Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Materiał
Marka
  • więcej
Seria
  • więcej
Bohater
Wiek
  • więcej
Płeć

Klocki – pociągi

Miniaturowe pociągi to jedne z najbardziej popularnych dziecięcych zabawek. Niektóre zestawy pozwalają zarówno na symulowanie jazdy środkiem lokomocji, jak i wcześniejszą jego konstrukcję. Zabawki tego typu rozwijają zdolność logicznego myślenia oraz wspierają motorykę dziecka. W nauce liczenia niezwykle pomocny może okazać się zestaw Lego Duplo pociąg z cyferkami. 

Pociąg pasażerski i towarowy 

Podstawowym kryterium rozróżniającym rodzaje zabawkowych pociągów jest podział na lokomotywy pasażerskie i towarowe. W przypadku niektórych bardziej zaawansowanych technologicznie zabawek (np. wielu zestawów Lego City) pociąg może być sterowany pilotem, za pomocą bluetooth. Należy jednak pamiętać, że do uruchomienia elektronicznych lokomotyw niezbędny jest odpowiedni zestaw baterii. 

Pociąg towarowy to rodzaj lokomotywy, która umożliwia załadunek. Niektóre zestawy Lego City pozwalają na symulację procesu ładowania lokomotywy za pomocą zabawkowego wózka widłowego lub dźwigu. W naszej ofercie znajdują się zestawy pozwalające na budowę stacji towarowej. W wielu kompletach znajdują się również akcesoria, jak palety do załadunku, banknoty, kłody drewna oraz klucze. Pozwala to na odwzorowanie prawdziwej stacji towarowej. 

Klocki konstrukcyjne 

Wiele z zestawów dostępnych w ofercie to właśnie klocki konstrukcyjne. Tego typu zabawki pozwalają na budowę stacji od podstaw. Zestawy tego rodzaju najbardziej rozwijają wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia u kilkulatków. W asortymencie znajdują się również układanki, dzięki którym dziecko może zbudować kolejkę, z której lokomotywa startuje. Po tym, jak dziecko ułoży w odpowiedniej kolejności klocki. Pociąg może wyruszyć. 

W naszej ofercie znajdziesz również zestawy wzbogacone o tematykę związaną z bajkami dla dzieci (np. Spiderman) oraz grami komputerowymi (np. zestaw Lego Minecraft). Przejrzyj nasz asortyment i najlepszy zestaw dla dziecka! 

więcej