycznych porad, jak w naszym szalonym świecie wykorzystywać swoją dobę w efektywniejszy niż dotąd sposób, ale też - jak nie zagubić siebie w dążeniu do wykorzystania możliwie najpraktyczniej naszych 24 godzin z każdej dób w tygodniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
07-10-2011 o godz 15:59 przez: NatalaF
Ostatnio miałam wrażenie, że wszystko wymyka mi się spod kontroli i że tracę przez to głowę. Po książkę Claytona sięgałam trochę bez przekonania (tyle jest poradników zarządzania czasem...), ale okazało się, że metody ogarnięcia swoich obowiązków są proponowane przez niego w fajny sposób i że lektura jest całkiem miła :) Książka zmusza do zastanowienia się nad tym, co i kiedy - o jakiej porze dnia czy tygodnia - robimy. Okazuje się, że wszystko jest ważne ;) No ale dzięki temu, że ją przeczytałam, mogę temu sprostać i co najlepsze - okazuje się, że przy dobrym rozplanowaniu tego, co trzeba zrobić, doba jest z gumy. No może prawie :) Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
07-07-2016 o godz 00:00 przez: Karolina Jaros | Empik recenzuje
Książka bardzo przypadła mi do gustu bo nie ma w niej żadnego lania wody, są za to konkrety i rzeczowo przedstawione zagadnienia. Ciekawe, skuteczne wskazówki, wypróbowałam już niektóre, mam wrażenie że z powodzeniem. Cenię sobie sztukę zarządzania czasem, w dzisiejszych czasach to przydatna umiejętność, a najbardziej cieszę się z faktu że porady przedstawione w książce Mike'a Claytona pomogły mi odnaleźć równowagę czasową między życiem prywatnym i zawodowym-na tym najbardziej mi zależało. Z poradnikami bywa różnie, ale Zarządzanie czasem jest naprawdę dobrą książką, bo przede wszystkim skuteczną.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-07-2014 o godz 00:00 przez: ParkAleksandra
Przeczytanie takiego poradnika bardzo wiele uczy, także inaczej spojrzeć na to jak gospodarujemy swoim czasem. "Zarządzanie czasem" ma interesującą i przejrzystą formę, niektóre z tych sugestii wcieliłam w życie i jak na razie jestem zadowolona. Uczę się inaczej planować i zarządzać czasem, a tym samym moim życiem. Polecam to samo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
17-12-2018 o godz 20:06 przez: Przy kawie z ksiazka
Mike Clayton to doświadczony mówca, trener i autor kilkunastu książek. Prowadzi nas przez rozdziały swojej książki, w której odsłania tajemnice zarządzania czasem. W tym poradniku autor powie nam, jak ulepszyć niektóre z obowiązków tak, aby stały się zajęciami z wyboru, lepiej wykorzystywać czas, stać się bardziej asertywnym w braniu na siebie dodatkowych zadań, tworzyć okazje do robienia rzeczy z wyboru, delegować, nauczyć się procedury planowania i wykonywania wszystkiego na czas. Pomaga nam także poznać samych siebie i nasz stosunek do czasu. To ważna kwestia przy zmianie nawyków związanych z zarządzaniem czasu. Książka została podzielona na trzy części, a każda z nich na podrozdziały. Pierwsza część dotyczy zrozumienia siebie i przyczyn, dla których chcielibyśmy lepiej zarządzać czasem. Dodatkowo w tej części Clayton podaje sześć podstawowych technik, które pozwolą zapanować nad zadaniami i reakcjami na te zadania. Druga część dotyczy prokastynacji, multitaskingu i radzenia sobie z nimi, ustalania priorytetów, dokonywaniu wyborów między kontynuacją a odrzuceniem. Trzecia część to delegowanie zadań, omówienie metody OATS i podsumowanie zagadnień związanych z zarządzania czasem. To solidna książka, która daje nam sporo wskazówek na temat tego, jak podejść do zarządzania czasem. Czyta się ją bardzo dobrze, a sam autor puszcza nawet czasami do czytelnika oko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-08-2019 o godz 17:06 przez: anonymous
Książka napisana prostym językiem, można dużo się czegoś nowego dowiedzieć i przede wszyskim jest przejrzysta. Jest to moja pierwsza książka o takiej tematyce i daje mocne 4. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-02-2021 o godz 11:27 przez: Olga
Książka napisana, prostym, przejrzystym językiem. Bardzo dużo z niej wyniosłam. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tej serii Angielski dla seniorów. Kurs początkowy Opracowanie zbiorowe
5/5
23,77 zł

Podobne do ostatnio oglądanego