Zamach na prawdę (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Odważna relacja, która rzuca nowe światło na katastrofę smoleńską, odsłaniając nieznane dotąd kulisy śledztwa w tej sprawie! Śmiała opowieść Małgorzaty Wassermann, która jako jedna z niewielu, była najbliżej tragedii.

"Zamach na prawdę" to bezkompromisowa i szczera rozmowa Bogdana Rymanowskiego i Małgorzaty Wassermann, która ujawnia szczegóły przesłuchania w Moskwie. To pierwsza publikacja, która w tak bezkompromisowy sposób ukazuje prawdę o tragedii. Córka zmarłego posła bez pardonu przedstawia najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy, opowiada o działaniach rządu, rozmowach z premierem Donaldem Tuskiem, rosyjskich agentach oraz podejrzeniu inwigilacji przez ABW i próbie werbunku przez rosyjskie służby specjalne.

Rzetelna relacja naocznego świadka wydarzeń, które nastąpiły zaraz po katastrofie. Bezkompromisowa i bardzo analityczna.

Tytuł: Zamach na prawdę
Autor: Wassermann Małgorzata , Rymanowski Bogdan
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 220
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-04-08
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 238 x 17 x 168
Indeks: 16848955
 
średnia 5
5
32
4
3
3
2
2
1
1
8
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
5/5
03-04-2015 o godz 11:55 przez: kingabor.1978
Wierzę, że książka jest autentyczna, a relacje prawdziwe. Rodziny ofiar nie kłamią, nie maja ku temu powodu, mogą być niedoinformowane, wprowadzane w błąd, ale piszą prawdziwie o traumie, którą przeżyli. Na pewno warto przeczytać, bo politycy kłamią, od zawsze! Taki zawód...
Czy ta recenzja była przydatna? 14 6
5/5
08-04-2015 o godz 23:31 przez: lenor86
Książka a raczej wywiad pokazuje prawdę o stanie Państwa Polskiego. To co zrobiła ekipa PO woła o pomstę do nieba. Ci ludzie powinni mieć zakaz sprawowania funkcji publicznych, a niestety mają wszystkie najwyższe urzędy w kraju. Winę za to ponoszą media które manipulują, wciskają i sączą ludziom propagandę od 5 lat. Jedno jest pewne, Sienkiewicz miał 100 % rację! Państwo Polskie istnieje TEORETYCZNIE!
Czy ta recenzja była przydatna? 11 4
5/5
19-04-2015 o godz 11:08 przez: anonymous
Książka wydana na czasie.Bardzo dobry wywiad rzeka dziennikarza TVN z córką ś.p.Z.Wassermanna.Przeczytałem ją w ciagu jednego dnia bo ten wywiad "wciąga".Dlatego że dziennikarz TVN-u nie występuje tu jako funkcjonariusz propagandy rzadowej,co na codzień obserwuje się w tej stacji,ale jako solidny obiektywny dziennikarz zadający konkretne pytania.Co świadczy o jego profesjonaliźmie zanikajacym już w mediach głowmego nurtu.A tym samym wywiad jest obiektywny i dlatego dobrze się go czyta.Wypowiedzi Pani M.Wassermann,dla ktorej mam duży szacunek za "walkę" o prawdę, są rownież bardzo dobre na tematy swojego ojca,tragedii smoleńskiej i brakiem chęci,a nawet utrudnianiu wyjaśnienia katastrofy przez rzad PO-PSL.Można się od niej dowiedzieć dużo ciekawych faktow w tej sprawie.Książkę polecam do przeczytania nie tylko tym którzy domyslają się co się stało 10kwietnia 2010r,ale i tym którzy chcą poznać trochę obiektywnych faktów na ten temat.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
4/5
23-04-2015 o godz 17:58 przez: soba
Przełomowa wśród publikacji dot. wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. Dziennikarz mediów głównego nurtu prowadzi spokojną, dociekliwą. ale kulturalną rozmowę z przedstawicielką rodzin smoleńskich krytycznie oceniających dotychczasowy tok śledztwa. Książka zawiera mało znane opinii publicznej fakty dot.tego co zaszło w Smoleńsku i Moskwie w 2010 r. Układ publikacji został dobrze przemyślany. Jej treść "spięto" klamrą, w której Pani Wassermann we wzruszający i ciepły sposób opowiada o życiu rodzinnym. Dzięki czemu książkę, choć dotyczącą kwestii trudnej i dramatycznej łatwo się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 1
5/5
14-04-2015 o godz 06:49 przez: anonymous
Książka jest wywiadem Bogdana Rymanowskiego z Małgorzatą Wasserman. Bogdan Rymanowski jest jednym z nielicznych dziennikarzy którzy nie pokazują swoich sympatii politycznych a Pani Małgorzata córką poległego w katastrofie smoleńskiej polityka. Książka opowiada o poszukiwaniu przez córkę przyczyn katastrofy. Pokazuje gigantyczny polski bałagan w śledztwie. Bez zawziętości, zapiekłości, chęci odwetu i zemsty córka poszukuje prawdy. Książkę czyta się tak na jednym oddechu dlatego polecam zarezerwować sobie czas bo przerw się tam nie robi.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 3
5/5
21-04-2015 o godz 09:59 przez: sedina
Zdecydowanie polecam. Czyta sie jednym tchem. Bardzo dobra książka w formie wywiadu. Świetna praca Bogdana Rymanowskiego i Małgorzaty Wassermann. Dzięki takim ludziom, którym się jeszcze chce walczyć o prawdę jest dla nas nadzieja!
Czy ta recenzja była przydatna? 5 3
23-04-2015 o godz 11:39 przez: marian
prawdziwa książka bardzo odważnej i mądrej kobiety
Czy ta recenzja była przydatna? 5 4
5/5
04-05-2015 o godz 01:04 przez: Ev.
witam,
przeczytałam ją tak szybko, jak tylko dostała się w moje ręce,a trwało to jeden wieczór. Zadziwiła mnie jedna rzecz , a pokuszę się nawet do użycia słowa "zirytowało" ale nie zaskoczyło.Wchodzę do x z kolei księgarni z zapytaniem o tę pozycję. Zakłopotana miła pani odpowiada, że niestety nie zamawiają nakładu ponieważ nikt o nią nie pytał. To brak potrzeby. ale żeby w każdej księgarni??? A przecież to już jedna z wielu księgarni pełna dennych i przekolorowanych fantastyką powieści, beznadziejnych romansideł i wiele pozycji "na zapchanie wolnego czasu" którego mi byłoby szkoda na nierealny świat. Pełne półki czegoś,co się nie sprzedaje. I jak my, obywatele,mielibyśmy chęć przeczytać coś, czego nigdzie nie ma. jak zainteresować się czymś, czego nie możemy zobaczyć (ba, dowiedzieć się przypadkiem o istnieniu takiej książki). Może zagrożenie dla najemców przybytków, nie chęć narażania się wyższym sferom. Smutne jest jednak to, że tak działa najwyraźniej polski system. Poczułam krztę komunistycznej cenzury. Mimo, że jednak jest ONA wydana i w sprzedaży internetowej. Głośno o książce p. Wasserman było tylko w tv trwam. Na innych stacjach nie spotkałam się z reklamą polecającą.Ale kto kopałby dołki pod samym sobą.
My młodzi powinniśmy się interesować krajem, w którym żyjemy. W końcu to powinna być nasza " Irlandia" którą mamy obiecaną tyle lat. I faktycznie . są też inne kraje zachodnie i północne. Które my, studenci sami musimy wybierać z pełnymi walizkami. z całym sercem pragnę podziękować p. Małgorzacie Wassermann że mogłam utwierdzić się tylko w naszych polskich przekonaniach. Jestem zawiedziona zarazem, że żyjemy w takim kraju teraźniejszym, o jaki nasi dziadkowie i pradziady nie walczyli. Przytoczę tylko to „Gdyby Dziadek żył..." .na koniec strzałem w 10-tkę jest cytat z pierwszych stron " Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego,czego nie chcą słyszeć" .
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 4
1/5
26-04-2015 o godz 04:12 przez: dogdetector
The fact is that no one died in the made for television drama entitled "Smolensk." Wassermann and her coauthor are provocateurs whose goal is to blind people with nonsense while the cabal she is part of robs regular people of their livelihoods and freedom. Its unfortunate that normal people have such trouble fathoming how fake, treacherous and deceitful this cabal is. Turn off your televisions people, ONLY LIARS are allowed there.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 8
29-04-2015 o godz 08:59 przez: irena46
(Jetem w trakcie czytanie)Z tego co już wyczytałam, dopiero czuje się co przeżywały rodziny, jakie problemy a jak traktowani przez polityków naszych rządzących czy w Rosji przez przesłuchujących.Książka pokazuje to czego nikt nie powiedział w publicznych mediach ani nie próbował pokazać.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
29-04-2015 o godz 10:11 przez: Witold Sikora
Z usługi empiku jestem zadowolony. Mogłem obserwować jak moja przesyłka wędrowała ze sklepu internetowego do miejsca odbioru. Gdy znalazła się na miejscu dostałem esmesa i ... już sobie czytam. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Jestem ciułaczem punktów PAYBACK. Często w empiku można zebrać punkty promocyjne. Niestety nie wszystkie pozycje, które można nabyć internetowo nie są dostępne w sklepach stacjonarnych co jest warunkiem uzyskania promocji. Mimo to polecam EMPIK.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
26-04-2015 o godz 00:00 przez: angildr
Książka jest trudna, bo temat trudny, szczególnie że opowiada Małgorzata Wassermann - córka jednej z ofiar katastrofy. Jednak naprawdę warto ją przeczytać, bo mam wrażenie, że to jedna z niewielu pozycji na ten temat, w której najważniejsze jest dotarcie do prawdy. Świetnie się czyta, niesamowicie ciekawa pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-04-2015 o godz 00:00 przez: Maciej Matuszewski
Bardzo długo w mojej pamięci pozostanie ta ksiaża. Całkowicie mnie wciągnęła. Pokazuje trud jaki wkłada Małgorzata Wassermann w próbę odkrycia prawdy o katastrofie smoleńskiej. Autora ujawnia informacje, które nie były podawane do informacji publicznej. Całość jest bardzo ciekawa. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
23-07-2015 o godz 10:03 przez: Bożenna Surowiec
Bardzo dobra książka.
Obsługa szybka. Jestem zadowolona.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
29-12-2015 o godz 12:26 przez: wyszczekana88
Świetna książka dla wszystkich którzy chcieliby szczerzej spojrzeć na kwestię wypadku w Smoleńsku. Prawniczka, córka polityka pokazuje na nieprawidłowości w postępowaniu, hipokryzje polityków, a nawet osób związanych z kościołem. Polecam także osobom, które uważają, że nie było zamachu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
06-01-2016 o godz 09:51 przez: killer19745
Warto przeczytać.Książka z ciekawymi informacjami na temat Smoleńska.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
1/5
24-08-2016 o godz 17:26 przez: Adam Zalewski
Kolejne "dzieło" ludzi wierzących w zamach i chcących go na siłę urealnić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-04-2015 o godz 06:36 przez: Kamila Wojciechowska
informacja o realizacji,a nastepnie odbior w empik-u bez zadnych problemow
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-07-2016 o godz 14:13 przez: Piotr Pater
Lektura obowiązkowa dla poszukujących rzetelnych informacji o Smoleńsku!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
26-09-2018 o godz 18:30 przez: Justyna Riemer
Super książka, nie mogłam się oderwać. Przeczytałam na "jednym wdechu".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

Zamach na prawdę Wassermann Małgorzata , Rymanowski Bogdan
ebook
3.5/5
(3,5/5) 1 recenzja
12,90 zł
19,90 zł

Bogdan Rymanowski jest polskim dziennikarzem i publicystą, specjalizującym się przede wszystkim w tematyce politycznej. Od wielu lat związany przede wszystkim z telewizją TVN i kanałem TVN 24. Prezenter programów informacyjnych, prowadzący m.in. program "Kawa na ławę", w którym rozmawia z najważniejszymi politykami w kraju. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Za swoją pracę wyróżniony m.in. Wiktorem oraz tytułem Dziennikarza Roku przyznawanym przez "Press".

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Biblia. Komiks Opracowanie zbiorowe
5/5
64,71 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ach ten cukier Reguła Anna
4.5/5
25,85 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Otyłość brzuszna Nosek Milena
4.5/5
26,43 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na trudne dni Ruotolo Dolindo
4.5/5
13,23 zł
19,99 zł
Inne z tego wydawnictwa After Auschwitz Schloss Eva
4/5
32,68 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego