Zakonnice odchodzą po cichu (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena..."  

Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją? Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: O czym oni mówią? Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie. Jaki ksiądz? Tam szuka się dawno zgubionego sensu. Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego? W książce znajdziecie odpowiedzi.

Tytuł: Zakonnice odchodzą po cichu
Autor: Abramowicz Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyka Polityczna
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-02-19
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 120 x 20 x 170
Indeks: 18693775
 
średnia 4,2
5
63
4
9
3
8
2
3
1
9
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
60 recenzji
04-09-2018 o godz 11:46 Danuta Modrzejewska dodał recenzję:
Lektura warta grzechu przeczytania !!. Wreszcie Marta Ambramowicz odważnie podała to co za bramą zakonu piszczy!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-07-2018 o godz 08:21 Zdzisław Damian Kozdrański dodał recenzję:
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2018 o godz 22:22 Kamila Malec dodał recenzję:
Sięgając po tę książkę sama do końca niewiedziałam czego mogę się spodziewać. Jednak przeczucie nie myliło mnie, że jest to książka budzącą sprzeczne uczucia, pełna kontrowersji i zadumy nad własnym zyciem. Poznajemy tu historie kilku sióstr które zdecydowały się opuścić zakon. Z jakich powodów? Czy każda z takich samych? Czym się kierowały podejmując taką a nie inną życiową decyzję? I jak dały sobie radę w życiu po opuszczeniu zakonnych murów? Na to pytanie odpowiecie sobie Sami po tej lekturze. Mogę tylko powiedzieć, że nie każdemu ta książka się spodoba. Jednak polecam zdecydowanie się z nią zapoznać. Warto a w szczególności, że czyta się ją bardzo szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2018 o godz 23:49 jesienne_slonko dodał recenzję:
Wielkie brawa dla Autorki, że podjęła się tak trudnego zadania i mu podołała. Temat tabu, szczególnie w środowisku chrześcijańskim!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-04-2018 o godz 15:24 Anonim dodał recenzję:
Książka, której nie da się opisać. Wciąga, intryguje, pokazuje zupełnie inną stronę chrzecijaństwa i zakonów. Punkt widzenia z perspektywy kilku osób. Na pewno jest to materiał, które otwiera oczy na pewne kwestie. Zdecydowanie dla ludzi, którzy nie lubią płytkich książek o niczym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-12-2017 o godz 08:28 Monika Bilak dodał recenzję:
Bardzo fajnie napisana. Ciekawa lektura, która otwiera oczy i poszerza horyzont o których człowiek wcześniej nie myślał.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-12-2017 o godz 14:25 Barbara Krztoń dodał recenzję:
Polecam i to bardzo. Opisana historia, która calkiem niedawno była w tv ujawniona.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-12-2017 o godz 16:35 Paulina Orzechowska dodał recenzję:
Zmusza do refleksji. Pozycja warta uwagi. Polecam wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-02-2017 o godz 20:35 anonymous dodał recenzję:
Po przeczytaniu tej książki inaczej patrzę na zakonnice i w ogóle na cały kościół. Dlaczego, mimo tylu reform, zakonnice nadal muszą być traktowane jak niewolnice i służące księży? Nie mają własnych pieniędzy, nie mogą kupić nawet gumki do włosów (dlatego wiele goli głowy, przecież pod welonem i tak nie widać), środki higieny mają wydzielane na miesiąc z góry, a każda "dodatkowa" kąpiel musi być ustalona z matką przełożoną. Podczas, gdy księża mogą żyć swobodnie, mieć telefony komórkowe, komputery i internet, chodzić na basen, uprawiać sport, zakonnicom nie wolno pokazać się nawet najbliższej rodzinie bez welonu na głowie... Straszne, ale prawdziwe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2016 o godz 11:42 Renata Lis-Świerczyńska dodał recenzję:
Warta przeczytania książka. Smutne, jak w XXI wieku można tak oficjalnie robić pranie mózgu. Cieszę się, że te które odeszły odważyły się mówić. Smutny, ale jakże prawdziwy obraz sióstr zakonnych, które są zniewalane, podporządkowywane... To trzeba przeczytać, polecam każdemu, bez względu czy wierzący, czy ateista. Smutna prawda, szkoda, że wciąż jest to faktem a nie tylko smutną historią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2016 o godz 15:18 krecik530 dodał recenzję:
działająca na psychikę ale polecam każdemu z otwartym umysłem .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-11-2016 o godz 12:04 Ewelina Opiola dodał recenzję:
Bardzo ciekawa, opisująca życia zakonne "od kuchni", pod wieloma względami zaskakująca i szokująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2016 o godz 10:40 Maja Kot dodał recenzję:
Momentami szokujący ciekawy reportaż. Marta Abramowicz dotyka problemu z kilku perspektyw, całość uzupełniona ciekawymi cytatami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2016 o godz 09:22 elzbieta dodał recenzję:
Czytając tę książkę musiałam parę razy spojrzeć na rok wydania .Sledząc losy byłych zakonnic miałam nieodparte wrażenie , że czytam historie zakonnic z okresu średniowiecza. Fala w wojsku niedorasta do "fali" w zakonie kobiecym! Mycie palcem toalet, szorowanie fug kafelek, fizyczne i psychiczne upokrzanie i to wszystko w imię przysięgi posłuszeństwa! Czy Bóg takiego posłuszeństwa oczekuje...? A pomoc biednym , opuszczonym , potrzebującym? Mam wrażenie , że kobiety idące do zakonu żeńskiego w Polsce przechodzą swoiste pranie mózgu, z wesołych , pełnych życia i poświęcenia dziewczyn zostaje wrak kobiety i depresyjna osobowość , poniżona przez przełożone... A gdzie godność człowieka ?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-09-2016 o godz 20:20 Dorotaaa dodał recenzję:
Książka godna zainteresowania. Bardzo ciekawe historie,które sprawiają,że inaczej zaczyna się patrzeć na zakony damskie i męskie oraz na samą instytucję Kościoła w Polsce. Gorąco polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2016 o godz 12:15 Ania dodał recenzję:
Warto przeczytać. Tematyka nie tylko warta zgłębienia ale i poszczególne historie kobiet intrygują i chwytają za serce. Zmusza do refleksji, przystępna ale wymagałaby szerszego kontekstu. Przydałoby się jednak pochylić nad tą palącą kwestią w naszym społeczeństwie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-09-2016 o godz 00:00 elennaba dodał recenzję:
Temat bardzo ciekawy i mam wrażenie że niezbyt często poruszany, jak gdyby był rzeczywiście w jakiś sposób tematem tabu. Marta Abramowicz zdecydowała się pokazać go światu, wynieść na światło dzienne. Zrobiła to naprawdę bardzo dobrze, ta historie nie tylko zaciekawiają, ale też poruszają i zaskakują, pokazują też świat który pozostaje szczelnie ukryty za murami klasztorów. Autorka rozprawia się też w pewien sposób z mitami które krążą wokół klasztornych tematów. Choćby z tego powodu książka wydaje mi się godna przeczytania, zainteresowania się nią bliżej. Mnie ona pozytywnie zaskoczyła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
29-08-2016 o godz 00:21 elauts dodał recenzję:
Pozycja trudna ze względu na niepopularnà tematykę oraz sposób przekazu informacji. Czasami w postaci mińi dziennika, czasami jako spis wspomnień po latach. Życie zupełnie nam nieznane a jednak bardzo namacalne. Ja w swoim życiu spotkałam dwie kobiety, które wystąpiły z zakonu. Dwie odizolowane do dziś osoby, których decyzje i emocje związane z decyzją wystąpienia z zakonu mogłam przyswoić poprzez właśnie tę książkę. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
25-08-2016 o godz 08:44 Klaudia Drusewicz dodał recenzję:
Książka lekko napisana jednak uważam żebrakuje jej szczegółów oraz rozwiniecia. Wątekzaczynasięciekawieiza szybko konczy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-08-2016 o godz 22:15 Anna Sobczak dodał recenzję:
Jedna z moich koleżanek (osoba wierząca, może nawet bardzo) była zniesmaczona, że sięgnęłam po tego typu książkę. Była przeświadczona, że Marta Abramowicz napisała kolejną książkę, która jest nagonką na Kościół i jego problemy. Zajęło mi trochę czasu, tyle ile czytałam książkę w wolnych chwilach, aby przekonać nie tylko siebie, ale przede wszystkim koleżankę, że to nie prawda. Autorka rzeczowo podchodzi do sprawy. Opisuje w jaki sposób udało jej się nawiązać kontakt z kobietami, które postanowiły pójść drogą, która wymaga dużego wyrzeczenia - siebie.
Czytając książkę można zrozumieć, co kieruje osobami podejmującymi taką drogę życia, czy później decydujących się z niej zrezygnować. Książka mówi również o współczesnych problemach Kościoła i próbuje ukazać ich przyczyny, jak się wydaje wynikające z konfliktu wynikającego ze zmiany cywilizacyjnej człowieka i braku jej oddźwięku w działaniach Kościoła - jak się może na pozór wydawać.
Książka wciąga już od pierwszego zdania. Trudno się od niej oderwać. Myślę, że Kościół jak i sami jego członkowie (przynajmniej Ci otwarci na wszelkie uwagi i komentarze) potrzebują więcej takich pozycji, które pomagają zrozumieć jego złożoność poprzez krytyczną analizę problemu metodami naukowymi i neutralność opisu zjawiska.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej Trammer Karol
4.8/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
Inne z tego wydawnictwa 50 twarzy Tindera Jędrusik Joanna
3.3/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Czy psychodeliki uratują świat Lorenc Maciej
5/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 23,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Lista. Dziennik 2005 Rottenberg Anda
5/5
31,49 zł
39,90 zł
premium 29,91 zł
Inne z tego wydawnictwa Gerard Wilk. Tancerz Rudnicka Zofia
5/5
36,99 zł
44,90 zł
premium 35,14 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak u Barei, czyli kto to powiedział Dajbor Rafał
4.6/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 32,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Fanfik Osińska Natalia
5/5
32,99 zł
36,90 zł
premium 31,34 zł
Inne z tego wydawnictwa Homobiografie Tomasik Krzysztof
4.7/5
38,49 zł
44,90 zł
premium 36,56 zł
Inne z tego wydawnictwa Festiwale wyklęte Żurawiecki Bartosz
4.5/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Kapitał w XXI wieku Piketty Thomas
3.7/5
70,99 zł
79,91 zł
premium 56,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Berlińska depresja. Dziennik Rottenberg Anda
4.7/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieci, które gorszą Nowak Artur
4.2/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Zjadanie zwierząt Foer Jonathan Safran
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Seks przyszłości. Nowa wolna miłość Witt Emily
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Kod kapitalizmu Napiórkowski Marcin
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Ina Benita. Za wcześnie na śmierć Gacek Piotr
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Praca bez sensu Graeber David
0/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 58,89 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokolenie '89. Młodzi o polskiej transformacji Sawulski Jakub
4.7/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat Graeber David
4.5/5
58,99 zł
64,90 zł
premium 47,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Nowy autorytaryzm Gdula Maciej
2.8/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziękuję za świńskie oczy Gzyra Dariusz
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 24,79 zł
Inne z tego wydawnictwa 1966. Rok, w którym eksplodowała dekada Savage Jon
0/5
48,99 zł
54,90 zł
premium 46,54 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.