Wojna postu z karnawałem (Reedycja) (CD)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Album studyjny Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Premierowe wykonanie programu miało miejsce 2 listopada 1992 roku w olsztyńskiej Filharmonii. Materiał zarejestrowany w Studiu S-4 w Warszawie w styczniu i lutym 1993 r.

Na program "Wojna postu z karnawałem" składają się piosenki, w których próbujemy przypatrzyć się, co robią ludzie, jak się zachowują, jak się mogą zachowywać, a jak się zachowują w sytuacjach przejściowych, w dniach pokryzysowych, czy w dniach kryzysowych, co robią z wolnością, jakie podejmują wybory, kiedy mają tych wyborów bardzo dużo a wydaje im się, że nie mają żadnego. Ponieważ naszym zwyczajem odwołujemy się do historii, tym razem do historii europejskiej, pragniemy wyjaśnić, że czynimy tak dlatego, że uważamy, iż dojście do Europy czy powrót do Europy nie musi oznaczać powrotu do autostrad, ubezpieczeń społecznych, czy pełnych sklepów, natomiast musi oznaczać powrót do historii Europy, która jest pełna dramatów, tragedii, zbrodni, wojen religijnych i ekonomicznych, których byliśmy kiedyś częścią i będziemy częścią" - Jacek Kaczmarski.
ID produktu: 1065514079
Tytuł: Wojna postu z karnawałem (Reedycja)
Wykonawca: Łapiński Zbigniew , Kaczmarski Jacek , Gintrowski Przemysław
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2013-02-05
Rok nagrania: 2013
Producent: Pomaton EMI
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 125 x 10 x 142
Indeks: 12684304
średnia 5
5
29
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-04-2014 o godz 17:12 przez: Mariusz Sawoniuk | Zweryfikowany zakup
Zdarzają mi się czasami bezsenne noce. Jeśli już się taka przydarzy to zamiast się tym faktem przejmować i przewracać się bez sensu z boku na bok, lubię ją wykorzystać na jakieś konkretne rozmyślania – czasu dużo a spać i tak się nie chce. Wymyślam sobie wtedy jakiś temat wokół którego staram się skupić myśli. Właśnie podczas jednej z takich nocy pomyślałem sobie – Stary, lubisz dobrą muzykę, przewinęło się przez twoje ręce mnóstwo płyt – zrób sobie ranking i wybierz tą najlepszą. Zastanawiałem się jakie kryterium klasyfikacji wybrać i tu szybko przyszło mi do głowy że sprawa jest prosta – musi być to płyta która spędza najwięcej czasu w moich różnych odtwarzaczach muzyki. Kiedy już zgodziłem się ze sobą co do kryterium wyboru sprawa wydała mi się dziecinnie prosta i w jednej chwili miałem już odpowiedź co jest moim NUMEREM JEDEN. Jest to bez żadnych wątpliwości płyta trzech bardów: Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego – „Wojna postu z karnawałem”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2015 o godz 10:11 przez: Stefan Karczmarewicz | Zweryfikowany zakup
Chyba najwybitniejsza płyta znakomitego trio - zarówno w warstwie tekstowej, jak muzycznej. Niektóre z innych ich płyt, które w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku miały siłę dynamitu, padły ofiarą ówczesnej aktualności politycznej - wraz ze zmianą naszej rzeczywistości stały się czcigodnymi zabytkami. Tymczasem "Wojna postu z karnawałem" poraża aktualnością. Dzięki odwoływaniu się do bardziej uniwersalnych zagadnień porusza kwestie wiecznie żywe i stawia pytania, które każdy z nas powinien sobie od czasu do czasu postawić. Lektura obowiązkowa, zwłaszcza dla dzisiejszych dwudziesto- i trzydziestolatków, wkraczających w dorosłe życie w epoce, gdy marketing jest ważniejszy niż refleksja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-10-2015 o godz 16:18 przez: zpiwka | Zweryfikowany zakup
Genialne teksty Jacka, genialna muzyka i wykonanie całej trójki Artystów. Szkoda tylko, że na płycie nie zmieściło się to wszystko, co było kiedyś na kasetach (bardzo brakuje mi utworów poświęconych Zbigniewowi Herbertowi oraz Janowi Kochanowskiemu).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2016 o godz 14:33 przez: RancidPete | Zweryfikowany zakup
Wszysko z płytą okej, wewnętrzna okładka zawiera szczegółowy opis i recenzje twórczości trzech panów zawartą na płycie, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-04-2019 o godz 02:50 przez: Kamil Soczek | Zweryfikowany zakup
Wielkie Trio oczywiście 5/5. Pudełko na płytę pozostawia wiele do życzenia. Bardzo kruche.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2018 o godz 13:32 przez: Bożena Sadłakowska | Zweryfikowany zakup
Klasyka nad klasyki. Polski skarb narodowy w postaci wielkiej trójcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2019 o godz 15:34 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetne nagranie z koncertu Wojna postu z karnawałem z roku 1992
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-11-2022 o godz 16:44 przez: Izabela Kowalczyk | Zweryfikowany zakup
Błyskotliwe teksty i wykonanie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego