Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików (okładka miękka)

Oferta empik.com : 22,66 zł

22,66 zł 34,90 zł (-35%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Nowe wydanie bestsellerowej książki, która pomogła tysiącom dorosłych dzieci alkoholików!

Dorosłe dzieci alkoholików i te wychowane w rodzinach dysfunkcyjnych stanowią ogromną część naszego społeczeństwa. Wiele z nich nie zdaje sobie jednak sprawy, jak olbrzymie piętno odcisnęły na całym ich życiu trudne przeżycia z dzieciństwa. Nie wiedzą, dlaczego tak trudno jest im wyrażać emocje, czemu tak źle czują się we własnym domu, popadają w  perfekcjonizm i za wszelką cenę unikają konfliktów, i dlaczego, mimo nieustannych prób zadowolenia innych, wciąż dręczy je poczucie winy. DDA mają wdrukowane przekonanie, że ich potrzeby się nie liczą, a o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, nikomu nie wolno opowiedzieć.  
Ta wyjątkowa książka w dobitny sposób pokazuje, co dzieje się z dzieckiem dorastającym w cieniu choroby alkoholowej rodzica. Autor przystępnie i z empatią wyjaśnia, skąd bierze się uzależnienie (i współuzależnienie), a także przedstawia jego schemat na tle całego wielopokoleniowego systemu rodzinnego. Lektura książki Hellstena to uzdrawiająca podróż, bardzo często trudna, ale prowadząca czytelnika, który zmaga się ze swoją tożsamością DDA, do zrozumienia i wybaczenia, a przede wszystkim – do nawiązania kontaktu z samym sobą i uleczenia swoich relacji ze światem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików
Tytuł oryginalny: Flodhästen i vardagsrummet
Seria: Nowy początek
Autor: Hellsten Tommy
Tłumaczenie: Niewinny-Dobrowolski Andrzej, Niewinna Beata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 192
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-02-10
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 37018092
średnia 4,3
5
69
4
10
3
10
2
3
1
7
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
13-02-2022 o godz 15:12 przez: Patrycja | Zweryfikowany zakup
Nie polecam. Ta książka nie wnosi praktycznie niczego, autor głównie filozofuje żonglując pytaniami, odbiega znacząco od tematyki. W całej książce stanowczo za często przewija się temat religijności, Boga, Jezusa itd., autor często nawiązuje do fragmentów starego testamentu, co dla osoby niewierzącej jest lekko mówiąc irytujące, bo nie o tym miała być ta pozycja. Jeżeli ktoś poszukuje książki rzeczywiście w temacie DDA, która będzie pomocna, to polecam "Wyrosnąć z DDA"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-05-2021 o godz 12:58 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Przeczytałam. Jako DDA fajnie mi wytłumaczyło wiele moich "przypadłości" i dlaczego tak postępuję a nie inaczej. Obowiązkowa lektura dla tych, co szukają wytłumaczenia na pytanie "co ze mną jest nie tak" i odpowiada na nie "z Tobą wszystko dobrze, tylko niektóre rzeczy rozumiesz inaczej". POLECAM ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-09-2021 o godz 20:15 przez: Agnieszka | Zweryfikowany zakup
Warto poczytać o problemie,a to jest dobra książka..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2021 o godz 23:42 przez: Rybson | Zweryfikowany zakup
Pomocna pozycja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-04-2022 o godz 21:20 przez: Olimpia | Zweryfikowany zakup
Prawdziwa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2022 o godz 13:15 przez: Ewelina Streich | Zweryfikowany zakup
Super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
18-02-2021 o godz 22:28 przez: _extremely_books_
Autor: Tommy Hellsten Tytuł: Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików Wydawnictwo : Feeria Premiera: 2021-02-10 Książka, która od lat pomaga ludziom w wielu krajach zrozumieć trudne konsekwencje pochodzenia z rodziny dotkniętej alkoholizmem oraz walczyć o uzdrowienie swojego życia. Napisana w ciepły, bezpośredni sposób, ale nieuchylająca się od ukazywania prawdy, której zrozumienie i przepracowanie nas wyzwala. Odwagę, by wyrazić swój gniew, ma tylko ten, kto nie boi się zostać samotnym. Zatrzymywanie gniewu w sobie jest równoznaczne z uchylaniem się od odpowiedzialności za swoje życie. Dlatego objawianie swojego gniewu jest tak trudne. Łatwiej jest przyjąć postawę zawiedzionych życiem, obarczając innych winą za nasz nieudany los. Nie ma nic trudniejszego od wzięcia odpowiedzialności za swoje dobre samopoczucie. Podchodząc do czytania myślałam, że będę miała do czynienia z książką, która byłby w stanie okazać wsparcie. Napisana jest przyjemnym choć w pewnych momentach bardzo trudnym językiem. Dość szybko zdążyłam ją przeczytać i zaczęłam analizować. Pierwsza rzecz, która mi się nie podoba, to ciągła wzmianka o różnych uzależnieniach , a mniej o DDA. Przyczyny były przedstawiane i omawianie, więc nie było to problemem. Nie jest to mój faworyt, ponieważ nie czytało mi się jej za dobrze. Mimo tego, że szybko ją skończyłam to ma w sobie coś, co mnie od niej odpychało. Spodziewałam się czegoś lepszego, czegoś, co wprowadziłoby mnie głębiej w sam problem alkoholizmu oraz to jak zostawić przeszłość za sobą. Być może źle zinterpretowałam zamiary autora, jednak moją opinia pozostaje taka sama. Drugim problemem było właśnie to, że za mało zostało zawarte o wsparciu czy można powiedzieć próbie odpuszczenia przeszłości. Ocena 4/10
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
16-05-2021 o godz 17:14 przez: DzidziaP.
Książka jest kiepska. Napisana fatalnym językiem albo tak przetłumaczona, w efekcie źle się ją czyta. Zawiera podstawowe informacje dotyczące "zjawiska" DDA, które mogą być przydatne jedynie dla kogoś, kto się z tym problemem zetknął po raz pierwszy. Jednak nie poleciłabym jej jako podstawowego źródła informacji, ponieważ jest to publikacja z roku 1991 - od tamtego czasu wiele się w (neuro)nauce i terapiach zmieniło, dość powiedzieć, że w trakcie jej pisania dopiero dokonywała się zmiana w postrzeganiu alkoholizmu jako choroby. Książka ta jest rodzajem autoterapii, wzbogaconej o doświadczenia Autora z pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Skąpa bibliografia i bardzo subiektywny punkt widzenia, w dodatku nacechowany religijnie, nie pozwala traktować tej książki jako rzetelnego źródła wiedzy. Generalnie Autor dzieli się w niej własnymi poglądami na różne sprawy i bywają to opinie, które wprawiały mnie w pewną konsternację. I tak na przykład według Autora "perfekcjonizm bierze się z braku duchowości". W innym miejscu możemy przeczytać: "Generalnie mówi się, że poza grupami AA oraz opanowaniem przez religijność (sekta) właśnie zakochanie się jest najskuteczniejszym ratunkiem dla alkoholika". Krótko mówiąc - nie polecam. Zachęcam natomiast do przeczytania innej książki, wspomnianej w jednej z recenzji poniżej, której autorem NIE JEST Tommy Hellsen tylko Robert J. Ackerman a nosi ona tytuł Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików. Na koniec dodam, że ani czytanie ani pisanie (książek) nie zastąpi (moim zdaniem) porządnej terapii z doświadczonym psychoterapeutą. Warto takiego poszukać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-02-2021 o godz 22:02 przez: Monika Urban
Rodzina, w której występuje problem alkoholowy, staje się rodziną dysfunkcyjną, w której członkowie unikają, racjonalizują lub ukrywają problemy i starannie strzegą tajemnic, lub zaprzeczają im całkowicie. Wśród członków rodziny istnieje tendencja do ulegania uczuciom i nieufności do nich oraz czasem do całkowitego ich ukrywania, aby uniknąć zajmowania się własnymi problemami. Robią to, oceniając, krytykując, obwiniając lub próbując kontrolować innych. Ponadto członkowie rodziny mogą naruszać swoje osobiste granice lub pozostać z dala i niedostępnymi, nawet wobec tych, na których im zależy. Tommy Hellsten to doświadczony psychoterapeuta, który pracował z dorosłymi dziećmi alkoholików. Rozumie ich, aż nazbyt dobrze, gdyż sam również doświadczył skutków wychowywania w rodzinie destrukcyjnej, w której alkohol wiódł prym i stał się głównym czynnikiem, który tę rodzinę zaburzył. Celem książek, które napisał, a w szczególności „DDA wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików” oraz „Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików” jest uzmysłowienie osobom nacechowanym tym problemem, że nie są same i mogą liczyć na wsparcie i profesjonalną pomoc. Książka uczy, czym są emocje, bo DDA mają z tym ogromny problem, przede wszystkim nie potrafią czasem nazwać uczuć, które przeżywają a i z przeżywaniem ich mają również trudności. „DDA wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików” to nowe wydanie bestsellerowej książki, która niesie pomoc wielu zagubionym dorosłym dzieciom alkoholików. Wyraźnie ukazuje co dzieje się z dzieckiem dorastającym w cieniu choroby alkoholowej. Jednakże autor nie skupia się tylko i włącznie na tematyce dotyczącej DDA, ale, co więcej, mówi także o ciężkich uczuciach, które przeżywa np. ofiara molestowania seksualnego, zaślepienia religijnego oraz nieobecności rodzica w życiu dziecka (i tej fizycznej i tej duchowej). Podzielona na 6 rozdziałów książka to wyjątkowe kompendium wiedzy na temat rodziny, w której zostały zaburzone prawidłowe funkcje, spowodowane czy to alkoholizmem jednego z rodziców, czy też chorobą któregoś członka rodziny lub inną dysfunkcją, która rzutuje na prawidłowy rozwój wszystkich członków rodziny. Dowiadujemy się o cechach i charakterze alkoholizmu, o tym jak zostają zamrożone cechy dziecięce, poznajemy definicję i cechy współuzależnienia i jak przebiega ono w łańcuchu pokoleń. Ponadto autor uświadamia, że nie tylko alkohol jest podstawą uzależnienia, może być nim również religia, narkotyki, przymus posiadania czy inne zaburzenia kompulsywne jak jedzenie, seks, hazard itp. Głównym celem książki jest spotkanie się z własnym wewnętrznym dzieckiem, którym należy się zaopiekować i jak można to zrobić, by osiągnąć zdrowie. Autor pragnie poprowadzić nas przez własne dzieciństwo, czyli ponowne doświadczenie odczucia własnego dzieciństwa i uświadomienie sobie jak ważne jest wyrażanie własnych emocji, a szczególnie gniewu, na który DDA często sobie nie pozwalają. A przecież GNIEW to POZYTYWNA emocja i jest ważnym narzędziem służącym nam do obrony. Wreszcie pragnie pokazać, że nasza odnowa jako człowieka ma być jednocześnie odnową nas jako rodziców. Książka bardzo szeroko opisuje pojęcie współuzależnienia, jak ono wpływa na całą rodzinę. Autor skrupulatnie opisuje objawy i przyczyny uzależnienia oraz sposób, w jaki choroba ta może być przekazywana z pokolenia na pokolenie, jeśli nie jest leczona. Prawdziwy powrót do zdrowia jest możliwy, a słuchając siebie, można znaleźć klucze do nowego, pełniejszego życia. Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla osób dotkniętych problemem alkoholowym, ale również inną dysfunkcją, która miała miejsce w domu rodzinnym lub w najbliższym otoczeniu. Książka jest szczególnie adresowana do naszego wewnętrznego, często bardzo pokrzywdzonego dziecka. Dla osób, które często nie są świadome, dlaczego tak często mają złe samopoczucie i jakie może być jego źródło. Dla osób wychowanych w rodzinach, w których nie było ustalonych granic, lub były w jakiś sposób zaburzone poprzez częściowo, lub całkowicie źle funkcjonującą rodzinę owładnięta chorobą alkoholową, lub inną dysfunkcję. Autor zwraca się również do dorosłych już dzieci, które ucierpiały na skutek innych dysfunkcji tj. nadgorliwości religijnej, pracoholizmu, problemu kazirodztwa w rodzinie, jakiejkolwiek przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej oraz współczesnemu problemowi materializmu. Ta książka to uzdrawiająca wędrówka, poruszająca nieraz bardzo trudne tematy, ale konieczna, gdyż pomaga stanąć czytelnikowi twarzą w twarz z własną tożsamością DDA, pomocna w zrozumieniu siebie samego oraz nawiązaniu kontaktu z sobą samym, oraz uzdrowieniu swoich relacji z otaczającym światem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
05-03-2021 o godz 19:37 przez: Karola92
Rodzice są dla dzieci niczym zwierciadła. To w nich dzieci przeglądają się i rozpoznają daną emocję, uczucie czy zachowanie. To rodzice dostrzegają u swojej pociechy smutek, żal czy gniew i akceptują te emocje, pozwalając dziecku na je przeżycie. Pozwala to na właściwe budowanie własnej tożsamości przez dziecko, na rozwijanie się, budowanie swojego dorosłego, prawdziwego ja, własnej osobowości. To lustrzane odbicie to podstawa w procesie wychowywania dzieci. Ale co jeśli rodzice będąc lustrem dla swojego dziecka pokazują mu tylko pozytywne emocje, nie ma miejsca na negatywne uczucia, co jeśli obraz w lustrze jest niepełny, bo tylko tyle otrzymali oni od własnych rodziców i tylko tyle mogą przekazać swoim dzieciom. Co dzieje się z takim dzieckiem? Jak ma poradzić sobie z tym wybrakowanym obrazem siebie, z tym fałszywym ja, które się tworzy. Takie dzieci to zazwyczaj dzieci pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych, gdzie występował problem alkoholowy czy przemoc, molestowanie seksualne, fanatyzm religijny, narkotyki. Tommy Hellsten w swojej książce "Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików. Hipopotam w pokoju stołowym" omawia bardzo szczegółowo zagadnienie lustrzanych odbić, dzieciństwo dzieci z rodzin alkoholowych, a także termin współuzależnienia i powiązane z nim kolejne nałogi, a także proces zdrowienia - odkrywania cech dziecięcych, rozumienia i przeżywania emocji, które zostały zamrożone w okresie dzieciństwa, by móc pogodzić się z przeszłością, przeżyć ponownie dzieciństwo i żyć zdrowo w przyszłości, wiedząc kim się jest, tak naprawdę. Książka dzieli się na sześć rozdziałów, które traktują o wspomnianych przeze mnie wyżej zagadnieniach. Pozycję wieńczy bibliografia. Mimo że nie jest to zbyt obszerna publikacja, to jest ona bardzo interesująca. Napisana przystępnym językiem, bez fachowego słownictwa, które by utrudniało zrozumienie treści. Książka ta ma bardzo przejrzysty układ, który powoli wprowadza w temat i stopniowo go rozwija. Na uwagę zasługuje ponownie świetne wydanie książki, które kolorostycznie i układem pasuje do książek z tej serii.( choćby recenzowane już przeze mnie wcześniej "Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików" :) ). Myślę, że jest to bardzo ważna i potrzebna publikacja. Nie tylko dla DDA, ale także dla każdego, kogo ten temat interesuje czy miał styczność z tym problemem czy to w rodzinie czy wśród znajomych. Można się z niej sporo dowiedzieć, a styl autora jest bardzo przyjemny. Zdaje się on być bardzo sympatycznym człowiekiem, co uprzyjemnia lekturę, bo wszak to literatura naukowa, nie rozrywkowa. ;) Jeśli lubicie taki zakres literatury to jak najbardziej polecam, a jeśli nie, to też polecam, a nuż może ta pozycja przekona Was do tegu nurtu literatury :) Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Feeria.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-04-2021 o godz 19:00 przez: Katarzyna
Tommy Hellsten poruszył temat, o którym na ogół się milczy. W książce „Wsparcie dla Dorosłych Dzieci Alkoholików” zabiera w podróż przez własne dzieciństwo, będącego źródłem złego samopoczucia i nieumiejętności wyrażania emocji. Pomaga nawiązać relację z własnym wewnętrznym dzieckiem. Kim są DDA? To dorosłe osoby wychowane w domach z problemem alkoholowym. Gdy byli dziećmi, musieli zbyt wcześnie dorosnąć. Choć w głębi siebie nadal pozostają dziećmi, nie potrafiącymi zaspokoić podstawowych potrzeb tj. bliskości, bezpieczeństwa, bycia wysłuchanym i rozumianym. W takich rodzinach ustalone zostały trzy podstawowe reguły: „Nic nie mówić”, „Niczego nie odczuwać” i „Nikomu nie ufać”. Osoby z syndromem DDA często czują zawstydzenie i zażenowanie samym sobą. Słabo identyfikują się z własnym ja, popadają w perfekcjonizm. Boją się ujawniać komuś swoje potrzeby, chęci, uczucia, gdyż zalewa ich wstyd i przekonanie, że zostaną odrzuceni. Obawiają się zdemaskowania, że ktoś odkryje jacy są naprawdę. Ich relacje cechuje pozabezpieczny styl przywiązania. Książka skierowana jest nie tylko dla DDA, ale także dla osób pozbawionych dzieciństwa przez m.in. pracoholizm, przemoc, materializm i nadgorliwość religijną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-03-2021 o godz 00:00 przez: DeresaDomachowski | Empik recenzuje
Ta książka jest na pewno ważna dla wszystkich osób, które zmagają się z problemem w niej opisanym. Dla mnie jest ona odkryciem, ponieważ dzięki niej zrozumiałam , że nie tylko ja zmagam się z opisanym problemem. Ta wiedza pozwoliła mi złapać oddech i zrozumieć, że nie muszę być taka idealna i tak doskonale radzić sobie ze wszystkim. Zachęcam Was zatem do przeczytania tej propozycji, ponieważ na pewno dzięki niej Wasza codzienność stanie się łatwiejsza. Dodatkowo bardzo mi pomogły opisane tutaj historie, ale również rady, która na pewno wykorzystam w dalszym życiu. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
21-01-2022 o godz 20:39 przez: Anonim
Trochę strata czasu i pieniędzy. O wszystkim, a niemniej o DOROSŁYM dziecku. Szukałam książki, która opisze zachowania DDA, w tej książce o tym nie przeczytamy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-10-2021 o godz 15:17 przez: anonymous
Warta przeczytania. Idealna nie tylko jako obraz ukazujący problem, ale także dla osób, które chcą pomagać osobom z takowym problemem. polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
23-02-2021 o godz 20:10 przez: leaderfox_factor
Koszmarna lektura! Nic więcej nie mogę i nie chcę dodać, ale zgodnie z regulaminem recenzja musi mieć minimum 50 słów🤪.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego