Wyznania księży alkoholików (okładka  miękka, 07.2011)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czysta wódka duszy nie plami.

Te słowa zgubiły wielu z nich. Jerzego, Zygmunta, Alberta… Wydawało im się, że jeśli się napiją, będzie łatwiej. Samotność nie będzie tak bolała, przełożeni nie będą aż tak dokuczliwi. Myśleli, że to dobry sposób na oswojenie świata, na walkę z kompleksami. Czysta wódka duszy nie plami, więc to nie grzech wypić za czyjeś zdrowie. Zaczynali od kieliszka. Później była szklanka. Na koniec miarą były już tylko butelki. Co z tego, że ludzie widzą? Przecież ksiądz też jest człowiekiem. Co z tego, że po pijaku siadali za kierownicą? Wielu tak robi. Co z tego, że pijani sprawowali sakramenty? Każdemu się zdarza przyjść do pracy „na bani”.

Wyznania księży alkoholików to niezwykłe historie kapłanów wychodzących z piekła alkoholizmu. To świadectwo zmagania się z demonami, które opanowują duszę chorego człowieka – „lekarstwo na samotność” jeszcze bardziej oddalało od ludzi. Sposób na problemy z przełożonymi nie rozwiązywał. Te wyznania to opowieść o tym, jak bardzo ludzką duszę plami właśnie czysta wódka.

ID produktu: 1043834050
Tytuł: Wyznania księży alkoholików
Autor: Zasada Stanisław
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 232
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-07-27
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Indeks: 60519917
średnia 4,7
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
09-08-2011 o godz 15:02 przez: Zuzanna
Stanisław Zasada podejmuje ważny, choć w dużej mierze skrywany temat- uzależnienia alkoholowego wśród księży. Jak się okazuje, nie różnią się oni zbytnio od innych alkoholików, jednak trudniej im się przyznać do choroby ze względu na społeczną presję bycia lepszym i powołanym. Ta książka pokazuje, że trzeba ich traktować na równi, a także, że zamiast milczeć, lub rozgłaszać sensacyjne doniesienia, najlepszym sposobem pomocy jest mówienie otwarcie o tym, że spory procent księży trzeba skierować na leczenie, a przynajmniej pomóc im uświadomić sobie, że są chorzy, bo od tego zaczyna się trzeźwość. Godne polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
29-07-2011 o godz 16:46 przez: Katarzyna
Kim dla przeciętnego człowieka jest ksiądz? Z pewnością dla wielu z nas to nieskalany wzór cnót, uosobienie miłości, dobroci, moralności, którego omijają wszelkie pokusy, wzór do naśladowania, prawie święty. Co zatem ludzie z takimi wyobrażeniami powiedzą gdy na ich drodze stanie ksiądz z problemami, który wcale nie jest idealny?
Wielokrotnie zapominamy o tym, że księża to ludzie tacy sami jak my i jak każdemu z nas zdarza im się ulegać pokusom. Czasami takie uleganie przybiera poważne formy, zaczyna być niebezpieczne, przeradza się w nałóg i prowadzi do stopniowego wyniszczenia psychicznego i fizycznego organizmu.

Stanisław Zasada w swojej książce porusza dość kontrowersyjny temat księży alkoholików. Temat często bagatelizowany i ukrywany przez władze kościelne, nagłaśniany przez media w chwili gdy przybierze formy krytyczne.
Statystyki są przerażające, co dziesiąty ksiądz w Polsce ma problemy z alkoholem.
Czym to jest spowodowane? Każdy kapłan podaje inny: zbyt duża ilość obowiązków
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-07-2011 o godz 00:23 przez: justyna
Dla wielu osób kombinacja tworząca tytuł "Wyznania księży alkoholików" nie wydaje się możliwa. A jednak… Księdza – podobnie jak każdego innego człowieka – może dopaść taka czy inna choroba – alkoholizm również. Jednak od księdza jako osoby, która głosi konkretne zasady, oczekuje się, że będzie je również stosować w swoim życiu i służyć przykładem. A to nie zawsze się udaje. Trzeba wiele odwagi, by się do tego przyznać, by powiedzieć samemu sobie: „Jestem alkoholikiem”.
Alkoholizmu nie uważałam za chorobę. Po przeczytaniu tej książki zrozumiałam mechanizm wpadania w nałóg, i pojęłam, jak trudno się z niego wyrwać. Zrozumiałam, że z alkoholizmu nie można się wyleczyć, ale trzeba nauczyć się żyć ze świadomością, że w każdej chwili może się znów uaktywnić, jeśli tylko trafi na odpowiednie warunki.
To odważna i bardzo potrzebna książka, która koryguje stereotypowe równanie: ‘ksiądz=święty’ do mniej popularnego, ale jakże prawdziwego: ‘ksiądz=człowiek’.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-08-2011 o godz 15:03 przez: ladybird
Świetna, poruszająca, rzetelna książka. Myślę co prawda, że byłaby jeszcze ciekawsza, gdyby opowiadała historie nie tylko księży alkoholików, ale także alkoholików innych profesji, w końcu w każdej grupie społecznej znaleźć można „reprezentanta”, a w ten sposób książka ta mogłaby pomóc jeszcze większej ilości ludzi. Poza tym, że jest pokrzepiająca – wszystkim księżom, o których pisze Stanisław Zasada, udało się w końcu wyjść z nałogu – udziela też informacji na temat tego, gdzie się zgłosić, jeśli ma się alkoholowy problem, niekoniecznie będąc księdzem. Tematyka tej książki nie dotyczy mnie osobiście, ale lubię czytać takie „społeczne” pozycje, dlatego po nią sięgnęłam i przeczytałam z zainteresowaniem, a po lekturze byłam głęboko poruszona. Polecam, zaznaczając, że nie jest to lekka lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-10-2011 o godz 13:11 przez: dzedaj889
Po tę książkę powinni sięgnąć te osoby, które krytycznie oceniają księży i Kościół. Może wtedy uświadomią sobie jaki ciężar odpowiedzialności i zadań jest na barkach księży. Ich życie to nie tylko odprawienie mszy czy nabożeństw, ale także ciągła walka z pokusami jaki czyhają na nas wszystkich. Presja społeczeństwa wymagająca od duchownych krystalicznego życia zmusza kapłanów do ukrywania swoich słabości. Niech Ci którzy krytykują i wyzywają księży niech się zastanowią nad swoimi słowami, niech się próbują wczuć w ich sytuację i się za nich modlą. Książka warta przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Uspokój swój mózg
4.8/5
29,46 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Chwila
5/5
31,27 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł
4.7/5
41,63 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Marzenie panny Benson
4.5/5
33,29 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa O miłości
5/5
32,65 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie
4.6/5
31,59 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina
4.6/5
27,73 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko
5/5
42,37 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech
5/5
28,88 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego