Wyjątkowy dzień (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

29 lutego to szczególna data. Z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze pojawia się w kalendarzu raz na cztery lata. Po drugie, to rocznica urodzin Thais, córeczki Anne-Dauphine Julliand, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną układu nerwowego. Thais przeżyła trzy lata i dziewięć miesięcy. Miała krótkie, lecz piękne życie.

Anne-Dauphine opowiada o tym zwykłym-niezwykłym dniu, w którym Thais skończyłaby osiem lat. W tym dniu bierze oddech od pracy i obowiązków, starając się pełnią życia przeżyć każdą chwilę. W tym dniu przeszłość miesza się z teraźniejszością. Każdy gest, każde słowo nabiera wyjątkowego znaczenia, przywołuje przechowywane pieczołowicie wspomnienie, wywołując na przemian śmiech i łzy.

Niesamowita lekcja pogody i szczęścia. Piękna historia miłosna, którą czyta się jednym tchem, z oczyma pełnymi łez.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wyjątkowy dzień
Autor: Julliand Anne-Dauphine
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 228
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-02-18
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 19 x 202 x 137
Indeks: 16373730
 
średnia 4,2
5
5
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
5/5
23-02-2015 o godz 12:18 przez: jeke5
Po bestsellerowej powieści pt.,,Ślady małych stóp na piasku" Anne-Dauphine Julliand ukazała się jej kontynuacja pt. ,,Wyjątkowy dzień". Pierwszą część autorka poświęciła zmaganiom swojej dwuletniej córeczki Thais z nieuleczalną chorobą genetyczną - leukodystrofią metachromatyczną.
W drugiej część powieści wspomina Thais i w szczególny sposób przeżywa dzień 29 lutego, gdyż w tym dniu jej córeczka obchodziłaby ósme urodziny.
Anne-Dauphine Julliand to dziennikarka mieszkająca w Paryżu. 29 lutego bierze wolny dzień od wszystkich obowiązków i poświęca go na wspominanie zmarłej córeczki, na celebrowanie radosnych i smutnych chwil z nią związanych. W tym wyjątkowym dniu, który wypada raz na cztery lata przeplatają się ze sobą wydarzenia codzienne całej rodziny, teraźniejsze ze wspomnieniami, z tym co już minęło.

Mała Thais żyła tylko trzy lata i dziewięć miesięcy, ale jak stwierdził w dziecięcej niewinności jej starszy brat Gaspard miała szczęśliwe życie. ,,Umarła, kiedy jej życie dobiegło końca". Jej życie było zbyt krótkie dla serca matki, bo nie zdążyła poznać szkoły, po raz pierwszy się zakochać, pracować, urodzić dzieci. Nie zrealizowała tego o czym marzyła dla niej matka. Thais pozostawiła jednak na drodze rodziny ,,głęboki, niezatarty ślad. Była szczęśliwa. Śmiała się, płakała. Była kochana przez wszystkich. Kochała miłością, która napawała pragnieniem kochania. Wzruszała, poruszała, zachwycała." W rocznicę jej urodzin rodzice, bracia Gaspard i Arthur, siostra Azylis i opiekunka Therese przygotowują dla Thais prezenty i tort ze świeczkami.Oglądają zdjęcia i filmy. Wspominają...

,,Wyjątkowy dzień,, to książka o miłości matki do dziecka, kobiety do mężczyzny, miłości wzajemnej rodzeństwa. O przyjaźni, pokonywaniu trudności i zmaganiach z rzadką, nieuleczalną chorobą.
Ta prawdziwa historia wyciska potoki łez, bo jak matka może znieść cierpienie dziecka i ból, którego nie uśmierzają już nawet leki. Kiedy wszystkie sposoby pomocy zostały wyczerpane pozostaje już tylko dodanie otuchy. ,,Zabiegi medyczne leczą rany, ale tylko miłość pozwala zapomnieć o bólu. Tylko dodanie drugiemu otuchy przynosi ulgę w cierpieniu.,,

Postawa Anne-Dauphine Julliand i jej rodziny pokazuje, że nawet przeżywając wielkie tragedie powinniśmy doceniać życie i cieszyć się z drobnych okruchów radości. Druga córka Anne i Loica również jest chora na leukodystrofię, ale przeprowadzono u niej po urodzeniu przeszczep szpiku kostnego, który w pewnym stopniu zmienił przebieg choroby. Rodzina trzyma się razem, wspiera w trudnych chwilach, razem śmieje się i drży z niepokoju, pociesza i kocha.

Polecam tę piękną historię, która uczy pogody ducha:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-01-2017 o godz 21:19 przez: dobrerecenzje.pl

ANNE – DAUPHINE JULLIAND

WYJĄTKOWY DZIEŃ

WYDAWNICTWO ŚWIĘTY WOJCIECH

ISBN 978-83-7516-745-0


Szczęściarzem jest ten, który swoje urodziny obchodzi co cztery lata, bo urodził się 29 lutego. I taką szczęściarą jest Thais – córka autorki książki, ale tu paradoks: dziewczynka urodziła się z ciężką chorobą genetyczną układu nerwowego.
Autorka książki posiada czwórkę dzieci: dwóch synów i dwie dziewczynki.
Thais, która żyła tylko trzy latka i Azylis, która urodziła się z tą samą chorobą genetyczną.
W tej nieuleczalnej chorobie chodzi o brak jednego enzymu, który nie przewodzi impulsów nerwowych z mózgu do mięśni. Choroba najpierw atakuje układ ruchu, potem poszczególne funkcje życiowe.
Jedynym ratunkiem dla malutkiej Azylis jest przeszczep szpiku kostnego, który być może zmieni bieg wydarzeń i choroba nie będzie się rozwijać.
Czy lekarze przeszczepią szpik kostny Azylis?
Czy przeszczep się przyjmie?
O tym w swej przepięknej książce pisze autorka- matka tragicznie doświadczona przez los, ale bohatersko trwająca przy swoich dziewczynkach wraz z mężem i synami.
Matka- bohaterka nie liczy bezsennych nocy, dni spędzonych w szpitalach i ciosów, które przyjęła na swoje barki.
Przez cały ten czas walczyła na dwa fronty: próbując dodać życia do dni Thais i dodać dni do życia Azylis, a jednocześnie nie przestawała żyć.
Zmagała się z nieustającą falą przypływu, nie raz „opiła się” wody i szła na dno, ale zawsze wypływała na powierzchnię.
Ktoś może powiedzieć: „ja bym tak nie mógł”, albo „ja bym nie dał rady”, a autorka odpowiada „nawet pan nie wie do czego byłby pan zdolny dla swojego dziecka”.
„Moc miłości objawia się w cierpieniu”. Tylko miłość może zmienić wszystko. I to nie tylko miłość matczyna, czy ojcowska.

Polecam Wam Drodzy czytelnicy, tę przepiękną historię. Czyta się ją jednym tchem, płacząc, a jednocześnie śmiejąc się, bo ta matka ma w sobie tak dużo miłości, że nawet poprzez karty tej książki dzieli się z nią z nami.
Niesamowita książka, niesamowita lekcja pogody i szczęścia.
Zakończę tę recenzję ze łzami w oczach słowami „Kiedy myślimy, że już nic nie możemy zrobić, pozostaje jeszcze miłość”.
Przeczytajcie kochani - bardzo polecam.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-04-2015 o godz 10:42 przez: Anna Sikorska
Jakiś czas temu pewna osoba powiedziała mi, że dzieci niepełnosprawne los daje kobietom potrafiącym być ot tak po prostu szczęśliwymi. Taka właśnie jest bohaterka książki: szczęśliwe dzieciństwo, szczęśliwa młodość, szczęśliwe małżeństwo, szczęśliwe macierzyństwo tylko wymagania wobec dzieci troszkę za duże. Choroba córki uświadomiła ją, że nie kochała dzieci za to, że są, ale za ich postępy. Miały one być realizacją jej marzeń o idealnym dziecku. „Oczekiwałam, że zaspokoi i zaskoczy moje macierzyńskie ambicje. Oczekiwałam, że zrealizuje projekty, które naszkicowałam, czekając na jego przyjście. Podświadomie uzależniałam swoją miłość od jego sukcesu. Zrozumiałam, że aż do teraz nie kochałam swoich dzieci za to, kim są, z ich siłami i słabościami, zaletami i ułomnościami. Kochałam je takimi jakimi chciałam, żeby były. Miłością pozbawioną hojności, wymagającą. Azylis nie czytała w wieku trzech lat. Nie będzie czytać jako siedmiolatka. I w ogóle nigdy nie będzie czytać. Ale to nie oznacza, że kocham ją mniej. Miłość jaką ją darzę, nie zależy od jej zdolności czy umiejętności”.
Matka chorej dziewczynki, walcząca w myślach ze śmiercią jednej z córek uczy się kochać i doceniać ludzi takimi jakimi są: z ich ułomnościami, poczuciem humoru, nastrojami, możliwościami. Cierpienie i radość sprawiają, że tworzy dom pełen pamięci, które jest pełne sentymentu i wspomnień po zmarłej córce, ale w jej życiu nie brakuje miejsca dla żywych. Docenia każdy gest, każde słowo i chwile spędzone z dziećmi.
Teoretyczne ósme urodziny Taïs stają się pretekstem do opowiedzenia historii o całej rodzinie, ich przeżyciach i więziach, dzięki którym są silniejsi.
Książkę polecam wszystkim. Dla osób mających niepełnosprawne dzieci może być ona swoistym katharsis. „Wyjątkowy dzień” to lektura doskonała do osób, którzy lubią literaturę sentymentalną, z wolną akcję, poplątanymi wątkami, w której nie ważne jest to, co się dzieje, ale to, co czują bohaterowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-03-2015 o godz 13:42 przez: Książkowo
„Wyjątkowy dzień” to książka, w której autorka przedstawia nam dalsze losy swojej rodziny po śmierci małej Thais – bohaterki „Śladów małych stóp na piasku”.
Śmierć zawsze jest gigantycznym ciosem dla najbliższych osoby, która odeszła. Jeśli dotyka ona zaledwie kilkuletnie dziecko poczucie straty jest tym bardziej dotkliwe i druzgocące.

Anne-Dauphine Julliand na wstępie opisuje jak spędza dzień 29 lutego, który jest dniem urodzin Thais.
Autorka w sposób bardzo szczery i nie stroniąc od ukazywania emocji przybliża nam jak zmieniło się oraz jak dziś wygląda życie Julliand’ów. Opowiada o swoich dzieciach – najstarszym Gaspardzie, Azalys, która również zmaga się z leukodystrofią metachromatyczną oraz najmłodszym Arthurze, który przyszedł na świat już po odejściu Thais.

Powieść ta jest publikacją wyjątkową – dosyć krótką aczkolwiek ogromnie bogatą w treść. Anne mówi w niej o tym, że choć życie po stracie nigdy nie będzie już takie samo jak kiedyś może być ono pełnowartościowe pomimo przeżytej traumy i egzystowania we właściwie ciągle utrzymującej się niepewności wynikającej z choroby Azalys.
Jest to historia wielkiej miłości będącej nie tylko ponad śmierć, ale także spajającej całą rodzinę, która po traumie, jaka stała się ich udziałem, krok po kroku buduje swoje życie niczym feniks odradzający się z popiołów wciąż na nowo każdego dnia.
Na uwagę niewątpliwie zasługuje również fakt, iż mimo bardzo ciężkich doświadczeń rodzinę tę cechuje ogromne umiłowania życia jako otrzymanego daru, którego nie wolno zmarnować bez względu na jego długość.

Idealnym według mnie podsumowaniem stanowiącym istotę tej niezwykłej publikacji są słowa ks. Jana Twardowskiego: „…miłość na śmierć nie umiera…”
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-03-2015 o godz 00:00 przez: Gabriela Muszyńska
Autorka napisała piękną powieść o dniu, w którym jej zmarła córka obchodziłaby swoje urodziny oraz po prostu o przeżywaniu własnego życia po stracie dziecka. Temat jest bardzo ciężki, jednak autorka napisała tak pięknie i prawdziwie, że książkę chce się czytać. Mimo wszystko jest to bardzo budujący, podtrzymujący na duchu tekst.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2018 o godz 13:11 przez: Beata Robak
Piękna książka, warta przeczytania. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
5/5
19,94 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.4/5
51,92 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zeszyt w kratkę Twardowski Jan
5/5
17,77 zł
19,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.0/5
79,77 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4/5
79,14 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
3.8/5
107,66 zł
139,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.2/5
60,61 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.5/5
20,12 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte Opracowanie zbiorowe
4.1/5
80,24 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jezus Martin SJ James
4.1/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uparte serce Wade Becky
4.8/5
20,11 zł
34,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego