Wszyscy kłamią (okładka zintegrowana)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Oto człowiek! Wszystko, czego wolelibyście nie wiedzieć o sobie i innych.

Serum prawdy – niepotrzebne, konfesjonały – do lamusa, wykrywacze kłamstw – na śmietnik historii! Jest jedno miejsce, gdzie ludzie są – przynajmniej na ogół – absolutnie szczerzy: okno wyszukiwarki.

Seth Stephens-Davidowitz, filozof i doktor ekonomii, były pracownik Google’a, przeanalizował dane z wyszukiwań internetowych dotyczących między innymi rasizmu, depresji, wykorzystywania nieletnich, poczucia humoru czy preferencji seksualnych. Owocem tych badań jest książka "Wszyscy kłamią" – bestseller „New York Timesa” i „Wall Street Journal”, Książka Roku według „The Economist” i „Business Insider”.

  • Jak często ludzie NAPRAWDĘ uprawiają seks?
  • Co należy mówić na pierwszej randce, żeby nie stracić szans na drugą?
  • Ilu naprawdę jest rasistów w Ameryce?
  • Czy Freud ściemniał?
  • Czy rodzice inaczej traktują synów, a inaczej córki?
  • Jaki procent mężczyzn to geje?

Znaczna część z tego, co dotychczas myśleliśmy o ludziach, to fałsz, twierdzi Stephens-Davidowitz. Powód? Ludzie kłamią – w kwestionariuszach i rozmowach. Okłamują przyjaciół, kochanków, lekarzy i samych siebie.

Dziś nie musimy już jednak opierać się wyłącznie na deklaracjach ankietowanych. Dane z Internetu – ślady informacji, które miliardy ludzi zostawiają w Google, mediach społecznościowych, serwisach randkowych, a nawet na stronach pornograficznych – wreszcie pokazują nagą prawdę. Możemy teraz dowiedzieć się, co ludzie naprawdę myślą i czego pragną.

Wnioski? Mogą rozśmieszyć, zszokować albo głęboko zaniepokoić. Z całą pewnością jednak skłonią do refleksji nad tym, kim jest człowiek początku XXI wieku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wszyscy kłamią
Autor: Stephens-Davidowitz Seth
Tłumaczenie: Świerkocki Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-10-30
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 166 x 47
Indeks: 33427225
 
średnia 4,3
5
26
4
10
3
7
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
3/5
27-01-2020 o godz 15:13 przez: aaniaa1912
Wszyscy kłamią to znane słowa głównego bohatera seriali „Dr House" i to właśnie z nim skojarzyły mi się, gdy zobaczyłam tytuł książki pana Stephens-Davidowitza. Dobry tytuł to podstawa do przyciągnięcia uwagi. Dopiero później, zainteresowałam się o czym jest ta książka. Gdy dowiedziałam się, że opowiada o big data, to stwierdziłam, że może być ciekawie. Do tej pory niezbyt interesowałam się tym tematem, więc to był odpowiedni czas, aby się trochę podszkolić w tej kwestii. Mam niemały kłopot z oceną tej książki. Z jednej strony, były w niej rzeczy, które mnie ciekawiły. Z chęcią czytałam o tym, co udało się autorowi wyciągnąć z wyszukań w Google, co takiego umieszczają ludzie na Facebooku i jak to się mija z rzeczywistością. Z drugiej strony, spora część książki była po prostu nudna. Ciężko mi się ją czytało. Może powinnam robić dłuższe przerwy między rozdziałami, aby nie przesycić się informacjami. Jednak to nie było takie najgorsze. Uważam, że największą wadą tej książki są wnioski wysnute przez autora na podstawie wygrzebanych danych z Internetu. Z częścią z nich po prostu się nie zgadzam i myślę, że nie powinien z taką pewnością je przedstawiać. No bo jeśli ktoś, przeglądając moje wyszukiwania, znajdzie tam „jak ukryć zwłoki", „ile waży ludzka głowa" czy też „gdzie kupić kwas fluorowodorowy" to nie może w stu procentach powiedzieć, że jestem morderczynią, dlatego też uważam, że autor nie powinien przyjmować swojego wniosku za pewną rzecz. Treść książki „Wszyscy kłamią" trochę mnie zdenerwowała. Nie była to najgorsza książka, bo pojawiły się w niej nowe, nieznane do tej pory dla mnie rzeczy. Nie wpadłabym na to, żeby tyle danych wyciągnąć z Internetu i uczynić z tego swoją pracę. Niestety, mam wrażenie, że za kilka tygodni będę pamiętać jedynie negatywne emocje, jakie towarzyszyły mi podczas czytania. Szkoda.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
3/5
27-03-2020 o godz 12:18 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Nauki społeczne stają się naukami ścisłymi." Zupełnie nie tego się spodziewałam po publikacji, liczyłam na mocną pozycję popularnonaukową, a otrzymałam melanż różnorodnych tematycznie ciekawostek oscylujących wokół nadrzędnej myśli - analizy big data. Nie chcę abyście odnieśli wrażenie, że książka nie jest przyciągająca, czy nużąca, jednak nie przekonała mnie, ani jej przedstawienie, ani ujęcie zagadnień. Widocznie nie trafiła na właściwego odbiorcę, osobę, która głównie z rozrywkowej strony chce spojrzeć na współczesne społeczne trendy. Natomiast ja, sądziłam, że dzięki spotkaniu z nią, będę bliżej zrozumienia otaczającej mnie społecznej rzeczywistości. Nie można natomiast odmówić autorowi ukazania pewnych faktów z podwójnej perspektywy, tej intuicyjnej i oficjalnej, i tej wspartej statystyką, docierającej do prawdy poprzez boczne drzwi internetowych wyszukiwarek. Ten element ujęcia informacji, z innego niż dotychczas kąta, udało się zgrabnie i atrakcyjnie ukazać. Mam wrażenie, że po lekturze wiele osób stwierdzi, że wciąż mało wiedzą o sobie samych i innych. Niektóre przytoczone fakty noszą znamiona zaskoczenia i zdumienia. Ależ właśnie, czyż nie każdy z nas skrywa większe czy mniejsze tajemnice przed bliskimi, dzieli się sekretami jedynie w przestrzeni internetowej poprzez włączenie się w nurt szybkiego wyszukiwania informacji? Lecz to wszystko wiedziałam zanim sięgnęłam po ten tytuł. Seth Stephens-Davidowitz przybliża często niewygodne prawdy o ludzkich zainteresowaniach, uprzedzeniach, stereotypach, potrzeb przemocy i nienawiści. W Sieci pozostawiamy ślady prowadzące do ukrytych pragnień, marzeń, przekonań i zainteresowań. Łatwo przebić się przez ich początkowo niewidoczne intencje i pomysły. Danymi są już nie tylko słowa, ale również obrazy, a nawet emocje. Co fascynujące, pomimo odpowiednio wielkich zbiorów danych, łatwych narzędzi wyszukiwania i selekcji informacji według określonych kluczy, wciąż szalenie opornie idzie nam zrozumieć naturę ludzką, gdyż ta wymyka się wszelkim statystykom i kategoryzacjom. Tworzymy zbiory, łączymy w pary, wyszukujemy podobieństw, ogłaszamy tezy, ale i tak jednostki nie chcą się im niejako podporządkować. I to właśnie powoduje, że się szczerze uśmiecham, na szczęście wciąż nam daleko od czytania ludzkich myśli, i niech tak pozostanie już na wieki. bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
04-06-2020 o godz 00:00 przez: AlicjaSiatkowski
Dająca do myślenia książka jeśli chodzi o psychologię ludzkich zachowań, szczerze mnie zaciekawiła. Jest swego rodzaju ciekawostką, bo ileż informacji w Internecie zostawia człowiek. Wiele wniosków jakie wysnuwa autor może zaskoczyć, czyżby kłamstwo było drugą naturą człowieka? W każdym razie na pewno warto przeczytać, bo jest to ciekawe w kontekście socjologii społecznej i w gruncie rzeczy możemy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak łatwo przychodzi nam kłamać. Książka warta polecenia także dlatego, że jest lekka w stylu, zabawna, no i porusza temat, który dotyczy większości z nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-02-2021 o godz 06:19 przez: anonymous
Bardzo dobra książka! Czyta się szybko, jest bardzo dużo ciekawej treści ale napisane językiem popularno-naukowym. Zdarzają się mniej znane słowa - ale co stoi na przeszkodzie by poznać parę nowych określeń? I naprawdę, patrzy się z innej perspektywy na to wszystko po przeczytaniu. Polecam szczerze teraz przede mną "Pułapki myślenia"!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-12-2020 o godz 14:45 przez: Anonim
Bardzo ciekawa książka, można się z niej dowiedzieć wielu do jakiś ciekawych i często zaskakujących wniosków można dojść analizując duże zbiory danych. Tylko zakończenie... To cholerne zakończenie najsłabsze. 😏
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-02-2021 o godz 14:41 przez: piotr
można wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć .miedzy innymi jak słowa sygnalizują czy ktoś jest nami zainteresowany .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2021 o godz 12:46 przez: Kacper
Świetna książka, pisana przystępnym językiem. Autor przytacza mnóstwo mało znanych faktów. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-07-2020 o godz 12:19 przez: srfrbum
Swietnie napisana, jak na ilosc wiedzy, ktora nam autor dostarcza to czyta sie szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-08-2020 o godz 17:42 przez: Zielinska Maria
Wspaniałą i interesująca. Zmieniająca punkt widzenia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Stephens-Davidowitz Seth

Everybody Lies Stephens-Davidowitz Seth
okładka miękka
0/5
(0/5) 0 recenzji
64,72 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.6/5
26,23 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bajki robotów Lem Stanisław
4.5/5
18,85 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
4.5/5
31,17 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fale Woolf Virginia
4.7/5
25,15 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lalka i perła Tokarczuk Olga
5/5
20,74 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Samosiejki Słowik Dominika
4.8/5
26,79 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Modopolis Thomas Dana
4.7/5
28,30 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
4.2/5
25,15 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Golem XIV Lem Stanisław
5/5
22,49 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Eli, Eli Tochman Wojciech
5/5
26,79 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ludzie, ludzie... Woydyłło Ewa
5/5
20,74 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biała Maria Krall Hanna
5/5
22,04 zł
38,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego