Wszystko za Everest (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 27,72 zł

27,72 zł 44,90 zł (-38%)
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt u dostawcy
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Kiedy 10 maja 1996 roku trzy ekipy jednocześnie dokonywały ataku szczytowego, nad Mount Everestem zerwała się burza. Zaczęła się mordercza walka o przetrwanie. Jon Krakauer przeżył.

Książka "Wszystko za Everest" trafiła na listy bestsellerów, ale wywołała też wiele kontrowersji. Stała się także źródłem inspiracji dla filmowców. Sama tragedia zaś – mimo że wydarzyła się prawie dwadzieścia lat temu – wciąż budzi emocje. Problemy opisane przez Krakauera przybrały jeszcze na sile: w komercyjnych wyprawach na Everest bierze udział coraz więcej osób, nie bacząc na zagrożenia i skutki ludzkiej ekspansji w najwyższych górach świata.

"»Wszystko za Everest« to tylko pozornie opowieść o wyprawie na Mount Everest. Jon Krakauer bowiem, opowiadając o tragicznej ekspedycji na najwyższy szczyt świata, tak naprawdę snuje opowieść o śmierci, o ludzkiej odwadze i poświęceniu. To jeden z tych reportaży, od których nie sposób się oderwać i o których nie da się zapomnieć. Mistrzowska, niemal filozoficzna przypowieść dla wszystkich, nawet tych, których wspinaczka wysokogórska zupełnie nie interesuje."
Robert Ziębiński, "Newsweek"

"Jedna z dwóch książek, które zabrałbym na bezludną wyspę."
Marcin Meller, "Playboy"

"Dla człowieka gór biblia. Dla mieszkańców nizin książka roku!"
Piotr Szabłowski, "Gazeta Wyborcza"

"Krakauer jest jednym z najlepszych pisarzy wśród alpinistów, a tragedia na Evereście w 1996 roku, której był świadkiem – jedną z najczarniejszych kart w historii himalaizmu. Z talentu pisarskiego i niezwykłego dramatyzmu wydarzeń powstała mieszanka iście wybuchowa. Lektura obowiązkowa nie tylko dla ludzi gór."
Piotr Drożdż, "Góry"

Od wydawcy:

Znakomicie napisana opowieść o losach dwóch tragicznie zakończonych wypraw komercyjnych, które wiosną 1996 roku wyruszyły na szczyt Everestu, przebojem weszła do kanonu literatury górskiej. "Wszystko za Everest" od niemal dwudziestu lat utrzymuje wysoką pozycję na liście bestsellerów, co jest zapewne zasługą wyraziście zarysowanych postaci, kapitalnej narracji, a także - last but not least - silnych emocji autora, którego najwidoczniej nurtuje swoisty „syndrom ocaleńca". Był bowiem jednym z dwóch ocalałych spośród sześciu uczestników swojej wyprawy, którzy weszli na szczyt.

Obraz wydarzeń, jaki przedstawił Krakauer, wzbudził duże kontrowersje w środowisku wspinaczkowym i w amerykańskich mediach. Jak się okazało, autor przyjął znacznie bardziej krytyczną postawę w stosunku do uczestników wyprawy konkurencyjnej, chociaż to właśnie jego zespół poniósł największe straty. Główna oś sporu skrystalizowała się wokół postaci przewodnika Anatolija Bukriejewa, podczas gdy w rzeczywistości to właśnie on przyczynił się do uratowania wszystkich członków swojej ekipy.

Niniejsza edycja jest pierwszą pełną wersją "Wszystko za Everest", która ukazuje się w Polsce. Intensywność polemiki, której odbicie znajdziemy w ostatniej części książki, nasuwa skojarzenia z burzą, jaka przetoczyła się nie tak dawno w Polsce po tragicznie zakończonej zimowej wyprawie na Broad Peak z 2013 roku.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wszystko za Everest
Autor: Krakauer Jon
Tłumaczenie: Palmowska Krystyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Numer wydania: III
Data premiery: 2015-09-23
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 29 x 132
Indeks: 17599948
 
średnia 4,6
5
91
4
24
3
4
2
3
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
62 recenzje
5/5
24-10-2015 o godz 22:20 Joanna Wilaszek dodał recenzję:
Relacja Jona Krakauera to bardzo ciekawy, obiektywny opis zdarzeń z kwietnia i maja 1996 roku. Widać, że autor zadał sobie wiele trudu, by obiektywnie zbadać sprawę. Jego relacja to połączenie wspomnień większości ocalałych uczestników tragicznej wyprawy, jak również osób, z którymi ci się kontaktowali w tamtym czasie. Wbrew temu, co wiele osób zarzuca autorowi, nie oskarża on nikogo bezpośrednio, liczne szczegóły przedstawia z różnych punktów widzenia. Nawet gdy w jednym miejscu wytyka błędy Anatolija Bukriejewa, w innym wychwala jego zasługi i odwagę. Moim zdaniem jest to najbardziej obiektywna z kilku powstałych relacji tragicznej wyprawy. Natomiast burza, jaka powstała wokół tych zdarzeń, została wywołana przez inne osoby, nie przez Jona Krakauera.
Jeśli zaś chodzi o samą książkę, jest ona bardzo dobrze napisana, czyta się ją przyjemnie i szybko, skutecznie wciąga. Zadowoli zarówno osoby znające realia gór wysokich, jak i osoby niezorientowane w tym temacie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
13-12-2015 o godz 17:06 Tomasz Błaszczyk dodał recenzję:
Świetnie napisana książka,którą czyta się jednym tchem. Nic dziwnego że była bestsellerem w wielu krajach. Autor jednak niepotrzebnie atakuje jednego z przewodników i w kolejnych wydaniach upiera się głupio przy swoim zdaniu, mimo że atakowany za swoje decyzje podjęte w dniu wejścia na wierzchołek zostaje później wielokrotnie nagradzany za bohaterstwo. Żeby w pełni poznać tamtą historię i wyrobić sobie o niej zdanie, trzeba KONIECZNIE przeczytać "Wspinaczkę" Bukriejewa /DeWalta. Za przeinaczanie faktów odejmuję Krakauerowi jedną gwiazdkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-10-2015 o godz 11:25 Patrycja Wiecheć dodał recenzję:
Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu nowego filmu "Everest", gdyż przedstawiona w nim historia bardzo mnie zaciekawiła i wzbudziła wiele emocji. Mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim "Wszystko za Everest". Jon Krakauer z dużą dokładnością przedstawił wydarzenia tragicznego maja 1966r. i dokonał wnikliwej analizy sytuacji, aby móc zrozumieć, co doprowadziło do katastrofy. Czytając ma się wrażenie, że samemu uczestniczy się w tej historii. Książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony i czyta się ją jednym tchem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
02-03-2016 o godz 08:34 MARTA KACZMARCZYK dodał recenzję:
To znakomita opowieść dotycząca prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce wiosną 1996 roku w okolicach Nepalu, a dokładnie u podnóży jak i u szczytu góry gór – Everestu. Opowieść poruszająca i wciągająca od samych początków. Początek powieści to przypomnienie znakomitości środowiska alpinistycznego, którzy to podbijali i podbili Everest.

I tak oto, krótko przed południem 29 maja 1953 roku, Hillary i Tensing zostali pierwszymi ludźmi, którzy stanęli na szczycie Everestu.

Mowa tu o wielu znanych osobistościach, którzy swoimi wyprawami przyczynili się do zdobycia najwyższej z gór. Mowa tu nie tylko o tych, którzy stanęli na samym szczycie, ale też o tych, którzy zapałali miłością do góry i z roku na rok przez wiele lat, małymi krokami przybliżali się do osiągnięcia tego marzenia w 1953 roku. Autor wspomina również tych, którzy przypłacili życiem za niedoścignione marzenia. Poza opisem wypraw, przygotowywaniem ludzkiego ciała, ale też ducha do wspinaczki na tak wysokie rejony świata, autor w precyzyjny sposób opisuje geografie i topografie samej góry. Jest to dość charakterystyczna część książki, gdyż w większości książek tego typu brak tego rodzaju informacji. Tutaj natomiast jest to ujęte w dość szczegółowy, ale nie nudny sposób.

W opinii wspinaczy i znawców formacji geologicznych Everest nie wyróżnia się szczególnie urodą. Jest zbyt bryłowaty, zbyt przysadzisty, zbyt grubo ciosany. Jednak to, czego mu nie dostaje pod względem architektonicznego wdzięku, nadrabia zwykłą, przytłaczającą masą. Leżąc na granicy Nepalu i Tybetu, wyniesiony 3700 metrów nad otaczające go doliny, Everest jawi się jako trójścienna piramida błyszczącego lodu i ciemnej, żłobionej skały.

Opisy oraz charakterystyka góry stanowią ogromny atut książki. Jednak w mojej opinii, brakuje tutaj fotografii, opracowań graficznych, mapek, które aż proszą się o ich umieszczenie. Zdaję sobie sprawę, iż wiele książek tej tematyki posiada zdjęcia i opracowania góry z każdej strony. Jednak w przypadku tej książki, aż jest to brakujący element, który powoduje obniżenie wartości całego wydania.

Poza tym jednym mankamentem, jakim jest brak zdjęć i grafiki, nie można zarzucić książce nic więcej. Po przebrnięciu, przez ciekawie opisaną charakterystykę góry i historie jaka z nią jest związana, książka zamienia się w opowieść o osiąganiu i realizowaniu swoich wyzwań. W tym przypadku było to zmierzenie się z samym sobą oraz z naturą.

Istnieją jednak ludzie, dla których rzeczy nieosiągalne mają szczególny urok. Zwykle nie są znawcami tego, co jest dla nich tak pociągające: ich ambicje i marzenia są dostatecznie silne, aby odsunąć na bok wątpliwości, które miały by osoby rozważne. Ich najsilniejszą bronią są determinacja i wiara. W najlepszym razie ludzie ci uważani są za ekscentryków, w najgorszym za szaleńców…

Największy szczyt świata miał taką swoją grupę ludzi. Ich wspinaczkowe umiejętności mieściły się w przedziale od absolutnie żadnego do bardzo niewielkich. Z pewnością nikt z nich nie dysponował takim doświadczeniem, które uprawniało by do nazwania rozsądnym celem zdobycie Everestu. trzy rzeczy były im wspólne: wiara w siebie, wielka determinacja i wytrwałość.

Opowieść zasadnicza książki dotyczy tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce po zdobyciu przez ekipy wspinaczkowe szczytu. Nagłe załamanie pogody, wątpliwej jakości przygotowanie członków wyprawy, ale też determinacja w dążeniu do celu, która to wraz ze specyficznymi warunkami jakie mają miejsce na tak dużych wysokościach spowodowały, że sytuacja w tamtym dniu stała się tak tragiczna. Książa ta, to opowieść o cenie jaką człowiek jest w stanie zapłacić, aby zrealizować swoje cele. Ale to też opowieść o człowieczeństwie, o tym, jak zachowuje się człowiek w chwili zagrożenia. Czym się kieruje i w jaki sposób podejmuje decyzje.

Wydarzenia, które przedstawia w swojej książce autor, wzbudziły wiele kontrowersji w świecie wspinaczkowym, ale również w mediach. Po tragicznych wydarzeniach, które wydarzyły się wiosną 1996 roku, gdzie z zespołu autora, zginęła największa liczba uczestników, Krakauer przedstawia krytyczne zdanie względem ocalałych członków zespołów konkurencyjnych. Największa krytyka skupiła się na Anatoliju Bukriejwie. Kontrowersje wynikają z faktu, iż to on przyczynił się do ocalenia całego swojego zespołu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2018 o godz 14:28 Iceman dodał recenzję:
Kilkadziesiąt lat temu wejście na Mount Everest uznawane było za wspinaczkowe mistrzostwo, które zdobyć udawało się tylko nielicznym. Z biegiem czasu następowała komercjalizacja Dachu Świata, przez co znalezienie się na szczycie Everestu możliwe było prawie dla każdego, kto miał sporą dozę samozaparcia, w miarę dobrą kondycję fizyczną i portfel zasobny w kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Wyprawy komercyjne stały się powszedniością na stokach Everestu, wywołując w świecie "prawdziwych" himalaistów sprzeciw i sporo kontrowersji. Latem 1996 roku w jednej z takich wypraw udział wziął dziennikarz Jon Krakauer, który jako wysłannik magazynu "Outside" z bliska miał się przyjrzeć tematowi komercjalizacji Everestu. Dzień 10 maja 1996 roku (dzień ataku szczytowego) zamiast dniem chwały stał się jedną z najczarniejszych kart w historii zdobywania najwyższej góry świata. Na stokach Everestu, w kilkudziesięciostopniowym mrozie, pośród szalejącej burzy, na zawsze spoczęło ośmiu wspinaczy. Jon Krakauer przeżył, a jego książka "Wszystko za Everest" jest relacją z tej tragicznej wyprawy, próbą znalezienia "winnych" oraz rozliczeniem się z przeszłością i własnym sumieniem. Mimo starań autora, by książka jak najwierniej oddawała wszystkie fakty związane z wyprawą, Krakauer nie ustrzegł się pewnej dozy subiektywności w opisie i ocenie wydarzeń oraz zachowań uczestników wyprawy. Kontrowersji jest tu zbyt dużo, by jednoznacznie stwierdzić, kto i kiedy "zawinił", dlatego też dokumentalną wagę tej książki niech każdy czytelnik oceni sam. Ja zachęcę Was do lektury, zwracając uwagę jedynie na aspekt literacki tego fascynującego reportażu. Otóż "Wszystko za Everest" to książka dosłownie mrożąca krew w żyłach. Czyta się ją zapominając o całym świecie wokół; kolejne słowa, zdania, akapity i strony pędzą przed oczami jak wicher tuż pod szczytem Everestu. To nagłe i nieodwracalne wchłonięcie przez lekturę to zasługa świetnego pióra Krakauera i autentyczności jego przekazu, które drastycznie kontrastują z mozołem wspinaczki, rozpaczliwym łapaniem oddechu, otępieniem, powolnym zamarzaniem i wiszącą w powietrzu katastrofą. Do relacji z wyprawy Krakauer dorzuca kilka wtrętów odnośnie taktyki w Himalajach, aklimatyzacji, a także zmian psychofizycznych miażdżących organizm ludzki pod granicą 8000 m n.p.m. Wiele z tych ciekawostek po prostu Was zamuruje. Ponadto opowieść ta obija się nie tylko o lodowo-granitowe ściany Everestu, lecz przede wszystkim o ściany ludzkiej psychiki, motywacji, pychy, fizycznej wytrzymałości. "Wszystko za Everest" wciągnie Was jak czarna dziura; czytając tę książkę nieraz poczujecie na skórze to, co czuli wspinacze uwięzieni bez tlenu, samotni, zamarzający w nocnej ciemności gdzieś na zboczu Czomolungmy. Brrr... Ten dokument przeraża i fascynuje zarazem, rodząc w głowie czytelnika stos pytań o sens zdobywania ośmiotysięczników przez zbieraninę prawie że przypadkowych osób. Książkę przeczytacie i odłożycie. Ale pytania i przeszywający duszę dreszcz pozostaną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-01-2018 o godz 13:35 Gusia dodał recenzję:
Historia Jona Krakauera przez lata budziła wiele kontrowersji, bowiem każdy z himalaistów, którzy zdecydowali się zdobyć szczyt w 1996 roku, bieg zdarzeń opisywał w zupełnie inny sposób. Skąd ta rozbieżność? Wyobraźcie siebie postrzegania świata na wysokości kilku tysięcy metrów nad poziomem morza. Rozrzedzone powietrze, mała ilość tlenu, docierającego do mózgu, szybsze bicie serca, strach i walka o przetrwanie. Czy sądzicie, że połączenie tych elementów może nie wpływu na postrzeganie otaczającej rzeczywistości? Jon Krakauer jest naszym przewodnikiem i narratorem podczas lektury, który w niezwykle plastyczny sposób opisuje poszczególne elementy podróży. Nawiązuje do do historii himalaizmu, dokładnie opowiada o wszystkich uczestnikach wypraw, przybliża nam ich biografię, umiejętności i rzeczy, które motywowały ich do rozpoczęcia wyprawy. Pozwala nam również poznać cały organizacyjny galimatias, nad którym czuwają organizatorzy. Głównym meritum tej historii jest jednak sama wędrówka, metody aklimatyzacji, niedogodności, dolegliwości związane z chorobą wysokościową czy niezwykle pomocne zastępy Szerpów oraz to, co najważniejsze - walka z naturą. Góra pokonała wielu, jest ogromnym wyzwaniem dla każdego, kto decyduje się zdobyć jej szczyt. Aby jednak dowiedzieć się, co kryją karty książki, musicie przekonać się sami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-03-2016 o godz 09:42 anonim dodał recenzję:
Kto na prawdę zainteresował się tymi tragicznymi wydarzeniami z 10 maja 1996 roku na Evereście, poznał wypowiedzi, relacje świadków różnych wypraw, dokumenty i przeczytał książkę Anatolija Bukriejewa ten będzie miał pełny obraz tamtych wydarzeń. Bohaterem i jedynym skutecznym ratownikiem w tamtej chwili był Anatolij Bukriejew, w czasie kiedy Krakauer i szerpowie z różnych wypraw trzęsąc się o własne życie leżeli spanikowani w namiocie w obozie czwartym i nie chcieli pomóc Rosjaninowi w ratowaniu życia współtowarzyszy zamarzających po przeciwnej stronie Przełęczy Południowej. Obwinianie Rosjanina przez Krakauer'a jest niezrozumiałe i kompletnie niesprawiedliwe, być może nastawione na wywołanie taniej sensacji i chęci sprzedania książki w milionowych egzemplarzach. Należy także wspomnieć, że z wyprawy Mountains Madness śmierć poniosła tylko jedna osoba - lider wyprawy Scott Fischer, reszta wspinaczy, dzięki wysiłkom Rosjanina została ocalona, podczas gdy z wyprawy Roba Halla śmierć poniosły cztery osoby, w tym dwóch przewodników. Dlatego koniecznie polecam czytelnikom prawdziwą relację tamtych wydarzeń spisaną w książce Anatolija Buriejewa "Wspinaczka", zwłaszcza , że bohater tamtych wydarzeń nie może się już dzisiaj sam obronić, gdyż spoczywa od blisko 20 lat w górach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-03-2018 o godz 00:00 Mateusz Mamon dodał recenzję:
Jest to wielka opowieść o wyprawie na najwyższy szczyt świata. Była to tragiczna wyprawa, która nie miała dobrego zakończenia. Warunki panujące w Himalajach nie są stworzone dla człowieka. Biorąc pod uwagę że 8 tyś metrów to wysokość przelotowa dla samolotów pasażerskich. Był to wielki wyczyn, biorąc pod uwagę zdobycie szczytu, jednak pogoda nie pomagała. Zejście ze szczytu okazało się niemożliwe dla niektórych zdobywców. Smutny okazał się również utworzony spór z Rosyjskim przewodnikiem Bukriejewem, do którego niektórzy mają pretensje. Człowiek oskarżany o źle podjęte decyzje. Podczas czytania książki i we mnie szalały emocjo. Ciężko było przeczytać ją obojętnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-02-2018 o godz 21:48 Daga dodał recenzję:
Dramat rozgrywał się w 1996r., a ja czułam się jak naoczny świadek tego wydarzenia (!). Książka napisana w niezwykle obrazowy sposób, bardzo przystępnie dla każdego, kto niej jest ekspertem w tematyce wysokogórskiej. Wzruszające, a zarazem smutne sytuacje przygnębiały mnie, zmuszały do zastanowienia się - co JA bym zrobiła w podobnie trudnych sytuacjach. Stchórzyłabym? Czy podjęła heroiczną walkę o życie innych osób? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie siedząc wygodnie w fotelu - to bez sensu. Po przeczytaniu tej książki mam jedną natrętną myśl, która nie daje mi spokoju... Yasuko Namba, pozostawiona naturze. Czy słusznie?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-01-2016 o godz 20:34 Joanna Szumiec dodał recenzję:
"Wszystko za Everest" to wstrząsająca, rzetelna i niesamowita relacja z niestety tragicznie zakończonej w 1996 r. wyprawie na szczyt świata. Książka została napisana w taki sposób, aby czytelnik sam poczuł niebezpieczeństwo i szacunek do gór. Czytając ją mamy wrażenie, że sami tam jesteśmy i wspinamy się razem z nimi. Autor stara się nie pominąć żadnego szczegółu. Opisuje trudne warunki życia obozowego, zimno, ból, radość, rezygnację i strach podczas zejścia w szybko zmieniających się na złe warunkach pogodowych.
Moim zdaniem książka napisana w sposób mistrzowski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-10-2015 o godz 00:00 acioran dodał recenzję:
Naprawdę dobra książka opisująca tę tragiczną w skutkach wyrawę z 1996. Głośno jest o tej książce, kontrowersje przepychanki, pretensje. Cóż takie zdarzenia, nawet o tylu latach jak widać wciąż budzę wielkie emocje i ciężko się temu dziwić. Wydaje mi się, jednak, że książka nie jest pochopna, przedstawia bardzo szeroki i wielopłaszczyznowy obraz tego co się tam wydarzyło, nie wysuwa jakichś specjalnych retensji pod czyimś adresem. Duży obiektywizm i dystans, pewnie też za sprawą czasu jaki minął. Szybko się czyta i jest bardzo interesująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-12-2018 o godz 17:30 Tomasz Szot dodał recenzję:
Nie bez powodu książka nominowana do nagrody Pulitzera... świetnie się czyta i pozostaje się cieszyć, że ktoś, kto naprawdę potrafi pisać (1) trafił do grupy osób wchodzących na szczyt najwyższej góry świata, (2) był tam w pechowo najgorszym i najtragiczniejszym okresie/sezonie. Dla uzupełnienia można sięgnąć po dwie pozycje: B. Weathersa i A. Bukriejewa, którzy również uczestniczyli w tym ataku. Odnosząc się do czyjegoś wpisu, że "Everest" Krakauera jest odpowiedzią na książkę Weathersa - to nie jest prawda, bo BW wydał swoją 3 lata po JK.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-10-2015 o godz 00:00 valenna dodał recenzję:
Bardzo szybko przeczytałam całą książkę, która jest niesamowicie wciągająca. Historia jest straszna, pouczająca no i jak najbardziej prawdziwa. Ten autentyzm robi silne wrażenie, tak samo zresztą jak praca, którą wykonał autor żeby tak dokładnie i wszechstronnie przedstawić te wydarzenia, za co jestem pełna podziwu. Widać, że miał przez te lata wiele przemyśleń na ten temat i włożył sporo pracy w dotarcie do źródła maksymalnego możliwego obiektywizmu. Przynajniej takie odniosłam wrażenie, nie było mnie tam - całe szczęście.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-03-2018 o godz 10:09 Czarna dodał recenzję:
Wyprawy Komercyjne ,czasem zadaje sobie pytanie czy one w ogóle powinny mieć miejsce ,czy to nie zniewaga Góry ,wprowadzając ludzi którzy nie są alpinistami czy himalaistami płacą za to. Książka Wszystko za Everest opowiada o takich wyprawach które miały miejsce w na wiosnę 96.W książce pokazane jest iż płacąc za" cos" grube pieniądze nie zwracamy uwagi na nic w około,brniemy aby ten cel osiągnąć za wszelką cene,popelniajac szereg błędów które doprowadzily do tragedii na Everescie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-12-2015 o godz 16:39 Marlena Tracz dodał recenzję:
Poruszająca? Tragiczna? Krytyczna? Można wiele powiedzieć o książce napisanej przez kogoś, kto próbował zmierzyć się z bóstwem i przeżył. Najlepsze jednak w tej książce jest to, że osoby, które zastanawiają się przed lekturą, po co tak naprawdę wspinać się, poświęcać zdrowie i niejednokrotnie nawet życie, żeby przez chwilę postać na szczycie, to po lekturze mimowolnie sprawdzają w wyszukiwarce ile kosztuje komercyjna wyprawa na Mount Everest i czy ich oszczędności wystarczą...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-09-2015 o godz 01:19 Dudek2241 dodał recenzję:
Dla wszystkich osób interesujących się tematem himalaizmu czy alpinizmu - pozycja obowiązkowa! Kawał dobrej, prawdziwej historii dotyczącej Góry Gór! Jednakże osoby, które szukają praktycznych porad jak się wspinać po lodzie itd. - tutaj ich nie znajdziecie! To nie jest poradnik tylko naprawdę dobrze zrelacjonowana opowieść o tym co naprawdę się stało w '96 na stokach Mount Everestu. Spore gratulacje dla Jona Krakauera - wybitnego pisarza i uznanego alpinisty!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2015 o godz 14:51 mresztik dodał recenzję:
Trzymająca w napięciu historia ludzi podejmujących jedno z największych wyzwań, jakie można sobie obrać, żyjąc na Ziemi. Opowiedziana przez nominowanego do Pulitzera uczestnika wyprawy, jednego z najlepszych reportażystów naszych czasów. Wreszcie podstawa dla scenariusza hollywoodzkiego hitu "Everest". Pozycja obowiązkowa dla każdego amatora reportażu, miłośnika wycieczek wysokogórskich. Warta polecenia w zasadzie każdemu, kto potrafi czytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-03-2018 o godz 18:31 Tomasz Cygal dodał recenzję:
Książka Krakauera to odpowiedź na książkę "EVEREST - na pewną śmierć Becka Weathersa, który po burzy zemdlał pod Everestem i wrócił do obozu na drugi dzień o własnych siłach - kiedy uznano go już za zmarłego. Krakauer rzekomo nie udzielił mu pomocy co zresztą pokazano w filmie : Everest Pozycja absolutnie polecana dla miłośników naprawdę wysokich gór. Przekonacie się jak to jest naprawdę być twardzielem w ekstremalnych warunkach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
05-10-2015 o godz 00:00 Alicja Krajewska dodał recenzję:
Wielokrotnie zastanawiałam się nad tym, co sprawia, że ludzie chcą mierzyć się z niezmierzoną potęgą górskiej przyrody. Pasja? sposób na życie? Wszystko po trochu. Czytając tą książkę udało mi się to w znacznym stopniu zrozumieć. Wszystko za Everest to opowieść niezwykle obrazowa i mocna w wyrazie. Jednocześnie ta lektura wzbudziła we mnie jeszcze większy podziw dla ludzi gór.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2015 o godz 00:00 Lore dodał recenzję:
Ta książka z pewnością może wyzwolić emocje, jest poruszająca, nawet dla faceta. Literatura związana z górami, himalaizmem, zawsze działała na moją wyobraźnię, ale książka Jona Krakauera robi to szczególnie. Lektura tym bardziej przejmująca, że autor był świadkiem owych tragicznych zdarzeń.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Przewóz Stasiuk Andrzej
4.3/5
30,24 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Chamstwo Pobłocki Kacper
4.8/5
30,24 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gambit królowej Tevis Walter
4.5/5
24,18 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezmatek Marcinów Mira
4.3/5
24,18 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wnuki Jozuego Smoleński Paweł
5/5
29,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zombie Chmielarz Wojciech
4.5/5
26,02 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wampir Chmielarz Wojciech
4.5/5
22,76 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mury Hebronu Stasiuk Andrzej
5/5
22,49 zł
24,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kucając Stasiuk Andrzej
5/5
21,55 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pusty las Sznajderman Monika
5/5
29,94 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje W cieniu Everestu Lassota Magda
4.6/5
28,39 zł
42,99 zł
strona produktu - rekomendacje Groza wokół K2 Czerwińska Anna
4.8/5
25,11 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Annapurna Herzog Maurice
4.6/5
26,23 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Atak rozpaczy Hajzer Artur
4.2/5
25,73 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Arktyczne marzenia Lopez Barry
4.6/5
41,92 zł
49,90 zł
strona produktu - rekomendacje Rozmowa z Górą Fronia Rafał
4.4/5
30,30 zł
42,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.