Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Napisana z lekkością i humorem książka Sanberg to lektura obowiązkowa dla wszystkich aktywnych zawodowo kobiet. Kierownicze stanowiska większości w instytucji rządowych oraz dużych zakładów przemysłowych wciąż zajmują głównie mężczyźni. To z kolei oznacza, że kobiety wciąż nie mają decyzyjności w sprawach, które bezpośrednio kształtują naszą rzeczywistość. Sheryl Sandberg, prezeska Facebooka i jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata, gorąco wierzy, że taki stan rzeczy można w prosty sposób zmienić. Opierając się na skrupulatnie zebranych danych oraz własnych doświadczeniach, próbuje przebić się przez gąszcz mitów i stereotypów, by pomóc pracującym kobietom podjąć mądre decyzje, które zaważą na ich życiu, karierze i rodzinie. Pokazuje jednocześnie, jak efektywnie połączyć rolę aktywnej bizneswoman z rolą żony i matki.

Tytuł: Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa
Autor: Sandberg Sheryl
Tłumaczenie: Golik-Skitał Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-09-25
Forma: książka
Indeks: 13727062
 
średnia 4,8
5
13
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
02-12-2017 o godz 00:00 Tamara Roznowska dodał recenzję:
Polecam, to bardzo mądra książka. Sheryl Sandberg jest pewnego rodzaju guru w swojej dziedzinie i po przeczytaniu Włącz się do gry pozostaje mi tylko zgodzić się z pozytywnymi opiniami. Po pierwsze to o czym pisze pani Sandberg daje większą świadomość, nie tylko dotyczącą sfer zawodowych, ale i pozostałych. Za świadomością zaś idzie większa pewność siebie we wszystkich dziedzinach. Mnie przeczytanie tej książki dało w każdym razie dużo. To o czym pisze Sheryl Sandberg może wpłynąć na sposób myślenia i postrzegania siebie. Ogólnie książka Sheryl ma pozytywny wydźwięk, a to też jest najważniejsze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2017 o godz 09:47 joanna dodał recenzję:
Znakomita książka, mądra, zabawna. Lektura obowiązkowa zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-12-2016 o godz 12:05 Katarzyna Jasicka dodał recenzję:
Książka przedstawia tematy dotyczące emancypacji kobiet na rynku pracy oraz łączenia macierzyństwa z karierą zawodową. Jest to pozycja dla kobiet, które nie boją się wyzwań i chcą osiągnąć sukces w pracy. Myślę, że wprowadzenie w życie chociaż niewielkiej części sposobów postępowania zaproponowanych w książce pomoże mi odnieść jeszcze większe sukcesy zawodowe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-06-2015 o godz 00:00 Gaja Kwiatkowska dodał recenzję:
Książka Sheryl Sandberg pokazuje, że czas na zmiany. Że my, kobiety, wcale nie musimy czuć się gorsze od mężczyzn. Prawdy znane, nie od dziś, a jednak wciąż pokutują stereotypy w tym względzie. Dlatego książka Sheryl jest tak ważna i może wiele pomóc w określaniu kobiecej wartości i siły oraz udowadnia, jak ważna jest własna świadomość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-05-2015 o godz 00:00 Agnieszka Rodak dodał recenzję:
Książka którą powinny przeczytać szczególnie kobiety chcące postawić na swoją siłę i dzięki temu osiągnąć sukces. Doświadczenia życiowe Sheryl Sandberg są bardzo pomocne w tym względzie, z powodzeniem udowodniła ona bowiem, że kobiety częstokrotnie nie tylko nie ustępują mężczyznom w wielu dziedzinach, a nawet że przewyższają ich umiejętnościami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-03-2015 o godz 20:26 osiewala dodał recenzję:
Świetna książka, napisana lekkim językiem, z wieloma cennymi uwagami, nie tylko na temat zarządzania, ale i umiejętności budowania relacji, autorytetów i roli kobiet w firmie. Na uwagę zasługuje fakt, iż autorka napisała ją na podstawie doświadczeń własnych, okraszając humorem, dając nadzięję, że
my-kobiety-możemy wszystko!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-02-2015 o godz 12:24 agnis1991 dodał recenzję:
Świetna książka! Polecam wszystkim. Bardzo moblilizuje i napędza do działania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-06-2014 o godz 00:00 ewaempi dodał recenzję:
To kolejna książka będąca przykładem, że kobiety mogą odnieść sukces. Książka na nowo przywróciła mi wiarę i motywację. Tezy stawiane w tej książce są dodatkowo podparte wynikami badań. Sporo tu nawiązań do socjologii. Schematy i stereotypy panujące w społeczeństwie na temat kobiet w biznesie są w sprytny sposób obalane przez Panią Sandberg. Drogie Panie, lektura obowiazkowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2014 o godz 00:00 tooliś dodał recenzję:
Przykład Sheryl Sandberg dobitnie pokazuje, że kobiety jeśli tylko w siebie wierzą mogą osiągnąć we współczesnym świecie naprawdę wiele. Wbrew wszystkiemu, wbrew wszelkim trudnościom, niektórym mężczyznom i utartym mitom. To prawda, że często kobiety w wielu dziedzinach mają utrudniony start, jednak tym bardziej warto zawalczyć o siebie, to się opłaci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-05-2014 o godz 00:00 gmartyka dodał recenzję:
Początkowo obawiałam się, iż będzie to kolejny poradnik z serii jak to kobietom ciężko i jak bardzo źli są mężczyźni, na szczęście moje obawy okazały się płonne. Najmocniejszą stroną publikacji jest cały szereg badań oraz uchwycenie zjawisk socjologiczno-psychologicznych rządzących społeczeństwem, w którym dorastamy, kształtujemy się nie zauważając jak bardzo te procesy są wpisane w naszą codzienność. Autorka poświęca sporo uwagi nie tylko na to co zauważa, ale stara się pokazać z czego to wynika i jak można temu zaradzić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-04-2014 o godz 20:20 Dominika Mazur dodał recenzję:
Bez wątpienia książka jest warta przeczytania. Polecam ją nie tylko kobietom które mają obawy przed przejęciem kontroli nad swoim życiem i przebiciem szklanego sufitu, mężczyźni również powinni zapoznać się z treścią ze względu na to że książka ma ogromny potencjał- może poszerzyć horyzonty przyszłych i obecnych szefów, dyrektorów, prezesów.. Pewność siebie, autokrytyka, swoboda w opisywaniu swoich przeżyć oraz bardzo dobry grunt metodologiczny sprawia że książka autorstwa Sheryl może być cegiełką przy budowie samoświadomości, pewności siebie oraz poglądu na ścieżki kariery.
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-03-2014 o godz 00:00 Ari dodał recenzję:
Sheryl Sandberg pisze bardzo przekonująco i między innymi dlatego niezmiernie spodobała mi się ta książka. Wystarczy tylko uwierzyć, że my kobiety potrafimy być bardzo silne i jesteśmy w stanie poradzić sobie z wieloma przeciwnościami losu. Budujące i dające do myślenia. Polecam każdej kobiecie z życzeniami by odnalazła w sobie siłę :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-02-2014 o godz 00:00 Alwina dodał recenzję:
Sprawić by nasze życie nabrało nowej jakości a przy tym lepszego komfortu? Pani Sandberg udowadnia, że to wcale nie musi być takie trudne. Oprócz tego autorka pisze tak fajnym i zabawnym stylem, że czytanie "Włącz się do gry" to prawdziwa przyjemność, a przy okazji taka lektura może nam przynieść wymierne korzyści. Warto!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-12-2013 o godz 10:52 Ekspert Empiku dodał recenzję:
Jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata, prezeska Facebooka i współtwórczyni potęgi Googla, postanowiła podzielić się swoimi obserwacjami, wiedzą i doświadczeniem na temat zdobywania władzy przez kobiety. Autorka stawia tezę, że w dużej mierze to wewnętrznie narzucane sobie ograniczenia powstrzymują kobiety przez osiąganiem sukcesu i konkurowaniem z mężczyznami. W ciekawy, dowcipny i daleki od pouczania sposób Sandberg motywuje do stawiania sobie ambitnych celów i do pokonywania własnych słabości. Świetna lektura pomagająca zrozumieć, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii równouprawnienia.
Adam Sieńko, Empik Kraków
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2013 o godz 00:00 Merti dodał recenzję:
To książka o stereotypach i próbie poradzenia sobie z nimi. Panuje powszechne przekonanie, że kobiety nie sprawdzają się w wielu zawodach. Że są kruche i wrażliwsze, że nie ze wszystkim są w stanie sobie poradzić. To bardzo mądrze i ciekawie napisana książka, bo autorka próbuje zadać kłam krążącym tego typu stereotypom. Sheryl Sandberg sugeruje, że kobiety są na tyle silne, że potrafią radzić sobie na wielu ważnych stanowiskach, a wszystko jest tylko kwestią wiary i pozytywnego myślenia. Jednak trzeba zmienić nie tylko swoje myślenie, lecz także innych, a Sheryl w fajny i zabawny sposób podpowiada jak to zrobić. Bardzo to ciekawe i w pewien sposób budujące.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-10-2013 o godz 00:00 kameleon dodał recenzję:
Książkę kupiłem swojej żonie na imieniny bo czytając opis wydała mi się ciekawa. Co prawda moja żona jest bardzo pracowita ale nie potrafi sie przebić wśród mężczyzn którzy z nią pracują. Pomyślałem sobie że może ten poradnik jakoś ją nakieruję i w jakiś sposób pomoże. Gdy dostała tą pozycje była sceptycznie nastawiona do niej. Ale z czasem zauważyłem że czyta ja namiętnie i rozmawia o niej z koleżankami. Nie potrafię powiedzieć czy ten poradnik pomógł jej jakoś w pracy w czymś konkretnie ale zauważyłem że stała sie bardziej śmiała i pewna siebie. Chociażby dlatego uważam że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto i było warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-10-2013 o godz 00:00 Koli dodał recenzję:
Po tę książkę sięgnąłem z czystej ciekawości. No i też dlatego, że u mnie w zespole większość pracowników to kobiety. Chciałem spojrzeć ich oczami na otaczający ich świat. Ta książka bardzo mi w tym pomogła. Nie uważam, że kobiety gorzej nadają się do pracy na określonych stanowiskach. Wprost przeciwnie, potrafią wiele dać pracodawcy. Naturalnie pod warunkiem, że dasię im szansę to udowodnić. Moja ocena książki to 4/5.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-10-2013 o godz 00:00 Nira dodał recenzję:
Włącz się do gry to rewelacyjna książka obalająca powszechnie panujące mity o kobietach, dotyczących zwłaszcza naszego życia zawodowego. To nie prawda, że niektóre zawody są zarezerwowane tylko dla mężczyzn albo że nie poradziłybyśmy sobie w roli przywódcy, tak samo jak to że nie da się pogodzić bycia kobietą biznesu i dobrą matką jednocześnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Lustro i światło Mantel Hilary
0/5
36,72 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anioły i demony Brown Dan
5/5
10,97 zł
17,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sygnał Chattam Maxime
0/5
26,30 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mister James E L
4.1/5
24,45 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kod Leonarda da Vinci Brown Dan
0/5
10,97 zł
17,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cyfrowa twierdza Brown Dan
3/5
10,52 zł
16,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Patria Aramburu Fernando
5/5
29,78 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Obsesyjna miłość Ferrante Elena
3.7/5
21,40 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na szafocie Mantel Hilary
0/5
26,30 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom sióstr Link Charlotte
4.4/5
24,45 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka Ferrante Elena
3.8/5
21,40 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Początek Brown Dan
4.1/5
24,45 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaginiony symbol Brown Dan
4.6/5
15,99 zł
17,90 zł
15,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Powstań i zabij pierwszy Bergman Ronen
4.3/5
52,99 zł
59,90 zł
42,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Topaz Gunday Hakan
0/5
29,49 zł
39,00 zł
28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Poszukiwanie Link Charlotte
3.7/5
28,45 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Milczenie owiec Harris Thomas
4.6/5
24,45 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ten dom jest mój Hansen Dorte
3.5/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Zwodniczy punkt Brown Dan
0/5
15,99 zł
17,90 zł
15,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Polowanie na zło Carter Chris
4.3/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.