Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Ciągnij i pchaj

Zabawki dla dzieci mogą mieć różny kształt i pełnić różnorodne funkcje. Rodzice mają wiele możliwości wyboru akcesoriów i gadżetów dla swoich pociech. Problem pojawia się w momencie, gdy dalsza rodzina czy przyjaciele chcą obdarować malucha zabawką, która na pewno mu się spodoba i będzie dostosowana do jego wieku oraz potrzeb rozwojowych. Wówczas dobrym pomysłem będą zabawki do ciągnięcia oraz pchacze lub chodziki edukacyjne. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji takich zabawek. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać na prezent dla dziecka.

Zabawki na sznurku i ich ponadczasowość

Już od pokoleń małe dzieci, kiedy tylko nauczą się chodzić, chętnie ciągną za sobą różne zwierzątka czy samochody na sznurku. To dla nich świetna zabawa. Traktują wówczas swoje zabawki jak własne pieski, czy kotki. Zabawka do ciągnięcia – na sznurku, lince czy sztywnym patyku wykonanym z drewna lub tworzywa sztucznego – to tak naprawdę zwykle nieduży drobiazg, który jednak może towarzyszyć dziecku w codziennej zabawie.

Zabawki na kółkach – przyczepki z plastikowym dyszlem albo wózeczki do ciągnięcia na sznurku pozwolą na załadowanie do nich foremek do piaskownicy, ulubionych maskotek czy innych zabawek i wzięcie ich na spacer czy na plac zabaw. Dziecko może wówczas poczuć się odpowiedzialne za taką rzecz. Dzięki nim rozwija również swoje zdolności motoryczne oraz zmysł równowagi.

Zabawki do pchania

Analogiczne zadanie mają zabawki do pchania, choć ich zastosowanie może być znacznie szersze. Pchacze drewniane czy plastikowe przeznaczone są dla dzieci, które uczą się chodzić. Dzięki zabezpieczeniom na kółkach i wygodnym rączkom, usytuowanym na wysokości dłoni maluszka, ułatwiają stawianie pierwszych kroczków i dają wiele radości.

Możesz wybrać m.in. pchacze interaktywne, które nie tylko będą elementem wspierającym naukę chodzenia dla maluszka, ale również będą do niego mówiły, śpiewały mu i wydawały radosne dźwięki. Chodziki edukacyjne, jak często są one nazywane, są wspaniałym pomysłem na prezent z okazji urodzin czy na roczek dla dziecka.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno zabawki służące do ciągnięcia, jak i pchacze interaktywne znanych marek, przy których dziecko będzie się bawiło, uczyło się i nabywało nowych umiejętności. Zobacz, jakie funkcje mają takie poszczególne zabawki.

więcej

TOP - najczęściej kupowane zabawki typu ciągnij i pchaj

TOP
Janod, pociąg drewniany Straż pożarna Story
3 Janod, pociąg drewniany Straż pożarna Story Janod
5/5
56,99 zł
Promocja
58,99 zł  najniższa cena

60,05 zł  cena regularna

TOP
Smily Play, Lokomotywa Czu Czu
7 Smily Play, Lokomotywa Czu Czu Smily Play
5/5
65,99 zł
Promocja
65,99 zł  najniższa cena

71,99 zł  cena regularna

TOP
Peppa, Drewniany Samochód Z Figurką
8 Peppa, Drewniany Samochód Z Figurką Cicaboom S.R.L.
5/5
91,99 zł
Promocja
43,00 zł  najniższa cena

98,16 zł  cena regularna

TOP
iWood, Konik do ciagnięcia na sznurku drewniany
10 iWood, Konik do ciagnięcia na sznurku drewniany IWOOD
5/5
19,99 zł
Promocja
18,99 zł  najniższa cena

34,27 zł  cena regularna

TOP
Janod, pchacz Kot
14 Janod, pchacz Kot Janod
5/5
259,99 zł
Promocja
257,99 zł  najniższa cena

265,09 zł  cena regularna

TOP
Janod, ślimak do ciągnięcia z cymbałkami i bębenkiem Pure
19 Janod, ślimak do ciągnięcia z cymbałkami i bębenkiem Pure Janod
5/5
115,99 zł
Promocja
117,99 zł  najniższa cena

120,29 zł  cena regularna