Zamki na piasku (okładka  zintegrowana, 10.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jest rok 1915. Elizabeth Endicott, młoda bogata Amerykanka przyjeżdża do Aleppo jako świeżo upieczona absolwentka Mount Holyoke. Ma za sobą przyspieszony kurs pielęgniarstwa i choć opanowała jedynie podstawy języka ormiańskiego, w ramach wolontariatu wyjeżdża do Syrii na misję, której celem jest dostarczenie żywności i lekarstw, a także niesienie pomocy medycznej uchodźcom ocalałym z ludobójstwa Ormian podczas pierwszej wojny światowej. Na miejscu Elizabeth poznaje Armena, młodego ormiańskiego inżyniera, który właśnie stracił żonę i maleńką córeczkę. Wkrótce Armen opuszcza Aleppo i wyrusza do Egiptu, by tam wstąpić w szeregi Armii Brytyjskiej. Po wyjeździe zaczyna pisać listy do Elizabeth i właśnie wtedy dociera do niego, że jest w niej zakochany.

Wiele lat później ich amerykańska wnuczka, Laura, postanawia poznać historię swojej rodziny. Jej podróż w przeszłość staje się opowieścią o miłości, stracie i o bolesnej tajemnicy, skrywanej od pokoleń.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1113529866
Tytuł: Zamki na piasku
Tytuł oryginalny: THE SANDCASTLE GIRLS
Autor: Bohjalian Chris
Tłumaczenie: Szachnowska-Olesiejuk Zofia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-10-07
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 152 x 26 x 213
Indeks: 18019216
średnia 4,8
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
04-11-2015 o godz 10:03 przez: Katarzyna
Autor w sposób mistrzowski w tragiczne wydarzenia swoich przodków (Bohjalian ma ormiańskie korzenie) wplutł wielką miłość, a losy dwojga bohaterów pogmatwał w sposób mistrzowsku. Od razu uprzedzam wszelkie obawy. Mimo, iż historia, a w zasadzie losy Elizabeth i Armena są pogmatwane, to jednak pisarz z całości zawirowań wychodzi obronną ręką, rozplątuje je genialnie, wszystkie wątki doprowadza do końca, nic nagle nie ginie, jak to ma miejsce u wielu innych autorów.
Ogromny plus należy się pisarzowi za zręczne lawirowanie pomiędzy historią fikcyjną, a tragicznymi wydarzeniami historycznymi.
Jednak historia z 1915 roku, to nie jedyna, jaką przyjdzie poznać w trakcie lektury tej niezwykłej, genialnie skonstruowanej książki Poznajemy bowiem także losy kobiety z czasów nam współczesnych. Jak maja się one do losów Armena i Elizabeth? Tego nie zdradzę. Gorąco za to zachęcam do lektury, tej niepozornej, niezbyt grubej, ale głębokiej w swojej wymowie i pięknie, przepięknie napisanej opowieści.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-10-2015 o godz 10:19 przez: werka777
Ona, Elizabeth – bogata i wykształcona, szuka realizacji własnej siebie w miejscu tak dalekim i tak różniącym się od jej rodzinnego miasta. Beztroski świat, porzucony na rzecz malowanego przed oczyma cierpienia, staje się dla niej wyzwaniem, ale i daje jej poczucie spełnienia. Zaś nagroda, którą otrzymuje od losu, okazuje się być początkiem nowej drogi, z której już nigdy nie będzie chciała zejść.
On, Armen – inteligentny, naznaczony cierpieniem, utracił cząstkę duszy wraz ze śmiercią żony i dziecka. A jednak nie chcąc przyjąć roli idącego na śmierć baranka, postanawia walczyć w imię wolności, bo już zbyt wiele krwi musieli przelać jego niewinni, mordowani bracia. Jednakże szalejąca wojna nie odbiera mu wrażliwości, która wciąż pozostała na dnie jego serca. To właśnie Elizabeth wydobywa z jego głębin jej pokłady, rodząc w nim uczucie, o którym nie będzie mógł zapomnieć.
Czy w świecie kontrastów, cierpienia i ryzyka, w otoczeniu, w którym każdy kolejny dzień może okazać się tym ostatnim, będzie im dane odnaleźć wspólną ścieżkę? Czy spotkają się ponownie?


„Jeżeli postrzegasz pustynię jako swojego przeciwnika, przegrasz. Nikt nie pokona pustyni. Nikt nie powinien nawet próbować.”

„Zamki na piasku” to nie jest miłosna historia, która przysłaniając pozostałe wątki czyni z książki banalny, przewidywalny romans. To opowieść okraszona bólem, nadzieją, pragnieniem przetrwania i poszukiwaniem sensu istnienia, a całość tworzy wstrząsającą fabułę, której obrazy intensywnie i z ogromnym impetem zostają wyryte się w pamięci czytelnika. Rozpoczynając od pierwszego rozdziału, trafiamy w krajobraz malowany głodem i czyhającą za rogiem śmiercią. Wychudzone ciała upokorzonych ludzi, pozbawione rodziców dzieci – te będące szczęściarzami trafiając w mury sierocińców, ale i te – które nieświadomie przebywają swoją ostatnią drogę, by wkrótce udusić się w dymie celowo rozpalonego ognia. Rzeczywistość wyrywającego serce bólu, samotności, poczucia bezsilności i pustki, bo dokonana na Ormianach Rzeź każdemu zabrała kogoś bliskiego, część własnego życia. A ze zgliszczy już trudno odbudować nadzieję, której i tak w kłębowisku biedy prawie nikt nie próbował wzniecić. Owa masakra, ludobójstwo Ormian, to wydarzenia autentyczne, mające swoje dobitne miejsce na kartach krwawej historii świata. Tragedia, jaką zostali dotknięci niewinni, pochłonęła tak wiele ofiar, że przyrównuje się ją do znanego nam wszystkim Holokaustu. Chris Bohjalian, wykorzystując fakty, tworzy poruszającą fikcję, którą sprawnie splata z rzeczywistością, oferując coś tak poruszającego, że nie w sposób czytać tej książki bez mokrych od łez policzków.

Pisane listy, iskrząca w sercu nadzieja, nieśmiało i ostrożnie stawiane kroki przeradzające się w żar potężnego uczucia. Świat miłości zderza się tutaj z okrucieństwem kreowanym przez najgorsze z możliwych wizji. Gwałty na kobietach, śmierć dzieci i wybici niczym zwierzęta mężczyźni. Kontrast emocji zawarty na kartach powieści nosi czytelnika to w jedną, to w drugą stronę, zaś autor za pomocą niezwykłego talentu wpływającego na odbiorcę słowa, przyjmuje rolę huraganu, który porywa z ziemi i zwraca z powrotem w tym momencie, w którym uzna to za stosowne. Ja czułam się bezwolna i nigdy nie przypuszczałabym, że „Zamki na piasku” tak mnie pochłoną. To jedna z tych historii, która niewidzialną dłonią ściska za gardło, ale też rozpala we wnętrzu spory płomień, któremu na długi czas będzie dane się żarzyć.

Poruszające wydarzenia, skumulowane na każdej stronie kłębowisko emocji, wyjątkowi i niewątpliwie wyraziści bohaterowie oraz wciągający od pierwszej strony styl, którym autor posługuje się tworząc niesamowite dzieło – to argumenty „za”, które powinny Was przekonać do poznania tej historii. „Przeciw” nie znalazłam, więc chyba nie macie wyjścia. Polecam tym, którzy lubią klimaty walki połączone z rodzącą się miłością. Nie znajdziecie tutaj wielu scen namiętności, a jednak klimat stęsknionych za sobą dwóch połówek tworzy o wiele ciekawszą aurę, aniżeli niejedna, typowo romantyczna historia. Myślę, że „Zamki na piasku” to nie tylko kawał dobrej powieści, ale także wartościowa i warta do przemyślenia fabuła, która dała mi odwieczną i godną zapamiętania lekcję. Sądzę, że i Wy nie powinniście się rozczarować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
04-05-2016 o godz 08:52 przez: markietanka
Powieść niesamowita, powala na kolana - dosłownie!

Akcja "Zamków na piasku" rozpoczyna się w 1915 roku w Aleppo, dokąd w ramach misji humanitarnej przyjeżdża młoda Amerykanka, Elisabeth. Kobieta pochodzi z bogatej rodziny, postanawia ofiarować swój czas i swoje zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Na miejscu otacza ją bieda, głód i ranni - brak żywności i lekarstw dokucza straszliwie. Wycieńczeni Ormianie walczą o przetrwanie w trudnych dla siebie czasach. Elisabeth poznaje Armena i to spotkanie odmienia tę dwójkę, zupełnie innych i obcych sobie, ludzi. Armen jest Ormianinem, inżynierem, właśnie stracił żonę i córeczkę. Coś ich do siebie zaczyna zbliżać, jednak los ich rozdziela. Armen wyjeżdża z Aleppo, ale stale pamięta o Elisabeth, w jego sercu tli się gorące uczucie. Trafia do Brytyjskiej Armii, w której walczy, jednak jego serce i myśli są przy niedawno poznanej kobiecie.

Wiele lat później, młoda Amerykanka, Laura, ich wnuczka otrzymuje niezwykły telefon, który przewraca jej zycie do góry nogami. Postanawia wyruszyć śladami swej babki i dziadka oraz poznać ormiańskie korzenie.
Zgłębiając przeszłość swoich przodków odmienia własne życie.....

"Zamki na piasku" to przepięknie napisana saga rodzinna, pełna tajemnic. Znajdziecie w niej miłość, rozstanie, ból, tęsknotę, walkę o przetrwanie i poszukiwanie siebie. Powieść jest porywająca, przepełniona emocjami i niesamowicie klimatyczna.
Autor operuje piórem w bardzo plastyczny i obrazowy sposób, sprawiając, że wyobraźnia czytelnika szaleje. Mamy wrażenie, że sami uczestniczymy w akcji powieści.
Chris Bohjalian w genialny sposób połączył fakty z fantazją, tworząc niesamowitą opowieść, która porywa czytelnika i zabiera kawałek jego serca. Powieść jest poruszająca i wzruszająca, doskonale napisana i bardzo realna. Jestem pod dużym wrażeniem - polecam!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/05/zamki-na-piasku-chris-bohjalian.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Tomas Nevinson
5/5
37,12 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Hatszepsut
5/5
25,55 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lojalność
5/5
21,25 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krzyk Maorysów
5/5
25,55 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wybawienie
5/5
27,38 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Król monet
5/5
28,75 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złoto Maorysów
5/5
28,02 zł
43,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przyjaźń
5/5
28,75 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety Maorysów
5/5
28,02 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bogowie Maorysów
5/5
28,66 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wybór znachorki
5/5
27,38 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Instadzieci
5/5
27,48 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Silny wstrząs
5/5
28,75 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka nierządnicy
5/5
24,99 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego