Współczesna wojna (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 32,51 zł

32,51 zł
44,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Książka jednej z najczęściej nagradzanych polskich dziennikarek

„Współczesną wojnę” rozpoczyna reportaż o najważniejszym konflikcie 2022 roku. To wynik trzech podróży dokumentacyjnych autorki w kluczowych etapach wojny w Ukrainie oraz wszechstronnego doświadczenia dziennikarskiego w tematach kryminalnych i społecznych.

Reportaż przestawia wojnę obrazami. Kopińska rozmawiała z czołowymi ukraińskimi politykami, ludźmi, którzy w wojnie stracili bliskich, dowódcami oraz żołnierzami.

Autorka dotarła do stolicy Ukrainy, gdy wojska rosyjskie znajdowały się w obwodzie kijowskim. Rozmawiała z mieszkańcami obwodu w pierwszym dniu wolności po okupacji.

We Lwowie w dniu ataku rakietowego na miasto. A także w Donbasie, Charkowie, Buczy, Borodziance...

Kolejne teksty i felietony to historie najważniejszych konfliktów i niepokojów ostatnich lat – COVID-19, decyzja Trybunału Konstytucyjnego o zmianie prawa aborcyjnego, przestępstwa Kościoła, upadek autorytetów, manipulowanie opinią publiczną.

Po publikacji reportaży Justyny Kopińskiej przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzono zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych. Z dużą wiedzą o traumie i procesach społecznych autorka przybliża nam współczesny świat. Każdy rozdział to rada, pokazująca w jak wielkim stopniu Twój głos ma znaczenie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

ID produktu: 1349801073
Tytuł: Współczesna wojna
Autor: Kopińska Justyna
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-12-07
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 30 x 135
Indeks: 54340572
średnia 4,9
5
56
4
1
3
0
2
1
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
51 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-01-2023 o godz 19:15 przez: Nell Pantuchowicz | Zweryfikowany zakup
polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-01-2023 o godz 09:50 przez: okulary_do_czytania | Zweryfikowany zakup
"Współczesna wojna" to najnowsza książka Justyny Kopińskiej i zbiór reportaży godnych uwagi i polecenia. Reportaż o aktualnych wydarzeniach na Ukrainie ale również o wydarzeniach rozgrywających się w Polsce. Wojna na Ukrainie odciska piętno w mniejszym lub większym stopniu na wszystkich. W pierwszej części reportażu autorka skupia się na obywatelach Ukrainy opisując ich przejmujące historie, pełne bólu, strachu, traumy i obaw. To relacje ludzi dotkniętych wojną. To reportaż z pierwszej ręki, prawdziwy i świadomy, pełen prawdy nawet tej okrutnej, którą odsuwamy od siebie tak daleko jak się da. Autorka cofa się również do innych aktualnych tematów związanych z prawami człowieka, przestępstwami Kościoła, obawami związanymi z COVID-19 czy szeroko pojętą manipulacją opinii publicznej doprawiając to wszystko własnymi przemyśleniami. Kopińska według mnie jest mistrzynią reportażu i najnowsza jej książka tylko tego dowodzi. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-03-2023 o godz 13:37 przez: Renata | Zweryfikowany zakup
Pani Justyna jak zawsze pisze jasno, konkretnie, dosadnie, bez owijania w bawełnę, bez lukrowania. Ja bardzo to sobie cenię. Nasza rzeczywistość nie jest ani prosta, ani łatwa. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu ale tam gdzie tylko możemy powinniśmy działać i reagować. Polecam lekturę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
04-02-2023 o godz 15:52 przez: Maja Borkowska | Zweryfikowany zakup
Widać, że autorka publikuje dla, z całym szacunkiem, Voque'a. To ani eseje, ani reportaże.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2023 o godz 11:54 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Książka otwierająca oczy. Każdy powinien ja przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-03-2023 o godz 05:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka otwierająca oczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2022 o godz 13:18 przez: wolfie_wf
To książka warta uwagi. Przede wszystkim "Współczesna wojna" jest reportażem, odnoszącym się do jednego z ważniejszych (z perspektywy naszego kraju) konfliktów zbrojnych ostatnich lat. Warto jest poznać perspektywę osób, które cierpią najbardziej- ludności cywilnej, wśród której autorka spędziła wiele dni, które pozwoliły jej opisać wszystkie ukazane w książce wydarzenia. Z punktu widzenia "zwykłych ludzi", czyli z perspektywy, o której nie mówi się za wiele. Oprócz tego w książce autorka wspomina o ważnych wydarzeniach ostatnich lat- między innymi snuje refleksję na temat rozporządzenia, dotyczącego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 34 0
5/5
09-12-2022 o godz 17:25 przez: kot_na _lezaku
Książka opisuje to, w jaki sposób ewoluowało myślenie o kwestiach politycznych i światopoglądowych w ciągu ostatnich kilku lat. Książka w ciekawy sposób prezentuje najważniejsze wydarzenia, a było ich przecież sporo- i to niestety w większości nie są one pozytywne. Covid, wojna w Ukrainie i wiele innych, kształtujących naszą rzeczywistość czynników. Autorka już od pierwszych stron pisze o tym, jak w czasie okupacji Ukrainy nie było światła, ani prądu. W oddali było słychać jedynie wybuchy spadających rakiet. Bardzo poruszająca książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 33 0
5/5
12-12-2022 o godz 13:19 przez: Gosia_o15
Justyna Kopińska nie boi się niczego- w swojej książce porusza całą garść ważnych tematów i wyraża na ich temat swoją opinię. Książka zaczyna się reportażem z wojny- a dokładniej z frontu konfliktu rosyjsko- ukraińskiego. Ale dalej autorka porusza też inne ważne tematy. Moim zdaniem książka jest jak najbardziej ciekawa, przede wszystkim dlatego, że wszystkie poruszone przez autorkę tematy są aktualne- i wiele z nich wciąż jest przywoływanych w dyskursie publicznym. Warto jest oczywiście mieć własną opinię, ale dobrze jeśli jest ona oparta o fakty, źródła, czy personalne doświadczenia z momentów, których byliśmy świadkami. I cieszę się bardzo, że w przypadku tego reportażu tak właśnie jest.
Czy ta recenzja była przydatna? 32 0
5/5
14-12-2022 o godz 18:17 przez: Książkarka
„Polska odwraca oczy” to zdecydowanie moja ulubiona książka- jej autorką jest właśnie Joanna Kostkiewicz i dlatego zdecydowałam się na sięgnięcie po jej kolejną książkę- "Współczesną wojnę". Reportaż z wojny w Ukrainie jest linią bazową tej książki, to od tego wątku zaczynają się późniejsze rozważania autorki. Bo nie jest to książka tylko o Ukrainie, ale także o ważnych politycznych kwestiach i tematach, które pełniły ważną rolę w ciągu ostatnich lat. Przywołana jest przykładowo kwestia feminizmu i polityki antyaborcyjnej. A nawet autorka krótko pisze o korporacjach. Ciekawa książka, dużo w niej cennych spostrzeżeń.
Czy ta recenzja była przydatna? 30 2
27-12-2022 o godz 12:45 przez: Rucola
Świetnie napisany zbiór esejów i reportaży, dotyczących ostatnich wydarzeń, mających miejsce nie tylko w Polsce, ale też na arenie między narodowej. Justyna Kopińska porusza w swojej najnowszej książce dużo ważnych tematów- "wychodzi" od wojny w Ukrainie, ale potem płynnie przechodzi do kwestii moralności- zastanawia się jak oddzielić dobro i zło. Cała książka to ogólnie w moim odczuciu próba odnalezienia dobra i zła- ich zdefiniowania na podstawie tego, co otacza nas w XXI wieku- społecznie i politycznie. To coś w rodzaju próby zbudowania kompasu moralnego człowieka XXI wieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 29 0
5/5
28-12-2022 o godz 15:57 przez: lilith
To mój pierwszy zbiór tekstów Kopińskiej. Moim zdaniem autorka w ciekawy sposób ukazuje to, jak postrzega dzisiejszy świat. Teksty są urywkami różnych wydarzeń politycznych i społecznych, które układają się w jeden obraz. Do tego Kopińska nie boi się trudnych tematów, a cały zbiór nie opisuje tylko wojny w Ukrainie i nie jest jedynie reportażem. Oprócz tego autorka przeplata różne formy, które kojarzą mi się trochę z esejem. Do tego w inteligentny sposób komentuje ważne wydarzenia, pisze o aborcji i feminiźmie, a nawet o dbaniu o zdrowie psychiczne, chorobach psychicznych i covidzie. Ciekawa pozycja, warta uwagi.
Czy ta recenzja była przydatna? 27 0
5/5
30-12-2022 o godz 13:14 przez: Marcysia88
Justynie Kopińskiej przede wszystkim nie można odmówić dwóch rzeczy- wrażliwości na krzywdę innych ludzi i odwagi. Autorka "Współczesnej wojny" pisze we wspomnianym zbiorze tekstów o współczesności- o wojnie, pandemii, o feminizmie, a nawet o zdrowiu psychicznym. Stara się zrozumieć osoby oceniane przez pryzmat stereotypów. To też jedna z nielicznych książek, w których przeczytałam o zjawisku stereotypowego postrzegania osób starszych. Warto sięgnąć po tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 25 0
5/5
02-01-2023 o godz 14:18 przez: agniesia04
Książka warta uwagi. Lubię Kopińską i czytałam inne jej teksty, więc kojarzę już trochę jej styl pisania reportaży. Ta książka wydaje mi się jak na standardy autorki bardziej osobista. Poznajemy jej punkt widzenia, jeśli chodzi o różne współczesne problemy i ważne w perspektywie dzisiejszego świata problemy. Moim zdaniem to książka wartościowa- jest w niej też sporo odniesień do innych książek i tekstów tej autorki, ale spokojnie- osoby, które ich nie znają dostają krótki rysopis tego, które istotne aspekty zostały w niej poruszone, i jakie z nich są ważne w kontekście tego konkretnego tekstu.
Czy ta recenzja była przydatna? 24 0
5/5
30-12-2022 o godz 13:15 przez: Konstancja
Lubię minimalizm, więc okładka od razu przykuła moją uwagę. Tytuł sugerował, że "Współczesna wojna" będzie jedynie historią z wojennego, rosyjsko- ukraińskiego frontu, tak się jednak nie stało. To znaczy- od reportażu z Ukrainy zaczyna się książka, ale autorka pisze nie tylko o konfliktach zbrojnych. Bardziej skupia się na współczesnych problemach, czyhających na człowieka, żyjącego w naszych czasach. Pisze o pandemii, chorobach psychicznych. A nawet poświęca cały rozdział kościołowi i temu, jak zmieniał się i jak obecnie wygląda polski kościół- w znaczeniu instytucji. Ciekawa książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 23 0
5/5
29-12-2022 o godz 16:32 przez: amelcukierek21
Justyna Kopińska pisze bardzo celne reportaże. Książka "Współczesna wojna" porusza ważne kwestie, związane z życiem we współczesnych czasach. Zbiór tekstów zaczyna się reportażem z wojny w Ukrainie- pełnym emocji, strachu i cierpienia ludzi- często tych zupełnie z walką nie związanych i ludności cywilnej. Później autorka przechodzi do szerszych zagadnień, tak jakby wojna w Ukrainie nie była jedynym konfliktem naszych czasów, tylko że pozostałe rozgrywają się na innych płaszczyznach... Świetna, doskonale skonstruowana książka, podsumowująca nasze czasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 18 0
5/5
03-01-2023 o godz 12:41 przez: Andromeda
Książka Kopińskiej to jedna z ważniejszych premier ostatnich miesięcy. Autorka opisuje to, w jaki sposób zmieniło się współczesne życie w świecie, który nie jest już tak stabilny jak dawniej. Sporo w nim podziałów, na wschodnim froncie rozgrywa się wojna i wszystkie te wydarzenia pozmieniały to, co wydawało się dawniej normą. Książka jeszcze raz przypomina wydarzenia ostatnich lat i pozwala na wyrobienie sobie na ich temat opinii, teraz już "na spokojnie", patrząc z perspektywy czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 18 0
5/5
03-01-2023 o godz 12:39 przez: Missy_Sue
Ciekawa książka, skupiająca się przede wszystkim na tym, co ważnego stało się w ostatnim czasie. "Współczesna wojna" to tak naprawdę zbiór tekstów, mających różną formę i opisujących różne tematy. Łączy je jednak jeden wspólny czynnik- wszystkie zostały skupione wokół kilku ostatnich lat, które (trzeba przyznać) były dosyć burzliwe. Pandemia Covid19, wojna w Ukrainie, kwestie związane ze współczesnym feminizmem, decyzja trybunału w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Kopińska podjęła się zadania podsumowania wszystkich ważnych wydarzeń i moim zdaniem zrobiła to świetnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 17 0
5/5
09-01-2023 o godz 11:38 przez: amelcukierek21
Książka Kopińskiej jest w moim odczuciu bardzo wyjątkowa- dlaczego? Bo jest bardzo osobista i pokazuje sporo prywatnych spostrzeżeń autorki, która dzieli się przemyśleniami, filmami, ale też wydarzeniami politycznymi i tym, jak widziała je ze swojej perspektywy. Książka przez to jest jeszcze bardziej szczera- a autorka w pewnym sensie się przed nami obnaża. Książka "Współczesna wojna" jak sama nazwa wskazuje mówi też o wojnie i sytuacji na wschodnim froncie, u naszych sąsiadów, i w Afganistanie. Książka otwiera oczy na świat i pozwala myśleć i patrzeć szerzej.
Czy ta recenzja była przydatna? 16 0
5/5
04-01-2023 o godz 12:26 przez: czytaczki
Justyna Kopińska we "Współczesnej wojnie" opublikowała zbiór swoich tekstów, które bardzo różnią się od siebie- ale tylko z pozoru, w rzeczywistości są połączone jednym tematem- są to problemy i trudności, z którymi mierzymy się jako współcześni ludzie. Książka zaczyna się reportażem z Ukrainy, a potem przechodzi dalej w stronę tego, jak wygląda współczesna praca, jak rysują się społeczne nastroje, jest też kilka słów o feminizmie. Są też odwołania do innych książek i filmów- bardzo ciekawe zestawienie.
Czy ta recenzja była przydatna? 16 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Emma
4.8/5
44,92 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego