Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega (okładka twarda)

Oferta empik.com : 29,85 zł

29,85 zł 54,90 zł (-46%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 72 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 72 godziny

Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie pyta i oskarża:

Dlaczego polskie państwo podziemne nie stanęło w obronie swoich żydowskich obywateli?

Po co tworzy się mit „żołnierzy wyklętych” ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK?

Dlaczego manipuluje się historią i umacnia podziały?

Wasz świat może runąć tak jak kiedyś mój – ostrzega Aronson. Jednocześnie wierzy, że najważniejsze jest to, co ludzi łączy, i jeśli nie damy się zwieść historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.

Książka, która otworzy nam oczy.

"Wszystko zaczyna się od kłamstwa. Polska i Europa zostały zniszczone przez kłamstwa. Teraz ten fałsz serwowany jest na nowo. Na potrzeby polityki niszczy się pamięć i napina się strunę, która może pęknąć w sposób niekontrolowany."
Stanisław Aronson ps. „Rysiek” – Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega
Autor: Wójcik Michał , Marat Emil , Aronson Stanisław
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-07-31
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 242 x 176 x 30
Indeks: 32885682
 
średnia 4,4
5
15
4
2
3
1
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
5/5
17-07-2020 o godz 23:33 Grzegorz Dawidowicz dodał recenzję:
Rozmowa z wolnym człowiekiem. Wolnym od nienawiści, chorych ideologii. Działa jak odtrutka na toksyny jakie serwuje nam codzienna propaganda.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-02-2020 o godz 08:38 Krzysztof dodał recenzję:
Kupiłem na upominek. Myślę że się spodoba i obdarowany będzie zadowolony
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-12-2019 o godz 22:11 aangela.k dodał recenzję:
Po pierwszych kilku rozdziałach nie spodziewałam się niczego nowego, żadnych rewelacji. Książek o wojnie, o powstaniu, o AK jest na półkach na pęczki. Ale nie w każdej można znaleźć rozsądną analizę i obiektywną ocenę wydarzeń z czasów wojny. Nie w każdej przeczytamy o tym, że rzeczywistość zmierza w złą stronę. To wywiad przeprowadzony z Panem Stanisławem Aronsonem, który temat wojny zna z własnego doświadczenia i nie boi się z nim skonfrontować, tzn. zauważyć i bohaterskie aspekty, i te bardziej przykre, a nawet haniebne. Niestety taka jest ludzka natura, taka jest rzeczywistość, kreowanie innej - to po prostu snucie bajek lub - bardziej dosłownie - zakłamanie. Pan Aronson idzie krok dalej - widzi w aktualnej rzeczywistości pewne analogie, widzi, że schemat się powtarza. Historię piszą na nowo ludzie, których w czasach wojny nawet jeszcze nie było. Usuwają niewygodne fakty, pompują bohaterskie mity. Dokąd to zmierza? Bardzo trafny i rzeczowy wywiad - opowieść o tym, co było, co jest i co może się wydarzyć. Polecam tym, którzy nie boją się prawdy i nie boją się myśleć.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-09-2019 o godz 08:34 Arek83 dodał recenzję:
Świetna książka . Pokazuje jak polityka potrafi mieszać i chce zmienić historie,Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-09-2019 o godz 20:17 Lucyna Kujawa dodał recenzję:
Doskonała, pokazuje jak uprawia się politykę historyczna, fałszuje historię w określonym celu. Żołnierze wyklęci, nowy mit założycielski. Autor udowadnia, że to nie byli jego koledzy, działali na swoją rękę często łamiąc prawo. Zwraca uwagę na niebezpieczny zabieg "estetyzacji wojny", rekonstrukcje to zabawa a wojna jest brutalna, krwawa, wydzierające serce- pisze autor. Ahistoryczna mitologia daje nam poczucie sprawczości, iluzję wpływu i roli. My zdobyliśmy Mont Cassino, my uratowaliśmy wielu Żydów....ale to raczej garstka ludzi z tamtych czasów, my - to dzisiaj, niczego nie dokonaliśmy bo czas jest inny, wymagający innych poświeceń - nie gorszych, tylko innych.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-09-2019 o godz 20:09 Kobiece.ksz dodał recenzję:
Jesień to gwiazdy lecące z drzew. Liście jak węże syczą. głowy obciętych księżyców. Przewożą arki na drugi brzeg - spróchniałe ichtiozaury. Ciągną kondukty przez zgasły czas Jak wieko spada nieba trzask kamiennym jak klosz urny, na biały wzrok umarłych. A on do stołu przykuty snem widzi lodowce porosłe mchem i myśli, że to trumny. Kamil Baczyński Wrzesień jest miesiącem kiedy zawsze wiele się działo. W powietrzu czuć już koniec wakacji, jesień zbliża się wielkimi krokami i w niejednym z nas wzbudza to pewnego rodzaju refleksję i zadumę. Nam żyjącym w spokojnych czasach często ciężko sobie wyobrazić co przeżywali ludzie kiedy wybuchła wojna, z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć i w jak trudnych i niebezpiecznych czasach przyszło im żyć. Czasami warto zostawić podręczniki i posłuchać żywej i prawdziwej historii. Mamy to szczęście, że Powstańcy, żołnierze AK czy więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych cały czas żyją i chętnie opowiadają o swojej trudnej przeszłości. Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega to zapis rozmowy, którą przeprowadzili dziennikarze Emil Marat oraz Michał Wójcik z legendarnym Stanisławem Aronsonem ps."Rysiek", uczestnikiem Powstania Warszawskiego, podpułkownikiem armii izraelskiej, odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Warszawskim Krzyżem Powstańczym. Stanisław Aronson ma bardzo ciekawą biografię, od samego początku wzbudzał we mnie szacunek, podziw oraz uznanie dla swojej odwagi i bohaterskich czynów. Aronson opowiada nam o swoim życiu przed wojną, w trakcie wojny oraz zaraz po jej zakończeniu. Jako były żołnierz wiele przeżył i również ma nam wiele do opowiedzenia. Rysiek uciekł z transportu do Treblinki gdzie zginęła cała jego rodzina, prężnie działał w podziemiu oraz wykonywał wyroki śmierci, które zasądziło Polskie Państwo Podziemne. Warto poznać Jego historię i chwilę w zadumie pomyśleć o wszystkich ludziach, którym II Wojna Światowa odebrała życie. Stanisław Aronson jest człowiekiem z niezwykle bogatą historią. Dziś już jako leciwy 94-latek opowiadając nam to co przeżył będąc młodym chłopakiem, a co najważniejsze ostrzega nad wojną. Jego życie pokazuje nam, że nigdy nie możemy być pewni tego co nadejdzie jutro, pokój i życie w spokojnych i stabilnych czasach nie jest nam dane na stałe. Opisy wywózki do Treblinki, masowej zagłady Żydów, morderstw, które podczas II Wojny Światowej były na porządku dziennym teraz mają nas przestrzec. Szanujmy pokój bo nie wiemy ile jeszcze może trwać! Polecam! Moja ocena: 8
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-08-2019 o godz 19:03 itysiek_reads dodał recenzję:
Stanisław Aronson „Rysiek” to Polak i Żyd, który uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK i został ranny w Powstaniu Warszawskim. To jeden z ostatnich, którzy pamiętają koszmar wojny, getta i Zagłady [opis pochodzi od Wydawcy]. Pan Aronson postanowił cały dochód ze sprzedaży książki przekazać na rzecz Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, aby szerzyć prawdę na temat historii naszego kraju. W obszernym wywiadzie przeprowadzonym przez Emila Marata i Michała Wójcika, Stanisław Aronson snuje opowieść o swoich przeżyciach i wspomnieniach z czasów II Wojny Światowej. W bezpośredni sposób komentuje to, co obecnie dzieje się w Polsce, a szczególnie w polityce, i nie szczędzi słów, aby naprowadzić nas na dobrą drogę. Jego zdaniem w Polsce nie dzieje się najlepiej, a konsekwencje tych zachowań mogą być wkrótce odczuwalne. Ta książka powstała nie po to, aby nas straszyć, ale by uświadomić nam, że powinniśmy uczyć się na błędach i jak najwięcej wyciągać z historii – która, niestety, według niego jest obecnie przekłamywana i na bieżąco „uzupełniana”, aby mogła być narzędziem w walce polityków. Z książki wyłania się bardzo smutny obraz Powstania Warszawskiego, wcale nie było tak kolorowo i pięknie, jak teraz się wydaje. Historii naszego kraju powinniśmy się uczyć właśnie od jej naocznych świadków, ludzi, którzy naprawdę walczyli o wolną Polskę. Cieszę się, że żyjemy w spokojnym Państwie (jeszcze), ale wydaje mi się, że niewystarczającym szacunkiem darzymy historię i jej bohaterów. Opisy Żydowskiej Zagłady, wywozów do Treblinki, masowych morderstw czy bombardowań przyprawiają mnie o gęsią skórkę. Nie do uwierzenia, że te rzeczy działy się 75 lat temu. Tym bardziej powinniśmy uważać, a na pewno nie brać pokoju za coś pewnego. Książka Stanisława Aronsona to ostrzeżenie, dlatego każdy powinien po nią sięgnąć. Dziękuję Wydawnictwu Znak za egzemplarz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-08-2019 o godz 14:25 Anonim dodał recenzję:
Tę książkę pozostawię chyba bez oceny. Tutaj każdą rzecz trzeba by było ocenić osobno, a tak się raczej nie da. Trudno nie zgodzić się z tym, co napisały na temat tej książki osoby przede mną. W każdej recenzji znajduje się pewna rzecz, o której myślę podobnie. Może zacznę od czegoś, co rzuciło mi się w oczy już na samym początku. Chodzi tutaj o taktyczne "nie wiem" lub "nie pamiętam". Czytając te fragmenty myślałam sobie: "w takim razie o czym będzie ta rozmowa?". Były chwile, w których te dwa słowa wyglądały, jakby Pan Stanisław celowo unikał odpowiedzi na zadane pytania. W pewnym momencie zauważyłam również fragment wypowiedzi, w którym Polska oraz Polacy zostają oskarżeni o pewne rzeczy. Między innymi jest o nieudzielenie pomocy Żydom. Przeczytałam później jedną recenzję, której autor twierdził, że przez całą książkę tak jest. Nie mogę powiedzieć, że to prawda albo kłamstwo, gdyż po przeczytaniu tej opinii zapewne sama zaczęłam sobie dopowiadać, doszukiwać się tego, czego wcale nie było. Z drugiej jednak strony, miło było usłyszeć historię, która nie została zmieniona i przekłamana (a przynajmniej mam taką nadzieję). Jako osoba uczęszczająca jeszcze do liceum spotkałam się ze stwierdzeniem (od własnego historyka!), że książki do historii są zbiorem kłamstw, niedomówień i obracania wielu spraw na korzyść Polski. Właśnie dlatego uważam, że czasami warto sięgnąć po takie książki. Może wreszcie dowiemy się przynajmniej pół-prawdy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-08-2019 o godz 16:47 Anonim dodał recenzję:
Bardzo ciekawa i dająca do myślenia książka. Jest to wywiad z żołnierzem Kedywu AK, Stanisławem Aronsonem, który w mocnych słowach krytykuje m.in. mit żołnierzy wyklętych, zarzucając władzy zakłamywanie historii („Ważna jest mityczna potęga. Liczba Wyklętych więc rośnie i rośnie, bo trzeba przekonać społeczeństwo, jaka to była siła”). Aronson dywaguje o tym, co mogło zrobić Podziemie, by ratować Żydów, zaznaczając jednocześnie, że głoszenie słów, jakoby wszyscy byli chętni nieść pomoc, jest kłamstwem. Są to też wypowiedzi na tematy nieco bardziej współczesne, przykładowo te związane z Marszem Niepodległości i ONR. Polecam nie tylko tym, którzy na co dzień interesują się historią.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
01-08-2019 o godz 18:46 Anonim dodał recenzję:
czyta się trochę jak sensację, trudno uwierzyć, że on to wszystko przeżył, sporo mpocnych opiinii, nie ze wszystkimi się zgadzam, ale obowiązkowa ksiazka dla milosnikow historii
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
2/5
01-08-2019 o godz 12:42 Anonim dodał recenzję:
Można wywnioskować, że wiedza Aronsona o współczesnej Polsce czerpana jest z bezkrytycznie przyjmowanych przez niego jako obiektywny opis wstępniaków mediów takich jak TVN, Gazeta Wyborcza. Oczywiście nie pomniejsza to znaczenia Aronsona jako, choćby nawet stronniczego, świadka historii –której zresztą, wbrew przyjętej strategii promocyjnej, poświęcona się być wydaje większość wywiadu. Rzecz jest ciekawa co najmniej jako fragment uporczywego dążenia obozu lewico-liberalnego, by mieć „swoich” Powstańców Warszawskich, wspierających ICH linię propagandową. Książka promowana w TVNie to wiadomo o co chodzi (jesienne wybory)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 7
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dwa dni w Paryżu Moyes Jojo
3.7/5
30,38 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziki łubin. Tom 2 Link Charlotte
4.6/5
32,20 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szymborska. Znaki szczególne Gromek-Illg Joanna
4.3/5
45,91 zł
59,99 zł
44,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Burzliwe czasy Llosa Mario Vargas
4.5/5
35,78 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.6/5
35,72 zł
49,90 zł
33,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas burz Link Charlotte
3.6/5
32,20 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.1/5
28,44 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje 63 dni życia i walki Opracowanie zbiorowe
0/5
88,99 zł
99,90 zł
84,54 zł
strona produktu - rekomendacje Niewidzialna flaga Bamm Peter
0/5
34,99 zł
39,00 zł
33,24 zł
strona produktu - rekomendacje Duch '44 Zasada Stanisław
5/5
32,99 zł
36,90 zł
31,34 zł
strona produktu - rekomendacje Ostatni U-boot Hirschfeld Wolfgang
5/5
52,99 zł
59,00 zł
50,34 zł
strona produktu - rekomendacje Chłopak z Warszawy Borowiec Andrzej
4.5/5
48,99 zł
54,90 zł
39,19 zł
strona produktu - rekomendacje Ochotnik Fairweather Jack
4.3/5
33,52 zł
49,99 zł
strona produktu - rekomendacje Tajemnicze historie II wojny światowej Opracowanie zbiorowe
3/5
25,74 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.