Zakochany mózg i inne niezwykłe stany (okładka  miękka, 11.2021)

Oferta empik.com : 25,72 zł

25,72 zł 44,90 zł (-42%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Czy batonik może uspokoić twoją złość? Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody?

Julia Fischer zaprasza w niesamowitą podróż po świecie emocji!

Po nitce neuronów do kłębka mózgu i fascynujących procesów biochemicznych zachodzących w całym naszym organizmie. Ta przepełniona emocjami książka pozwoli nam lepiej zrozumieć uczucia i dostrzec sygnały wysyłane przez nasze ciała.

  • Co wywołuje poczucie szczęścia i czy może prowokować je muzyka?
  • Dlaczego miłość odczuwamy jak motyle w brzuchu?
  • Czy można zapanować nad naszą złością albo syndromem FOMO?
  • Skąd bierze się słodki smak zemsty?
  • Dlaczego tak ważna jest dla nas oksytocyna?

Ta lektura spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1280591473
Tytuł: Zakochany mózg i inne niezwykłe stany
Podtytuł: Odkryj, jak zmieniają cię emocje
Autor: Fischer Julia
Tłumaczenie: Grysińska Anna
Wydawnictwo: Mando
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-03
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 220 x 20 x 113
Indeks: 39963628
średnia 4,7
5
49
4
14
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
14-04-2022 o godz 14:05 przez: Monika | Zweryfikowany zakup
Książka naprawdę ciekawa, miło się czyta. Napisana przystępnym językiem, czasem aż zbyt przystępnym, dlatego dobry, bo preferowałabym więcej treści merytorycznych (mimo że jest ich sporo) niż przykładów i uproszczeń. Polecam na lekką lekturę
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-05-2022 o godz 14:39 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka niezwykle ciekawa, zawiera zarówno terminy naukowe jak i zwykle, zyciowe wyjaśnienia. Myślę tylko, ze tytuł jest trochę krzywdzący, bo porusza zdecydowanie szerszy zakres informacji niż zakochanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-01-2022 o godz 11:24 przez: Amelia | Zweryfikowany zakup
Mega fajne przykłady które pomagaj zrozumieć poruszany temat, dodatkowo ilustracje umilają czytanie. Autorka pisze wszystko jasno i zrozumiale, a do tego tłumaczy większość rzeczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2022 o godz 12:16 przez: Angelika | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa. Dużo trudnych terminów, ale jak ktoś chce, wyciągnie dla siebie to co najważniejsze:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-01-2022 o godz 23:11 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
W końcu coś nowego z zakresu psychologii i neurobiologii. Jak najbardziej na TAK!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-03-2022 o godz 21:43 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Prócz opisy zjawisk zachodzących w mózgu, zawiera wiele ciekawych wskazówek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2021 o godz 15:40 przez: Anonim
Sięgając po "Zakochany mózg i inne niezwykłe stany" Julii Fischer warto zastanowić się, czy znamy chociaż podstawowy podział: na emocje i na uczucia. Te pierwsze to ogół procesów biologicznych, drugie natomiast określamy jako subiektywne odczucie owych procesów. Tak naprawdę taka elementarna wiedza przyda nam się, by zrozumieć, jakie mechanizmy przedstawia nam autorka i jak proste bywają procesy, które w nas zachodzą. Ale najpierw od początku - o czym w ogóle jest ta książka? Otóż, jak łatwo wywnioskować z tytułu, jest o nas samych. Fischer w bardzo sprytny i przychylny sposób zademonstrowała w swoim dziele nie tylko szereg procesów i trudności, z jakimi się spotyka nasz organizm w czasie życia, ale także omawia poszczególne ważne części naszego ciała. Tak zwany "Kącik wiedzy" pomoże wam przetworzyć wiedzę, której nie mogliście pojąć w szkole na lekcji biologii. Nie tak łatwo wynieść z zajęć o ciałku migdałowatym, że odpowiedzialne jest one za lęk i agresję. "Zakochany mózg..." można więc bez problemu podpiąć pod swoiste kompendium wiedzy o neurologii, a w szczególności - naszym mózgu. Autorka prowadzi nas przez "motyle w brzuchu", uproszczone pojęcie miłości, wyjaśnia czym jest hormon przywiązania, dalej brnie przez trudne tematy wygasającej namiętności i radości, by omówić także problemu smutku, bólu, złamanego serca oraz lęku. A to dopiero wierzchołek rzeczy, które Julia Fischer postanowiła dla czytelnika rozebrać do części pierwszych i dokładnie omówić. Książka w bardzo przystępny sposób prowadzi czytelnika przez mózg, emocje i problemy każdego z nas, by w równie łatwy sposób pokazać "hej, przecież twój mózg można przeprogramować!". Tak, nie znajdziecie tu skomplikowanych wywodów naukowych, do których potrzeba dyplomu z neuropsychologii albo innej "logii". Wystarczy, że weźmiecie się za lekturę, by pojąć, że np. ucząc się, tworzymy nowe połączenia między komórkami nerwowymi, to tak zwany proces neuroplastyczności. Zmienia to funkcjonowanie naszego mózgu na takie "jakie byśmy chcieli", po prostu za pomocą uczenia się. Co więcej można powiedzieć o "Zakochanym mózgu...", to fakt, jak dobrze przygotowana jest ta książka. Zrównoważony materiał, który w odpowiednich dawkach wzbogaci waszą wiedzę, osobny kącik na tematy może nieco trudniejsze, a warte rozwinięcia oraz humorystyczne obrazki, by omawiane mechanizmy lepiej zapadły w pamięć czytelnikowi. Dzieło kończy oczywiście obfita bibliografia i indeks pojęć. Nie można powiedzieć na to żadnego "ale" poza "ale dobre!". Zdecydowanie jest to pozycja dla tego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o mózgu, dla tego, który próbuje ją usystematyzować, jak i dla każdego osobnika-czytelnika po prostu ciekawego, dlaczego miłość odczuwamy jak motyle w brzuchu. Niezależnie od wieku i praktyk czytelniczych, warto sięgnąć po "Zakochany mózg..." by lepiej zrozumieć siebie, swoje lęki, jak i swoje radości. PS. Słyszeliście kiedyś o eustresie? Nie? No to chyba wiecie, co robić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2021 o godz 12:36 przez: Lukrecja84
Dzięki temu poradnikowi możecie lepiej poznać swój mózg. Co robią endorfiny? Jak działa dopamina? Dzięki autorce doktor Julii Fischer poznałam mnóstwo ciekawostek. W książce „Zakochany mózg i inne niezwykłe stany.” znajdziecie również ciekawe rysunki. Czy wiecie, jak zachowuje się nasz mózg, gdy jesteśmy zakochani? Autorka przytacza różne badania, które miały doprowadzić neurologów i nie tylko ich do lepszego poznania pracy mózgu. Niestety niektóre z nich były bardzo bolesne i przeprowadzane na zwierzętach. Dowiedziałam się również jakie znaczenie ma ciało migdałowate w mózgu. Dzięki rysunkom mogłam przekonać się, jak wygląda mózg i co się w nim znajduje. Poznałam również co jest odpowiedzialne za uwagę, ocenę emocji i kontrolę impulsów, a także za odczuwanie bólu. Wiecie, jak działa oksytocyna i na co ma wpływ? Taka ciekawostka – przytulanie przedłuża życie. Przytulajcie przede wszystkim wasze dzieci. To ma dla nich bardzo duże znaczenie. Nowa motto: „KOCHAJ SIEBIE SAMEGO, A DOPIERO POTEM BLIŹNIEGO”. Zgadzam się z tym. Jeżeli my nie będziemy siebie akceptowali to jak zaakceptujemy innych? Inaczej, jeżeli my nie będziemy szczęśliwi to inni też nie będą szczęśliwi. Nasze nieszczęście udzieli się naszym bliskim i naszemu otoczeniu. Chcecie mieć szczęśliwe rodziny – to najpierw sprawcie, żebyście wy sami byli szczęśliwi. Dobry humor jest zaraźliwy tak samo jak zły. Pamiętajcie o tym. Autorka na swoim przykładzie opisuje, jak przeżyć ból po stracie kogoś bliskiego – zarówno po rozstaniu jak i po śmierci. Żałoba ma kilka etapów i niestety trzeba je wszystkie przejść, żeby zacząć dalej żyć. Jak wygląda wtedy nasz mózg? Jakie procesy w nim zachodzą? Poczytajcie. Ogólnie jestem zadowolona z tego poradnika. Dzięki autorce miło spędziłam czas czytając jej dzieło. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak działa mózg, co ma na niego wpływ i jak radzić sobie ze stresem to śmiało sięgnijcie po „Zakochany mózg i inne niezwykłe stany.”. Takie poradniki warto czytać. Macie ochotę na wiedzę – sięgnijcie po tą książkę. Warto wiedzieć, jak działa mózg i co ma na niego pozytywny i negatywny wpływ. Z całego serca polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-11-2021 o godz 22:15 przez: Tomasz Kosik
Dzięki Julii Fischer możemy odkryć stany, swoje stany emocjonalne. Nazwać je, oswoić. „Zakochany mózg i inne niezwykłe stany” to książka dla każdego z nas. Nie ważne po jaki gatunek literacki najchętniej sięgacie. Ta książka pozwoli sięgnąć Wam do swojej psychiki, do tego co się w niej dzieje pod wpływem różnych wydarzeń oraz emocji. Możecie znaleźć wiele ważnych odpowiedzi na to jak reaguje Wasz mózg i Wasze ciało w konkretnych sytuacjach życiowych. Co dzieje się, gdy jesteśmy szczęśliwi, gdy odczuwamy strach, złość czy też miłość? Każdy dzień wręcz „bombarduje” nas wieloma wydarzeniami, wpływając na nasze emocje. Teraz dzięki książce Julii Fischer możemy emocje te poczuć intensywnie. Dlatego, że książka ta jeszcze bardziej uświadamia nam, jakie procesy biochemiczne zachodzą w naszym organizmie. Dzięki temu możemy zrozumieć nasze uczucia, zauważyć sygnały jakie wysyła nasze ciało. A to z kolei pozwoli nam oswoić się z emocjami. Przecież bez nich nie możemy żyć. To one są nieodłącznym elementem naszego życia. Aby lepiej je poznać, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Książka Julii Fischer jest doskonałą drogą do tego, aby odkryć nasze emocjonalne stany. Gdy się czegoś boimy, gdy się na coś złościmy – teraz będziemy potrafili poprzez zrozumienie procesów zachodzących w nas samych łatwiej oswoić się z lękami. Ale i nie tylko, ponieważ autorka uświadamia nam, co wywołuje w nas poczucie szczęścia i dlaczego uczucie miłości porównujemy do motyli w brzuchu. Wydawca zapewnia nas, że lektura tej książki spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin. A ja dodam tylko, że jeśli chcecie poznać swoje JA, wejść w swoją psychikę, to koniecznie sięgnijcie po „Zakochany mózg i inne niezwykłe stany”. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego oksytocyna jest hormonem przywiązania koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jeśli pragniecie, aby Wasza namiętność nie wygasła, to książka Julii Fischer jest właśnie dla Was. Znajdziecie w tej książce wiele ciekawych rozdziałów. Każdy opisuje wiele ważnych tematów, które pozwolą nam poznać samego siebie. Zdecydowanie polecam. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Mando
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2021 o godz 18:00 przez: Ewelina
,,Uderzają w nas jak orkan. Zdmuchują nas z powierzchni ziemi, wciągają w wir, wrzucają do wody i nie pozwalają odetchnąć. Unoszą nas, dajemy się ponieść ich prądowi i wnosimy się w górę". Emocje. Którzy z nas ich nie doświadczył? Jednak skoro wiecie już jak się je odczuwa, to może najwyższy czas, byście lepiej poznali swój mózg. Dowiedzieli się w jaki sposób zachodzą, co się dzieje w waszej głowie, kiedy już do nich dochodzi. Czym są endorfiny? Co to jest ciało migdałowate? Czy wiecie jak nazywa się hormon przywiązania? Czy to prawda, że przeciwieństwa się przyciągają? Nieraz wydaje się, że to pierwsze uczucie miłości nigdy nie wygaśnie. Czy to prawda? A może trzeba pracować nad tym uczuciem, by się utrzymało, bo z braku reakcji z naszej strony całkiem traci na wartości? Znajdziecie tutaj porady na złamane serce, a także wsparcie w trudnej sytuacji. Co to jest kryzys opioidowy? Dowiecie się jak działa mózg w tych wszystkich fazach i co zrobić, by przez ból i smutek przejść jak najszybciej. No bo kiedy jesteśmy smutni, to z reguły płaczemy. Dlaczego tak jest? Czy wylane łzy w czymś nam pomagają? Dlaczego w ważnych dla nas momentach życia przeżywamy tremę? Co ona oznacza i jak ją zmniejszyć? Dlaczego czasami mamy tak silne nerwy, że mamy ochotę wyjść z siebie? W jaki sposób nasz mózg steruje zachowaniami społecznymi? Czy w ogóle coś takiego jest możliwe? Wiecie, że to ten poradnik uświadomił mi, że podczas dużych nerwów faktycznie spożywamy większą ilość słodyczy? Dlaczego tak się dzieje? Otóż naukowcy twierdzą, że przyczyną takiej zależności jest hormon, który uczestniczy w powstawaniu uczucia głodu. Tym hormonem jest grelina. Gdy tylko coś zjemy i nasz żołądek zwiększy swoją objętość, produkcja tego hormonu zostaje wstrzymana i pojawia się uczucie sytości. Zaś nadmiar stresu i brak snu niestety przyczyniają się do zwiększonej produkcji greliny, dlatego jemy więcej i poddenerwowani nawet nie zastanawiamy się nad tym co jemy, byleby tylko zjeść. Powiem wam, że mózg wciąż ma dla mnie wiele tajemnic, jednak teraz faktycznie wiem więcej:-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2021 o godz 17:58 przez: Czytajka93
Witaj czytelniku, jeśli chcesz poznać, jaki wpływ wywierają na nas niezwykłe stany, jak zmieniają się nasze emocje, sięgnij po książkę "Zakochany mózg" @juliafischer.autorin. Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Mando 🧠❤️W każdym z nas drzemie burza emocji, towarzyszą nam one cały czas, od rana do wieczora, w spokojne i burzliwe dni. Są nimi radość, lęk, ból, strach, zachwyt, głód, złość, smutek, czym są? Gdzie powstają? Dowiemy się z funkcjonowania naszego mózgu, jego tajemniczego wnętrza. 🧠❤️Dzisiaj pełną wizualizację struktur naszego mózgu możemy zobaczyć na ekranie komputera. Nasz stan zakochania mogą zobrazować naukowcy wykorzystując rezonans magnetyczny. Okazało się, że na widok zakochanej osoby układ nagrody badanego się uaktywnia, świeci jasno, był ukrwiony. Między przyjemnością, a nagrodą istnieje pewna zależność, która nigdy nie ustaje. To drganie komórek naszego ciała wywołuje wrażenie motyli łaskoczących nas w brzuchu. Stan zakochania przechodzi w miłość, im dłużej trwa tym bardziej się przywiązujemy, budzi się w nas pożądanie przypominające nałóg. Hormonem przywiązania jest oksytocyna, dostarcza nam najpiękniejszych uczuć i doznań, jakie znamy, wpływa na funkcjonowanie naszej psychiki i na relację z innymi ludźmi. 🧠❤️ Jak uniknąć stresu? Jak muzyka wpływa na ludzi? Jak działają hormony? Co daje nam szczęście? Czym jest stan zakochania? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉 . 🧠❤️ Z książki dowiedziałam jak wiele ciekawych wyjaśnień dostarczają nam chemiczne procesy zachodzące w naszym mózgu, w jaki sposób nasze hormony oddziaływują na nasz organizm i nasze emocje. Jest to książka popularno- naukowa. Lekturę czytałam z zainteresowaniem i ciekawością. Autorka @juliafischer.autorin daje nam wskazówki dotyczące w jaki sposób zawalczyć lęk lub stres, żyć szczęśliwie oraz przedłużyć sobie życie należą się wielkie 👏. Zakończenie zawiera obszerną bibliografię oraz indeks pojęć. Zapraszam wszystkich wraz z @juliafischer.autorin 😉 w niesamowitą podróż po świecie emocji 😉.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-11-2021 o godz 18:56 przez: Aleksandra
Na co dzień nie zastanawiamy się nad pracą naszego mózgu. Dlaczego odczuwamy motyle w brzuchu? Dlaczego odczuwamy ból? Jak i dlaczego oddziałuje na nas między innymi strach, stres, zawód miłosny, trema, uczucie głodu? Na ile sposobów można przeżywać żałobę? Z odpowiedziami tym razem przychodzi Julia Fischer, znana popularyzatorka nauki i doktor nauk medycznych. Znane powiedzenie "wszystko zaczyna się w głowie" nie bez przyczyny nosi w sobie prawdę. W "Zakochany mózg i inne niezwykłe stany" poznamy, bądź przypomnimy sobie z czasów szkolnych, działanie "komputera", który nami kieruje. Autorka szczegółowo omawia budowę mózgu, która jest przedstawiona na ilustracjach, opisuje za co jego dana część odpowiada. Hormony i związki chemiczne, takie jak oksytocyna, dopamina, testosteron, serotonina w różnych sytuacjach pustoszą nasz organizm. Dzięki nim czujemy szczęście, przywiązanie, pożądanie, smutek, złość, strach. Dobrze jest poznać pracę naszego mózgu, bowiem niektórym niechcianym uczuciom można by zapobiec, albo przynajmniej zrozumieć ich działanie i je złagodzić. W każdym razie krok po kroku odkrywamy prawdę na temat drzemiących w nas emocjach. Przyznaję, że wiedzy jest dość dużo i naprawdę jest interesująca. Potrzebne jest skupienie, by dobrze zrozumieć opisywane przez autorkę procesy. Szczegółowy spis treści pozwala na powrót do lektury i konkretnego tematu, który w danej chwili nas interesuje. Nie ma co ukrywać, znajduje się tutaj trochę naukowego słownictwa i sądzę, że ciężko tego uniknąć. Czy jest przytłaczające? To już sprawa indywidualna. Natomiast pani Julia Fischer ma lekki styl, dzięki któremu książkę czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem. To nie jest lektura na jeden wieczór. Jeśli macie chęć czy potrzebę zrozumienia, na czym polega praca Waszego mózgu i poznanie podstaw powstawania emocji, to zdecydowanie polecam tę książkę. Jest dobrym źródłem na ten temat i myślę, o dziwo, że jeszcze do niego wrócę 🙂
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2021 o godz 19:45 przez: PapierowaStrona
Czy zastanawiałeś/łaś się co dzieje się w twoim mózgu, gdy się boisz, stresujesz, złościsz lub kochasz? Na te pytania i wiele więcej znajdziesz odpowiedzi w tej książce. 😉 Autorka dość szczegółowo opisuje budowę mózgu i obszary, które odpowiadają za daną reakcję. Jednak nie bój się, ta wiedza jest bardzo luźno przekazywana, język jest przystępny. Julia Fischer opisuje wiele badań naukowych, 👩‍🔬 które doprowadziły do lepszego poznania tego wspaniałego narządu. Przy czym zaznacza, że nadal nie wiemy o nim wszystkiego. Książka zawiera ilustracje, 🎨 które świetnie obrazują opisywane tematy oraz budowę mózgu. Myślę, że dzięki temu łatwiej zapamiętać informacje i wyobrazić sobie faktyczną sieć reakcji, która powstaje w organizmie. 😄 Świetnie, że autorka podaje również sposoby np. na poradzenie sobie ze stresem, strachem, fobią itp. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy i nie wiem jak wy, ale ja uważam, że znajomość pracy naszego mózgu może pomóc w wielu sferach naszego życia 😁 oraz w kontaktach z innymi ludźmi. Sam fakt, że wiemy co się z nami dzieje, gdy czujemy stres, pomoże go zminimalizować. Książka warta przeczytania, zwłaszcza przez to, że jest opisana na luzie i czuć tę swobodę. Początkowo bałam się zbyt sztywnej formy, jednak zaskoczyłam się pozytywnie. 😁
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gołas
5/5
28,63 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siostra nazisty
4.5/5
31,27 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa ADHD u dorosłych
4.7/5
27,98 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szpiedzy Watykanu
4.4/5
41,99 zł
46,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bauman
4/5
29,21 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kod róży
4.8/5
30,73 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nikt Ci nie uwierzy
4.4/5
27,24 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sieć Alice
4.5/5
25,72 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego