Wprowadzenie do narratologii porównawczej (okładka  miękka, 04.2021)

Sprzedaje empik.com : 19,72 zł

19,72 zł 29,00 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje WawaSmart : 24,77 zł

Sprzedaje Morele : 33,34 zł

Wszyscy sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Książka systematyzuje i pogłębia język naukowy narratologii jako interdyscyplinarnej dziedziny poznania humanistycznego. Podstawowy aparat pojęć narratologicznych (narrator, bohater, narracja itd.) został rozszerzony przede wszystkim o kategorie mające rodowód retoryczny (etos, entymem, modalność itd.). Przy czym autor nie ogranicza się jedynie do uporządkowania kluczowych rozróżnień terminologicznych, lecz rzeczowo, z dbałością o szczegóły ilustruje omawiane zjawiska starannie dobranym materiałem egzemplifikacyjnym zaczerpniętym z klasyki literatury rosyjskiej (w znakomitej większości opowiadań Antona Czechowa), nadając tym samym publikacji walor użyteczności praktycznej. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą narratologię Tiupy na tle współczesnych koncepcji jest właśnie ,,przefiltrowanie” jej przez antyczną retorykę i poetykę.

Publikacja, jak informuje tytuł, jest wprowadzeniem do narratologii, a zatem, z natury rzeczy, musi obejmować różne problemy tej dziedziny i w sposób syntetyczny prezentować poszczególne, specjalistyczne zagadnienia. Ukazanie w jednym, zwartym tomie niezwykle skomplikowanej i stosunkowo słabo jeszcze rozpoznanej w zakresie nauki o literaturze materii, wymusza konieczność wyeksponowania zagadnień, wyznaczających kolejne etapy na drodze do narratologii porównawczej.

Wprowadzenie… nie jest podręcznikiem narratologii ani kompendium w jego klasycznym rozumieniu – wszak autor przedstawia własną koncepcję badania narracji – lecz właśnie – jak wskazuje tytuł – zwięzłym do niej wprowadzeniem o charakterze przewodnika, zmierzającym z jednej strony do wypracowania pojęciowego instrumentarium dla tej dziedziny badań literatury i kultury i z drugiej – służącym do pogłębionej analizy i interpretacji tekstów literackich oraz prowadzenia dalszych samodzielnych studiów narratologicznych.

Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla rusycystów, lecz również studentów polonistyki i neofilologii, doktorantów nauk humanistycznych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz wszystkich, którzy pragną zaznajomić się z podejściem narratologicznym jako aktualną tendencją współczesnej nauki.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

ID produktu: 1269753892
Tytuł: Wprowadzenie do narratologii porównawczej
Autor: Igoriewicz Tiupa Walerij
Tłumaczenie: Ścibior Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Petrus
Język wydania: polski
Język oryginału: rosyjski
Liczba stron: 182
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-04-27
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 17 x 200 x 147
Indeks: 38778759
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Roman Ingarden
0/5
18,99 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Groza pandemii
5/5
31,69 zł
47,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego