Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk Agile (okładka  miękka, 2016-03)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wykonanie produktu o dużej wartości rynkowej i osiągnięcie prawdziwego sukcesu często wymaga od menedżerów zmiany dotychczasowego podejścia. Współczesne firmy są połączonymi systemami, a samo zarządzanie dotyczy głównie ludzi i relacji. Podejście zwane zarządzaniem zwinnym czy też programowaniem zwinnym (agile) ma szczególne miejsce w nowoczesnej teorii systemów złożonych i procesach wytwarzania oprogramowania. Co istotne, wdrożenie metodologii zwinnych ułatwia realistyczne podejście do kierowania projektami czy doskonalenia zespołów i zarządzania nimi.

Książka adresowana jest przede wszystkim do kierowników zespołów, umożliwia dogłębne zrozumienie reguł rządzących pracą zespołu. Poruszono w niej takie tematy, jak:

 • teoria systemów złożonych,
 • teoria gier,
 • samoorganizacja,
 • zasada ciemności.

Zebrano i usystematyzowano znane od wielu lat klasyczne idee i techniki zarządzania, a następnie połączono je z ideą programowania zwinnego. Powstał w ten sposób spójny system idei, który powinien sobie przyswoić każdy adept zarządzania, mający pasję, ambicję i odznaczający się dążeniem do zarządzania doskonałego, wyzwalającego kreatywność zespołu i prowadzącego wprost do celu.

W książce omówiono:

 • kluczowe cechy modeli zarządzania 1.0 i 2.0,
 • podstawy teorii systemów złożonych,
 • wpływ złożoności systemów na organizację,
 • utrzymywanie aktywności, kreatywności, innowacyjności i motywacji pracowników,
 • ideę kultury rzemiosła programistycznego,
 • ciągłe doskonalenie się w ramach organizacji,
 • ideę przywództwa ukierunkowanego na cel.

"Zarządzanie 3.0" to droga do prawdziwego sukcesu!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z wykorzystaniem metodyk Agile
Autor: Appelo Jurgen
Tłumaczenie: Jakóbik Ireneusz, Pawlak Beata, Zatorska Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 411
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-25
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 242 x 170
Indeks: 18884593
średnia 4,3
5
18
4
4
3
2
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
03-05-2016 o godz 13:28 przez: Wiesław Gonciarski | Zweryfikowany zakup
O przyszłości zarządzania, albo o zarządzaniu w przyszłości, tak zatytułowałem recenzję książki Zarządzanie 3.0, gdyż mowa w niej o rozwiązaniach, które być może nastąpią (przynajmniej z polskiej perspektywy), a które dzisiaj spotkać można tylko w niektórych nowocześnie zarządzanych organizacjach.
Sam tytuł opatrzony rozszerzeniem "3.0" jest przynajmniej co nieco kontrowersyjny. Autor arbitralnie podzielił rozwój zarządzania na trzy etapy: Zarządzanie 1.0, które w wersji refleksji naukowej rozwijane było od początku XX w. gdzieś do lat 80. Zarządzanie 2.0, to dla Autora czas chwilowej mody, którą kojarzy np. z "Jednominutowym menedżerem" K.Blacharda czy "Od dobrego do wielkiego" J. Collinsa. I wreszcie Zarządzanie 3.0 to XXI wiek, czyli wiek złożoności. We. mnie całkowicie by wystarczyło opatrzyć tytuł rozszerzeniem 2.0. Ale to wszystko to drobiazgi, gdyż książka jest niezwykle ciekawa, inspirująca i na dodatek dobrze napisana.
Książka, jak sugeruje polski podtytuł jest próbą (dodajmy, bardzo udaną) wykorzystania w zarządzaniu "metodyki Agile" do kreowania nowego podejścia do zarządzania. Ale w oryginalnym wydaniu podtytuł brzmi: Czołowi zwinni programiści, rozwijanie zwinnych przywódców, bo tak na prawdę, jak deklaruje Autor napisał tę książkę przede wszystkim dla pragmatycznych przywódców.
Koncepcja zaprezentowana w książce, pomimo inspiracji informatyką, jest głęboko przesiąknięta humanistycznym myśleniem o ludziach, pracownikach i sposobach kierowania nimi. Czytelnicy znajdą w niej inspirujące przemyślenia i konkretne sugestie, jak np. motywować ludzi, jak przekazywać władzę zespołom, jak przewodzić czy rozwijać kompetencje współpracowników czy jak komunikować się i przekształcać struktury.
Książka można polecić ambitnym przedsiębiorcom i menedżerom, a powinna być obowiązkową lekturą dla naukowców (a zwłaszcza dydaktyków) zajmujących się zarządzaniem. Bez wątpliwości można ją także polecieć studentom zarządzania oraz tym wszystkim, którzy wiedzę (tu z zakresu zarządzania) cenią bardziej niż...ignorancję.
Wiem, że ta prezentacja jest zbyt długa...sorry..., ale własnie w ten sposób chciałem zwrócić uwagę na tę wartościową pozycję. Miłej lektury.
Wiesław Gonciarski
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
14-08-2018 o godz 00:14 przez: Ichtius | Zweryfikowany zakup
Doskonała książka, którą powinien przeczytać każdy manager, któremu zależy na zbudowaniu środowiska przyjaznego ludziom, środowiska w którym jego pracownicy będą wzrastać. Jest to sztandarowa pozycja Jurgena Apello, choć od momentu wydania Management 3.0 autor wydał też już kilka innych książek pomysły zawarte w tej się wciąż nie deaktualizują.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
09-12-2020 o godz 01:15 przez: Sebastian Stefański | Zweryfikowany zakup
Zamówiona książka dotarła uszkodzona (zapakowano ją niedbale z innymi książkami do koperty bąbelkowej) i posiada ślady wyraźnego użytkowania (okładka popisana długopisem). Proces reklamacji w Empik.com trwa już ponad tydzień, a zgłoszenie nie zostało dotąd rozpatrzone.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-09-2016 o godz 11:53 przez: Michał Rolewicz | Zweryfikowany zakup
Jeżeli tak jak ja nie jesteście managerami projektów, ani nie współpracujecie z zespołami developerskimi a mimo to chcecie się dowiedzieć jak wykorzystać Agile w swoich zespołach to nie czytajcie już pozostałych recenzji tylko kupcie tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-12-2016 o godz 20:22 przez: Aganiok | Zweryfikowany zakup
Książka napisana przez osobę z dużym doświadczeniem, co od razu się czuje. Przekłada się to na jej czytalność, przykłady są jasne i wzięte z życia. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-03-2020 o godz 08:01 przez: celina | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka, aby rozpocząć przygodę ze zwinnym zarządzaniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
18-02-2021 o godz 17:03 przez: Anonim
Nie miałam okazji czytać bardziej przeintelektualizowanej książki. W odmęcie odwołań do tytułów prac innych autorów, tytułów prac naukowych i artykułów z czasopism ciężko znaleźć jakąkolwiek treść. Pobieżne opracowanie kluczowych tematów, niepowiązane dygresje, brak merytoryki przedstawia przemian w procesach zarządzania bez pogłębionej analizy ośmiesza temat i nie zachęca do rozwoju oraz poszerzania kompetencji liderów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Python. Wprowadzenie Lutz Mark
5/5
126,24 zł
199,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Linux. Biblia Negus Christopher
5/5
94,30 zł
149,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego