Wnuczka Raguela (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Zawikłane losy, trudne wybory – prawda o życiu w najnowszej powieści K.Koehlera. Wnuczka Raguela jest opowieścią o miłości, wierności i odpowiedzialności. Jej akcja dzieje się w środowisku bezdomnych. Poznajemy losy dwójki młodych ludzi, których połączyły najpierw przypadek, potem wzajemna sympatia, a wreszcie odpowiedzialność za dziecko. Bohaterów książki często określa się mianem "wykluczonych". Ich przejmująca historia jest próbą opowiedzenia o ludzkim, trudnym losie. Zmusza do refleksji nad heroizmem życia ludzi wyrzuconych poza margines zwykłego społeczeństwa.
Autor powieści jest przeciwny protekcjonalnemu pochylaniu się nad światem "niższych", "gorszych". Zachęca Czytelnika do głębszego zastanowienia się nad losem człowieka zmagającego się z biedą, odtrąceniem, wyobcowaniem. Zwraca uwagę na jego podmiotowość, zachęca do szacunku, uczy współczucia i wrażliwości.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Wnuczka Raguela
Autor: Koehler Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-10-15
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 201 x 20 x 139
Indeks: 15750143
 
średnia 3
5
3
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
5/5
11-10-2014 o godz 10:10 przez: Katarzyna Meres
Życie bezdomnych nie jest nam obce. Często widzimy ich na ulicy, na dworcu, siedzących lub śpiących na ławce. Jakie są wtedy nasze myśli? Czujemy odrazę, irytację, czasami na naszych ustach pojawia się śmiech, szydzimy z nich... Taka jest rzeczywistość, smutna, szara rzeczywistość, którą w swojej książce "Wnuczka Raguela" opisuje Krzysztof Koehler.


W powieści mamy wielu pobocznych bohaterów, którzy niby nic nie wnoszą do fabuły, ale w kontekście wydarzeń z życia dwójki głównych postaci odgrywają dużą rolę. Dlaczego? Jedni im pomagają w tułaczce przez Polskę, a drudzy wręcz przeciwnie - dama w pociągu, która brzydzi się siedzącym chłopcem z psem i robi wszystko, aby konduktor wyrzucił go z pociągu. Główni bohaterowie pozostają bez imion. Myślę, że jest to celowy zabieg - autor utożsamił ich z wszystkimi bezdomnymi w związku z czym imię ich nie ogranicza do na przykład Ani, czy Adama. Brak imienia wskazuje na ich anonimowość, na ich nic nie znaczącą pozornie postawę w realnym świecie, bo przecież bezdomni się nie liczą, są na marginesie społeczeństwa... Z wyboru czy też nie - cierpią, ciągle przed czymś uciekają, ale nie mogą uciec przed samymi sobą, nawet jeśli tak byłoby wygodniej, lepiej...

"Wnuczka Raguela" ma niezwykły klimat. Czytając kolejne zdania miałam wrażenie, że jestem z chłopcem i dziewczyną, towarzyszę im i za nic w świecie nie mogę im pomóc. Bo jak? Nie chcieli litości, nie chcieli pomocy... Uwikłani w swoje problemy woleli radzić sobie sami, a nie dzielić się nimi z innymi. Wynika to z niemożności zaufania, bo nie potrafili zaufać, zresztą komu mieliby zaufać, skoro tylu ludzi ich skrzywdziło? Pozbawieni własnej rodziny chłopak i dziewczyna spotykają się w niezbyt miłych okolicznościach, potem ona ucieka, on jej szuka. W rezultacie dziewczyna zachodzi w ciążę (z nim, czy z kimś innym?), rodzi się nowy człowiek Natalka. Natalka, która trzyma ich przy życiu, daje nadzieję nie tylko im, ale także czytelnikowi, daje siłę, lecz to nie trwa cały czas, bo gdy traci się ukochaną osobę dobrowolnie... życie staje się ciężarem.

W książce jest kilka niedopowiedzeń, które jednak musiały się w niej znaleźć. Nie wyobrażam sobie, aby każda sytuacja została wytłumaczona, niedopowiedzenia grają tutaj istotną rolę. Czytelnik sam może dopisać zakończenie - szczęśliwe lub nie. To obecne w książce raz daje nadzieję, a raz ją gasi... Bezimienni bohaterowie noszą historię milionów bezdomnych na całym świecie. Krzysztof Koehler napisał książkę, precyzyjnie ujmując temat losu bezdomnych. Ukazał ich ciężkie, smutne życie; pokazał też reakcje "normalnych" (bezdomni przecież też są normalni), cywilizowanych ludzi.

"Wnuczka Raguela" zawiera wiele opisów, naturalistycznych, żywych, które w głowie wyraźnie malują obraz historii opisanej w książce. Ten obraz namalowany jest różnymi odcieniami szarości, momentami przebija się ciepło, lecz szybko gaśnie... Polecam Wam tę książkę, nie sposób ją pominąć. Traktuje o niezwykle ważnej tematyce, jest dobrze napisana, nie oszczędza szczegółów z życia ludzi bezdomnych, nie oszczędza również czytelnika. Ja czułam bezradność, bezsilność, niemoc...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2014 o godz 11:45 przez: Karolina
“Wnuczka Raguela” to powieść w której głównymi bohaterami są młode, bezdomne osoby. Poznajemy je, gdy już od jakiegoś czasu żyją na ulicy i starają codziennie przetrwać.Młody chłopak przypadkiem poznaje dziewczynę i od tamtej chwili obiecuje sobie, że ją odnajdzie i zaopiekuje się nią. Od tego momentu dowiadujemy się jak wygląda życie na ulicy ludzi bezdomnych. Nie czyta się tego przyjemnie, gdyż wiele scen jest po prostu bardzo przykrych i tak naprawdę do tej pory chyba nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda życie bezdomnych. Chłopak mimo przeciwności losu, jest na tyle uparty, że nie tylko odnajduje dziewczynę, ale również chce zaopiekować się nią mimo, iż jest ona w ciąży z kimś zupełnie obcym zarówno dla niego jak i dla niej. W książce główni bohaterowie mają za sobą różne przeżycia, oraz spotyka ich wiele nieszczęść i złych sytuacji w życiu.Czytając książkę – pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to właśnie, że raz – nie zdajemy sobie często z sytuacji ludzi wykluczonych z normalnego życia, ludzi bezdomnych, a dwa – że oni również mają swoje uczucia i każdy z nich ma za sobą trudną lub złą przygodę związaną z ich bezdomnością. Podobało mi się, że mimo, iż głównych bohaterów spotykało wiele nieprzyjemności – zawsze prędzej czy później trafili na życzliwe i dobre osoby, które pomagały im na tyle na ile potrafiły. To daje nam do myślenia, że są jeszcze osoby pełne życzliwości i serdeczności - napawa nadzieją.Główni bohaterowie są pełni emocji i uczuć, a jednocześnie przez cały czas, mimo, iż nie poznajemy ich imion – zaprzyjaźniamy się z nimi i kibicujemy im w odnalezieniu właściwej drogi do normalnego życia. Czasami czytając "Wnuczkę Raguela" byłam zła na chłopaka, gdyż mając do wyboru pracę, a poszukiwania dziewczyny – wybierał to drugie nie myśląc logicznie, że te dwie rzeczy można razem ze sobą połączyć. Wydawało by się, że ich decyzje były lekkomyślne, jednak analizując całą sytuację – myślę, że główni bohaterowie byli na tyle nieszczęśliwi, że gdzieś w tym wszystkim się pogubili i nie mieli sił walczyć lub zmieniać swoje życie na lepsze.Książka “Wnuczka Raguela” jest powieścią poruszająca, ale nie łatwą. Wciągająca, ale zarówno czasami irytującą ze względu na zachowania bohaterów. Wywołała we mnie wiele emocji i nie sądziłam, że wywrze na mnie takie wrażenie. “Wnuczkę Raguela” powinien przeczytać każdy – aby zapoznać się z rzeczywistością ludzi bezdomnych i uzmysłowić sobie jakimi wartościami kierują się ludzie żyjący na ulicy.Polecam!

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-11-2014 o godz 00:00 przez: McWer
Bardzo dobra, ale nie łatwa powieść. Wciągnąłem się w nią od pierwszych stron. Co jakiś czas jednak czytając ją chwytała mnie za serce na tyle, że musiałem robić sobie od niej przerwę. Jest to w zasadzie jedna z takich książek, po których nachodzą człowieka przemyślenia... Lekki styl autora bardzo pomógł mi przez nią przejść. Uważam, że jest to tytuł godny polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-11-2014 o godz 00:00 przez: Milanna
Niesamowicie wzruszająca, pełna zwrotów akcji i totalnie rozbrajająca historia. Czytając, niejedną łezkę uroniłam. Książka ma niesamowity klimat...i niezwykłe działanie. Uczy empatii, współczucia i powoduje, że człowiek zaczyna inaczej patrzeć na życie. Nic tylko kupić, przeczytać i zmienić swoje podejście do bezdomności i nie tylko. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-10-2014 o godz 00:00 przez: TessAraa
Czytałam już trochę o tej książce i wszystko wskazuje na to że zapowiada się ciekawie. Mnie zainteresowała sama tematyka, ktoś powie może mało popularna, jednak na pewno nie da się od niej uciec czy o niej zapomnieć. Co zaś się tyczy samego autora, ze względu na pisarskie dokonania, na niego także warto zwrócić uwagę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-11-2014 o godz 00:00 przez: FangLena
Wnuczka Raquela zbiera same pozytywne opinie, i nic w tym dziwnego, bo powieść jest ponadprzeciętna. Już dawno, żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia, nie spowodowała tylu emocji i wzruszeń. Jeśli poszukujecie dobrej książki i nie możecie się zdecydować, to zachęcam do poznania właśnie tej historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2014 o godz 16:01 przez: justyna4444
Książka pokazuje jak trudno wyjść z bezdomności. Bohaterowie są inteligentnymi, sympatycznymi ludźmi. Wzbudzają oni gniew lub podziw ale nigdy litość. Czytając książkę cały czas liczę, że poradzą sobie z trudną przeszłością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Biblia. Komiks Opracowanie zbiorowe
5/5
64,71 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ach ten cukier Reguła Anna
4.5/5
25,85 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Otyłość brzuszna Nosek Milena
4.5/5
26,43 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na trudne dni Ruotolo Dolindo
4.5/5
14,41 zł
19,99 zł
Inne z tego wydawnictwa After Auschwitz Schloss Eva
4/5
32,68 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego