Zaginione dziewczyny (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 29,21 zł

29,21 zł 44,90 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet przetrzymywanych w piwnicy domu w cleveland, które zostały uratowane o wiele za późno.

"Zaginione dziewczyny" to przejmująca opowieść o Amandzie Berry, Ginie DeJesus i Michelle Knight, które zostały porwane i uwięzione. Były przetrzymywane przez ponad 10 lat. W piwnicy domu kierowcy autobusu szkolnego Ariela Castro, potwora w ludzkiej skórze, przeżyły prawdziwy koszmar. Gdy związane i skute łańcuchami cierpiały, narzeczona Castro odwiedzała go w tym samym domu i wspólnie przygotowywali romantyczne kolacje. Z niczego nie zdawała sobie sprawy.

W maju 2013 r. dziewczynom udało się uciec. Historia porwania i dramatycznego ratunku trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie.

Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który trzem kobietom zgotował prawdziwe piekło?

Tworzymy więź z osobą, która jest wobec nas agresywna.

To Syndrom Sztokholmski.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Zaginione dziewczyny
Autor: Glatt John
Tłumaczenie: Markiewicz Kinga
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-01
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 195 x 35 x 130
Indeks: 39168221
 
średnia 4,8
5
44
4
2
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
5/5
26-08-2021 o godz 18:08 przez: zaczytany.tata
„Zaginione dziewczyny” to opowieść o trzech dziewczynkach, które były przetrzymywane i więzione przez 10 lat w jednym z domów w dzielnicy Tremont w Cleveland w stanie Ohio. Amanda Berry, Ginie DeJesus, i Michelle Knight zostały porwane w latach 2002-2004 przez Ariela Castro- potwora w ludzkiej skórze, który zgotował im prawdziwe piekło. Książka ta niesie ze sobą tak dużo emocji, że ciężko właściwie ubrać je w słowa. Potworność, z którą musiałem się zmierzyć w trakcie jej czytania przekroczyła wszystkie granice mojej wyobraźni i już na zawsze pozostanie w mojej głowie. Piekło, którego doświadczyły Amanda, Ginie i Michelle to niewyobrażalna tragedia, której ofiar z każdym kolejnym rokiem przybywało. Bowiem za każdym z tych porwań stała kochająca rodzina, wyczekująca powrotu ukochanego dziecka do domu. Każdy kolejny miesiąc bez wieści o losach dziewczyn był również ogromną torturą dla ich najbliższych, czemu absolutnie nie można się dziwić. Zwyrodnialec, który dopuścił się tego potwornego czynu zabrał tym niewinnym dziewczynkom (w momencie porwania były po prostu dziećmi) każdy, najmniejszy aspekt życia. Trzymając w fatalnych warunkach odarł je właściwie z człowieczeństwa, pozbawiając resztek godności, rodziny, przyjaciół, a nawet tożsamości. Tortury, którym ofiary były poddawane były efektem szaleństwa i wynaturzenia ludzkiego na właściwie niespotykaną wcześniej skalę. Tysiące brutalnych gwałtów, skandaliczne warunki sanitarne, odmawianie pożywienia i wody, psychiczne znęcanie i rozmaite kary cielesne są tylko częścią piekła, z którym musiały się zmierzyć. „Zaginione dziewczyny” to przede wszystkim opowieść o potworze i piekle, które stworzył niewinnym ofiarom Ariel Castro. To opowieść o pomyłce matki natury (bo za taką uważam Ariela Castro), która wydała na świat niegodną jego tlenu istotę. Lecz to także opowieść o nadziei, która zarówno w sercach porwanych dziewcząt, jak i ich rodzin nigdy nie umarła. Te trzy, kruche, złamane na setki sposobów kobiety tak naprawdę nigdy się nie poddały, a ich heroiczna walka o wolność stała się symbolem, który podziwiał cały świat. Książka ta nie jest lekturą łatwą i po jej przeczytaniu pozostanie z czytelnikiem jeśli nie na całe życie, to z pewnością na długie lata. Mnie po prostu emocjonalnie pożarła, przeżuła i wypluła pozostawiając z uczuciem totalnego szoku i niedowierzania. Mimo to niesie ona również sporo nauki dla nas- społeczeństwa, w którym każdy z nas chce czuć się przede wszystkim bezpieczny… Serdecznie polecam każdemu z Was zmierzyć się z jej treścią, bo naprawdę warto. Dla mnie osobiście książka to ścisła czołówka w 2021 roku. Za przedpremierowy egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu FILIA, gdyż jest to książka kompletna, dostarczająca ogromnej dawki emocji. Bardzo, bardzo dziękuję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
31-08-2021 o godz 03:25 przez: Anonim
⭐RECENZJA PRZEDPREMIEROWA⭐ " "Zaginione dziewczyny" to przejmująca opowieść o Amandzie Berry, Ginie DeJesus i Michelle Knight, które zostały porwane i uwięzione. Były przetrzymywane przez ponad 10 lat. W piwnicy domu kierowcy autobusu szkolnego Ariela Castro, potwora w ludzkiej skórze, przeżyły prawdziwy koszmar. Gdy związane i skute łańcuchami cierpiały, narzeczona Castro odwiedzała go w tym samym domu i wspólnie przygotowywali romantyczne kolacje. Z niczego nie zdawała sobie sprawy. W maju 2013 r. dziewczynom udało się uciec. Historia porwania i dramatycznego ratunku trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który trzem kobietom zgotował prawdziwe piekło? Tworzymy więź z osobą, która jest wobec nas agresywna. To Syndrom Sztokholmski." Powyższy opis pochodzi od wydawcy 😱 Kolejna ciężka lektura za mną... Na literaturę faktu trzeba mieć dzień i ja akurat miałam, ale trzeba mieć naprawdę mocne nerwy, żeby wytrwać od samego początku do samego końca. To, co tutaj przeczytałam, przeraziło mnie i powodowało ciarki na całym ciele. Naprawdę nie mogę sobie wyobrazić tego piekła przez które przeszły bohaterki. Nie potrafię sobie wyobrazić, że może być na świecie taki potwór, jak opisany w ów książce. Nie potrafię ogarnąć jak można chcieć skrzywdzić drugiego człowieka dla chwilowej swojej przyjemności! Nigdy tego nie ogarnę! Nigdy się z tym nie pogodzę! Zawsze będzie mnie to boleć! Potworów w ludzkiej skórze jest wiele i dobrze, że są pisarze, którzy nie boją się tak ciężkiego kalibru. Piszą o tym, ukazują jak to wyglądało, pokazują jak ofiary radzą sobie po tej okropnej traumie. Oczywiście jak w życiu jest, jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej, ale najważniejsze to mieć tę opokę obok, kogoś kto będzie, kogoś kto zrozumie, kogoś kto przytuli. W takiej traumie tak naprawdę najważniejsze jest wsparcie rodziny oraz przyjaciół. Pisarz w niebywały sposób pokazał nam ten okropny świat. Świat przemocy, świat zbrodniarza, świat ofiary. Patrząc na ciężki kalbier ów lektury, pióro autora jest lekkie i przyjemne, a przez książkę się "leci". Strona ucieka za stroną i nie czuć, że powieść ma prawie 500 stron. Polecam każdemu, kto nie boi się ciężkich tematów! 😱 Powieść ma swoją premierę 1.09! 😁 Więc już bliżej niż dajej! 😁 Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @filiamrocznastrona @wydawnictwofilia @filianafaktach 🖤 😱
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-09-2021 o godz 02:01 przez: Tomasz Kosik
Ariel Castro, syn Pedro „Nona” Castro i Lilian Rodrigues. Był ulubieńcem rodziny. Lecz okazał się potworem w ludzkiej skórze. Przez ponad dziesięć lat w piwnicy swojego domu przetrzymywał Amandę Berry, Ginę DeJesus i Michelle Knight. Poznając tę historię, aż ciężko wyobrazić sobie ogrom zła, które wyrządził kierowca szkolnego autobusu. Mężczyzna zwabił przyjaciółki własnej córki pod numer 2207 przy Seymour Avenue. John Glatt w książce „Zaginione dziewczyny” szczegółowo opisuje historię trzech dziewczyn. W wyniku ponad osiemnastu miesięcy badań i wywiadów ukazuje nam historię porwania, które wstrząsnęło opinią publiczną. Zdobywając zaufanie swych ofiar zwabiał je do swojego samochodu. Grożąc, porywał, po czym więził w piwnicy, gdzie zgotował im prawdziwe piekło. Stosował przemoc psychiczną i fizyczną. Często również wykorzystywał seksualnie, a gdy jego ofiary zachodziły w ciąże, przemocą doprowadzał do poronień. To wręcz niewyobrażalne, co przeżyły jego ofiary. Zaskakujące jest to, że jego narzeczona nie była świadoma do czego dochodzi w piwnicy domu, w którym nie raz odwiedzała go urządzając romantyczne kolacje. Najbliższa rodzina mężczyzny nie podejrzewała go o takie czyny. Ariel Castro to człowiek o dwóch twarzach. Lokalna społeczność odbierała go jako pozytywnego człowieka. Często rozmawiał z rodzinami zaginionych dziewczyn, wyrażając nadzieję, na ich rychłe odnalezienie. Czytając tę książkę nie potrafiłem pojąć tego, co tkwiło w umyśle Castro. John Glatt bardzo szczegółowo opisuje kulisy tej historii. Poznajemy Ariela od jego najmłodszych lat. Zostajemy wprowadzeni w szczegóły porwań oraz tego w jaki sposób traktował swoje ofiary. To nie pojęte, wstrząsające, bulwersujące. Historia Amandy, Giny i Michelle powinna być przestrogą, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem wobec nieznanych nam osób. Problem w tym, że Castro był znany swoim ofiarom, a ten wykorzystując ich zaufanie spełniał swoje najczarniejsze fantazje. John Glatt ukazał nam historię, która nie powinna się wydarzyć. Z dbałością o każdy szczegół wprowadza nas do piekła, z którego po dziesięciu latach udało się wyrwać jego ofiarom. „Zaginione dziewczyny” to historia, którą warto poznać. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia, Filia na Faktach https://www.czyt-nik.pl/recenzje/ariel-castro-potwor-w-ludzkiej-skorze/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2021 o godz 13:42 przez: Anonim
„Więził trzy kobiety, unieruchamiał je łańcuchami i zamykał w pokojach, pozbawiał dostępu do jedzenia, toalety, prysznica. Dopuszczał się wielokrotnych gwałtów waginalnych, oralnych i analnych, stosował przemoc fizyczną i psychiczną.” Przedstawiona historia wstrząsa do głębi. Kierowca autobusu Ariel Castro, przez dziesięć lat utrzymywał w tajemnicy przed wszystkimi, swoje przerażające czyny. Ten człowiek w swoim domu, w piwnicy uwięził, przykuł łańcuchami, znęcał się psychicznie i fizycznie przez lata nad trzema dziewczynami. Nikt nigdy niczego nie zauważył. W tym samym domu z narzeczoną jadał romantyczne kolacje, bywała w nim jego rodzina, członkowie zespołu, w którym grał. Jaka to możliwe? Najbliżsi sąsiedzi zgłaszali skargi na nietypowe sytuacje, jednak policja nigdy nie dała im wiary. Dlaczego nie zareagowali odpowiednio? W maju 2013 r. dziewczynom udało się uciec. Historia Amandy Berry, Giny DeJesus i Michelle Knight jest wstrząsająca i przerażająca. Pierwsza była Michellin to ona była najdłużej uwięziona i to ona była jedyną, która odważyła się przeciwstawić swojemu oprawcy. Nieustannie ponosiła przykre konsekwencje swojego buntu. Bite, torturowane, poniżane, wyśmiewane, gwałcone, głodzone, to była ich codzienność. Gdy zachodziły w ciążę, przemocą wywoływał poronienia. Autor włożył dużo pracy i trudu, aby zebrać informacje do powstania tej książki. Jest to swoisty, przejmujący reportaż. Zeznania, ofiar, sprawcy, świadków, relacje dziennikarzy, policjantów i bardzo szczegółowo, wręcz drobiazgowo zrelacjonowany sam proces. Ukazuje portret sprawcy, jego pochodzenie, najbliższą rodziną, odejście żony, nad którą się pastwił, za milczącą zgodą innych. Sprawca często rozmawiał z rodzinami swoich ofiar, pocieszał ich. Przez innych postrzegany był pozytywnie. Pan John pisze w sposób bardzo przystępny i intrygujący. Pomimo przerażających obrazów jakie przesuwały się w mojej głowie podczas czytania, książkę czytało się szybko i lekko. Nie ma tu zbędnych opisów, wszystko idealnie ze sobą współgra. Przerażająca, smutna, dosadna historia, zapada w pamięć. Wywołała we mnie ogromne, skrajne emocje. Szaleniec zdolny do najgorszych zbrodni, aby zaspokoić swoje pragnienia. Książka uświadamia i pokazuje, jak niewiele wiemy o ludziach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Bardzo polecam, Tatiasza i jej książki :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2021 o godz 14:33 przez: Poczytaj ze mną
Lektura „Zaginione dziewczyny” to mrożący w żyłach reportaż, opowiadający potworze w ludzkiej skórze Arielu Castro. Mężczyzna ten uchodził za człowieka przeciętnego, pracującego jako kierowca szkolnego autobusu. Ten potwór to mąż i ojciec, który w swoim życiu zburzył świat wielu ludziom. Autor tej książki opowiada o tym mężczyźnie od pierwszych jego lat życia, w jakiej rodzinie się wychował, jakim był nastolatkiem i jakim stał się mężczyzną. Zobaczymy, jakie prowadził małżeństwo i z góry powiem o tym, że to nie będzie łatwa lektura, bo pełno w niej przemocy. Przemocy, która nie została wymyślona przez autora, lecz to jest namacalna przemoc, która zostawiła ślad na ciele ofiary na wiele lat lub do końca życia. „Zaginione dziewczyny" to prawdziwa historia trzech kobiet, które zostały porwane i przetrzymywane przez 10 lat w piwnicy w domu. Ariel pastwił się nad nimi, nie dając nadziej na to, że ten koszmar kiedyś się skończy. Autor opisał wszystko to co one mu opowiedziały po uwolnieniu i opowieści są bardzo skrupulatnie opisane. Nie raz musiałam odstawić tę książkę na chwilę, bo raz krew mi się w żyłach mroziła, a innym razem, krew się we mnie gotowała i czułam, że eksploduję. Pokazana jest walka o każdy dzień przeżycia. Dziewczyny wyzute z honoru, marzeń, przyszłości. Pragnące tylko tego, aby następny dzień mniej bolał. One straciły wszystko i nigdy nie tego odzyskają. Jak to możliwe, że nikt ich nie usłyszał? Jak to możliwe, że nikt nic nie zauważył w zachowaniu tego mężczyzny? Że nie przyciągnął niczyjej uwagi? Pisząc to chce mi się krzyczeć! Po rozwodzie z pierwszą żoną miał jeszcze narzeczoną, która też niczego nie zauważyła i poznamy jej słowa w tej książce. Będąc z nią już więził wszystkie trzy dziewczyny. Książka ukazuje naturę ludzką i spryt, jakim się wykazał człowiek tak bestialsko spaczony. Miał wszystko zaplanowane, zakupy dla trzech kobiet, praca, narzeczona, znajomi. Lecz nikt nic nie widział, nie słyszał, nie przypuszczał. Nie dał szans tym kobietom. Życie jest straszne, jak się okazuje, może tuż obok nas, ktoś przechodzi gehennę, a my o tym nie wiemy. Bardzo dobra książka, która na pewno zapadnie na długo w mojej głowie i zapamiętam historię tych biednych dziewczyn, które bardzo podziwiam za determinacje i siłę walki, jaką się wykazały.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-09-2021 o godz 15:36 przez: Kacper
Zaginione dziewczyny" John Glatt W maju 2013 roku Stany Zjednoczone zatrzęsły się w posadach. Oto po dziesięciu latach nieobecności zostały odnalezione trzy kobiety porwane przez psychopatę, który zachowywał pozory normalności, prowadził szkolny autobus — Ariela Castro. Mężczyzna przez lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad zakładniczkami. Splotem przypadków Michelle, Ginie i Amandzie udało się odzyskać upragnioną wolność. "Zaginione dziewczyny" to wstrząsająca historia porwanych i przetrzymywanych przez lata kobiet. Przyznam, że czytając opis wydawcy, nie spodziewałem się po tej książce, że wywoła we mnie burzę emocji. John Glatt zawarł w reportażu wszystko to, co pozwoli czytelnikowi zrozumieć postępowanie karne wobec Castro oraz jego najróżniejsze sposoby działania. Autor opisał mężczyznę jako szaleńca zdolnego do zaspokojenia własnych pragnień kosztem popełnienia nawet największej możliwej zbrodni. Sceny, które przedstawiały życie kobiet pod nieustanną kontrolą oprawcy, powodują u czytelnika narastające ze strony na stronę współczucie, wzruszenie, ale też zwątpienie, rozeźlenie, nienawiść i złość. W książce John Glatt zarysował również bardzo dokładnie problem przemocy domowej, która spotykana jest coraz częściej, a która to niesie za sobą nieodwracalne skutki, głównie w psychice ofiar. Podziwiam autora "Zaginionych dziewczyn" za zebranie tak wielu materiałów potrzebnych do stworzenia książki. Zeznań świadków, rodziny, ofiar, a nawet samego Castro; fragmentów przesłuchań, pamiętników porwanych kobiet. Do tego Glatt włożył dużo pracy w to, aby skleić w logiczną całość zebrane dokumenty — i udało mu się to w stu procentach. Czytając książkę, nie czujemy się znużeni, zniechęceni, a choć nieco sfrustrowani chcemy dalej poznawać tę jakże trudną i drastyczną opowieść. Mimo że autor często przedstawia dokładnie miejsca zdarzeń, przeszłość i przyszłość osób powiązanych, podaje multum dat, to nie są to tylko "suche" fakty. W tych informacjach jest coś lekkiego, coś, co sprawia, że chętnie je przyswajamy. "Zaginione dziewczyny" Johna Glatt'a to lektury jedynie dla czytelników o mocnych nerwach. ⭐7/10 Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Filia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-08-2021 o godz 11:54 przez: LadyPasja
30.08. Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych Ważny dzień, który zmusza do chwili skupienia i zastanowienia. Dziś o książce, która mrozi krew w żyłach, prawdziwa historia, która zostawiła masę drzazg w mojej głowie i sercu. „Zaginione dziewczyny” autorstwa John Glatt to świadectwo walki o życie Mitchell Knight, Amandy Berry i Giny DeJesus. Ich życie zniszczył potwór – Ariel Castro, kierowca szkolnego autobusu!!! Torturowane, gwałcone, poniżane, głodzone… tego piekła nie da się pojąć, takie okrucieństwo nie mieści się w głowie, a jednak to nie fikcja literacka, to straszliwa prawda. Całe to zło skrywane w domu przy Seymour Avenue 2207 w Cleveland. Potwór, który w swym domu maltretował trzy kobiety, na co dzień woził małe dzieci do szkoły, grał wraz z zespołem na ślubach i bartnictwach, występował w telewizji śniadaniowej, „pomagał” w rozwieszaniu plakatów dotyczących zaginionych… Czy tak wyśmienicie się maskował? Czy był pozornie nieskazitelny? Czy przez lata nic nie wzbudziło podejrzeń? Kilka skarg rodziców dzieci wiezionych przez niego do szkoły, kilka zgłoszeń o przemocy domowej, regularne wizyty partnerki w szpitalu z powodu pobicia… Okazało się to za mało by sprawdzić Ariela przez 10 lat!!! To opowieść o niezwykłych kobietach, które przeżyły piekło, o zrozpaczonych rodzinach, które nie straciły nadziei. To historia niezwykłej wiary w dobre zakończenie. John Glatt ukazuje również mechanizmy dotyczące zaginionych i gasnącą z każdym dniem walkę o odnalezienie tych osób i rozczarowanie rodzin związane ze stopniowym zapominaniem... To książka mocna, dosadna, szczegółowa i pozbawiona wszelkich przemilczeń. Daleka od delikatności przekazu. „Zaginione dziewczyny” niosą wielki ciężar emocjonalny, poruszają niezwykle ważny temat i zmuszają do refleksji i rozmowy o bezpieczeństwie. Gorąco polecam lekturę zwłaszcza osobom lubiącym literaturę true crime.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-09-2021 o godz 09:19 przez: Natalia 92
Zaginione dziewczyny to poruszająca opowieść, przedstawiająca tragiczne losy trzech dziewcząt. Amandy, Giny i Michelle, które zostały porwane i przetrzymywane w domu swojego oprawcy. Przez 10 lat. Dziewczyny przechodziły prawdziwe tortury, które codziennie zapewniał im ich porywacz, były poniżane, wykorzystywane, głodzenie. Kobiety prowadziły pamiętniki w czasie swojej niewoli ze szczegółami opisywały przez jakie piekło musiały przechodzić każdego dnia, przez ponad dekadę. Kobiety zamykane w pokoju, przykuwane łańcuchami, w ustach brudna, szara skarpeta, a w pokoju włączone było radio by stłumić ewentualne odgłosy. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który był kierowcą autobusu szkolnego, grał wraz ze społem na różnych uroczystościach, pomagał p poszukiwaniach zaginionych. Takim człowiekiem był właśnie Ariel Castro, potwór w ludzkiej skórze, takie okrucieństwo nie mieści się w głowie, jak można być tak okrutnym człowiekiem i zgotować taki los drugiej osobie. Najgorsze jest to, że jest to prawdziwa historia, a nie fikcja literacka. Jest to książka mocna, bardzo szczegółowa, prawdziwa, porusza bardzo ważny temat, zmuszająca do przemyśleń i dbania bardziej o bezpieczeństwo. Jest to literatura dla ludzi o mocnych nerwach, którą bardzo polecam. Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwo Filia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-09-2021 o godz 20:28 przez: thrillove
Sporo tutaj okrucieństwa i brutalnych scen. Na pewno nie jest to książka dla wrażliwych osób. Do tej pory mam w głowie odbiór porodu w zatęchłej, brudnej i zimnej piwnicy w czarnym basenie. "Łożysko umieścił w zamrażarce, zatrzymując je na pamiątkę.". Autor wszystko skrupulatnie opisał. Z początku ciężko mi było przebrnąć przez ogrom nazwisk i miejsc, ale w końcu tego wymaga true crime - faktów. Potem czytało się sprawniej. Choć nie wiem, czy to odpowiednie słowo, ponieważ zdarzało się tak, że musiałam odkładać książkę na moment, aby ochłonąć. Za dużo bestialstwa na raz. Wiecie, co mnie strasznie dotknęło? To, że te dziewczyny miały telewizję. Widziały, co się dzieje na zewnątrz, jak ich rodziny je opłakują, wygłaszają apele, matki wręcz błagają przed kamerami 'gdziekolwiek jesteś wróć do nas, proszę!'. Myślę, że lepiej wiedzieć, że dziecko nie żyje, niż każdego dnia zamęczać się tym, gdzie się teraz znajduje, czy jest bezpieczne. Przerażającym zwyczajem było jedzenie kawałka tortu w rocznicę porwania. A jeszcze bardziej potworne jest to, że Ariel angażował się w poszukiwania. Mając świadomość, że Amanda, Michelle i Gina siedzą w tej lodowatej piwnicy, związane łańcuchami z brudnymi skarpetami w zakrwawionych ustach. Mocna lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-09-2021 o godz 10:53 przez: motyle_w_glowie
„Zaginione dziewczyny” to bardzo ciężka książka. John Glatt przybliża historię porwania i przetrzymywania przez 11 lat trzech kobiet. Ariel Castro przez wiele lat więził, gwałcił, znęcał się, torturował i zamienił życie w piekło trzem młodym kobietom. Michelle Knight, Amanda Berry i Gina DeJesus doświadczyły czegoś niewyobrażalnie okrutnego i nieludzkiego z rąk człowieka, który przez lata drwił z organów ścigania oraz rodzin porwanych. Książka „Zaginione dziewczyny” bardzo mnie poruszyła. Nie była to lekka lektura. Ta książka jest bardzo przejmująca, a czytanie przedstawionej historii sprawia ogromny ból i smutek. Jestem pełna podziwu dla tych kobiet. Mimo tylu lat w niewoli, tylu cierpień i upodleń, nie poddały się, przetrwały i uciekły. Nie odniosę się za bardzo do kwestii technicznych w tej książce, ponieważ jej treść poruszyła mnie tak bardzo, że cała reszta kompletnie nie miała znaczenia. Powiem tylko, że autor podszedł do tej historii bardzo poważnie, jednak z odpowiednim wyczuciem i szacunkiem dla ofiar i ich rodzin. „Zaginione dziewczyny” to pozycja zasługująca na uwagę fanów literatury na faktach oraz czytelników o mocnych nerwach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-09-2021 o godz 14:57 przez: mamciaZksiazka
Zaginione dziewczyny" to przejmująca opowieść o Amandzie Berry, Ginie DeJesus i Michelle Knight, które zostały porwane i uwięzione przez Ariela Castro, potwora w ludzkiej skórze. Były przetrzymywane przez ponad 10lat, przeżyły prawdziwy koszmar. Jak to możliwe, że nikt nie zauważył niczego dziwnego w zachowaniu mężczyzny, który trzem kobietą zgotował prawdziwe piekło. Najlepsze książki to te, które oparte są na prawdziwych faktach fascynują z jednego powodu – opisywane w nich wydarzenia miały miejsce w prawdziwym życiu, nie są tylko fikcją literacką. John Glatt w swojej książce odsłania życie jakie przeżyły uwięzione przez tyle lat kobiety. Książka, która przeraża, bulwersuje i wzbudza skrajne emocje. Przekazuje prawdziwe ludzkie odczucia pragnienia, lęki . Jeżeli szukasz wstrząsających książek na faktach, to właśnie ta lektura powinna znaleźć się na twojej liście do przeczytania. Zdecydowanie warto sięgnąć po tą pozycję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-09-2021 o godz 17:57 przez: Marta Nowecka
Kilka dni temu swoją premierę miała książka "Zaginione dziewczyny" Johna Glatt'a. To prawdziwa historia Amandy Berry, Giny DeJesus i Michelle Knight, które zostały porwane przez jednego człowieka i przetrzymywane w jego domu przez dziesięć lat. To wstrząsająca opowieść, która wciąga jak najmroczniejszy thriller. Trzy zaginione nastolatki i oprawca, który prowadzi podwójne życie... Nie mogłam uwierzyć, że to stało się na prawdę. Wydaje nam się, że znamy naszych przyjaciół, bliskich,jednoczesnie nie zdając sobie sprawy, że to tylko pozory. Jak napisał w liście do dzieci Ariel Castro "To, że kogoś znacie, wcale nie oznacza, że macie wsiąść z nim do samochodu". Jak to się stało, że człowiek żyjący w małej społeczności, posiadający rodzinę i znajomych, potrafił tak zmanipulować otoczenie, że nikt nie domyślił, że przetrzymuje w domu trzy kobiety. Bardzo polecam tę pozycję!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-09-2021 o godz 08:23 przez: kasia.rzymowska
To było mocne. Przy tej książce co chwilę zachodziłam w głowę, jak to możliwe, że te wydarzenia naprawdę miały miejsce. Jakim sposobem porywacz był równocześnie bestialskim oprawcą i szanowanym mieszkańcem miasteczka? Ba, kierowcą szkolnego autobusu, któremu codziennie powierzane było bezpieczeństwo dzieci. Jak to możliwe, że w ciągu dość krótkiego czasu porwał trzy dziewczynki i nikt nie wpadł na jego trop? Jak to możliwe, że ofiary były przetrzymywane, katowane i napastowane przez 10 lat! I nikt ich nie odnalazł, chociaż w zasadzie wszyscy mieli je pod samym nosem? Jak to możliwe, że nawet narzeczona Ariela Castro, nie zauważyła nic podejrzanego, mimo że niejednokrotnie przebywała z nim w jego domu (w którym, w piwnicy znajdowały się uwięzione dziewczynki)? Chcecie się tego dowiedzieć? Przeczytajcie tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-10-2021 o godz 13:23 przez: jakprzezokno
Ta książka zostawiła na mnie ślad. Była mocna, momentami wręcz nieprawdopodobna. Nie mogłam przestać się dziwić jak straszna była historia porwanych dziewczyn. Wszystko było napisane bardzo rzeczowo, faktograficznie, dzięki temu łatwiej było przetrawić ciężkie emocje. Autor przedstawił tę historię w sposób bardzo dokładny, skrupulatny, z każdej możliwej strony. Mamy więc wypowiedzi sprawcy, ofiar, ich rodzin, sąsiadów i władz. Dzięki temu dostajemy pełen obraz. Wydaje mi się, że jest to książka, która na długo zostanie z czytelnikiem, zwłaszcza, że została oparta na faktach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-10-2021 o godz 16:26 przez: Tynka27
Nadal jestem w szoku. W ogromnym szoku, że takie coś się kiedyś wydarzyło! Historia dziewczyn jest opisana bardzo szczegółowo, więc ludzie o słabych nerwach nie powinny zagłębiać się w tą historię. Ogólnie bardzo polecam, książka opisuje mega ważny temat jakim jest porwanie i trwanie w cierpieniu, strachu i niewiedzy. Książka mocna, szokująca, poruszająca ale najważniejsze jest to abyśmy mówili bliskim gdzie wychodzimy i z kim wychodzimy! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i o życie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
20-10-2021 o godz 22:23 przez: Anonim
Jeszcze nigdy nie czytałam tak chaotycznie napisanej książki. Dodatkowo tłumaczenie jest chyba zbyt "dosłowne", co powoduje, dodatkowe negatywne odczucia. Jestem na 130 stronie i męczę ją dalej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2021 o godz 08:58 przez: Paulina Liśka
Książka świetna , mocna , pomimo brutalnej treści i niestety historii z piekła rodem nie mogłam się oderwać , pochłonęlam ją w chwilę . Ta książka jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2021 o godz 08:13 przez: Małgorzata Buczyńska
Niesamowita książka! Czyta się bardzo szybko choć jest to ciężki temat Na długo pozostanie w mojej pamięci
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-10-2021 o godz 08:55 przez: sylwia
Książka wciąga tak że niechce się jej odkładać na chwilę ,historia mrożącą krew w żyłach!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2021 o godz 08:13 przez: Rav
Super!!! Klient zadowolony:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Przepaść Mróz Remigiusz
0/5
26,70 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pacjent Czornyj Max
4.5/5
31,68 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mord Czornyj Max
4.8/5
27,00 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Idealna para Moss Marcel
4.4/5
24,99 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne sekrety Moss Marcel
4.7/5
22,44 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dawne tajemnice Mirek Krystyna
4.8/5
25,00 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Narzeczona nazisty Wysoczańska Barbara
4.7/5
31,50 zł
44,90 zł
26,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Bestia z Buchenwaldu Czornyj Max
4.8/5
27,06 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ekstremista Mróz Remigiusz
4.7/5
24,89 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychopaci Seager Stephen
4.0/5
21,45 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jestem mordercą Czornyj Max
4.6/5
24,37 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie wiesz nic Moss Marcel
4.6/5
24,13 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Geny Ashley Euan Angus
4.9/5
24,95 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krew Czornyj Max
4.8/5
21,45 zł
42,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego